Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

I będzie on:

cichy

niezawodny

z dużą ilością potrzebnych kabli z odpowiednim napięciem itp itd (np. do karty graficznej x 2, jak kupię sobie takiego smoka?)

 

 

A 5850, to jakiej masz firmy? (tzn. wiem, że ATI :keke: ) i czy daje radę? :)

 

I czy różnica między 5850 i 5870 jest naprawdę zauważalna i warta 400 zł?

Odnośnik do komentarza

http://www.purepc.pl...cze_ocz_zseries

 

Sapphire :) Daje radę :] Wszystkie gry na full oczywiście, zero problemów ze sterownikami itd. Słyszałem dużo o problemach w Shifcie, ale ja gram na maksymalnych ustawieniach i nawet trochę się nie tnie :) Mam tylko problem z monitorem i sam już nie wiem czy to wina monitora czy karty, ale stawiam na monitor, bo jest już stary [5 letni LCD Samsung 710N, którego będzie trzeba wymienić ;)], bo karta jest do niego chyba za dobra. Jak pogram dłużej w jakiś wymagający to monitor się przegrzewa :-k

 

Willow z tego co patrzyłem na testach to 5870 ma taką wydajność jak 5850 po OC :) Lepiej zainwestować w chłodzenie procka i jeszcze trochę zostanie :] Obie karty "skończą" się pewnie w podobnym czasie. Jaki masz monitor?

Odnośnik do komentarza

Heh, znalazłem ten sam link na purepc :)

 

Chyba wezmę sobie tego OCZa. W sumie też myślę nad kartą i monitorem. Chciałem sobie kupić to troszkę później, ale też jest dobry moment, aby moją iiyamę podmienić na coś lepszego. I pytanie co w tej chwili jest standardem jeśli chodzi o monitory? tzn. wielkość, rodzielczość, jakieś tam jasności, głębie czerni, plamki, rodzaje matryc, opóźnienia i inne pierdoły?

 

Edyta widzi edytę:

iiyama ProLite E430S

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem matryca :) Jeśli masz pieniądze to lepiej brać 22 calowego Della na IPS niż 24 calowy monitor na TN :) Takie jest moje zdanie :] Ale to zależy od tego do czego Ci monitor :) Jeśli tylko grasz to monitor na TN też będzie dobry, ale jeśli pracujesz trochę przy grafice to zdecydowanie lepszy będzie ten Dell. Ja osobiście brałbym Della i nad nim się zastanawiam, ale ze wszystkim poczekam pewnie do wakacji :)

 

edyta mówi, że z 5850 możesz mieć taki problem jak ja :] Mój monitor już się chyba "kończy", bo coraz szybciej się przegrzewa :/

Odnośnik do komentarza

To też zależy od budżetu :) Co do monitora to nie chcę doradzać, bo nie orientuje się w tej tematyce najlepiej. Jeśli możesz wydać ok. 1000 zł na monitor i chcesz 22 cale to ten Dell będzie dobry. Może Dix doradzi jakiś inny monitor, bo tak jak pisałem tego tematu nie ogarniam najlepiej :]

Odnośnik do komentarza

To jeszcze jedno: chłodzenie proca do samodzielnego montażu - nie musi być do OC (procek daje radę w tej chwili :) )

 

I jeszcze jedno:

- jak mam sprawdzić, który wiatrak wyje najbardziej? Bo, kurde wszystkie są oddalone od siebie o 5-10 cm, uchem nie mogę tego rozpoznać, a i tak najbardziej słychać na przedzie obudowy (tam gdzie DVD :) )

- no i komputer staje się głośny dopiero po kilkunastu minutach, a po kilku godzinach jest już nieznośny. Niestety nie mogę wykluczyć zasilacza, bo ten ma system silence coś tam, który reguluje pracę wiatraka, który na początku jest wyłączony, a dopiero potem się włącza, gdy zapewne temp rośnie...

