Skocz do zawartości

Dostawcy usług internetowych(stacjonarnych i mobilnych) - łącza, hosting etc.


Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o ofercie Netii pod kryptonimem Dropss?

 

Kończy mi się niedługo kolejny dwuletni wyrok z neostradą i powiem szczerze, że trochę byłem przez ten czas oszukany (aneks przyklepany przez telefon, rachunek za internet+tv+telefon VOIP miał wynieść mniej niż 100, ale znalazło się w tym jeszcze za utrzymanie linii i wyszło 30,- więcej), więc rozglądam się za alternatywami, a 50,- za miesiąc internetu po kablu brzmi obiecująco. Do tego umowa bezterminowa i jednomiesięczny okres wypowiedzenia - i brak tej magicznej opłaty za utrzymanie łącza. Ktoś zna haczyki, albo z autopsji?

 

Jest też oferta LTE z Play, ale opcja bez limitu kosztuje 80-90 miesięcznie, w zależności od wybranego routera, a poza tym podobno nie obsługuje roamingu krajowego, więc nie wiem jak by było z zasięgiem...

Odnośnik do komentarza

UPC tam nie masz? Zawsze warto zadzwonić na infolinię dotychczasowego dostawcy i powiedzieć, że odchodzimy, bo kończy nam się umowa i znaleźliśmy lepsze warunki, zazwyczaj odsyłają na linię utrzymania i można dobre promo wywalczyć.

 

Ja załatwiłem od września u rodziców narzeczonej LTE z Polsatu, mieli już tel w plusie i cyfrowy polsat za te min 50zł/miech (jedna usluga taka musi być) i sobie chwalą, limit jest 20gb, ale po jego wykorzystaniu nie widać znacznego spadku jakości i nie doliczany też jest dodatkowoy hajs. Kosztuje ich to 30zł do końca umowy + tv 50, więc chyba opłacalne. A zasięg jest spoko, oni korzystają w małej miejscowości.

 

Jak chcesz telefon to weź telewizję za 50zł, neta za 30zł i wtedy tel z plusa za 1zł ;)

Odnośnik do komentarza

No właśnie oferty łączone coraz mniej mnie interesują: z tv z obecnie oglądam coś od święta i raczej nie jest mi niezbędna szeroka oferta (właściwie to tvp2 i tvp właściwie, a to mogę mieć z dvb-t), a telefon jest tylko dlatego, bo teściowa chce (a na bilingu jest minuta - dwie na miesiąc).

 

Dlatego rozglądam się za samym internetem. UPC u mnie nie ma (to w końcu wieś), dlatego zostaje orange/netia (ale opłaty za utrzymanie łącza mnie dobijają), jakiś lokalny radiowy, ale kiedyś się trochę nasłuchałem i mało takim ufam, albo LTE, w którego jestem zasięgu nawet wewnątrz budynku (teoretycznie na mapie ;)).

 

To LTE kusi, bo wystarczy przenośny router i otwierają się nowe możliwości, ale z drugiej strony limit transferu to na pewno spadek komfortu w stosunku do tego co mam dziś.

 

Ktoś zna dokładne liczby, minimalny transfer w zasięgu i prędkość po przekroczeniu limitu?

Odnośnik do komentarza

Co do dropsa to jest na łączach Orange ale LLU. Nie polecam. Rodzice teraz przed świetami wzięli neo za uwaga 19 zł oraz 30 zł utrzymanie łącza. Co do play Gabe to po przekroczeniu masz lejek zazwyczaj 64kbit czyli zapomnij o czymkolwiek. LTE od Plusa u Ciebie nie działa ? Jesteś w stanie powiedzieć ile transferu w gore i dół wykorzystujesz miesięcznie ?

Odnośnik do komentarza

LTE od Plusa u Ciebie nie działa ? Jesteś w stanie powiedzieć ile transferu w gore i dół wykorzystujesz miesięcznie ?

 

Nie wiem, wg mapy jestem na granicy zasięgu, ale to i tak pewnie poza budynkiem, czyli trzeba by było myśleć nad anteną zewnętrzną.

 

Co do transferu, to z samych meczów mam 7-8 GB tygodniowo, a gdzie reszta? (zapuściłem vnstat, zobaczymy konkretnie za miesiąc - tylko na malince, ale to na niej jest z 95% ruchu, bo reszta to www + spotify/soundcloud/youtube)

 

Zasięg najlepiej sprawdzić samemu. Kupujesz jakiś starter na kartę, wsadzasz do telefonu/routera i już wiesz co i jak.

 

Ale to nie ma znaczenia jakie pasmo? LTE to chyba 1800Mhz, a ja nie mam póki co urządzenia je obsługującego. Sam Plus ma zasięg komórkowy (teściowie mają) całkiem spoko, ale nadajnik to jest ode mnie o prawie 3km w linii prostej, do tego z kilkoma przeszkodami po drodze (wał kolejowy, las). Rozumiem, że GSM900 ma mniejsze wymagania :-k

Odnośnik do komentarza

 

LTE od Plusa u Ciebie nie działa ? Jesteś w stanie powiedzieć ile transferu w gore i dół wykorzystujesz miesięcznie ?

