Skocz do zawartości

Marynia 5=1+4 popisuje się znajomością wyższej matematyki


krzysfiol

  

56 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

@Hawkeye:

 

ale i te ramy może modyfikować przy odpowiedniej wielkości, a jak sam zauważasz, całkowicie je ignorować. Prawo nic nie da kiedy władza ma za małe ograniczenia

Władza ma dobre ograniczenia, tyle że przestając stosować się do tych reguł i rozwalając system prawny doprowadza do sytuacji, w której nie bardzo jest co robić działając w ramach prawnych. Wyobraź sobie western - jedyną karą jest więzienie. Po czym przychodzi zły szeryf i pali więzienie. Co możesz mu zrobić? I pytanie drugie - czy w takiej sytuacji narzekasz, że prawo jest głupie? Tak wygląda w olbrzymim uproszczeniu sytuacja po zniszczeniu TK.

Moim zdaniem jedyną opcją w tej sytuacji jest tzw. obywatelskie nieposłuszeństwo. W sądach już to mamy i dlatego na przykład stosowany jest w praktyce wyrok TK o ryczałtach za noclegi, który nie został opublikowany - SN dał podkładkę (wydając na wiosnę wyrok o możności niestosowania prawa, które Sąd z urzędu uzna za prawdopodobnie niekonstytucyjne), chcąc ratować porządek prawny przed tą barbarią, którą nazywamy rządem. Pytanie, czy społeczeństwo jest na tyle zmobilizowane, by zastosować to samo obywatelskie nieposłuszeństwo, które poprzednią autokrację w latach '80 wyrzuciło. Powątpiewam.

Poza tym to w sposób oczywisty prowadzi do jeszcze jednego zagrożenia - kiedy tylko tzw. opozycja zacznie grać z PiS na ich zasadach (tzn. jeśli nie możemy im nic zrobić prawnie, to brońmy praw obywatelskich w warunkach nieistniejących ograniczeń prawnych, poprzez np. agresywne protesty uliczne) to znajdzie się tysiąc dzikich ryjów z setkami Jahów, którzy powiedzą "dobry rząd, tylko opozycja warcholska".

Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

Dzień dobry!

 

Kto rano wstaje, tego wkurwia fakt że nie pospał!

Kto rano wstaje ten ma dwojke malych dzieci xD

 

 

Hm, wezwania do sądu od żadnej byłej do tej pory nie dostałem, więc będę się kłócił.

 

jak to?

 

 

No też nie rozumiem, co zrobisz.

 

 

no ciężki mi sobie wyobrażać, o co moje były mogłoby mnie wzywać do sądu, więc pytam :> mieliście jakiś wspólny biznes? jak nie chcesz pisać, to luz, spoko, ew. dawaj na pw

Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

 

Dzień dobry!

 

Kto rano wstaje, tego wkurwia fakt że nie pospał!

Kto rano wstaje ten ma dwojke malych dzieci xD

 

 

Hm, wezwania do sądu od żadnej byłej do tej pory nie dostałem, więc będę się kłócił.

 

jak to?

 

 

No też nie rozumiem, co zrobisz.

 

 

no ciężki mi sobie wyobrażać, o co moje były mogłoby mnie wzywać do sądu, więc pytam :> mieliście jakiś wspólny biznes? jak nie chcesz pisać, to luz, spoko, ew. dawaj na pw

 

 

Ziomeczku, żartowałem :D wyjaśniając - Meler jakby zasugerował, że rano się wstaje bo ma się małe dzieci, w odpowiedzi do mojego komentarza. A ja, hehe, zażartowałem, że z tego co wiem to nie posiadam takowych dzieci. Wezwanie do sądu w kwestii ojcostwa czy też alimentów, tak o czasem sobie heheszkuje krejzol ze mnie.

Odnośnik do komentarza

Haha że niby za po nie było prewencji w postaci środków przymusu bezpośredniego, smiechlem. Nawet gdy nic się nie działo :D mam milion przykład ów gdzie sam brałem udział, ale co moze o tym wiedziec ktoś kto siedzi za biurkiem.

Odnośnik do komentarza

Nie no, milion to trochę dużo, ale podaj tak ze trzydzieści ;)


 

Co to ma wspólnego z inbą w sejmie, gdzie PiS se głosuje w Kolumnowej nie wpuszczając tam opozycji?

 

Debili wpuścili tylko zabrali im głoś za karę :]

 

 

Jahu w końcu przejrzał i wie że w środku byli debile. Tak trzymaj Jahu!

Odnośnik do komentarza

Nie no, milion to trochę dużo, ale podaj tak ze trzydzieści ;)

 

Przecież wszyscy dobrze wiedzą, że za PO były stosowane środki przymusu bezpośredniego (tak jak i za każdej wcześniejszej i obecnej władzy), więc nie wiem, co ma na celu dowodzenie tej oczywistości, nikt nic przeciwnego nie stwierdził, czego jmk jednak nie zauważył ;)

Odnośnik do komentarza

 

Co to ma wspólnego z inbą w sejmie, gdzie PiS se głosuje w Kolumnowej nie wpuszczając tam opozycji?

 

Debili wpuścili tylko zabrali im głoś za karę :]

 

 

Cieszą mnie te momenty kiedy Twoje umiejętności posługiwania się językiem polskim są w stanie samego Ciebie zaorać. Ot, nie trzeba się starać.

Odnośnik do komentarza

Nie no, milion to trochę dużo, ale podaj tak ze trzydzieści ;)

 

Co to ma wspólnego z inbą w sejmie, gdzie PiS se głosuje w Kolumnowej nie wpuszczając tam opozycji?

 

Debili wpuścili tylko zabrali im głoś za karę :]

 

 

Jahu w końcu przejrzał i wie że w środku byli debile. Tak trzymaj Jahu!

Debili z opozycji do kurwy nędzy!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...