Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

Dwa mecze zawieszenia dla Ronaldo. Czyli nie zagra z Deportivo i Espanyolem. Dobrze, że go nie zawiesili na na pół sezonu. Takie to szczęście, że jedni za wprowadzenie swojej reprezentacji na MŚ po zagraniu ręką nie może zostać zawieszony, a drugi za przypadkowe uderzenie gdy chciał się wyswobodzić os faulującego rywala musi pauzować 2 mecze.

Odnośnik do komentarza

Dwa mecze zawieszenia dla Ronaldo. Czyli nie zagra z Deportivo i Espanyolem. Dobrze, że go nie zawiesili na na pół sezonu. Takie to szczęście, że jedni za wprowadzenie swojej reprezentacji na MŚ po zagraniu ręką nie może zostać zawieszony, a drugi za przypadkowe uderzenie gdy chciał się wyswobodzić os faulującego rywala musi pauzować 2 mecze.

 

Taki mały szczegół, że jedno i drugie ma mało wspólnego ;)

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem czy tak mało wspólnego. Obaj złamali przepisy i Ronaldo tylko dzięki temu, że nie było widać agresji w jego zagraniu nie dostał kary w przedziale 4-12 meczów. A Henry wprowadzając swoją reprezentację do tak prestiżowego turnieju jak MŚ po zagraniu ręką nie może dostać nawet jednego meczu kary bo tak sobie postanowiła Fifa. 

Odnośnik do komentarza

Pff, jak zawsze usprawiedliwianie gracza swojego zespołu i krytykowanie rywala.

Złamał przeciwnikowi nos, uderzył rywala gdy sam był w posiadaniu piłki, przewinienie zauważył sędzia (to liczy się przy wystawianiu kar) i dostał dwa mecze zawieszenia czyli kara jest naprawdę niewielka. Dodatkowo ruch łokcia był celowy, to przecież widać :|

 

PS. I do tego wił się potem na murawie, całkowicie żenujące :/ Do faceta któremu złamał nos nawet nie podszedł, to on jest wielce poszkodowany. Analogii do Henry'ego nie ma oczywiście żadnej.

Odnośnik do komentarza

Uderzył go próbując się od niego uwolnić. Sam trener Malagi i piłkarz, któremu Ronaldo złamał nos powiedzieli, że było to przypadkowe zdarzenie i nie mają pretensji do Portugalczyka. A Ronaldo dostając czerwoną kartkę mógł nie wiedzieć, że tamten ma nos złamany. Zresztą po meczu poszedł do ich szatni i przeprosił go. Oczywiście ta sytuacja z Ronaldo i Henrym są inne ale nie wiem jak mogło Francuzowi się to upiec. Po za tym zawodnicy, którzy łamią rywalom nogi dostają kary w okolicach 3 spotkań. A tutaj jest przypadkowe zdarzenie i aż 2 mecze kary. 

Odnośnik do komentarza

Uderzył go próbując się od niego uwolnić. Sam trener Malagi i piłkarz, któremu Ronaldo złamał nos powiedzieli, że było to przypadkowe zdarzenie i nie mają pretensji do Portugalczyka. A Ronaldo dostając czerwoną kartkę mógł nie wiedzieć, że tamten ma nos złamany. Zresztą po meczu poszedł do ich szatni i przeprosił go. Oczywiście ta sytuacja z Ronaldo i Henrym są inne ale nie wiem jak mogło Francuzowi się to upiec. Po za tym zawodnicy, którzy łamią rywalom nogi dostają kary w okolicach 3 spotkań. A tutaj jest przypadkowe zdarzenie i aż 2 mecze kary.

 

Aha spoko, zacznę se nosić na A klasę nóż, zajebie każdego kto mnie będzie trzymał..... No bez przesady, faul to faul, mógł zareagować jak człowiek a nie pizgać łokciami na lewo i prawo :|

Kary nałożone na Snieidra i CR-a to kary nałożone przez narodowe federacje a ta NIE nałożona przez FIFE/UEFE to zupełnie inna bajka... Zreszta jako kibic Barcelony przyznaje, że Henry powinien dostać dyskwalifikacje, bo nawety ślepy by zauważył, że ręka była specjalna itp. itd. No ale bez przesady zaczniemy zaraz porównywać złamanie nosa w afekcie i bez :roll:

Odnośnik do komentarza

Mając nóż ciężko powiedzieć, że chcesz tylko uwolnić się od rywala, a nie zrobić mu krzywdy. Jeżeli sytuacja Ronaldo i Henrego jest inna to tutaj sytuacje są identyczne. Piłkarz z piłką jest faulowany i ten uderza rywala ręką. Różnica taka, że Ronaldo jest wyższy i trafił w nos, a tutaj jest w szyje. Może wiesz jak sędzia rozstrzygnął ten spór i czy wydział dyscypliny nałożył karę na tego zawodnika.

