Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

FM powinien działać na integrze :) Fortron również spokojnie pociągnie zestaw :) Monitor mimo wszystko zmieniłbym na tego Benqa, o którym pisałem :> Jeśli zdecydujesz się na wariant Dixa to pamiętaj o ramie DDR2 :> Bo ta płyta DDR3 nie obsługuje. Właśnie teraz zauważyłem błąd w zestawie Dixa, który dał płytę obsługującą DDR2, a pamięć DDR3 ;) W sumie ten wariant wydaje się ciekawszym rozwiązaniem, bo na tej grafice w małej rozdzielczości sobie pograsz na średnich detalach w większość gier :-k

Odnośnik do komentarza

Prawie wszystko wygląda dobrze :] Procesor, pamięć, płyta główna, nagrywarka i karta graficzna są dobre, ale zmień dysk na Samsung 500GB F3, Obudowę na minimum Tacens Prior, a zasilacz na BeQuiet Pure Power 530W :)

 

 

spokojnie pograsz. Procesor zostaw lepiej X4 bo odblokowywanie X3 to loteria. A płytę możesz wziąć asrocka, bo zbierają obecnie bardzo pochlebne opinie.

 

Dziękuję za odzew :eusa_clap:

 

Jeszcze jedno pytanie, ta obudowa ma już wentylator 92mm czy to po prostu informacja jaki wentylator można do niej włożyć? I wymiary tam podane: 480x440x220 to długość/wysokość/szerokość czy wysokość/długość/szerokość bo biurko jest trochę ciasne, a wiadomo ze trochę luzu jednak trzeba by komputer się nie grzał.

Odnośnik do komentarza

Jako, że sprzęt kupuję na długie lata, postanowiłem zainwestować w 4 rdzenie i zostawić zintegrowaną grafikę, która na razie mi wystarczy. Dysk twardy, jak na moje potrzeby, i tak będzie zbyt duży. Zmniejszyłem pamięć do 2gb (zawsze można dokupić) i pozostałem przy monitorze 20-tce. Byłem dzisiaj go oglądać i mnie w zupełności wystarczy. Dołożyłem obudowę według ostatniej sugestii Lucasa i myślę, że zestaw mam prawie gotowy. Ale jutro jest nowy dzień :D

Procesor: AMD Athlon II X3 435 /2.9GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/ - 275 zł
Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/ - 295 zł
Pamięć RAM: Kingston 2GB 1333MHz CL9 - 179 zł
Dysk twardy: Western Digital Blue 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII - 159 zł
Karta graficzna: PowerColor Radeon HD4670 PCS 512MB DDR3 /128bit/ HDMI/DVI - 235 zł
Nagrywarka DVD: Liteon iHAS124 SATA (black) - 99 zł
Obudowa: Tacens Prior (92mm Fan, bez zasilacza) - 130 zł
Zasilacz: Fortron FSP400-60APN 400W - 135 zł

Razem: 1507 zł

 

Będę uparty :> Do powyższego dołóż monitor wedle uznania (może być L207WT, ale chyba przekroczy budżet?) i kwita. Trzy rdzenie do pracy "biurowo-domowej" to zbytek, którego nie wykorzystasz. Trzy rdzenie popracują w sumie jedynie głównie w grach. Wystarczą ci one w zupełności a będziesz mieć "pełnowymiarową", przyzwoitą kartę graficzną i zero stresu czy FM 2013 ruszy na "integrze". Możesz także spokojnie pograć w inne tytuły.

Odnośnik do komentarza

Tak wiem, macie mnie dość i się Wam nie dziwię ;)

Mam lekkie opory przed zakupem przez internet w esc.pl wszystkich części, obawiam się o stan w jakim dojdzie dysk i inne wrażliwe podzespoły. Stąd zrodził się pomysł by delikatniejsze kupić u mnie "na wsi", ale oferta jest znacznie uboższa i stąd pytanie czy jest gorszy/sporo gorszy od tego

Druga sprawa to pamięci: jest spora różnica pomiędzy tymi 1333 a 1600. Bo goodram-y 1600 sa bardzo ciężko dostępne, a te 1333 są niemal w każdym sklepie.

Odnośnik do komentarza

Mam lekkie opory przed zakupem przez internet w esc.pl wszystkich części, obawiam się o stan w jakim dojdzie dysk i inne wrażliwe podzespoły.

Mówiąc szczerze, nie wiem czego się obawiasz :) W końcu stacjonarne sklepy również zamawiają swoje części w hurtowniach i jakoś je trzeba przetransportować.

