Skocz do zawartości

Marynia, po czerwonej kartce zawodnika, zmienia ustawienie na 5-3-1 przy korzystnym wyniku, ponieważ boi się pouczającej rozmowy z kibicami


krzysfiol

"Jak motywować piłkarzy?" - gdy mnie ktoś tak spyta...  

60 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, krzysfiol napisał:

O ile mrozi mnie stwierdzenie o przedstawianiu samobójstwa jako racjonalnego rozwiązania problemu (albo czegoś nie dostrzegłem, albo eksperci zupełnie odlecieli), to w pozostałym zakresie taki sam list jota w jotę można by sporządzić po śmierci Palacha. Przemilczanie tematu skłaniającego osobę do tak drastycznej decyzji byłoby brakiem szacunku przede wszystkim do niego samego, sama histeria rozpętała się raczej po "prawej" stronie, gdzie wielu odleciało albo nieznacznie (skupiając się tylko na chorobie), albo totalnie (imputując opozycji działania upamiętniające, które nie miały miejsca). Szkoda, że do nich nie dotarło przesłanie Szczęsnego o powadze sytuacji, w której się znajdujemy. Palach miał ten sam zamiar, ale trafiło to działanie na podatniejszy grunt.

Wreszcie, czekam na potępienie Holland za nakręcenie "Gorejącego krzewu".

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Gacek napisał:

O ile mrozi mnie stwierdzenie o przedstawianiu samobójstwa jako racjonalnego rozwiązania problemu (albo czegoś nie dostrzegłem, albo eksperci zupełnie odlecieli), to w pozostałym zakresie taki sam list jota w jotę można by sporządzić po śmierci Palacha. Przemilczanie tematu skłaniającego osobę do tak drastycznej decyzji byłoby brakiem szacunku przede wszystkim do niego samego, sama histeria rozpętała się raczej po "prawej" stronie, gdzie wielu odleciało albo nieznacznie (skupiając się tylko na chorobie), albo totalnie (imputując opozycji działania upamiętniające, które nie miały miejsca). Szkoda, że do nich nie dotarło przesłanie Szczęsnego o powadze sytuacji, w której się znajdujemy. Palach miał ten sam zamiar, ale trafiło to działanie na podatniejszy grunt.

Wreszcie, czekam na potępienie Holland za nakręcenie "Gorejącego krzewu".

 

Nie wrzuciłem tego, aby poprzeć swoje argumenty, a tylko po to, żeby przedstawić medyczny głos w dyskusji. Samobójstwo Palacha spowodowało kilkanaście innych podpaleń. Zdaję sobie sprawę z tego, że emocje społeczne nie kierują się względami medycznymi w tym przypadku. 

 

Moim zdaniem gest Palacha zmienił Czechy (między innymi doprowadził do nawrócenia mojego ulubionego teologa - Tomasza Halika), ponieważ wyraził to, co czuła miażdżąca większość czeskiego społeczeństwa, której nadzieje Praskiej Wiosny zostały krwawo stłumione przez wojska Układu Warszawskiego. Obawiam się, że gest Szczęsnego nie wywrze takiego wpływu na społeczeństwo, a jeszcze bardziej utwierdzi istniejący podział i pogłębi przepaść jaka dzieli Polaków różnych opcji politycznych. Zwłaszcza, że opozycja w Polsce nie ma pomysłu na rzeczywiście „dobrą zmianę” i rozwiązanie realnych problemów (wysokie poparcie PiS nie bierze się z niczego), więc ta śmierć ma małą szansę, aby stać się założycielskim mitem. Chociaż może będzie inaczej.

Odnośnik do komentarza

Podzielam Twoje obawy. Chodziło mi tylko i wyłącznie o protest względem dwóch kwestii: sprowadzania motywacji Szczęsnego jedynie do choroby i równoległego bagatelizowania jego motywacji (no bo przecież się nic nie dzieje, nic się nie zmieniło, słońce nadal świeci), które nasuwa skojarzenia z Kasandrą i losem Troi.

 

Z zupełnie innej beczki: spotkałem dziś turbomega cebularza. Poskarżył się na to, że - prowadząc sieć sklepów większych i mniejszych - zatrudnia często kobiety, które zachodzą w ciążę i idą na L4, a on ich wtedy nie może zwolnić. No i naoglądał się seriali amerykańskich, gdzie zwalniają ludzi natychmiastowo, on też by tak chciał, bo co to ma być za okres wypowiedzenia, jak mu się pracownik znudził.

Patrząc na jego świadomość prawną i nieumiejętność wyjrzenia poza koniec własnego nosa aż mi się jeden z użytkowników forum przypomniał :keke:

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Gacek napisał:

Podzielam Twoje obawy. Chodziło mi tylko i wyłącznie o protest względem dwóch kwestii: sprowadzania motywacji Szczęsnego jedynie do choroby i równoległego bagatelizowania jego motywacji (no bo przecież się nic nie dzieje, nic się nie zmieniło, słońce nadal świeci), które nasuwa skojarzenia z Kasandrą i losem Troi.

 

Z zupełnie innej beczki: spotkałem dziś turbomega cebularza. Poskarżył się na to, że - prowadząc sieć sklepów większych i mniejszych - zatrudnia często kobiety, które zachodzą w ciążę i idą na L4, a on ich wtedy nie może zwolnić. No i naoglądał się seriali amerykańskich, gdzie zwalniają ludzi natychmiastowo, on też by tak chciał, bo co to ma być za okres wypowiedzenia, jak mu się pracownik znudził.

 

Patrząc na jego świadomość prawną i nieumiejętność wyjrzenia poza koniec własnego nosa aż mi się jeden z użytkowników forum przypomniał :keke:

 

Gacek, skończ z tą swoją samokrytyką!!! :kekeke:

 

:*

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Gabe napisał:

Dziś Koleje Mazowieckie zaczęły mi piątek czterdziestominutowym postojem kilkaset metrów przed Wschodnią (gdzie wysiadam). W starym EN57 po prostu by się awaryjnie otworzyło drzwi po 15 minutach i bym normalnie poszedł do pracy, ale w tych nowych wszędzie plomby i kamery :keke: Nawet przez myśl mi przeszło przez chwilę wziąć młotek i wybić szybę - miałem go w zasięgu ręki - ale nie uległem pokusie.

 

Ale oczywiście najgorszy jest przekaz informacji. Najpierw maszynista ogłosił przez głośniki, że nieplanowany postój 15 minut, a później że od dyżurnego ruchu otrzymał informację, że nie wiadomo  kiedy ruszymy. A na stronie KM jak zwykle enigmatyczne "Z przyczyn technicznych...", jakby wstyd się było przyznać, że rozkraczył się jakiś na Stadionie i dlatego zablokował ruch, a o czym facebook wiedział już po 10 minutach :D

Tymczasem w Japonii przepraszają, bo pociąg odjechał 20 sekund przed czasem.

https://www.bbc.co.uk/news/amp/world-asia-42009839

Odnośnik do komentarza

Muszę nagrać :D

 

Tylko tego nie ma na HBO GO, które mi użyczył Lucas. A obejrzałem już chronologicznie wszystkie oprócz Powrotu Jedi ;).

 

 

 

Firefox się zaktualizował i nie działa mi SpeedDial :/

 

A tu fota, gdy praca wjedzie za mocno:

 

D2lLsvV.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...