Skocz do zawartości

Wiosna wita Marynię opadami 538 cm śniegu


Reaper

Co Marynia na to?  

48 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Maryniowi Globtroterzy, mam prośbę: jako że za 2 tygodnie wyjeżdżam na 4 dni do Londynu, a zapewne był już tam każdy oprócz mnie, to czy ktoś byłby łaskaw pomóc i powiedzieć co warto odwiedzić poza zestawem standardowym (Big Ben, muzea, Hyde Park, London Eye, stadiony wszelakie)? Brat narzeczonej uświadomił mi, że w Londynie jest Chinatown i M&M's World o czym nigdy nie słyszałem i pomyślałem, że pewnie znajdzie się ktoś kto zna takie miejscówki. Będę wdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza
9 minutes ago, wojt3k said:

Cześć Maryniowi Globtroterzy, mam prośbę: jako że za 2 tygodnie wyjeżdżam na 4 dni do Londynu, a zapewne był już tam każdy oprócz mnie, to czy ktoś byłby łaskaw pomóc i powiedzieć co warto odwiedzić poza zestawem standardowym (Big Ben, muzea, Hyde Park, London Eye, stadiony wszelakie)? Brat narzeczonej uświadomił mi, że w Londynie jest Chinatown i M&M's World o czym nigdy nie słyszałem i pomyślałem, że pewnie znajdzie się ktoś kto zna takie miejscówki. Będę wdzięczny ;)

 

Kilku znajomych było tutaj:

https://www.wbstudiotour.co.uk/home

 

I mimo sporej ceny byli strasznie zadowoleni, ale ofc trzeba być fanbojem :keke: 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, ajerkoniak napisał:

 

Też myślałem wcześniej o Exeo. Nowsze już paskudne nie są, dalej lepiej niż Golf  w tym roku pewnie pożegnam się z Volviaczem i poszukam czegoś tańszego, fajnie było :sad:

 

Środek tego z 2013 jest turbo dramatyczny. Nawet Golf 6/7 ze swoimi nieporadnymi deskami wyglądają dużo lepiej. Wisienka na torcie - ja jestem przyzwyczajony do wnętrza VAG, ale to Exeo to mega porażka. Jak już rżneli z audi, to mogli garściami, a nie tylko puder...

Odnośnik do komentarza

Chinatown na mnie nie zrobiło jakiegoś super wrażenia, to w Hamburgu było ciekawsze xd

 

Abbey road jak nie jesteś ultra fanem bitelsów to nie warto, daleko w sumie jest dosyć od reszty rzeczy.  Myślę, że warto się przejść do parku koło Buckingham. Zawsze fajnie zobaczyć budynek, park wokół jest mega ładny i niezłe alkohole lali ;)

Świetny widok jest ze SkyGarden (jeśli dobrze pamiętam), mnie się bardzo podobała Tate więc mogę polecić, budynki rządowe są atrakcyjne wizualnie jeśli lubisz architekturę, ja też byłem zobaczyć i zrobić zdjęcie Battersea Power Station. Jak sobie przypomnę jeszcze co robiłem to dopiszę xd

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, tio napisał:

 Ja też na majówkę wybieram się do Londynu i mam w planach studio WB i chyba muzeum historii naturalnej

Wyjdę na mega cebulę, ale znalazłem listę wszystkich muzeów dostępnych za darmo i pewnie większość z nich odwiedzę ;) Jedziemy na 4 dni, trochę tak opcja wyjazdu pojawiła się nieoczekiwanie, a nie ukrywam, że trochę mamy wydatków zaplanowanych na wakacje. 

 

Kupujesz travelkę czy Ci się to nie opłaca?

Odnośnik do komentarza

Właśnie jeszcze nie analizowałem kwestii komunikacji miejskiej, też jedziemy na 4 dni więc chyba opłaci się kartę oyster (chyba) mieć. W każdym razie może być problem z dostaniem biletów do WB studios - ja kupowałem na początku marca i były dostępne tylko takie z wejściem o godz. 16.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, tio napisał:

Właśnie jeszcze nie analizowałem kwestii komunikacji miejskiej, też jedziemy na 4 dni więc chyba opłaci się kartę oyster (chyba) mieć. W każdym razie może być problem z dostaniem biletów do WB studios - ja kupowałem na początku marca i były dostępne tylko takie z wejściem o godz. 16.

Tak, oyster > travelcard

 

@wojt3k jeśli chodzi o puby/kluby/restauracje to polecam dzielnicę Camden, bardzo dużo się dzieje, blisko centrum, a nie jest koszmarnie drogo jak np. w Soho. Jeśli interesuje Cię jedzenie to koniecznie Borough Market i ewentualnie Brixton jeśli lubisz przygody (to dość biedna dzielnica, która dopiero przechodzi gentryfikację, więc mimo wszystko sporo tam nieciekawego towarzystwa). Z londyńskich klasyków na pewno UNIKAŁBYM Madamme Tussauds, bo jest drogo, długie kolejki i nie warto.

 

Chinatown jest spoko, warto, ale nie nastawiaj sie na niewiadomo co.

 

 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, ajerkoniak napisał:

Ano, oyster to zajebista i wygodna sprawa.

Teraz to w ogóle już wprowadzili takie same opłaty kartą dotykową i oysterem, więc opłaca się mieć oystera tylko jeśli jesteś studentem (zniżka) albo turystą (nie masz angielskiej karty i tracisz na przewalutowaniu).

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jebać League Passa. Co prawda w pracy chodził mi ok (no, ale jak rano odpaliłem to mógł się ładować przez cały dzień ;)) za to w domu co chwila zacięcie na przeglądarce, a na PS4 jeszcze nie dało się obejrzeć i musiałem ściągnąć torrenta...

Odnośnik do komentarza
  • Dudek zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...