Skocz do zawartości

Bilans Maryni z drużyną X to 5-3-7


Reaper

Z jaką drużyną Marynia ma taki bilans?  

44 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kolek23 napisał:

 

W sensie ustawiasz tylko zawodników na pozycjach, dajesz im role i koniec? Ogólnie jest to jakaś myśl, ale nie sądzisz, że to daje graczom zbyt dużą dowolność np. w rozegraniu piłki? Zwłaszcza w słabszych klubach jurki mogą się gubić nie wiedząc co robić.

 

OFC to są tylko moje rozmyślania :-k 

 

 

Ok. Zawsze myślałem też, że w przewidywaniu postawy gracza na danej pozycji pomocne są te gwiazdi w raportach trenerów/scoutów dla poszczególnych pozycji. Tu też sam sobie dorobiłem fakty do teorii :D?

ALe przecież role określają to co zawodnik ma robić :) Każda (specjalistyczna) ma przecież swoje polecenia indywidualne przypisane na sztywno.

 

@ajerkoniak no imo lepiej, ale nadal dla mnie to za bardzo przekombinowane. Ciężko stwierdzić bez oglądania jak to się Brdzie spisywać, bo masz bardzo nietypowe ustawienie.

Odnośnik do komentarza

Na pewno sprawę ułatwia przypisanie sobie ról z FM do piłkarzy z prawdziwej piłki, czyli np. Regista/DLP = Pirlo, CM z funkcja ataku = Lampard, RPM to Toure z City, WM support = Beckham, WM atak (z kilkoma instrukcjami) = Giggs itd.

 

Jak się ma obraz tego jak dany piłkarz powinien grać, można to łatwiej zweryfikować później.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kolek23 napisał:

@lad

 

Nie mam teraz dostępu do FM, ale gram tak:

 

GK - WB - BPD - BPD - WB - DM - DLP - MEZZ - W - IF - F9.

 

Sądzisz, że ma to jakiś sens? IMO (podkreślam :keke:) balans jest niezły. Spróbuję to uprościć, bo mam sporo team instructions :-k 

Układ ról ma ręce i nogi, ale bez większej ilości szczegółów nic nie napisze konstruktywnego.

Odnośnik do komentarza
24 minutes ago, lad said:

Układ ról ma ręce i nogi, ale bez większej ilości szczegółów nic nie napisze konstruktywnego.

 

HBJbkP8.png

 

Powywalałem większość poleceń drużynowych, zastanawiam się nad zmianą stylu gry na "sztywny" i zobaczymy czy to coś pomoże :-k na razie mam bilans 2-4-2.

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, kolek23 napisał:

 

HBJbkP8.png

 

Powywalałem większość poleceń drużynowych, zastanawiam się nad zmianą stylu gry na "sztywny" i zobaczymy czy to coś pomoże :-k na razie mam bilans 2-4-2.

Ja bym się zastanowił nad tym mezallą - to jest taki centralny skrzydłowy, który atakuje miejsce w którym często znajduje się twój SN (bo ma wsparcie, więc nie atakuje bramki agresywnie a raczej gra na skraju pola karnego). Jak F9 wchodzi głęboko to fajnie byłoby mieć kogoś, kto będzie atakował tę przestrzeń z głębi pola. No i wziąłbym pod lupę też tego CR, czy nie gra za głęboko. Masz już kogoś, kto gra z tyłu i jest zabezpieczeniem, może wysunięty rozgrywający dałby więcej opcji gry z przodu?

 

Jak nie jesteś pewny co do stylu gry to zawsze wybieraj flexible (czyli ten po środku) :)

 

No i kontrola to agresywny styl gry z wysokim tempem i pressingiem. Jesteś pewien, że chcesz tego pressingu jeszcze więcej? Masz 3 piłkarzy, którzy są ustawieni bardzo wysoko i w dodatku stosują potężny pressing - często pewnie gubią pozycje i/albo mają za mało przestrzeni gdy grasz z przeciwnikiem, który się głęboko broni. A przestrzeń to w piłce nożnej wszystko ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
19 minutes ago, lad said:

Ja bym się zastanowił nad tym mezallą - to jest taki centralny skrzydłowy, który atakuje miejsce w którym często znajduje się twój SN (bo ma wsparcie, więc nie atakuje bramki agresywnie a raczej gra na skraju pola karnego). Jak F9 wchodzi głęboko to fajnie byłoby mieć kogoś, kto będzie atakował tę przestrzeń z głębi pola. No i wziąłbym pod lupę też tego CR, czy nie gra za głęboko. Masz już kogoś, kto gra z tyłu i jest zabezpieczeniem, może wysunięty rozgrywający dałby więcej opcji gry z przodu?

 

Jak nie jesteś pewny co do stylu gry to zawsze wybieraj flexible (czyli ten po środku) :)

 

Gram teraz mecz w moim rezerwowym ustawieniu (spoiler) i obserwowałem Mezzallę oraz CR'a. Dla mnie to wygląda OK. Mezzala wchodzi w pole karne, nawet w okolice 7-10 metra (strzelił gola główką z ok. 7 metrów) a CR ląduje tak na 16-25 metrze gdy piłka jest na skrzydle.

 

Ogólnie Mezz ustawiłem właśnie po to, żeby wchodził w pole karne i stawał się drugim (jak F9 się cofa to jedynym) napasnikiem. Jest jakaś lepsza rola do tego?

 

No i między innymi po to gram trójką DM-CM-CM, żeby mieć dobrze zabezpieczone przedpole bramki. Nie lubię systemu 4-2-3-1 z 2xCM z tego powodu, bo od razu jakoś w eye-teście wiele bramek mi strzelają z 16-18 metra.. 

 

Spoiler

RYhd2sF.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, Hajd said:

Ziomeczku @lad

 

Fajowe jest to co piszesz w kontekście przypisywania nazwisk prawdziwych piłkarzy do ról w FM. Czy mógłbyś zrobić tego typu rozpiskę do wszystkich możliwych rodzajów pozycji?

 

1 minute ago, ajerkoniak said:

Tag, poproszę!

 

Zajebiste to by było! Dawaj, @lad!!

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...