Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2015]


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, dopiero od jakich kilku dni zacząłem sobie pykać w FM 2015, wcześniej z racji braku czasu itd zatrzymałem się na wersji 2006.

Wszystko jest sympatycznie, ale... te kontuzje...

Czy to ja coś robię źle czy to już taki urok tej wersji?

Gram sobie Jagiellonią i obecnie z bloku defensywnego mam kontuzjowanych:

Marciniak - 4 - 5 miesięcy.

Baran - Jedna wielka kontuzja, wyleczył się, zagrał 21' i znów się połamał na miesiąc

Madera - j.w z tym, że zagał połówkę w rezerwach i znów 2 miesiące przerwy. :D

Modelski - 3 miesące.

Augustyniak - miesiąc.

Do tego jedyny mój napastnik co w miarę prosto umie piłkę kopnąć właśnie połamał się na miesiąc.

Fakt, że spsułem trochę okres przygotowawczy, ale żeby aż tak się wszyscy łamali?

Jak żyć?

Odnośnik do komentarza

Być może, bo obciążenia mam trochę za wysokie, ale wszyscy treningiem są zachwyceni poza kilkoma nierobami w rezerwach. Może faktycznie ponad 100-krotny reprezentant Chorwacji - Dario Simić to nie jest najlepszy trener defensywy? ;-)

Ja już nie mam nawet kogo na ławkę sadzać.... :D Jeszcze mi Mackiewicz wypadł...nosz..

Odnośnik do komentarza

W Serie A, mamy limit sprowadzenia 2 piłkarzy z poza EU w jednym sezonie.

Mam przyklepane 2 transfery takich piłkarzy - 2.01.2018 oraz 27.01.2018. Teraz rozpoczynam sezon (2.07.2017).

Jak mam traktować ten przepis? mogę kupić 2 piłkarzy z poza EU w jednym sezonie (07.2017-06.2018) czy w jednym roku kalendarzowym?

Co jeśli kupię teraz (2.07.2017) piłkarza z poza EU? ten pierwszy przyklepany w zimie (2.01.2018) do mnie przejdzie, ale już ten drugi (27.01.2018) zostanie anulowany? dobrze to rozumiem?

 

ps: widzę że transfery w tej części to na wzór Pereza robione :o Rozumiem jeszcze że jak kupię za 3-4mln euro znane nazwiska po promocji (Lucas Silva, Kondogbia) to po 2 sezonach mogą mi za nich proponować odpowiednia 40 i 50 mln euro. Ale już ceny moich młodych talentów, które talentu za dużo w sobie nie mają są lekko przegięte. Sprawdźcie sobie profile: Daniele Baselli, Tiziano Tulissi, którzy osiągnęli ceny odpowiednio 45 mln euro (Chelsea), a teraz za tego drugiego dostałem propozycje 50 mln euro (Inter)...

Z drugiej strony żeby wyciągnąć jakiś talent od AI też trzeba mieć gruby portfel...goście tułający się po wypożyczeniach w 2 klasach rozgrywkowych, bez szans na grę w rodzimym klubie, warci po 0,5-2 mln tymczasem żeby ich wyciągnąć musiałbym wyłożyć na stół po 70 mln.

Wydaje mi się że transfery pomimo niższych kwot bardziej realne były w poprzednich wersjach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli Ci nie szkoda straty (ewentualnego) miejsca dla gracza spoza Unii, zawsze możesz spróbować :) Myślę że sezon to sezon, może przy próbie sprowadzenia takiego gracza gdzieś po drodze pojawi się info że nie możesz go na razie kupić, albo transfer zostanie przeprowadzony po upływie obecnego sezonu :-k

Odnośnik do komentarza

Jeśli Ci nie szkoda straty (ewentualnego) miejsca dla gracza spoza Unii, zawsze możesz spróbować :) Myślę że sezon to sezon, może przy próbie sprowadzenia takiego gracza gdzieś po drodze pojawi się info że nie możesz go na razie kupić, albo transfer zostanie przeprowadzony po upływie obecnego sezonu :-k

Najbardziej zależy mi na graczu, który ma przyjść najpóźniej, dlatego trochę się boję żeby mi nie anulowało tego ostatniego transferu.

Odnośnik do komentarza

Przyjąłem, ale tylko dlatego że chciał nowych wyzwań.

Zgarnąłem 204 bańki w tym oknie transferowym, ale nie mogę znaleźć żadnego sensownego zastępstwa. Nie chce wydawać na zawodnika więcej niż 30 baniek (rekord 11.5), a za 30 baniek to nie chcą mi nawet 17 latków z drużyn U19 sprzedać. Na początku okienka do wyciągnięcia był Belotti, ale jeszcze wtedy nie wiedziałem że City jest takie głupie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...