Nie wiem, wg mapy jestem na granicy zasięgu, ale to i tak pewnie poza budynkiem, czyli trzeba by było myśleć nad anteną zewnętrzną.

 

Co do transferu, to z samych meczów mam 7-8 GB tygodniowo, a gdzie reszta? (zapuściłem vnstat, zobaczymy konkretnie za miesiąc - tylko na malince, ale to na niej jest z 95% ruchu, bo reszta to www + spotify/soundcloud/youtube)

 

antena zewnętrzna jest spoko

 

 

Zasięg najlepiej sprawdzić samemu. Kupujesz jakiś starter na kartę, wsadzasz do telefonu/routera i już wiesz co i jak.

Ale to nie ma znaczenia jakie pasmo? LTE to chyba 1800Mhz, a ja nie mam póki co urządzenia je obsługującego. Sam Plus ma zasięg komórkowy (teściowie mają) całkiem spoko, ale nadajnik to jest ode mnie o prawie 3km w linii prostej, do tego z kilkoma przeszkodami po drodze (wał kolejowy, las). Rozumiem, że GSM900 ma mniejsze wymagania :-k

 

swojego czasu plus oferował ofertę LTE na próbę, mogłeś w ciągu 7 dni wypowiedzieć umowę, przysyłali jakąś fakture na grosze, po czym finalnie robili korektę i zwrot... imho to jedyna słuszna opcja jeżeli nie masz urządzenia

 

jakiś czas temu przymierzałem się do routera wifi LTE, ale od kąd rodzice znowu wzieli neo, to nie mam takiej potrzeby.

 

LTE rozpęczi się z kopyta, jak pójdzie aukcja na 800Mhz, tutaj najlepiej się lokować na t-mobile lub orange moim zdaniem.

 

co do 900Mhz, to pytanie jak działa na tym ich telefonie HSPA/3G od plusa ? może to będzie dla Ciebie/Was wystarczające ?

 

pamiętaj też, że w zasadzie każdy dostawca mobilnego internetu daje nielimitowany transfer w nocy zarówno w UMTS jak i LTE (3g/4g).

 

tak jak napisał zovalik, grunt to kupić/zdobyć startery prepaid i zobaczyć jak działają.

 

podejrzewam, że każdy sprzęt obsługuje 1800Mhz, lecz nie każdy trybi w LTE ;)

Odnośnik do komentarza

swojego czasu plus oferował ofertę LTE na próbę, mogłeś w ciągu 7 dni wypowiedzieć umowę, przysyłali jakąś fakture na grosze, po czym finalnie robili korektę i zwrot... imho to jedyna słuszna opcja jeżeli nie masz urządzenia

No właśnie przestudiowałem regulamin i jest taka opcja nadal:

1. Abonentowi, który zawarł Umowę wybierając opcję „testuj” i który spełni łącznie wszystkie warunki określone w § 4 pkt. 3-5 poniżej przysługuje prawo do rozwiązania Umowy w ciągu sześciu dni od dnia aktywacji karty USIM5)(siedmiu dni wliczając dzień aktywacji) bez obowiązku zapłaty kary umownej.

Warunki 3-5 to zwrot osprzętu w stanie kompletnym

 

jakiś czas temu przymierzałem się do routera wifi LTE, ale od kąd rodzice znowu wzieli neo, to nie mam takiej potrzeby.

 

LTE rozpęczi się z kopyta, jak pójdzie aukcja na 800Mhz, tutaj najlepiej się lokować na t-mobile lub orange moim zdaniem.

 

co do 900Mhz, to pytanie jak działa na tym ich telefonie HSPA/3G od plusa ? może to będzie dla Ciebie/Was wystarczające ?

 

pamiętaj też, że w zasadzie każdy dostawca mobilnego internetu daje nielimitowany transfer w nocy zarówno w UMTS jak i LTE (3g/4g).

 

tak jak napisał zovalik, grunt to kupić/zdobyć startery prepaid i zobaczyć jak działają.

