Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Dix lepiej zainwestować w Phenoma II/Athlona :] Smętek pisałeś, że masz uraz do AMD, ale to po prostu głupota :) Obecne procesory robione przez AMD są naprawdę dobre :]

 

Procesor:AMD Phenom II X2 550 /3.1GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3//335 zł

Płyta główna:Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333//295 zł

Pamięć RAM:GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9/340 zł

Dysk twardy:Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3/185 zł

Karta graficzna:Asus Radeon HD4670 512MB DDR3 /128bit/ DVI HDMI/249 zł

Nagrywarka DVD:Samsung SH-S222L LightScribe (black)/120 zł

Obudowa:SilentiumPC Gladius 600 Window Pure Black (bez zasilacza)/239 zł

Zasilacz:bequiet! PurePower L7 530W/249 zł

2012zł/esc

 

Pisałeś, że możesz wyłożyć nawet 3000 i jeśli będziesz chciał tyle wydać to zainwestuj w Phenoma II X4, drugi dysk twardy, chłodzenie i lepszą kartę, ale ten zestaw, który podałem wystarczy do Twoich potrzeb :)

Odnośnik do komentarza

skoro tak mowisz, bede musial znajomka przekonac :) zobaczymy czy sie uda ;)

 

dzieki za pomoc, esc.pl wysyla gotowo zlozone zestawy? koleszka mieszka na... podkarpaciu wiec za bardzo nie bede mogl mu pomoc przy zlozeniu, ew. wiecie jaka jest doplata za zlozenie ?

Kupowałem tam swój zestaw jakieś 2 lata temu i złożyli gratis. Nie wiem jak jest teraz. Najlepiej zadzwoń i spytaj.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

WItajcie,

 

potrzebuje pomocy. Mam do zlozenia komputer do obslugi maszyny RIP. Juz taki kiedys skladalem, ale tam byl potrzebny 64-bitowy Windows a teraz potrzeba koniecznie 32-bitowego. Pytanie brzmi, czy na ponizszej konfiguracji mozna zainstalowac 32-bitowy system, pewnie Viste, choc najchetniej XP.

 

Procesor:Intel Core i5-750 QuadCore, 2.66 GHz, 2.5 GT/s Transfer, 8MB, LGA1156, 45nm, BOX

Płyta główna:GIGABYTE GA-P55-UD3, P55, Dual DDR3-2000 MHz, RAID, GLAN, ATX

Pamięć RAM:Corsair XMS3 2x2GB 1333MHZ DDR3, CL9 DIMM, XMS3 with Classic Heat Spreader

Dysk twardy:Dysk WD Caviar GreenPower, 3.5'', 1.5TB, SATA/300, 64MB cache

Karta graficzna:Sapphire Radeon HD 4670 1GB DDR3 PCI-E HDMI / DVI-I / VGA, LITE

Nagrywarka DVD: LG SuperMulti SATA DVD+/-R22x,DVD+RW8x,DVD+R DL 16x,SecurDisc,LS,retail,k.czarny

Obudowa:Cooler Master obudowa komputerowa Centurion 534 Lite czarna ( bez zasilacza )

Zasilacz:Cooler Master zasilacz ATX Silent Pro 600W Modular Active

 

Ewentualnie poproszę o pomysły na konfigurację zestawu podobnej klasy. W szczególności o pomysły na procek i płytę główną, bo reszta pewnie zostanie z powyższego (ew. proszę o uwagę, ze potrzebna inna pamięć).

 

Zapomniałem, że miałem to dobrać przed wyjazdem i teraz w górach nie będzie mnie pół dnia przy kompie. Mam nadzieję, że pomożecie. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza

witam, nadszedl i na mnie czas by wymienic komputer stacjonarny w domku :)

wymagania to wszystko oprocz monitora, budzet, powiedzmy 1500 zl, sklep morele.net gdyz maja oddzial w kielcach, zastosowanie to glownie internet, filmy, choc fajnie by bylo gdyby w miare chodzil nowy fm i pes. z gory dziekuje :)

Odnośnik do komentarza

 

esc.pl

 

Esc ma strasznie długie reklamacje :/

np. Naped optyczny 3,5tyg.

Karta Graficzna narazie od 01.02 i dalej czekam :/

 

Choc trzeba przyznać że wysyłają towar zakupiony bardzo dobrze zabezpieczony :) ( jeszcze nie zdarzyło się żeby przysłali uszkodzony towar mi lub innym osoba którym poleciłem ten sklep )

 

Wiadomośc z 12.02

Karta powinna być u nas w

przyszłym tygodniu.

 

Wiadomośc z 18.02

Karta jest w drodze do nas w tej chwili. Towar odeślemy na początku

przyszłego tygodnia.

 

Dlaczego trwa to tak długo

 

Niestety trwa to tak długo bo jest to reklamacja po

firmie Esc Computers, w której były robione zakupu, my jako Esc.pl Sp. z

o.o. jesteśmy tylko pośrednikiem.

