Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie to on powinien dostac obywatelstwo na dlugo przed Rokerem Perejro, ktory ma tyle wspolnego z Polska, co ja z Brazylia

rozumiem, że grałeś w I lidze brazylijskiej... w takim razie graty :kekeke:

 

No to się znalazł sposób na bieżące załatwianie problemów. Poszukajmy kto miał dziadka jak nie w wermahcie to w AK, może być nawet Rusek, jeśli jego dziadek szedł wyzwolić Polskę. Nie chcą kogoś u siebie, dajmy mu obywatelstwo Polskie, nam się każdy przyda. W sumie po co szolić młodych? Lepiej tą kasę zainwestować w administrację, w szybsze drukowanie paszportów :P

o jakim szkoleniu młodych mówisz? Szamotuły to tylko listek figowy, który nie zmienia faktu, ze żadnego szkolenia w tym kraju nie ma...

Odnośnik do komentarza

A co by w piłce nożnej znaczyli np. Niemcy bez graczy z innych państw? Szkolenie juniorów u nich jest niezłe, a mimo to nie wyobrażam sobie za bardzo ich kadry bez Podolskiego, Klose, Gomeza, Kuranyia, Borowskiego, Trochowskiego i Jansena.

Obraniak to jest piłkarz taki, jakiego potrzebujemy. Jest szybki, umie dryblować, przerzucić piłkę. Jest kreatywny i bardzo dobrze dośrodkowuje. Może grać jako skrzydłowy, lub ofensywny pomocnik. Macie dla niego jakiegoś kontrkandydata?

Ja bym go widział w roli środkowego ofensywnego pomocnika. Polska od dawna nie miała typowego playmakera, a Obraniak się również do tej roli nadaje. Kreatywność, dobre technicznie podania i świetne strzały z dystansu. Według mnie on za 2-3 lata będzie znacznie lepszy, niż Ballack obecnie.

Odnośnik do komentarza

Ludovic Obraniak z tego co wiem gra w klubie na prawej pomocy, a przede wszystkim jest lewym pomocnikiem, jego lepszą nogą jest lewa. Nie wiem czy ustawianie go na ofensywnym pomocniku będzie najlepsze. Najważniejsze to najpierw go powołać :) na ofensywnym mamy przecież Rogera (w taktyce Leo), młodego Majewskiego, któremu pewnie da szansę no i Gargułę, gdy jest w formie (aktualnie raczej jej brak, tym bardziej skoro nie zagrał ani minuty na Euro i nie było o nim mowy).

Odnośnik do komentarza
Gomez to akurat w reprezentacji Niemiec ostatnio nie blyszczy. tzn. na Euro :> Na AMC sprobowalbym tego Obraniaka bo Zuraw to juz odlecial dawno temu..

Żuraw nawet w formie sprzed kilku lat nie był piłkarzem tej klasy, co Obraniak.

 

Ludovic Obraniak z tego co wiem gra w klubie na prawej pomocy, a przede wszystkim jest lewym pomocnikiem, jego lepszą nogą jest lewa. Nie wiem czy ustawianie go na ofensywnym pomocniku będzie najlepsze. Najważniejsze to najpierw go powołać :) na ofensywnym mamy przecież Rogera (w taktyce Leo), młodego Majewskiego, któremu pewnie da szansę no i Gargułę, gdy jest w formie (aktualnie raczej jej brak, tym bardziej skoro nie zagrał ani minuty na Euro i nie było o nim mowy).

Ci piłkarze, których wymieniłeś są co prawda środkowymi pomocnikami, ale kompletnie nie wyobrażam sobie ich jako reżyserów gry na szczeblu międzynarodowym. Obraniaka jakoś prędzej. Nie chodzi o to, żeby ktoś był na środku pomocy, tylko, żeby pojawił się taki prawdziwy playmaker.

 

Mi się marzy taki postawowy skład Polski w tych eliminacjach:

GK: Boruc/ Kuszczak

DL: Wawrzyniak /Bronowicki.

DR: Wasilewski /???

DC: Hernani

DC: Golański /Głowacki

DMC: Dudka /Lewandowski

AMC: Obraniak/ Garguła

AML: Roger /Krzynówek

AMR: Błaszykowski /???

FC: Smolarek/ Żurawski

SC: Brożek/ ???

Odnośnik do komentarza

Dochodzę do wniosku, że rozgrywki międzynarodowe tracą sens. Bo są już coraz mniej międzynarodowe. Albo inaczej, narodowość traci znaczenie. Właśnie tym dawniej się różniły rozgrywki reprezentacji od klubowych, że nie grali w nich naturalizowani zawodnicy.

 

Ot będzie miało to sens kiedy będą to zawodnicy posiadający obywatelstwo od urodzenia. A nie nadane tylko dlatego, żeby grać. Bo, przy całym szacunku dla Rogera i jego gry :respekt: na grę dla Brazylii nie miał szans więc dostał koszulkę z orzełkiem. A Polska to nie śmietnik. Przynajmniej dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Mi się marzy taki postawowy skład Polski w tych eliminacjach:

GK: Boruc/ Kuszczak

DL: Wawrzyniak /Bronowicki.

DR: Wasilewski /Bartczak

DC: Hernani

DC: Golański /Głowacki

DMC: Dudka /Lewandowski

AMC: Roger/ Garguła/ Majewski

AML: Obraniak /Krzynówek

AMR: Błaszykowski /Pawłowski

FC: Smolarek/

SC: Brożek/ Janczyk + może ktoś z młodych

 

I się z Tobą zgadzam :)

Odnośnik do komentarza

Widzę, że w rachubę wchodzi dla was natychmiastowa zmiana systemu gry.