 

Ołówka nie wsadzę między ramiona wiatraczka przecież :keke:

 

PS. Wiatrak na karcie jest cichuteńki

Odnośnik do komentarza

To też zależy od budżetu :) Co do monitora to nie chcę doradzać, bo nie orientuje się w tej tematyce najlepiej. Jeśli możesz wydać ok. 1000 zł na monitor i chcesz 22 cale to ten Dell będzie dobry. Może Dix doradzi jakiś inny monitor, bo tak jak pisałem tego tematu nie ogarniam najlepiej :]

OT :>

 

Zdecydowanie "wszystkomający" Dell 2209WA

 

mozna go dostać poniżej 1000zł

 

jak kumasz gwarę niemiecką to tu masz info na jego temat - ocena monitorka - 1.0 czyli doskonałość

swego czasu mój LG L227WT-PF miał taka samą notę i do dzisiaj błogosławię chwilę, w której zabłądziłem na testberichte

monitor super, ale są lepsze

choćby ten powyżej

 

http://www.testberichte.de/p/dell-tests/ultrasharp-2209wa-testbericht.html

 

Co do wielkości monitora to nie miej stresów. Osobiście panicznie bałem się przejścia z 17'' na 22'' a teraz nie zamieniłbym się za nic.

 

TO

Odnośnik do komentarza

Willow tak OCZ będzie miał wszystkie wtyczki :) Tylko nie wiem jak z jego pracą, bo słyszałem opinie, że zasilacze OCZ'a są głośne, ale dotyczyło to MdX i StX ;) Nvidia od kilkunastu tygodni ciągle przekłada premierę Fermi, ciekawe czy te karty w ogóle wyjdą, a jeśli wyjdą to ceny będą znacznie wyższe niż Radków :)

Odnośnik do komentarza
Procesor: AMD Phenom II X4 955 /3.2GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3/ 559 zł

Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/ 295 zł

Pamięć RAM:GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9/ 340 zł

Dysk twardy:Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3/ 185 zł

Karta graficzna:Sapphire Radeon HD5850 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP/ 1099 zł

Nagrywarka DVD:Samsung SH-S223B SATA (black)/ 99 zł

Obudowa:SilentiumPC Gladius 600 Window Pure Black (bez zasilacza)/ 239 zł

Zasilacz:bequiet! PurePower L7 530W/ 249 zł

Cena: 3065zł/esc.pl

 

Do gier to będzie najlepszy zestaw :) W przyszłości przydałoby się chłodzenie na procka i kręcenie, ale na razie wystarczy :)

Odnośnik do komentarza

Do gier to będzie najlepszy zestaw :) W przyszłości przydałoby się chłodzenie na procka i kręcenie, ale na razie wystarczy :)

 

Dzięki :) Kręcenie proca raczej nie wchodzi w grę(przy umiejętnościach tego, dla kogo ten zestaw ma być), także powinno obejść się bez dodatkowego chłodzenia.

Odnośnik do komentarza

Dobra Panowie, potrzebuje szybkiej pomocy

fundusze 1000zl

do kupienia mam:

- płyta główna (wymagane 1 wejscie ata - najlepiej jakby były 2 takie wejscia, najlepiej 4 wejscia na pamieć działające w dualu)

- procesor

- ram minimum 2gb

 

Wszystko ma współpracować z grafiką 9500gt i najlepiej zasilaczem 400W. Sprzęt będzie lekko podkręcony i wykorzystywany do gier, internetu, filmów. Z góry dziękuję za pomoc bo ja na sprzęcie się nie znam.

Odnośnik do komentarza

Dobra Panowie, potrzebuje szybkiej pomocy

fundusze 1000zl

do kupienia mam:

- płyta główna (wymagane 1 wejscie ata - najlepiej jakby były 2 takie wejscia, najlepiej 4 wejscia na pamieć działające w dualu)

- procesor

- ram minimum 2gb

 

Wszystko ma współpracować z grafiką 9500gt i najlepiej zasilaczem 400W. Sprzęt będzie lekko podkręcony i wykorzystywany do gier, internetu, filmów. Z góry dziękuję za pomoc bo ja na sprzęcie się nie znam.

A jaki to zasilacz, owe 400W? Jaka marka?

 

Edyta dodaje:

 

Procesor: AMD Phenom II X4 945 /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3/ - 525 zł
Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/ - 295 zł
Pamięć RAM: Kingston 2GB 1333MHz CL9 - 179 zł

Razem 999 zł /esc.pl/

Odnośnik do komentarza

hello, potrzebuje zlozyc kompa budzet, zastosowanie glowne to jest internet, muzyka, filmy, ale glownie Football Manager i gry w stylu Diablo, wiec bez jakis specjalnych wymagan, priorytetem jest bardzo dobra nagrywarka DVD, co drodzy koledzy mozecie polecic?

 

potrzebuje dwoch wersji dla budzetu 2500 i 3500, najchetniej zestawy oparte o i5,i7 (uraz do athlona)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...