 

"Esc.pl: reklamacja po Esc Computers, bez terminu realizacji."

 

Ale może tylko ja mam takiego pecha :/

Odnośnik do komentarza

witam, nadszedl i na mnie czas by wymienic komputer stacjonarny w domku :)

wymagania to wszystko oprocz monitora, budzet, powiedzmy 1500 zl, sklep morele.net gdyz maja oddzial w kielcach, zastosowanie to glownie internet, filmy, choc fajnie by bylo gdyby w miare chodzil nowy fm i pes. z gory dziekuje :)

Procesor: AMD Athlon II X2 255 /3.0GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/ - 275 zł
Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3 /AMD 770, DDR3 1333/ - 295 zł
Pamięć RAM: GoodRam 2GB 1333MHz CL9 - 175 zł
Dysk twardy: Western Digital Green 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII - 190 zł
Karta graficzna: PowerColor Radeon HD4670 PCS 512MB DDR4 /128bit/ HDMI/DVI - 259 zł
Nagrywarka DVD: NEC AD-7243S SATA LabelFlash (black) - 99 zł
Obudowa: Gigabyte Luxo M1000 Black - 120 zł
Zasilacz: Fortron FSP350-60APN 350W - 115 zł

Razem: 1.528 zł esc.pl

 

zerknij na identyczny sprzęt w morele.net

wybierałem z esc.pl bo morele wciąż nie mają konfiguratora

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję nagrywarki dvd do mojego starego pudła, które chcę podarować komuś w rodzinie. Najlepiej, aby była nowa i bardzo tania. Na allegro jest tego trochę, ale kompletnie nie mam pojęcia co wybrać. Zastosowanie to głównie odpalanie simsów i temu podobnych gier. A może ktoś ma używaną, która leży zakurzona w szafie? Chętnie odkupię :)

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję nagrywarki dvd do mojego starego pudła, które chcę podarować komuś w rodzinie. Najlepiej, aby była nowa i bardzo tania. Na allegro jest tego trochę, ale kompletnie nie mam pojęcia co wybrać. Zastosowanie to głównie odpalanie simsów i temu podobnych gier. A może ktoś ma używaną, która leży zakurzona w szafie? Chętnie odkupię :)

Na jakie wejście? Jeśli na SATA, to miałbym taką na zbyciu. Nie jest nowa, ale kupiona przez mojego brata i ani razu nie użyta.

Odnośnik do komentarza

No to lipa. Jak nie znajdziesz nic nie znajdziesz ciekawego, a załatwisz przejściówkę SATA/ATA, to za symboliczny kieliszek chleba nagrywarka jest Twoja :) Choć w sumie nie wiem, czy taki układ byłby opłacalny, bo widzę, że za kilkadziesiąt złotych można już znaleźć jakiś napęd. A sama przejściówka to chyba koszt ok. 30 zły.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Niestety moja obecna nagrywarka (DVDR Pioneer DVR-215BK SATA OEM Black) nie daje już rady i często uruchomienie FMa graniczy z cudem, więc zanim całkowicie padnie, muszę kupić nową. Poszukuje czegoś w miarę taniego, ale jednocześnie niezawodnego. Nie musi szybko nagrywać, bo robię to bardzo rzadko, wystarczy, żeby dobrze odtwarzała. Co byście polecili ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

I ja mam pewien dylemat z RAMem. Posiadam laptopa hp6735s o takiej konfiguracji:

procesor: AMD Athlon X2 Dual-Core 1,9GHz

Grafika: Ati Radeon HD3200

Ram: 3GB ( 2+1)

System: Vista 32 bity.

 

Zastanawiam się nad dołożeniem jeszcze jednej kości 1gb. Będzie to miało sens? Zauważę jej obecność? :P

Laptopa używam praktycznie tylko do AutoCADa i standardowo internet, filom. Prócz FMa nie gram w żadne gry :)

Odnośnik do komentarza

I ja mam pewien dylemat z RAMem. Posiadam laptopa hp6735s o takiej konfiguracji:

procesor: AMD Athlon X2 Dual-Core 1,9GHz

Grafika: Ati Radeon HD3200

Ram: 3GB ( 2+1)

System: Vista 32 bity.

 

Zastanawiam się nad dołożeniem jeszcze jednej kości 1gb. Będzie to miało sens? Zauważę jej obecność? :P

Laptopa używam praktycznie tylko do AutoCADa i standardowo internet, filom. Prócz FMa nie gram w żadne gry :)

 

1. Jeśli masz 2+1 to nie wiem czy będzie wolny slot jeszcze na dodatkową pamięć. Musiałbyś raczej 1 zamienić na 2 Gb.

2. 32 bitowy system i tak nie obsłuży Ci tych 4 Gb, więc jeśli dokładasz RAM to również zmieniasz system na 64 bit.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...