Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Qcz jako, że jesteś z Poznania to spróbuj wytargować za darmo W7 :] Ja dostałem gratis w sklepie, w którym kupowałem PC W7 ;)

przy zestawie za 2.5k doloza system za 400pln? watpie :D w proline Ci dali? ale chyba za drozszy zestaw?

 

 

Ale czytaj co kupujesz. Na Allegro to masz upgrade z XPka lub Visty a nie nowy, surowy system.

czyli 400pln trza liczyc na 7? te upgrady sa jakies lewe? mniej stabilne czy jak?

Odnośnik do komentarza

Nie :P Ja wykorzystałem to, że kupowałem w lokalnym sklepem, a tam rzadko sprzedają "skrzynkę" za ponad 4 tysiące. Powiedzałem, że mogę taniej zamówić w sieci i wtedy będę miał na W7, więc mi dali gratisowo albo taniej, już nie pamiętam dokładnie :P

Odnośnik do komentarza

czyli 400pln trza liczyc na 7? te upgrady sa jakies lewe? mniej stabilne czy jak?

Za czysty coś ponad 400 złotych.

Upgrade to aktualizacja starego systemu do nowszego.

Czyli żeby zainstalować ten upgrade musiałbyś mieć wcześniej na tym kompie zamontowany legalny system Windows XP lub Vista. Instalator sobie nałoży W7 na ten system korzystając z legalnego numeru seryjnego starego systemu. Na piratach to nie działa, bo instalator łączy się z bazą Microsoftu i sprawdza legalność systemu. Upgrady są w pełni legalne, tak samo stabilne jak surowe wersje, nie ma obawy o nic.

Odnośnik do komentarza

czyli 400pln trza liczyc na 7? te upgrady sa jakies lewe? mniej stabilne czy jak?

Za czysty coś ponad 400 złotych.

Upgrade to aktualizacja starego systemu do nowszego.

Czyli żeby zainstalować ten upgrade musiałbyś mieć wcześniej na tym kompie zamontowany legalny system Windows XP lub Vista. Instalator sobie nałoży W7 na ten system korzystając z legalnego numeru seryjnego starego systemu. Na piratach to nie działa, bo instalator łączy się z bazą Microsoftu i sprawdza legalność systemu. Upgrady są w pełni legalne, tak samo stabilne jak surowe wersje, nie ma obawy o nic.

Ile taki upgrade kosztuje? Może bym się zdecydował :-k

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

A ja w troszkę innej sprawie - pomoże ktoś mi wycenić moje starocie?

 

Płyty główna Asus P4S8X-X (6 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Typ procesora Intel Celeron, 2666 MHz (20 x 133)

Pamięć fizyczna 1792 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Karta wideo ATI Radeon 9600 / X1050 Series Secondary (128 MB)

Karta dźwiękowa SiS 7012 Audio Device (zintegrowana)

 

 

Prawdopodobnie chciałbym sprzedać osobno płyta+procek, osobno ram i osobno grafikę.

 

Dostanę gdzieś 300zł za to?

Odnośnik do komentarza

A ja w troszkę innej sprawie - pomoże ktoś mi wycenić moje starocie?

 

Płyty główna Asus P4S8X-X (6 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Typ procesora Intel Celeron, 2666 MHz (20 x 133)

Pamięć fizyczna 1792 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Karta wideo ATI Radeon 9600 / X1050 Series Secondary (128 MB)

Karta dźwiękowa SiS 7012 Audio Device (zintegrowana)

 

 

Prawdopodobnie chciałbym sprzedać osobno płyta+procek, osobno ram i osobno grafikę.

