Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Jakaś tam poprawa wydajności będzie ale nie spodziewaj się cudu. Więc jeśli system chodzi w miarę żwawo, programy również to moim zdaniem nie warto bawić się teraz w dokładanie tego RAM'u i zmianę systemu. Jeśli z OS będzie się działo coś nieciekawego i będzie potrzebny format to wtedy można przy okazji pomyśleć o tym 1gb dodatkowej pamięci.

Odnośnik do komentarza

Potrzebna karta graficzna do 250zł, nowa, przeznaczenie - gry. Najlepiej żeby ruszyły nowe tytuły. Zastanawiam się nad GeForce GT 220, Radeon 5450, Radeon 4670.

 

Oglądałem m.in.

 

http://www.proline.pl/sklep.php?p=GAINWARD+GT220+512

 

http://www.komputronik.pl/index.php/product/95036/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/Radeon_5450_Gigabyte_1GB_DVI_HDMI_PCI_E_LowProfile.html

 

Może ktoś coś powiedzieć o tych kartach, zaproponować co innego?

Odnośnik do komentarza

Panowie wraca temat zasilacza :)

 

Zakup w czwartek. Wymogi:

- cichy, stabilny, bezpieczny

- cena do 300-350 zł max (ale jak za 250 zł będzie można kupić coś tylko minimalnie gorszego to wiadomo, że się zdecyduje)

 

Zestaw:

E8400

GF8800 (do zmiany na jakiegoś smoka niedługo, pewnie coś z Radeona serii 5)

dodatkowy dysk

 

Jaką moc byście zaproponowali? Tak lekko przyszłościowo jeśli zdecyduję się na mocożerną kartę?

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Przymierzam sie do kupna nowego komputera. Nie gram na komputerze wiec nie potrzebny mi jakis bardzo dobry. Tak zeby sie nie zacinal i zeby udalo sie otworzyc wiecej aplikacji niz przegladarka i gg :D Wazne zeby karta graficzna miala wyjscie hdmi, bo chcialbym podlaczyc telewizor i ogladac filmy.

 

Cena: do 1000zł

min. 2gb Ramu, dysk przydalby sie ok 250gb

 

Cos takiego: http://allegro.pl/item972681316_king_demon_mocy_5_0ghz_gt210_512mb_2gb_320gb.html

 

Z góry dziekuje :)

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Przymierzam sie do kupna nowego komputera. Nie gram na komputerze wiec nie potrzebny mi jakis bardzo dobry. Tak zeby sie nie zacinal i zeby udalo sie otworzyc wiecej aplikacji niz przegladarka i gg :D Wazne zeby karta graficzna miala wyjscie hdmi, bo chcialbym podlaczyc telewizor i ogladac filmy.

 

Cena: do 1000zł

min. 2gb Ramu, dysk przydalby sie ok 250gb

 

Cos takiego: http://allegro.pl/item972681316_king_demon_mocy_5_0ghz_gt210_512mb_2gb_320gb.html

 

Z góry dziekuje :)

Procesor: AMD Athlon II X2 240 /2.8GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/ - 199 zł
Płyta główna: AsRock AOD790GX/128M /AMD 790GX, DDR2-1066/ - 369 zł
Pamięć RAM: GoodRam 2GB 800MHz CL5 - 165 zł
Dysk twardy: Seagate 250GB 7200rpm 8MB cache SATAII Barracuda 7200.12 - 135 zł
Nagrywarka DVD: Liteon iHAS124 SATA (black) - 90 zł
Obudowa: I-BOX Force 2107 (b/z) - 69 zł
Zasilacz: Fortron FSP350-60APN 350W - 99 zł

Razem: 1.126 zł esc.pl

 

Bardzo rozsądny, fajny zestaw na bardzo solidnych podzespołach. Grafika zintegrowana z wyjściem DVI i przejściówką na HDMI.

Odnośnik do komentarza

Dzieki wielkie :)

 

Jeszcze mam pytanie, mam nagrywarke LG GH22NP20, niestety na wyjscie ATA, czy przejsciowka to dobra opcja?

 

Nie ma roznicy pomiedzy tym dyskiem co podales a Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12 procz tego ze jest wiekszy? Bo roznica 30zl a zawsze dwa razy wiecej miejsca :)

Odnośnik do komentarza

Jeszcze mam pytanie, mam nagrywarke LG GH22NP20, niestety na wyjscie ATA, czy przejsciowka to dobra opcja?

 

Nie ma roznicy pomiedzy tym dyskiem co podales a Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12 procz tego ze jest wiekszy? Bo roznica 30zl a zawsze dwa razy wiecej miejsca :)

możesz wziąć większy dysk

co do nagrywarki to tak jak Gabe napisał - podłączysz go bez przejściówki, gdyż płyta obsłuży dwa urządzenia ATA

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj byłem w pewnym sklepie na giełdzie komputerowej w W-wie i polecono mi następujący zestaw:

Proc: I5-750 lub Phenom 955
Płyta: Asus P7P55D-E lub Asus M4A89 GTD PRO/USB3
4GB RAM DDR III 1600
Karta graficzna: MSI Radeon HD5770 1GB
Dysk twardy: 500GB Samsung HD502HJ F3
Zasilacz: Delta 650W
Chłodzenie: box
DVD-RW: własne
Obudowa: własna
Cena: 2700 (intel) lub 2500 (AMD) ze złożeniem 

Mam parę pytań:

- co sądzicie o powyższej konfiguracji? Komp ma być na parę lat. Użytek: net, FM, sporadycznie gry w przyszłości Wiedźmin2/Diablo3.

- co lepiej wybrać z powyższego zestawienia: Intel czy AMD

- powiedziano mi też, że można zapakować dwurdzeniowy procesor Phenoma i odblokować dwa rdzenie (czyli będziemy mieli 4 w cenie 2). Nie pamiętam, który to był model, ale ponoć budowa jest identyczna jak 4-rdzeniowego, tylko są dwa zablokowane. Sklep zapewnia testy stabilności i powrót do 2-rdzeni, jeśli coś nie będzie działać. Czy taki zabieg jest w ogóle możliwy? Czy nie wpływa na stabilność? Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza

 W Phenomach można odblokowywać rdzenie, ale tylko w wybranych egzemplarzach. Zestaw to szit, zasilacz Delta i pamięć bez nazwy.

Za procesor, płytę, pamięć, kartę, dysk i zasilacz możesz dać 2700 zł? Postaram się coś złożyć :)

 

Procesor:

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

699 zł

Płyta główna:

MSI P55-GD65 /intel P55, DualDDR3-2133MHz, GLan, 1394/

495 zł

Wentylator:

Scythe Mugen II Rev.B

175 zł

Pamięć RAM:

A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Gaming

399 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

179 zł

Karta graficzna:

PowerColor Radeon HD5770 512MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI

499 zł

Zasilacz:

Corsair 550W [CMPSU-550VXEU]

299 z

 

 

Razem: 2745 zł/esc.pl

 

Dodałem chłodzenie, bo jest bardzo dobre i niesamowicie ciche :) Wybrałem dobre podzespoły i powinieneś być zadowolony, część tego zestawu sam mam u siebie w obudowie [procesor, płytę, dysk i zasilacz tylko, że ja mam wersję 850 W :)].

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...