Skocz do zawartości

Pan Perez przenosi Marynię wprost do DXXX wieku płynności i dobrobytu


Hawkeye

Jaka jest najlepsza z wymienionych rzeczy  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka jest najlepsza z wymienionych rzeczy

    • Jak się wyjmie irytujący kamień z sandałka
    • Kiedy woda zaczyna się gotować akurat wtedy, kiedy właśnie szedłeś do kuchni
    • Zielone światło w momencie zbliżania się do skrzyżowania tak, że nie trzeba zwalniać
    • Trafienie za pierwszym razem pokrętłami/wajchą w idealną temperaturę wody z kranu
    • Natrafienie na ukochaną piosenkę w radiu
    • Nowa wersja INVISION POWER BOARD na forum

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy przywitam kwiatami czołgi z Madrytu. :) Zastanawiam się, jak to posprzątają, mają połowę władz w większości miast i miasteczek do zamknięcia ;).

 

W mieście tego nie czuć, naprawdę to wygląda jak wygłup mniejszości krzykaczy. Ludzie w większości mają w to wyjebane, a za to martwią się , że przez ten wybryk zaczną się dluzej trwające problemy :roll: .

A jeszcze jedno. Pani burmistrz Barcelony, która ostatnio zyskała w moich oczach, dziś na Twitterze napisała, że zarówno niepodleglosc jak i artykuł 155 "nie dzieje się w jej imieniu". Teraz główna partia niepo CUP domaga się od niej opowiedzenia się za republika. Trochę byłoby zabawne, jakby od strony władz Barcelony nie było jawnej i zdecydowanej akceptacji. :kekeke: Ale to tylko potwierdza to, że tutaj daleko jest z pełną sympatią do separatystów.

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, schizzm napisał:

Pierwszy przywitam kwiatami czołgi z Madrytu. :) Zastanawiam się, jak to posprzątają, mają połowę władz w większości miast i miasteczek do zamknięcia ;).

 

W mieście tego nie czuć, naprawdę to wygląda jak wygłup mniejszości krzykaczy. Ludzie w większości mają w to wyjebane, a za to martwią się , że przez ten wybryk zaczną się dluzej trwające problemy :roll: .

A jeszcze jedno. Pani burmistrz Barcelony, która ostatnio zyskała w moich oczach, dziś na Twitterze napisała, że zarówno niepodleglosc jak i artykuł 155 "nie dzieje się w jej imieniu". Teraz główna partia niepo CUP domaga się od niej opowiedzenia się za republika. Trochę byłoby zabawne, jakby od strony władz Barcelony nie było jawnej i zdecydowanej akceptacji. :kekeke: Ale to tylko potwierdza to, że tutaj daleko jest z pełną sympatią do separatystów.

Nie ma mnie tam, więc i nie mam okazji porozmawiania o tym z katalonczykami ale dane nie potwierdzają tego co piszesz. Jednak według referendum 90% jest za. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że frekwencja słaba, ale jednak porównywalna z tą w wyborach Polsce pomimo rządowych represji, niszczenia kart i zamykania lokali wyborczych. Tak naprawdę nie wiem jaką cześć ż tych którzy nie głosowali to osoby bojkotujące referendum, a jaka to osoby, które chciały zagłosować i zostały powstrzymane przez działania rządu. 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 17.10.2017 o 08:27, dziki_ryj_ napisał:

Scenka autobusowa. Mama z dzieckiem na plecach, pani upomina się o miejsce dla niej i następuje szybkie 'podziekowanie"od mamy.Jak bym chciała sama bym poprosiła o ustapienie, jak mam usiąść z dzieckiem na plecach?.:)dobre uczynki zawsze kończa się chujowo

 

Ostatnio do tramwaju wszedł koleś o kulach, wygląd menela. Ledwo co się trzymał na tych kulach, jakaś laska mu miejsca ustąpiła a on hyc i na spokoju sobie browarka otworzył. Więc czasem kończą się dobrze takie uczynki ;) Ja szanuje oczywiście.

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Z tą taksa też się uśmiałem. Jak masz kiler takse to nic nie musisz zmieniać. Fm jest niestety glupi. Pokaże wam jutro wyniki z jedynej gry jaką miałem w fm17 (czyli jakies 10-15 meczow, same zwyciestwa) w 3. Lidze włoskiej i po tej serii wywalilem te grę w pizdziec. Dlatego też jak czytam Przecinaka we fristsjlowym który tylko wygrywa, a wszyscy się tam na niego spuszczaja, to nie wiem czy się śmiać czy płakać.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Brudinho napisał:

 

Ostatnio do tramwaju wszedł koleś o kulach, wygląd menela. Ledwo co się trzymał na tych kulach, jakaś laska mu miejsca ustąpiła a on hyc i na spokoju sobie browarka otworzył. Więc czasem kończą się dobrze takie uczynki ;) Ja szanuje oczywiście.

Pełen szacun:)

maniak ma chyba sporo cech kobiecych, typów ekspercki postrzegania świata przez kobiety

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Man_iac napisał:

Nie ma mnie tam, więc i nie mam okazji porozmawiania o tym z katalonczykami ale dane nie potwierdzają tego co piszesz. Jednak według referendum 90% jest za. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że frekwencja słaba, ale jednak porównywalna z tą w wyborach Polsce pomimo rządowych represji, niszczenia kart i zamykania lokali wyborczych. Tak naprawdę nie wiem jaką cześć ż tych którzy nie głosowali to osoby bojkotujące referendum, a jaka to osoby, które chciały zagłosować i zostały powstrzymane przez działania rządu. 

 

Uwierz mi, kto chciał głosować to był na tyle zdeterminowany, że i tak zagłosował. Poza tym ciężko brać na poważnie referendum, które częściowo odbywało się na dziko na ulicy, czy gdy wątpliwości wzbudzała weryfikacja głosujących (ogłoszone w trakcie dnia wyborów, że możecie głosować poza swoim punktem wyborczym, i liczne dowody oddawania kilku głosów przez te same osoby). Guardia civil nie miala wielkiego  wpływu  na wynik. Tego chcieliby zwolennicy niepodleglosci, a tak nie bylo. Referendum wskazało 37% poparcie. Co to jest? Sondaże raczej zdają się nie kłamać że jest podział oscylujący wokół połowy za i przeciw, i to właśnie widać na ulicach, plus tysiące osób innych nacji (glownie Hiszpanie, Ameryka Południowa), które nie mają prawa glosu, a które w większości przypadków są przeciw temu syfowi, który właśnie ma miejsce.

 

To jest też inny problem, tu jest taki tygiel kulturowy, w którym Katalończycy na dobra sprawę pewnie stanowią mniejszość, gdy zsumuje się "obcych". I to jest dobry temat do zastanowienia, jak rozwiązywać takie sytuacje w obecnych czasach.

 

Spędziłem dzisiejszy wieczór na mieście w centrum. Kompletnie nic nie wskazało, że może coś się zmieniło. To jest Barcelona, to coś więcej niż "miasto katalonczykow". To samodzielna jednostka multikulturowa, ktora żyje własnym życiem. Toteż nie dziwi mnie niechec Ady Colau (burmistrz) do całej sytuacji, bo na tym straci (i straciło już) przede wszystkim miasto, które moim zdaniem jest w pewnym stopniu trochę ponad tym konfliktem hiszpania-katalonia.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...