Skocz do zawartości

Marynia zastrzega numer 523 na cześć ilości banów, które rozdał Icon za lepszych czasów, kiedy forum się nie psuło i nikt nie zakładał nowych tematów


krzysfiol

  

66 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

No ja się Vami zgadzam. Przecież nie chciałbym dać Elbie roli, bo jest czarny, a dlatego że jest moim zdaniem bardzo dobrym aktorem. Przy okazji wyobrażam sobie już te wszystkie komentarze, że hurr durr czarny Geralt (pewnie pisane dużo bardziej prostym językiem niż MaKK), ale podstawą jest to, że bardzo go lubię aktorsko :).

 

Moim zdaniem powinno być więcej czarnych aktorów, miłości homoseksualnej i międzyrasowej tylko po to, żeby naziolków zapiekły dupska

Odnośnik do komentarza

 

No ja się Vami zgadzam. Przecież nie chciałbym dać Elbie roli, bo jest czarny, a dlatego że jest moim zdaniem bardzo dobrym aktorem. Przy okazji wyobrażam sobie już te wszystkie komentarze, że hurr durr czarny Geralt (pewnie pisane dużo bardziej prostym językiem niż MaKK), ale podstawą jest to, że bardzo go lubię aktorsko :).

 

Moim zdaniem powinno być więcej czarnych aktorów, miłości homoseksualnej i międzyrasowej tylko po to, żeby naziolków zapiekły dupska

 

No przy Elbie pisałem, że oprócz docenienia jego skillów aktorskich dobrym argumentem jest też ból dupy :keke:

Odnośnik do komentarza

I potem przez takich ludzi jest oskarżenie o rasizm bo brak nominacji do oskara. Nie kumacie, ze po prostu wiekszosci nie pasuja okolicznosci. Japończyk grający powstanca warszawskiego? Brak to rasizm? Geralt sie juz kojarzy bialy i gdyby byl czarny to byloby to mocno krytykowane i nieoplacalne.

Odnośnik do komentarza

jmk, czytaj uważnie. Takie szczegóły mogą mieć znaczenie w jakimś filmie historycznym i o tym wspomniałem, ale kurwa, Wiedźmin to jest FANTASY. Co do krytyki to jeśli byłaby to krytyka tylko za kolor skóry to tak, jest to rasizm. Czy nieopłacalne to nie wiem, bo jeśli serial zrobią dobry to zarobi, nawet jeśli jakieś nacjololo będą bojkotować. To że Geralt kojarzy się jako biały nie ma żadnego znaczenie, kiedyś kojarzyło się, że kobieta to powinna tylko w domu siedzieć, gary zmywać i gotować ;). Naprawdę nie wiem jaki byłby problem z tym, że ktoś nie biały mógłby zagrać Geralta, jeśli będzie to dobry aktor to ja problemu nie widzę.

Odnośnik do komentarza

No i jmk, jeśli kibice kojarzą się jako łysi bandyci robiący wszędzie rozpierdol to rozumiem, że tak mają być zawsze przedstawiani? :)


Gdyby nie bylo mitologii slowianskiej a Wiedzmin nie bylby juz wizualizowany to mialbys racje.

Bo wszystko musi być schematyczne i powtarzalne. Najlepiej zrobić serial jak TVP, ale wszyscy biali to spoko xD.

Odnośnik do komentarza

To Ty napisałeś o kojarzeniu :). Przecież ja kibiców nie wrzucam do Wiedźmina :keke:. Po prostu piszesz o kojarzeniu się Geralta jako białego, więc napisałem to samo o kibicach, w każdym filmie mają być przedstawieni jak zwierzęta, do których powinno się strzelać, bo tak się kojarzą?

Odnośnik do komentarza

Tym bardziej że bardzo prawdopodobne jest (nie znam treści książek na pamięć ;)), że nigdzie nie zostało napisane, że jest biały. Cytaty z internetu:

 

 


Nieznajomy nie był stary, ale włosy miał prawie zupełnie białe. Pod płaszczem nosił wytarty skórzany kubrak

(...)

Jeździec miał włosy białe jak mleko, ściągnięte na czole skórzaną opaską i czarny, wełniany płaszcz spadający na zad klaczy kasztanki.

(...)

Jeździec utkwił w nim oczy, ciemne, zmrużone, przenikliwe, ostre jak ościenie.

 

o skórze nic nie mówią :P

 

Gdyby nie bylo mitologii slowianskiej a Wiedzmin nie bylby juz wizualizowany to mialbys racje.

 

Ta cała mitologia i klimat słowiański to głównie z gry, nie z Sapkowskiego.

 

I tak, uważam, że zrobienie Geralta czarnym było by zbyt śmiałym posunięciem, bo to ikona całego cyklu i zamiast na fabule/realizacji wszyscy skupili by się na kontrowersjach.

Odnośnik do komentarza

W przypadku wiedźminów to można pójść drogą dedukcji - skoro włosy mu wybielały w wyniku mutacji, która pozbawiła go pigmentu barwiącego (u nas to melanina), to może też znaczyć, że skóra mu wybielała :>

 

Zresztą pewnie gdzieś w powieści było, że po zażyciu eliksirów jest blady jak papier.

 

widzieliście kiedys murzyna z naturalnymi blond włosami?

 

Jest ich trochę, i to nie jest albinizm

Odnośnik do komentarza

Ja myślę, że prawdopodobne jest, że gdzieś przy opisie którejś z ran, albo jej leczenia będzie jakieś słowo o kolorze skóry. Poza tym jednak w filmie jest biały, w grze jest biały, więc nawet jak w książce nic takiego się nie znajdzie, to jednak popkultura już go uczyniła białym. Poza wszystkim, zakładając nawet, że nie ma informacji o kolorze skóry samego Geralta, to na pewno jest gdzieś o kolorze skóry chociażby którejś z kobiet, z którymi się spotykał. A wtedy skoro nie ma mowy o jakiejś różnicy w kolorze skóry, to jednak można domniemać, że tej różnicy nie ma.

Odnośnik do komentarza

No o to chodzi, każdemu Geralt się kojarzy z takim wyglądem, bo taki pasuje do realiów i taki był wizualizowany, pewnie też nie z przypadku. Inni ludzie mogą być czarni, nie wiem, nie znam świata, jak pasują to spoko. Podobnie jak nie wyobrażam sobie, żeby Gimli z WP był czarny, ale już ziomek z Gwiezdnych Wojen mi nie przeszkadzał, bo szturmowiec mógł byćy każdej rasy.

 

A chęć, żeby Geralt był czarny, żeby był buldupy i w ogóle, żeby nie było rasizmu (rasizm, wszędzie rasizm) to jest już choroba psychiczna.


a widzieliście kiedyś gołą babę murzynkę?

 

Aaron Winter :D.

Odnośnik do komentarza

Ciekawi mnie tez, ze Obrońcy Rasy czy jak tam ich zwać, nie widza, ze saga ma wydźwięk skrajnie antyrasistowski, a Starsze Ludy maja swoje doskonałe odnośniki w rzeczywistości. A oni bóldupia o ewentualnego murzyna.

No jak na razie to Lucas ma największy :p Ja napisałem, że mi się nie podoba ten pomysł i go bym (w razie co!) nie zaakceptował. Nie widzę takiego Wieśka i już.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...