 

Link

 

 

Odnośnik do komentarza

Tylko, że zwróćcie uwagę, iż Ronaldo kolesiowi złamał nos, a Messi "tylko" go uderzył. Nieważne, że stało się to głównie dlatego, że Cristiano jest większy. Według mnie, kara dla Ronaldo jest słuszna, a nawet powinna być wyższa. Machał łapami na lewo i prawo i nie uwierzę, że robił to przypadkowo.

Odnośnik do komentarza

Katalonski spisek!!1111 dajcie jeszcze linka do nura Xaviego ;)

 

Sytuacje moze podobne, ale nie wiem czy porownywalne jesli chodzi o interpretacje przepisow.

 

1) Jak juz daliscie linki do filmikow to polecam sie przyjrzec jak trzyma Valietne Messiego a jak Mtiliga Ronaldo

2) Na tym filmiku od Asa w ostatnim ujecie faulu Cristiano doskonale widac jak Portugalczyk patrzy do tylu i wie gdzie dokladnie znajduje sie glowa po czym uderza go.

3) Messi nie uderzyl Valietne, nie zlamal mu nosa

4) Wypowiedz Marca V.:

Wychowanek FC Barcelona w wypowiedzi dla programu "La Graderia" emitowanego na łamach Ona FM, stwierdził: "Jego (Messiego - dop. red) ruch nie miał tak wielkiego znaczenia, nie sądzę, aby oba zajścia można było porównywać".

 

Valiente, wyjaśnił zajście z piłkarzem Barcelony: "Łapałem się (Messiego - dop. red.), aby się uwolnić, użył rąk, ale zatrzymywał ją na klatce piersiowej, nie twarzy". Ponadto obecny zawodnik andaluzyjskiego zespołu oznajmił: "Mam dobre relacje z Messim, występowałem z nim w młodzieżowych drużynach, po zakończeniu spotkania powiedział mi, że czuł to, wiem, że nie chciał zrobić mi krzywdy".

 

Zaraz i tak pewno sie odezwa glosy, ze wychowanek kryje swoj klub ;).

 

Nie rozumiem tego wywlekania sytuacji Messiego, takich starc jest w kazdej kolejce kilka, ale gdy koncza sie one jak sytuacje z meczu Realu z Malaga jest czerwona kartka i tyle. Messi gdyby zlamal nos Valiente tez by pewno dostal czerwony kartonik.

Odnośnik do komentarza

Sędzia dając czerwoną nie wiedział czy nos jest złamany. Kartkę dostał od razu i nikt o złamaniu nic nie wiedział. Obaj są trzymani i faulowani i nie ma znaczenia czy Messiego trzymał dłużej itp. Messi też uderza tylko nie w twarz ale w klatkę i okolice szyi. Za sam zamiar uderzenia jest już kartka, a nie to jak poważne są tego konsekwencje. Temu co Ronaldo złamał nos też mówił, że Portugalczyk zrobił to nieumyślnie, więc opinie poszkodowanych są podobne. 

Odnośnik do komentarza

Sędzia dając czerwoną nie wiedział czy nos jest złamany. Kartkę dostał od razu i nikt o złamaniu nic nie wiedział. Obaj są trzymani i faulowani i nie ma znaczenia czy Messiego trzymał dłużej itp. Messi też uderza tylko nie w twarz ale w klatkę i okolice szyi. Za sam zamiar uderzenia jest już kartka, a nie to jak poważne są tego konsekwencje. Temu co Ronaldo złamał nos też mówił, że Portugalczyk zrobił to nieumyślnie, więc opinie poszkodowanych są podobne. 

 

 

Moze sie troche zle wyrazilem jesli chodzi o to zlamanie, bardziej mialem na mysli samo uderzenie. Jesli chodzi o pogrubiony fragment to mozesz przytoczyc cytat? Ja czytalem tylko cos takiego:

 

- Wszystko ze mną w porządku, chociaż czuję mały ból. Krwawiłem, ale dopiero po zejściu do szatni zauważyłem, że nos nie był w pozycji, w której znajduje się normalnie.

 

- Ronaldo przyszedł do naszej szatni i przeprosił. Nie chcę oceniać decyzji sędziego, muszę przeanalizować to zajście, ale sądzę, że w takich sytuacjach arbiter zawsze pokazuje czerwoną kartkę.

 

- On nie wiedział, że złamał mi nos. Nie wiem czy to było zamierzone zagranie. Nie czytałem pomeczowych komentarzy, więc nie mogę niczego stwierdzić, chociaż jestem zaskoczony tym, że zostałem przedstawiony jako ten zły.

