Skocz do zawartości

Marynia, po czerwonej kartce zawodnika, zmienia ustawienie na 5-3-1 przy korzystnym wyniku, ponieważ boi się pouczającej rozmowy z kibicami


krzysfiol

"Jak motywować piłkarzy?" - gdy mnie ktoś tak spyta...  

60 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Bo dziennikarze się nie znają ;) Po prostu ten dokument napisano od nowa, ale poprzedni też zalecał stosowanie piszczałek i mówił, że inne instrumenty są niestosowne dla liturgii :)

Według zasad dotyczących gry na organach, mogą rozbrzmiewać w liturgii również inne instrumenty. Jednak nie każdy instrument odpowiada godności świątyni i jest w jednakowym stopniu zdatny do wzmacniania ducha modlitwy. Nie wolno używać w liturgii instrumentów przeznaczonych do wykonywania muzyki świeckiej (np. gitara elektryczna, perkusja, fortepian, syntezator). Zawsze decydujące znaczenie ma sposób wykorzystania instrumentu oraz wysoka jakość artystyczna wykonania z troską o szlachetne piękno muzyki sakralnej.

 

To cytat z nowego dokumentu.

 

Poza organami wolno używać w liturgii innych instrumentów z wyjątkiem tych, które są zbyt hałaśliwe lub wprost przeznaczone do wykonywania współczesnej muzyki rozrywkowej. Wyłącza się z użytku liturgicznego, zgodnie z tradycją, takie instrumenty, jak fortepian, akordeon, mandolina, gitara elektryczna, perkusja, wibrafon itp.

 

A to z dokumentu z roku 1979.

 

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj została rozwiązana moja najdłuższa zagadka muzyczna. Z dzieciństwa i otchłani lat 80-tych kołatał mi w głowie taki fajny elektroniczny utwór, do którego był teledysk z masa kaskaderskich wyczynów, wybuchających samochodów itp. Przez ponad 20lat nie wiedziałem jak sie zabrać za szukanie tej piosenki, bo piosenka nie miała tekstu, żeby podać, zanucić elektroniczny kawałek wykraczało poza moje umiejętności, ponadto nie pamiętałem melodii - wiec nie było ani jak szukać w guglach, a ani się zapytać. Pamiętałem tylko, ze była i chętnie bym jej posłuchał jeszcze i dowiedział sie tytułu i wykonawcy.

I dzisiaj w pracy jakoś tak gadka zeszła na muzykę, bo sie okazało, ze jeden kolega mocno obcykany w polskiej muzyce czasów starodawnych typu lata 70-80 i mówi, ze bardzo lubi jeszcze takiego kolesia, co zajebista elektroniczna muzę robił i miał taki fajny teledysk z wybuchającymi helikopterami. Jak to usłyszałem, to mówię żeby odpalił na YT, bo kurwa od miliona lat szukam piosenki, która miała podobny teledysk i a nuż to jest ta. I pomyślcie jakiej ulgi doznał mój mózg po tylu latach jak sie okazało, ze to ta piosenka i poszukiwania zakończone.

Marek Biliński - Ucieczka z tropiku

  • Lubię! 9
Odnośnik do komentarza

Wydawalo mi sie niedorzeczne pytać „czy ktoś zna piosenkę co jest tiruriru elektroniczne, w teledysku są wybuchy i słyszałem ja w latach 80 dziecięciem będąc” ;)

Ale przynajmniej mam nauczkę i wiem, ze nawet pytania z minimalna ilością danych wejściowych znajda swoje rozwiązanie na forumku. Tym samym składam samokrytykę i obiecuje, ze będę do Was* przychodził z najdziwniejszym pytaniami :)

 

* - oferta nie obejmuje Maniaca

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
Cytuj

 

Pracownicy islandzkiego producenta i wydawcy gier komputerowych odebrali niepokojące informacje od kilku graczy znanej gry komputerowej, w którą za pośrednictwem internetu może grać nawet 350 tys. osób na jednym serwerze. Wskazywały one na złą kondycję psychiczną gracza z Polski, spowodowaną niepowodzeniami w grze.


 

'fuckin idiot team i kill myself'

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...