 

Dostanę gdzieś 300zł za to?

plyta + proc 80-110zl

grafika 50-60zl

ram, zalezy jaki 80-120zl

karta dzwiekowa 0zl, zintegrowana z plyta glowna

 

210-290zl, ale raczej dolne widelki jezeli ktos Ci to lyknie, te czesci to zywe zabytki :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Do 400 zł bez problemu znajdziesz coś w tym stylu:

Athlon 64 3200+ (2 GHz)

ASUS A8N5X

Dysk >200 GB

GeForce 7300 (256 MB RAM)

1 GB DDR1 (400 MHz)

Obudowa z zasilaczem 350 W.

To nawet lepszy sprzęt, niż oczekujesz, dzięki czemu i filmy, i starsze gry (np. NFS: U2) pójdą na maks. detalach i płynnie. :)

Oczywiście rezygnując z części podzespołów lub biorąc tańsze, zaoszczędzisz.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Przychodzi chyba czas na mojego staruszka. Obecnie:

 

AMD Athlon 64, 2000 MHz (10 x 200) 3200+

Plyta glowna Gigabyte GA-K8NF-9 (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

Karta wideo NVIDIA GeForce 7300 GS (512 MB)

Pamięć fizyczna 3072 MB (PC3200 DDR SDRAM) : 2x1GB + 2x512

Dysk fizyczny WDC WD10EADS-00L5B1 (931 GB, IDE)

 

 

3 rzeczy (bez ramu i dysku) musze wymienic plus ewentualnie pudlo i zasilacz. Komp do wszystkiego, ale raczej bez bajerow i w rozsadnej cenie. Zreszta ten tutaj tez byl 4 lata temu kupowany po konsultacji z wami, wiec tym razem tez licze na wasza pomoc.

Odnośnik do komentarza

Może i w miarę niezły, ale jednak DDR. Nie wiem czy znajdziesz teraz jakąś lepszą płytę (i procka) pod DDR. Ja miałem identyczny dylemat rok temu, i jednak wziąłem płytę pod DDR2.

 

Radziłbym sprzedać stare kości, i kupić komplet: mobo, procek i pamięć (i ewentualnie grafikę w późniejszym terminie, jak integra się znudzi i będziesz sfrustrowany, że proste gry ci nie chodzą? :keke:)

 

Mnie to wyniosło 400 zł bez grafiki, a tę ostatnią kupiłem używaną na allegro za ~100 z przesyłką. Czyli razem 500 zł. Jak posprzedajesz stare podzespoły, to pewnie z 350 cię to wyniesie :]

Odnośnik do komentarza

500zl to fryty. mialem zamiar zainwestowac okolo 1000zl. Chcialbym zeby ten komp postal nastepnych pare lat (te czesci maja juz okolo 4) i nie mial problemu ze mi saper nie bedzie chcial dzialac :keke: ale fakt - z ta pamiecia mozesz miec racje. w takim razie potrzebuje tez ram.

Odnośnik do komentarza

czesc,

 

potrzebuje dokonac modernizacji kompa, zostawiam 2 dyski sata, naped bodaj tez sata, albo jeszcze ata

 

potrzebuje procesor, mobo, ram i ew. zasilacz, ktory za pol roku - rok uciagnie jakas nowa lepsza grafike (koszt okolo 400-500zl)

 

na chwile obecna jest 300W, ktory zapewne sie nie zda do dalszych celow

 

budzet na procesor mobo ram i zasilacz to okolo 1500 zl

 

w co dzisiaj wartosc pojsc i3 czy core2duo ?

Odnośnik do komentarza

C2D jest bezsensu :] 

 

i3 530 + MSI GD 65 [sam mam i polecam :)] + Kingston 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 + bequiet! PurePower L7 530W w esc ~1500 :)

 

 

Jeśli możesz dołożyć 300 zł to polecam przejście na i5 750, ale ten który zaproponowałem i tak daje radę :)

i5 warta rozwagi, zestaw nie bedzie specjalnie rozbudowany wiec nie wiem czy nie lepiej zakupic :

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=97&products_id=24621

 

lub

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=97&products_id=21584

 

cos poza mniejsza liczba slotow ? chipset ten sam ...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...