 

Wiec gdzie tu stwierdzenie, ze Cristiano zrobil to nieumyslnie?

 

 

Poza tym Messi nie uderza Valietne, tylko sie odpycha. Jakby go uderzyl na pewno Marc by to odczul i prawdopodbnie zatrzymal sie lapiac sie za miejsce w ktore zostal trafiony. Sam Messi dostalby wtedy odpowiednia kare. Co do Cristiano nie ma watpliwosci ze uderzenie nastapilo.

Odnośnik do komentarza

Nie mogę odszukać dokładnie gdzie mówił o tym, że zajście to była normalna boiskowa sytuacja. Ale tutaj wypowiedź trenera Malagi:  

 

Nie sądzę, że Cristiano chciał uderzyć Mtiligę. To była walka, po prostu tak wyszło, ale czerwona kartka była zasłużona. Po meczu przyszedł do naszej szatni i przeprosił. Mtiliga będzie musiał pauzować trzy tygodnie, tak przynajmniej mówią lekarze.

 

I w tym twoim przytoczonym fragmencie wyraźnie widać, że dopiero w szatni zawodnik zorientował się że nos jest złamany. Więc sędzia dając czerwoną kartkę nie wiedział czy nos był złamany. Sam sędzia zaznaczył w protokole, że nie było agresji w zagraniu Ronaldo. Czyli zagranie było na czerwoną kartkę ale nie było agresywne. Coś tu się nie zgadza. Albo zagranie jest umyślne, żeby zrobić  krzywdę rywalowi ale przypadkowe i jest bez kartki. A tak było to agresywne zachowanie ale aż na 2 mecze zawieszenia.

 

Nie wiem jak ty ale ja w obu przypadkach widzę uderzenie. Ronaldo uderza dwa razy. Raz w klatkę i rywal się nie przewraca i dopiero cios w nos powoduje upadek rywala. Messi miał na tyle szczęścia, że nie trafił w twarz ale uderzenia były. Widocznie nie na tyle mocne, żeby powalić rywala. Pierwszy cios też nie powalił Mtiligi co nie znaczy, że nie było to uderzenie tylko odepchnięcie.

 

Nie ma co debatować bo do chyba każdy zostanie przy swoim zdaniu. Fakty są takie, że za podobne zdarzenia jeden pauzować będzie 2 mecz i wyleciał z boiska, a w drugiej nawet bez żółtej kartki. Klub ma składać odwołanie i mam nadzieję, że jeżeli nie będzie mógł zagrać z Deportivo to na jednym meczu się skończy, a  nie aż dwa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Temu co Ronaldo złamał nos też mówił, że Portugalczyk zrobił to nieumyślnie, więc opinie poszkodowanych są podobne.

 

Mizerny argument

 

Jak nieumyslnie? Ludzie litości. Facet doskonale wiedział, co robi. Zresztą to uderzenie poprzedziły dwa podobne ruchy łokciem do tyłu, a chwile wcześniej delikatne spojrzenie kontem oka, gdzie znajduje się rywal, co by go skutecznie tym razem namierzyć. Chciał mu przypieprzyć, to mu przypieprzył, a że przy okazji złamał nos, cóż ryzyko wliczone w takie "zagranie". Pewnie aż tak niecnych zamiarów to Ronaldo nie miał, ale co kogo teraz to obchodzi.

 

Kara dwóch spotkań? Mało, mało. Pobłazliwie.

Odnośnik do komentarza

I w tym twoim przytoczonym fragmencie wyraźnie widać, że dopiero w szatni zawodnik zorientował się że nos jest złamany. Więc sędzia dając czerwoną kartkę nie wiedział czy nos był złamany. Sam sędzia zaznaczył w protokole, że nie było agresji w zagraniu Ronaldo. Czyli zagranie było na czerwoną kartkę ale nie było agresywne. Coś tu się nie zgadza. Albo zagranie jest umyślne, żeby zrobić krzywdę rywalowi ale przypadkowe i jest bez kartki. A tak było to agresywne zachowanie ale aż na 2 mecze zawieszenia.

 

Ok, ale czy w Hiszpanii nie ma kar narastających za czerwone?

Odnośnik do komentarza

Gratuluję porównania :) Valiente objął Messiego w pół, a ten go odepchnął w klatkę, Mtiliga pociągnął Cristiano za koszulkę a ten go uderzył w twarz.

W zacytowanym fragmencie, na który się powołujecie, wyraźnie jest napisane, że było krwawienie, czyli sędzia widział, że to nieco więcej niż odepchnięcie.

 

@ Fika: Śmieszne jest to, że ktoś za klaskanie sędziemu dostaje taką karę jak za złamanie nosa...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...