Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Potrzebuję porady co do zasilacza pod zestaw:

AMD 64 X2 6000+ BOX

SAPPHIRE RADEON HD4770 512MB GDDR5

MSI K9AGM2 (MS-7327)

Samsung M3 78T2953EZ3-CE6 1GB + GoodRAM GR667D264L5/2G 2 GB

 

Dodam, że nie zamierzam bawić się w OC, więc raczej chciałbym coś stabilnego do 150-200 zł

Odnośnik do komentarza

Procesor: AMD Athlon II X2 250 /3.0GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/ - 239 zł
Płyta główna: AsRock AOD790GX/128M /AMD 790GX, DDR2-1066/ - 320 zł
Zasilacz: Fortron FSP400-60APN 400W - 135 zł
Razem: 694

 

Zbyt długo się zastanawiałem i opcje zakupu się zmieniły :D Płyta główna kosztuje w tej chwili 259 zł (esc.pl) Ostateczny i nieodwołalny budżet 2000 zł. Do wyżej wymienionego zestawu trzeba dodać:

pamięć - 2 GB

dysk twardy - jak najtańszy, nie potrzeba mi dużo miejsca

nagrywarkę dvd

monitor - 19-tka

 

Zestaw typowo domowy, przede wszystkim do gry w FM-a. Można coś zmienić na lepsze, jeśli zmieszczę się w budżecie. Płyta główna posiada zintegrowaną kartę graficzną radeon HD 3300. Jeśli miałbym mieć problemy z FM, to wolę zainwestować w inną płytę i osobną grafikę.

Odnośnik do komentarza

http://img200.imageshack.us/img200/6093/12302009135550.jpg

 

FM na 4 rdzeniowym Athlonie będzie działał na pewno lepiej niż na 2 rdzeniach :) Chyba, że grasz w produkcje starsze od 09 i 10? Bo z tego co pamiętam to tylko te dwie wersje wykorzystują więcej niż 2 rdzenie :-k Jeśli będziesz grał 2k6 to lepszy będzie Phenom x2 :) Monitor 22 cale w niskiej cenie, ale z tego co czytałem to naprawdę dobry monitor, szczególnie jak za taką cenę :) Dysku nie opłaca się brać mniejszego/innego, bo różnica to tylko kilka złotych, a będzie mniej miejsca, ale przede wszystkim będzie wolniej :) F3 to bardzo szybkie i ciche dyski, sam mam u siebie Samsunga F3 i jestem z niego zadowolony :) Oczywiście przydałoby się trochę podgonić proca, wtedy FM będzie działał jeszcze szybciej :]

Odnośnik do komentarza

Zestaw typowo domowy, przede wszystkim do gry w FM-a. Można coś zmienić na lepsze, jeśli zmieszczę się w budżecie. Płyta główna posiada zintegrowaną kartę graficzną radeon HD 3300. Jeśli miałbym mieć problemy z FM, to wolę zainwestować w inną płytę i osobną grafikę.

Procesor: AMD Athlon II X3 435 /2.9GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/ - 275 zł
Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/ - 295 zł
Pamięć RAM: GoodRam 2GB 1333MHz CL9 - 165 zł
Dysk twardy: Western Digital Blue 250GB 7200rpm 16MB cache SATAII - 149 zł
Karta graficzna: PowerColor Radeon HD4670 PCS 512MB DDR3 /128bit/ HDMI/DVI - 235 zł
Nagrywarka DVD: Liteon iHAS124 SATA (black) - 99 zł
Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN 400W - 159 zł
Monitor: LG L227WTP-PF (16:10, 2ms, DVI) - 699 zł

Razem: 2.076 zł

Odnośnik do komentarza

Dix mimo wszystko dołożyłbym kilka złotych do Samsunga F3 500GB :)

A ja jednak nie dokładałbym do czegoś czego nie wykorzystam. Owszem, to niby kilkadziesiąt złotych więcej a przestrzeni 2x tyle, ale po co, jesli ktoś na co dzień nie wykorzystuje więcej niż powiedzmy 100 GB? Owa oszczędność kilkudziesięciu złotych tu i tam daje możliwość kupna pełnowartościowej karty graficznej, za jaką uznaję HD 4670. To na dzień dzisiejszy żaden szał, oczywiście, ale daje możliwość w pełni satysfakcjonującego zapoznania się z intrygami takich tytułów jak Dragon Age czy Wiedźmin. Dodajmy, że daje możliwość gry w pełni komfortowej, na wysokich szczegółach. Słabszy procek - IMO w zupełności wystarczy do wengerowych zastosowań - natomiast daje on kolejną oszczędność którą można przeznaczyć na zdecydowanie lepszy monitor. Nie ma sensu ładować pieniędzy w to co jest zbędne. :) IMO, oczywiście.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie! Jako iż mój komputer zakupiony w 2004r. staje się coraz bardziej flegmatyczny rozglądam się za czymś nowym. Nie mam pojęcia co jest "na czasie", a przeglądanie różnorakich porad i for sprawia że wiem coraz mniej proszę o pomoc profesjonalistów :_winkle: Głównym zadaniem są gry i to raczej te nowsze, bo jestem nieco wyposzczony jeśli chodzi o grafikę.

Stworzyłem takie cuśCzy da radę rozsądnie pograć na czymś takim?

Początkowo myślałem o Procesorzei płycie. Cena była lepsza :_winkle: i pytanie warto dołożyć 130zł. Bo nie ukrywam że 2k jest absolutną granicą. Proszę o opinie :eusa_pray:

Odnośnik do komentarza

Wersja finałowa (chyba):

Procesor:AMD Athlon II X4 620 /2.6GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/       349 zł
Płyta główna:AsRock M3A785GXH/128M /AMD 785G, DDR3-1600/         315 zł
Pamięć RAM:GoodRam 2GB 1333MHz CL9                               165 zł
Dysk twardy:Western Digital Blue 250GB 7200rpm 16MB cache SATAII 149 zł
Nagrywarka DVD:Samsung SH-S223B SATA (black)                      99 zł
Obudowa:Tacens Prior (92mm Fan, bez zasilacza)                   130 zł
Zasilacz:bequiet! PurePower L7 430W                              210 zł
Monitor: LG L207WTP-PF                                           600 zł ?

Suma:                                                           2017 zł brutto 

Jako, że sprzęt kupuję na długie lata, postanowiłem zainwestować w 4 rdzenie i zostawić zintegrowaną grafikę, która na razie mi wystarczy. Dysk twardy, jak na moje potrzeby, i tak będzie zbyt duży. Zmniejszyłem pamięć do 2gb (zawsze można dokupić) i pozostałem przy monitorze 20-tce. Byłem dzisiaj go oglądać i mnie w zupełności wystarczy. Dołożyłem obudowę według ostatniej sugestii Lucasa i myślę, że zestaw mam prawie gotowy. Ale jutro jest nowy dzień :D

Ostatnie pytania brzmią: Czy wystarczyłby dużo tańszy zasilacz Fortron 400 przy powyższym zestawie? Czy najnowszy FM będzie hulał na tej grafice bez zgrzytów? Bo jak nie, to pozostaje mi wariant Amicusa :-k

 

Procesor: AMD Athlon II X3 435 /2.9GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/ - 275 zł
Płyta główna: Gigabyte MA770-UD3 rev.2.0 /AMD 770, DDR2-1066/ - 249 zł
Karta graficzna: PowerColor Radeon HD4670 PCS 512MB DDR3 /128bit/ HDMI/DVI - 235 zł

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...