Jak dla mnie to mi to obojętne jaka będzie taktyka, ważne by wygrywać, na początku kadencji Leo byłem przeciwny tej taktyce, bo jakoś nie widzę napastników, którzy by mogli sobie poradzić z przodu, może Matusiak sobie radził, ale ja nie lubię napastników z tak szybkim wahaniem formy jak u nas w Polsce. Teraz jakoś zostałbym przy tej, tylko brakuje mi napastnika z przodu :/ Brożek ? Nie wiem :-k bo z tyłu to bym ustawiał Smolarka, czyli cofniętego napastnika, ale w tym momencie to brakuje rozgrywającego :D dosyć małe komplikacje, mam nadzieję, że Leo sobie poradzi i w eliminacjach zagramy dobrze ;) po słabym występie na Euro.

 

Jeśli miałbym wystawiać skład to:

 

GK: Boruc/Fabiański/Kuszczak

DL: Wawrzyniak /Bronowicki.

DR: Wasilewski /Golański

DC: Żewłakow/ (nie wiem :-k)

DC: Głowacki/Kokoszka

DMC: Dudka

DMC: Lewandowski

AMC: Roger/ Majewski / FC: Smolarek

AML: Obraniak /Krzynówek

AMR: Błaszykowski /Piszczek

SC: Brożek/ nie wiem, może Saganowski :-k

Odnośnik do komentarza
Mi się marzy taki postawowy skład Polski w tych eliminacjach:

GK: Boruc/ Kuszczak

DL: Wawrzyniak /Bronowicki.

DR: Wasilewski /Bartczak

DC: Hernani

DC: Golański /Głowacki

DMC: Dudka /Lewandowski

AMC: Roger/ Garguła/ Majewski

AML: Obraniak /Krzynówek

AMR: Błaszykowski /Jeleń(?)

FC: Smolarek/

SC: Brożek/ Janczyk + może ktoś z młodych

Odnośnik do komentarza
Jeśli miałbym wystawiać skład to:

 

GK: Boruc/Fabiański/Kuszczak

DL: Wawrzyniak /Bronowicki.

DR: Wasilewski /Golański

DC: Żewłakow/ (nie wiem :-k)

DC: Głowacki/Kokoszka

DMC: Dudka

DMC: Lewandowski

AMC: Roger/ Majewski / FC: Smolarek

AML: Obraniak /Krzynówek

AMR: Błaszykowski /Piszczek

SC: Brożek/ nie wiem, może Saganowski :-k

 

Na DC Łągiewke ;] na ataku Sagan, hmm nie młodnieje :P Zahorski może się wyrobi ;)

Odnośnik do komentarza

Zahorski na szpicy? Panowie, uważacie że przy jego 188 cm / 74 kg (http://www.90minut.pl/kariera.php?id=6781) utrzyma się na nogach w starciu z silnymi zazwyczaj obrońcami? To już na treningu mu Lewy urwie nogę i tyle z niego zostanie... Chyba, że przytyje dobre 10 kg...

 

Żewłakow, Krzynówek - Panom już dziękujemy :)

Odnośnik do komentarza
Zahorski na szpicy? Panowie, uważacie że przy jego 188 cm / 74 kg (http://www.90minut.pl/kariera.php?id=6781) utrzyma się na nogach w starciu z silnymi zazwyczaj obrońcami? To już na treningu mu Lewy urwie nogę i tyle z niego zostanie... Chyba, że przytyje dobre 10 kg...

 

Żewłakow, Krzynówek - Panom już dziękujemy :)

Jak pokazuje przykład Proedla, przewracanie się od byle dmuchnięcia też ma swoje zalety.

Odnośnik do komentarza
Zahorski na szpicy? Panowie, uważacie że przy jego 188 cm / 74 kg (http://www.90minut.pl/kariera.php?id=6781) utrzyma się na nogach w starciu z silnymi zazwyczaj obrońcami? To już na treningu mu Lewy urwie nogę i tyle z niego zostanie... Chyba, że przytyje dobre 10 kg...

 

Żewłakow, Krzynówek - Panom już dziękujemy :)

 

 

Toć napisałem że może się wyrobi ;) a co do tych dwóch na dole, to Żewłakowowi nie mam nic do zarzucenia, wg. mnie sprawiał najlepsze wrażenie z całej linii defensywnej na tych ME.

Odnośnik do komentarza

Koledzy po co tyle gardlowac - trener selekcjoner Borek-Kolton-Iwanow-Iwan-Kowalczyk-Kozminski-Hajto-Brzeczek-Adamski wspierany przez polska mysl szkoleniowa rodem z Miodowej wybierze wlasciwa jedenastke, ktora bedzie grala wybitnie porywajacy i niebywale skuteczny futbol. Drzyjcie narody swiata.

 

A tak na powaznie. Nedznie pilkarsko wygladamy. Z druzyny do lat 20 to tylko Janczyk ma papiery na gre w powazniejszym futbolu (chyba, ze jeszcze ktos eksploduje - daj Boze). Moze Jelen w koncu wyzdrowieje... I dalej to faktycznie trzeba szukac wzmocniec wsrod potomkow emigrantow z Polski (i tych dawnych jak i z ostatniego 20-30 lecia).

Odnośnik do komentarza

Nie da się ukryć, że się nam to EURO nie udało. Ale szukanie winnych teraz i zrzucanie jej (winy) na Leo, to dla mnie lekka przesada. Wina leży w systemie szkolenia młodzieży. Tzw. "emigranci" czyli ci, którzy wyszkolili się za granicami naszego kraju, a grają ( ot Smolarek) bądź mogliby grać (Podolski, Klose) prezentują niebotycznie lepszy poziom niż nasze "swojaki".

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...