 

podejrzewam, że każdy sprzęt obsługuje 1800Mhz, lecz nie każdy trybi w LTE ;)

HSPA będzie ok ;) obecnie mam neostradę do 10Mb/s, i to górna granica możliwości mojej sieci

 

Sprawa godna zastanowienia, będę monitorował sprawę, najpierw trzeba aneks znaleźć, albo czekać aż telemarketerzy orange zaczną dzwonić :P

Odnośnik do komentarza

Problem z Orange jest taki, że poprzednio jak chciałem zrezygnować z opcji łączonej (wtedy to nie był jeszcze Funpack a neostrada z tv czy coś), a zostawić sam internet, to zostałem poinformowany, że nie jest możliwe przedłużenie umowy na jeden element, a na resztę nie, i wyjściem jest wypowiedzenie umowy odpowiednio wcześnie przed wygaśnięciem, przeczekanie następnego okresu rozliczeniowego i podpisanie nowej na samą neostradę. Czyli jakieś 1,5-2 miesiąca bez usługi, ale z płatnością za utrzymanie linii. Dlatego dla świętego spokoju podpisaliśmy nową umowę na całość (a później ściemę z aneksem). Podejrzewam, że teraz będzie podobnie, tylko teraz mam alternatywę w postaci LTE. :twisted:

Odnośnik do komentarza

W Netii też jest opłata za utrzymanie linii 30 zł. Mi przy przedłużeniu umowy w zeszłym roku panna przez tel o tym nie powiedziała, zgodziłem się, przysłali pierwszy rachunek i... doliczona opłata. Napisałem reklamację, że mnie oszukała, bo nie powiedziała wszystkiego i po sprawie. Anulowali tą opłatę. ;)

Możesz w rozmowie z Orange powiedzieć, że Cię oszukali wtedy z tą dopłatą. ;)

Odnośnik do komentarza

az mi sie przypomniala rozmowa z konsultantem z Orange, tez w sprawie nowej umowy na telefon stacjonarny + neo (ta jak ma Gabe) i gosc opowiada ze bedzie taniej, piekniej i w ogole miod malina. Ja mowie ze ok, moze rzeczywiscie ma to sens. Podal mi cene (niby koncowa) a ja sie pytam czy to cena ostateczna i czy na 100% nie bedzie cos doliczone? A on dopiero wtedy mi mowi ze rzeczywiscie bedzie - cena za utrzymanie lacza, czyli te mityczne 30zl. Troche zenada. W ogole po zainstalowaniu tego ustrojstwa okazalo sie, ze telefon raz dziala, raz nie (stara linia i slaba jakosc). Jak sie tylko skonczy umowa, to nasza przygoda z tpsa-orange ostatecznie tez sie skonczy.

Odnośnik do komentarza

az mi sie przypomniala rozmowa z konsultantem z Orange, tez w sprawie nowej umowy na telefon stacjonarny + neo (ta jak ma Gabe) i gosc opowiada ze bedzie taniej, piekniej i w ogole miod malina. Ja mowie ze ok, moze rzeczywiscie ma to sens. Podal mi cene (niby koncowa) a ja sie pytam czy to cena ostateczna i czy na 100% nie bedzie cos doliczone? A on dopiero wtedy mi mowi ze rzeczywiscie bedzie - cena za utrzymanie lacza, czyli te mityczne 30zl. Troche zenada. W ogole po zainstalowaniu tego ustrojstwa okazalo sie, ze telefon raz dziala, raz nie (stara linia i slaba jakosc). Jak sie tylko skonczy umowa, to nasza przygoda z tpsa-orange ostatecznie tez sie skonczy.

a nie jest czasem tak, że klasyczna linia analogowa(POTS) została zastąpiona cyfrową (VoIP) ? i stąd ten spadek jakości ;) ?

Odnośnik do komentarza

 

az mi sie przypomniala rozmowa z konsultantem z Orange, tez w sprawie nowej umowy na telefon stacjonarny + neo (ta jak ma Gabe) i gosc opowiada ze bedzie taniej, piekniej i w ogole miod malina. Ja mowie ze ok, moze rzeczywiscie ma to sens. Podal mi cene (niby koncowa) a ja sie pytam czy to cena ostateczna i czy na 100% nie bedzie cos doliczone? A on dopiero wtedy mi mowi ze rzeczywiscie bedzie - cena za utrzymanie lacza, czyli te mityczne 30zl. Troche zenada. W ogole po zainstalowaniu tego ustrojstwa okazalo sie, ze telefon raz dziala, raz nie (stara linia i slaba jakosc). Jak sie tylko skonczy umowa, to nasza przygoda z tpsa-orange ostatecznie tez sie skonczy.

a nie jest czasem tak, że klasyczna linia analogowa(POTS) została zastąpiona cyfrową (VoIP) ? i stąd ten spadek jakości ;) ?

 

Oczywiscie, tylko, jak widac, nie kazda linia jest w stanie sobie z tym poradzic.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam problem z WIFI w domu. Wszystko działało bez zarzutu do wczoraj, gdzie około 21:00 zauważyłem brak internetu na wszystkich urządzeniach tj. komórka, playstation itd. Odpaliłem laptopa i na ikonce, na pasku pojawił się żółty znaczek z wykrzyknikiem i napisem "ograniczone". Nic nie majsterkowałem przy routerze, czy modemie, stało się tak samo od siebie.

 

Wie ktoś co może być przyczyną? Jakieś trzy dni temu żona mówiła, że miała podobnie, ale po jakimś czasie wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...