A jak sam piszesz, w necie masz jednak większy wybór.

 

A ja również mam pytanie.

Powoli mam dosyć mojego zasilacza no-name. Napięcia trzyma, ale hałas jaki się z niego wydobywa jest już nie do zniesienia. I teraz chciałbym się Was poradzić. Chcę zakpić zasilacz firmowy, cichy i w przyzwoitej cenie (powiedzmy 150 zły). Moja obecna konfiguracja nie jest najnowsza (Sempron 2600+, GF 6600, dysk ATA, karta tv), ale być może z czasem zakupię coś na czasie.

I teraz rodzi się pytanie, czy zainwestować w coś nowego i markowego, czy może w coś markowego, ale używanego, a za razem tańszego.

Widziałem kilka ofert na allegro, ale nie mam pojęcia, jak jest z działaniem takich zasilaczy. Niby sprzedawca daje roczną gwarancję :-k

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza

Dzięki Lucas.

Ale mam pytanie. Jak będzie wyglądała praca takiego zasilacza, gdy na przykład w końcu zdecyduję się na upgrade sprzętu do czegoś nowszego? Tzn. nigdy nie składałem sobie kompa, aby pograć w najnowsze tytuły. Bo z tego co zdążyłem się zorientować, to obecnie nawet do średniego sprzętu wkłada się trochę mocniejszy zasilacz.

Czy może nie zawracać sobie teraz głowy jego mocą, a przy zakupie nowego sprzętu, dobrać do niego nowy zasilacz o odpowiedniej mocy. Bo szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, kiedy zdecyduję się na jakieś zmiany. Być może, że za rok, czy półtora, standardowo będzie trzeba kupować 500W :-k

Odnośnik do komentarza

Oczywiście :)

Jak już wspomniałem, nie grywam w żadne nowe hity. Potrzebuję kompa praktycznie tylko do neta, FMa i od czasu do czasu jakaś gierka, która chodzi nawet na obecnym konfigu, więc raczej nie powinno być problemu :)

Jutro przejdę się poszukać w mojej okolicy tego co zaproponowałeś.

Odnośnik do komentarza

Tak wiem, macie mnie dość i się Wam nie dziwię ;)

Mam lekkie opory przed zakupem przez internet w esc.pl wszystkich części, obawiam się o stan w jakim dojdzie dysk i inne wrażliwe podzespoły.

Kupowałem w esc.pl swój obecny komputer (minęło już chyba dwa lata), jestem zadowolony z zakupu i nie było żadnych skutków ubocznych dostarczenia towaru kurierem. Złożyli mi go za darmo i przysłali razem z monitorem i głośnikami. Wszystko porządnie zapakowane (oznaczenia, że "delikatny" towar z tego co pamiętam, sklejone w jedną wielką całość) dojechało na 10 piętro na wózku kuriera.

Odnośnik do komentarza

Będę uparty :> Do powyższego dołóż monitor wedle uznania (może być L207WT, ale chyba przekroczy budżet?) i kwita. Trzy rdzenie do pracy "biurowo-domowej" to zbytek, którego nie wykorzystasz. Trzy rdzenie popracują w sumie jedynie głónie w grach. Wystarczą ci one w zupełności a będziesz mieć "pełnowymiarową", przyzwoitą kartę graficzną i zero stresu czy FM 2013 ruszy na "integrze". Możesz także spokojnie pograć w inne tytuły.

Amicusie, przekonałeś mnie :*

Odnośnik do komentarza

Oczywiście :)

Jak już wspomniałem, nie grywam w żadne nowe hity. Potrzebuję kompa praktycznie tylko do neta, FMa i od czasu do czasu jakaś gierka, która chodzi nawet na obecnym konfigu, więc raczej nie powinno być problemu :)

Jutro przejdę się poszukać w mojej okolicy tego co zaproponowałeś.

 

Ja tylko uczulę, bo Tagan Lucasa ma bardzo przyzwoite parametry i jest całkiem uniwersalny (inna sprawa, że na esc.pl nie ma żadnej specyfikacji technicznej), ale jakby go nie było, i ktoś chciałby ci wcisnąć jakiś inny - pamiętaj, że w starszych konfiguracjach kompa nie była potrzebna mocna linia +12V (za to występowała -5V, m.in. do kart na ISA :]), co przy zmianie sprzętu, a konkretnie nowej generacji procka, który tą linią się bardzo posiłkuje, może zaowocować niestabilnością pracy. No i sprawdź wtyczkę ATX (20/24pin), i ewentualnie czy podłączysz dyski SATA bez przejściówek. To tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...