Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2015]


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie jakieś drużyny, które mają jednego - dwóch zdecydowanie wyróżniających się zawodników (albo umiejętnościami, albo "głośnym" nazwiskiem), wokół których zbudowany jest cały skład? Przykładem może być tu FC Koeln za czasów Lukasa Podolskiego.

Real - CR7, Barcelona- Messi ;) Reszta to ciężko powiedzieć, może jeszcze np. Brøndby IF- Agger.

Odnośnik do komentarza

 

Znacie jakieś drużyny, które mają jednego - dwóch zdecydowanie wyróżniających się zawodników (albo umiejętnościami, albo "głośnym" nazwiskiem), wokół których zbudowany jest cały skład? Przykładem może być tu FC Koeln za czasów Lukasa Podolskiego.

Real - CR7, Barcelona- Messi ;) Reszta to ciężko powiedzieć, może jeszcze np. Brøndby IF- Agger.

 

Jeszcze czeska Mlada Boleslav, gdzie od tego sezonu występuje Milan Baros. Natomiast w ubiegłym sezonie występował w Baniku Ostrava, więc w FM 2015 zapewne będzie w kadrze tej właśnie drużyny :)

 

 

Jeszcze nie jest znana dokładna data wyjścia bety FM 2016, nie ?

2 tygodnie przed premiera było do tej pory. Powinno być analogicznie

 

Czyli wychodzi na to, że beta pojawi się już za dziewięć dni :)

Odnośnik do komentarza

Ciekawostka taka.

Gram Motorem Lublin, z III ligi awansowałem już do I .

Na półmetku sezonu mam 7 miejsce ze stratą 7 pkt. do awansu do Ekstraklasy.

Ale co, znalazłem grajka 17 latka w 2 lidze niemieckiej, Polaka, Paweł Chudziński.

Ponegocjowałem trochę z nimi i kupiłem chłopaka za 30 tyś.PLN a kiedy do mnie już przyszedł jego wartość pokazuje 26.5 mln PLN ?

 

To jakiś bug.

Odnośnik do komentarza
Proszę o wyrozumiałość - dopiero zaczynam zabawę w FM 2015 :)


1. Gra uczy się mojej taktyki i po okresie sezonu może póltora jest problem ze strzelaniem goli i wygrywaniem meczy. Na jaki czas mniej więcej trzeba zmienić taktykę na inna? Chodzi mi o to czy do tej taktyki co się jej gra nauczyła mogę po jakimś czasie wrócić i będzie ona znów tak skuteczna jak za czasów gdy gra jej nie znała?


2. Czarne gwiazdki po skautowaniu. Jak zawodnik nie jest w moim teamie to mogę go obserwować przez tydzień, miesiąc albo określoną ilość meczy. Czy na tej podstawie scout sprawdza między innymi te czarne gwiazdki i one się dodadzą do zółtych lub znikną?


3. Również dot. scoutowania. Załóżmy, że zawodnik jest już w mojej drużynie. Jak sprawdzić ten potencjał czarnych gwiazdek? Nie widze opcji by go scoutem obserwowac - tak jak jest to u zawodnikow spoza klubu.

Odnośnik do komentarza

Ad 1. Gra nie uczy się taktyki ;) Ewentualnie tylko na nią reaguje. Nie ma czegoś takiego, że po roku dobrej gry, zmieniasz taktykę, później wracasz do tej pierwszej i dalej działa. Od kilku edycji FMa taktyka i podejście do niej jest tak zrobione, że trzeba przy niej grzebać i to często. Nawet w ciągu meczu kilka razy. Ja w FM14 używam jednej taxy i ją modyfikuje czasem pod przeciwnika zaraz przed meczem. Np. jak gram z kimś mocniejszym na wyjeździe to gram inaczej niż ze słabeuszem u siebie. Itd. Taktyka w obecnym FMie to temat rzeka ;)

 

Ad 2. Słabo grałem w FM15, ale nie wiem o jakich czarnych gwiazdkach piszesz. Karzesz obserwować gracza, scout to robi i go ocenia. Tylko, że dużo zależy jakimi współpracownikami dysponujesz i jaką oni mają wiedzę. Jak scout ma Ocenianie na 20 to lepiej gracza oceni niż gość z atrybutami np.10. Bardziej dokładni są. Poza tym, czasem można podejść bardzo ostrożnie do tych informacji.

 

Ad 3. Zawodnik Twojej drużyny ma gwiazdki od scouta zdaje się w swoim profilu, albo można dać w składzie odpowiednią tabelkę z potencjałem.

Odnośnik do komentarza

- Determinacja. Jeśli mentor ma niższą, to jest prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że młodemu spadnie.
- Doświadczenie mentora. Dobrze dobierać zawodników doświadczonych, niekoniecznie starych.
- Charakter. Jeśli te się zbyt różnią młody może stwierdzić, że współpraca się nie układa.
- Pozycja na boisku - chyba jasne.
- Ulubione zagrania. Bardzo przydatna rzecz. Przy odrobinie szczęścia stworzysz sobie kopię obecnego piłkarza i nie stracisz czasu treningowego na uczenie zagrań jedno po drugim.

Odnośnik do komentarza

A mnie zaciekawiła jedna rzecz - być może wiadomo Wam, że od sezonu 2018/19 reprezentacje europejskie będą grać w Lidze Narodów, która niemal w całości zastąpi mecze towarzyskie. I tu pytanie do graczy najnowszych FM-ów - czy twórcy gry uzwględnili tę dużą przecież zmianę w kontekście meczów reprezentacyjnych, czy jeszcze nie ma jej w grze i reprezentacje ciągle rozgrywają tradycyjne mecze towarzyskie ?

Odnośnik do komentarza

A tak w ogóle, to Waszym zdaniem da się grać w FM 2015 jedynie na aktualizacjach ściąganych przez Steam, czy gra jest na tyle kiepska, że bez fanowskich łatek ani rusz ? Pytam, bo czytałem już różne opinie :)

 

Jak najbardziej się da :)

 

Jesteśmy nowym Męczysterem Junajted :D

http://imgur.com/QAjwoTn

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...