Skocz do zawartości

Livescore - Mistrzostwa Świata


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, lad napisał:

E, jednak nie. Przecież Makk pisał o wyjściu Islandii i Chorwacji, a przecież Nigeria ma 4 punkty. Co ty mieszasz :D

Masz i SE sam zobacz :D https://www.google.pl/search?q=terminarz+mś&oq=ter&aqs=chrome.0.69i59j69i60l3j69i57j35i39.1449j1j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8#sie=lg;/m/06qjc4;2;/m/030q7;mt;fp;1

Odnośnik do komentarza

Dalej jestem fanem VAR-u i uważam, że jest potrzebny, ale jednak trzeba pomyśleć, jak ukrócić te wszystkie symulki, bo jednak mam wrażenie że teraz sędziowie gwiżdżą przy każdym muśnięciu. Kiedyś - może nieoficjalnie, ale jednak - funkcjonowało sformuowanie "takich fauli się nie gwiżdże" i chciałbym, żeby to wróciło bo jednak to już któryś karny na tych mistrzostwach, gdzie muśnięcie kostki, czy dotknięcie pleców powoduje karnego, a chyba nie o to w VARze chodzi. No i to powtarzam przy każdej możliwej okazji - powinno się wprowadzić kilkumiesięczne zawieszenia za symulkę nakładane po meczu - tak, żeby to się po prostu nie opłacało. Chciałbym, żeby piłka nożna znowu była męskim sportem. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Man_iac napisał:

Dalej jestem fanem VAR-u i uważam, że jest potrzebny, ale jednak trzeba pomyśleć, jak ukrócić te wszystkie symulki, bo jednak mam wrażenie że teraz sędziowie gwiżdżą przy każdym muśnięciu. Kiedyś - może nieoficjalnie, ale jednak - funkcjonowało sformuowanie "takich fauli się nie gwiżdże" i chciałbym, żeby to wróciło bo jednak to już któryś karny na tych mistrzostwach, gdzie muśnięcie kostki, czy dotknięcie pleców powoduje karnego, a chyba nie o to w VARze chodzi. No i to powtarzam przy każdej możliwej okazji - powinno się wprowadzić kilkumiesięczne zawieszenia za symulkę nakładane po meczu - tak, żeby to się po prostu nie opłacało. Chciałbym, żeby piłka nożna znowu była męskim sportem. 

Ok, ale jak ocenisz/oceni sędzia czy zagranie wybiło z uderzenia/biegu piłkarza? Nawet z VARem tego się nie da. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Makk napisał:

Ok, ale jak ocenisz/oceni sędzia czy zagranie wybiło z uderzenia/biegu piłkarza? Nawet z VARem tego się nie da. 

Jedynie zdrowym rozsądkiem. Faktycznie nie da się tego ująć w żadne zero-jedynkowe definicje i zawsze będzie pole do jakiejś interpretacji dla sędziego. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Man_iac napisał:

Dalej jestem fanem VAR-u i uważam, że jest potrzebny, ale jednak trzeba pomyśleć, jak ukrócić te wszystkie symulki, bo jednak mam wrażenie że teraz sędziowie gwiżdżą przy każdym muśnięciu. Kiedyś - może nieoficjalnie, ale jednak - funkcjonowało sformuowanie "takich fauli się nie gwiżdże" i chciałbym, żeby to wróciło bo jednak to już któryś karny na tych mistrzostwach, gdzie muśnięcie kostki, czy dotknięcie pleców powoduje karnego, a chyba nie o to w VARze chodzi. No i to powtarzam przy każdej możliwej okazji - powinno się wprowadzić kilkumiesięczne zawieszenia za symulkę nakładane po meczu - tak, żeby to się po prostu nie opłacało. Chciałbym, żeby piłka nożna znowu była męskim sportem. 

Co do symulek zgoda, co do muśnięć i dotknięć, co poradzić, takie są przepisy. Zawodnicy na tym poziomie to cwane gapy, wiedzą kiedy się przewrócić, więc albo zmieniany przepisy, albo dajemy sędziom większe możliwości interpretacji. Pierwsza opcja jest ciężka do realizacji, bo jak określisz kiedy faul jest jeszcze muśnięciem, a kiedy już jebnięciem? Druga będzie się kończyć wiecznym najazdem na sędziów, bo nigdy wszyscy z decyzji zadowoleni nie będą.

 

Jedyną realną opcją jest poczekanie, aż piłkarze przyzwyczają się do VARu i przestaną pchać ręce i nogi gdzie nie trzeba, a przy okazji mocno tępione będzie symulowanie.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Man_iac napisał:
5 minut temu, Makk napisał:

Ok, ale jak ocenisz/oceni sędzia czy zagranie wybiło z uderzenia/biegu piłkarza? Nawet z VARem tego się nie da. 

Jedynie zdrowym rozsądkiem. Faktycznie nie da się tego ująć w żadne zero-jedynkowe definicje i zawsze będzie pole do jakiejś interpretacji dla sędziego. 

No tak, ale to znowu spada na barki sędziego i jedni będą mówić, że miał zdrowy rozsądek, drudzy, że nie miał przy decyzji. 

I kółko się zamyka. :) 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Makk napisał:

Mało waleczni, słabi, ogórki europejskie Islandczycy mają dziś więcej strzałów niż "1/8 finału Polacy" przez dwa spotkania (albo i trzy) :rotfl:

Makk o czym ty gadasz? Polska gra w grupie śmierci, sam wielki rl9 to powiedział, a z kim gra Islandia?Jakieś słabe zespoły co ledwo się zakwalifikowały. Nie ma co porównywać ;)

 

Matko myślałem że znów nie trwfi w bramkę 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...