Skocz do zawartości

Dostawcy usług internetowych(stacjonarnych i mobilnych) - łącza, hosting etc.


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje jak wygląda przenoszenie np. internetu z jednego mieszkania, na drugi? Z tego co wiem jest to możliwe, ale ktoś zna może szczegóły? Ile takie przenoszenie trwa? Czy modem dostane nowy, czy może obecny? Są jakieś opłaty? Mogę przenieść sam internet a tv zostawić na starym mieszkaniu?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz usługi łączone to przenosisz wszystko. Sprzęt zabierasz ten co posiadasz. Jeżeli nie będzie się nadawać to technik wymieni ci na nowy (przy przeniesieniu). Oczywiście przeniesienie jest możliwe o ile istnieją warunki techniczne w nowej lokalizacji. Czy są możliwości na nowym adresie możesz sprawdzić na stronie UPC - formularz dostępność usług. Co do opłat to nie wiem, bo to nie mój Operator :)

Odnośnik do komentarza

UPC za darmo przenoszą.

 

Właśnie też będą podłączał neta, oferty mam takie:

 

Netia:

Umowa 24 miesiące, FOTON 50 mb/s, 50zł miesięcznie, aktywacja 29zł, Router WiFI

 

UPC:

 

1) Umowa 24 miesiące, 10mb/s, 39zł miesięcznie, aktywacja 39zł, + wifi aktywacja 50zł jednorazowo, ale tylko 3 kompy, 3 miesiące free

2) Umowa 24 miesiące, 60mb/s, 60zł miesięcznie, aktywacja 19zł + wifi na 5 kompów, 3 miesiące free

 

 

Ceny umów wychodzą takie (łączne) - 1229zł, 928zł, 1279zł.

Najtańsza wiadomo opcja najwolniejsza, byłaby super, ale te wifi na 3 kompy... i tu moje pytanie - będę miał 3 telefony z wifi, dwa stacjonarne i dwa/trzy laptopy - jaki router dobrać samemu do tego, tzn jaki jego koszt?

Jak będzie nieopłacalne to chyba netia ma najlepsza ofertę jednak. O ile tam nie mają ograniczeń na liczbę kompów przy wifi.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam tak: modem z UPC z WiFi. Komp 1 stacjonarny jest podpięty kablem. Drugi komp ma kartę bezprzewodową zewnętrzną - te dwa kompy mają Win 7 i połączenie ich w sieć i korzystanie z jednej drukarki w obrębie WORKGROUP nie było dla mnie problemem, ale mam też laptopa z Win 7, ale to dopiero po weekendzie, więc luz) i swojego staruszka z Win XP (lapek), nie mam pojęcia jak z XP dołączyć do tej grupy.

Odnośnik do komentarza

normalnie, ustawiasz grupe robocza, szukasz drukareczki po IP, w tym celu sugeruje zestawic na sztywno ip kompa podpietego do drukarki

 

jak bedzie problem wylacz firewall, potem skreuj sobie reguly :)

 

ew. wspomoz sie tym http://windows7forum.pl/udostepnianie-plikow-i-folderow-bez-hasla-w-sieci-tutorial-4770-t?highlight=udost%C4%99pnianie+plik%C3%B3w+i+folder%C3%B3w

Odnośnik do komentarza

Nie mam tam konta :P

 

Zrobiłem wsio w tej samej grupie i mam tak:

 

http://i.imgur.com/MfAdUaz.png

 

Natomiast w mapie:

 

http://i.imgur.com/XN2GCTu.png

 

I ten trzeci właśnie niedostosowany to XP i z niego nie mogę wejść w "Moim otoczeniu sieciowym" --> "Wyświetl komputery grupy roboczej" i są, ale nie mogę wejść w ich udostępnienia ani też korzystać z udostępnionej drukarki.

 

Z komputerów z Win 7 co są w sieci podpięte mogę wejść na ten komputer z XP. Nie mogę odwrotnie...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...