Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem - ale kazde 10 zl sie liczy ;) Moze by sie dalo cos tanszego zmontowac

 

Jeśli chodzi o złożenie w arest to może z parę zł taniej zmontujesz. Wg najtańszych podzespołów: dysk 160GB tańszy o 4,-, dysk, płyta Foxconn o 7,- Ram 512 - - 12,-, zwykły napęd zamiast nagrywarki - 14,-, zwykły Celeron zamiast Dual Core - 24,-. Wychodzi koło 60,- taniej.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Witam, po raz kolejny zaprzyjaźniona firma prosi mnie o złożenie kompa i po raz kolejny muszę ogarniać rynek części do PC - średnio dwa razy do roku, czyli duuuużo się zmienia. Ma to być komputer do maszyny RIP, wymaganie jest takie, że ma być Windows 7 64-bit i złącze FireWire, budżet ca. 3000zł.

 

Mógłbym prosić o sprawdzenie, czy tu nic się nie pogryzie? Hurtownia, gdzie to będzie kupowane ma straszne pustki na magazynach, więc starałem się wybierać to, co jest dostępne. Tylko procesora obecnie nie ma, ale ma być przed nowym rokiem. Z góry dziękuję za wszystkie rady.

 

Windows 7 64-bit

FireWire

 

 

Płyta głowna: GIGABYTE GA-P55A-UD4, P55, Dual DDR3-2200 MHz,SATA3, RAID, GLAN, IEEE, ATX

Procesor: Intel Core i5-760, 2.8 GHz, 2.5 GT/s Transfer, 8MB, LGA1156, 45nm, BOX

Pamiec RAM: Kingston HyperX 3x2GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM Tall HS XMP

Grafika: Sapphire Radeon HD 5670 512MB GDDR5, PCI-E, HDMI/DVI-I/VGA , BULK

Dysk: Dysk WD Caviar GreenPower, 3.5'', 1.5TB, SATA/300, 64MB cache

Nagrywarka: Samsung nagrywarka DVD 22x SATA bulk czarna

Obudowa: Cooler Master obudowa komputerowa Elite 370 czarna ( bez zasilacza )

Zasilacz: Corsair zasilacz CMPSU-600CXEU ATX

 

Inny problem: Moglibyście doradzić, jaką macierz dyskową warto kupić i jaki poziom RAIDu? Ma służyć do backupowania danych.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Pomęczyłem trochę kobyłę w temacie o laptokach, ale chcę się również zorientować, jakiego PC można obecnie złożyć w rozsądnej cenie.

Zastosowanie: net, FM, SCII, CoD, w przyszłości DiabloIII. Nie grywam raczej w nic typu GTA.

Obudowa jest. Zasilacz mam obecnie Tagana 350W, więc nie wiem, czy styknie. Mam również dysk SataII, ale 2,5 cala, wyciągnięty z laptopa. Jest jakaś kieszeń, aby go zamontować w PC? Monitor i rzeczy typu mysz oraz klawiatura, również mam.

Prosiłbym osoby zorientowane w obecnych realiach, aby zaproponowały jakąś konfigurację, powiedzmy do 2 tysięcy.

Odnośnik do komentarza

No coś w tym klimacie by mnie interesiło.

Przypomniałem sobie, że nagrywarkę również mam.

Teraz kilka pytań.

Na esc nie widzę i3. Dlaczemu? :)

edyta jednak znalazła i3 ;)

Co można ewentualnie potem wsadzić w podstawkę A3, a co, gdybym się zdecydował np. na LGA1156. Będą w ogóle jeszcze wspierane, czy producenci znów coś wymyślą?

W sumie, przeważnie wspierałem AMD. Ale jestem ciekaw, jak wygląda porównanie powiedzmy tego Phenoma x2 550, do i3 540 (widzę, że intel o ok. 100zł droższy).

A zasilacz o którym wspomniałem wyżej, dałby radę coś takiego pociągnąć?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mój PeCet padł i muszę kupić nowe bebechy (bez dvd i obudowy). Do rozważenia mam dwa różne zestawy (ceny z Agito).

 

Tańszy:

Asus M4A87TD EVO » 370,00 	
Kingston HyperX DDR3 2x2048MB 1600MHz CL9 BOX » 172,85 	
Seagate Barracuda ST3500418AS (500GB, 16MB, SATA/300) » 133,00 	
OCZ Modxstream Pro 600W Modular » 286,00 	
AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition BOX » 447,00 	
Asus GeForce GTS 450 1GB DDR5 PCI-E BOX » 431,00 	

Wartość produktów: 1839,85 zł

 

Droższy:

Intel Core i5 2500 3.3 GHz BOX » 708,00 	
Gigabyte GA-PH67A-UD3 » 411,00 	
Kingston HyperX Genesis DDR3 2x2048MB 1333MHz CL7 BOX » 180,75 	
Seagate Barracuda ST31000528AS (1TB, 32MB, SATA/300, NCQ) » 213,00 	
HIS Radeon HD 5830 iCooler V 1GB DDR5 PCI-E BOX » 602,00 	
OCZ Modxstream Pro 600W Modular » 286,00 	

Wartość produktów: 2400,75 zł

 

Do tego dojdzie jeszcze 400zł na Windows7.

 

Szukam kompa na min. 5 lat. Z bardziej wymagających rzeczy czekają go nowe wersje FMa oraz Diablo3. Reszta gier wychodzi najczęściej na PS3 więc tam się wyżyję. Czy wg Was ten tańszy zestaw spełni moje oczekiwania? Może szukając oszczędności za daleko poszedłem w jego odchudzaniu? Zawsze alternatywą jest ten droższy zestaw, ale po dodaniu systemu wychodzi niemal 3 tys. :/

Odnośnik do komentarza

Pierwszy zestaw do FM IMO wystarczy, zamieniłbym jednak zasilacz na Corsair, bo hmm po prostu lubię tę firmę, a OCZe z tego co słyszałem są dosyć głośne :-k.  http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=1669 taki wystarczy. Mimo, że nie lubię GeForce'ów to w tym przedziale cenowym GTS 450 jest chyba najlepszy, w testach ma lepszy wyniki od Radeon 5770, więc możesz brać śmiało. Jeszcze pytanie, jaki masz monitor?

Odnośnik do komentarza

Tego nie wie nikt, najwyżej będziesz musiał zmienić kartę grafiki na trochę lepszą, żeby na wysokich detalach pograć, bo teraz to sobie z tymi nowszymi tytułami spokojnie poradzi :). W droższą kartę teraz bym się nie pakował, bo to koszt tak o ~500 zł droższy od tego GeForce'a, który podałeś.

Odnośnik do komentarza

Hmm, pierwszy zestaw wygląda ok - zmieniłbym tylko zasilacz na 'Korsarza'(5 lat gwarancji piechotą nie chodzi), jak już zauważył Lucas. Dobrze by było tez dopłacić nieco do grafiki i zmienić jej producenta(bo model ten sam) na to. Zostac to pewna firma, i dostajesz od razu kartę fabrycznie podkręconą, co wydłuży jej nieco żywotność w nowych tytułach. Do obecnie wydawanych gier powinno to spokojnie wystarczyć na zabawę w najwyższych detalach przy natywnej rozdzielczości Twojego LCD, w przyszłości tez nie powinno być źle(szczególnie, jeśli gry będą dobrze zoptymalizowane, na co akurat u produkcji Blizzard można liczyć).:)

Odnośnik do komentarza

W przypadku kupowania komputera "rozwojowego" najważniejsza jest płyta główna: czy z łatwością wymienisz podzespoły do niej pasujące, etc. Z tego, co się na szybko zorientowałem, motherboard z drugiego zestawu nie obsługuje USB 3.0, które z pewnością będzie powszechne w ciągu 5 lat (niemal identyczny model, bez "H" w nazwie, już ją ma).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nie przesadzaj. Za 1000 zł można całkiem znośną budę zmontować już. Do nowych gier się nie nada ale jakieś stare tytuły spokojnie pójdą.

 

Procesor : AMD Athlon II X2 255 - 210 zł

Płyta Główna : ASRock 880GMH/USB3 - 269 zł

RAM : GoodRam 2GB 1333MHZ - 75 zł

Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN - 159 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 139 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 90 zł

 

W razie napływu środków można włożyć jakąś normalną kartę graficzną i mamy całkiem znośny zestaw.

Zestaw podaję za forum.purepc.pl, ceny z esc.pl.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A jednak budżet się powiększył :)

 

Panowie, komp ma być na prezent świąteczny. Budżet do 2 tysiące złotych, ale z wszystkim, obudowa, zasilacz itp. No bez myszki i klawiatury.

 

Druga sprawa: Monitor, jak najtańszy najlepiej, ale żeby ładnie współpracował ze sprzętem. Maksymalnie 500zł.

 

Trzecia sprawa: Windows. Jaka cena, który najlepiej?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...