Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Według byłego świetnego piłkarza a obecnie biznesmena Zbigniewa Bońka szanse na to, aby polską kadrę wziął pod swoją pieczę znany i ceniony trener są niewielkie. W wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" Boniek stwierdza, że faksy do Polskiego Związku Piłki Nożnej wysyłają trenerzy, którzy obecnie są bezrobotnymi.

 

- Nie wierzę w bajki, że Alberto Zaccheroni miał oferty pracy w Serie A, ale ich nie przyjął, bo marzy mu się prowadzenie reprezentacji Polski. To śmieszne. Nie neguję jego umiejętności, bo w końcu kiedyś prowadził dobre kluby tylko pytam, dlaczego od dawna pozostaje bez pracy - pyta retorycznie Boniek w wywiadzie z Łukaszem Cielemęckim.

 

Boniek krytykuje również pomysł urządzenia konkursu na nowego selekcjonera. - Robienie jakiegokolwiek konkursu jest śmieszne. Powołają komisję, która będzie przebierać CV? Przecież normalnie to prezes federacji powinien znaleźć kandydata i przestawić do go akceptacji zarządowi. I tyle - powiedział Boniek.

 

- Kto wysyła faksy do federacji i oferuje swoje usługi? Gwarantuję, że nie ten, kto się ceni. Takie rzeczy robią bezrobotni trenerzy. A sam fakt, że są bezrobotni i szukają pracy niekoniecznie musi o nich dobrze świadczyć. Podsumowując. Każdy trener, który zostanie wybrany, będzie dla nas dobry. Gorzej, jak nominację otrzyma ktoś, kto sam się napraszał. Bo wiadomo - dobry selekcjoner sam się nie zgłosi. Dobry to się ceni i ma pracę - dodaje Boniek.

 

:rotfl: *

 

 

*chociaż ma trochę racji miejscami

Odnośnik do komentarza

Tym razem ośmieszył się Sport publikując ,,listę kandydatów do objęcia reprezentacji Polski''

 

Kandydaci na trenera reprezentacji Polski według "Sportu":

 

1. Franciszek Smuda - trener Zagłębia Lubin

2. Stefan Majewski - tymczasowy trener reprezentacji Polski

3. Paweł Janas - trener Widzewa Łódź

4. Henryk Kasperczak - bez pracy

5. Maciej Skorża - trener Wisły Kraków

6. Piotr Nowak - trener Philadelphii Union

7. Dan Petrescu (Rumunia) - trener Unirei Urziceni

8. Alberto Zaccheroni (Włochy) - bez pracy

9. Avran Grant (Izrael)- dyrektor sportowy Portsmouth FC

10. Javier Aguirre (Meksyk) - trener reprezentacji Meksyku

11. Lawrie Sanchez (Irlandia Płn.) - bez pracy

 

Skorża, Petrescu i Grant ...

 

lista została stworzona zapewne na podstawie pogłosek, więc nie wiem czy aż tak się ośmieszyli okrutnie

Odnośnik do komentarza

Mialem co prawda tego nie wrzucac bo to SE ale moze jednak.. Pytanie czy podpuszcza Niemcow by dostac powolanie czy na prawde jest cos na rzeczy z tym paszportem :-k Co prawda na DL jest Gancarczyk ktory sobie radzi i pewnie bedzie pupilkiem Smudy ale tak ustawic Sebastiana na srodku to nie bylby zly pomysl, zwlaszcza, ze gorszy od Polczaka nie jest ;) No ale poczekamy do listopada. Zawsze mozna zrobic jak z Tyrala i juz go nam Niemcy nie zabiora, ale polska mysl szkoleniowa nie mysli :/

 

Niemiecki obrońca Werderu Brema Sebastian Boenisch wyjawił w rozmowie z dziennikiem "Super Express", że już w listopadzie być może zagra w biało-czerwonych barwach. Urodzony w Gliwicach piłkarz przyznał również, że Polakom bardziej niż Niemcom zależ, aby zagrał w ich reprezentacji.

 

Przed meczami z Czechami i Słowacją selekcjoner Stefan Majewski mówił, że gdyby Boenisch miał polski paszport to powołanie otrzymałby już na te mecze. - Słyszałem o tym i ucieszyłem się - mówi Boenisch w wywiadzie dla "Super Expressu". - Wcześniej nie było zainteresowania moją osobą ze strony polskiego selekcjonera. Dopiero trener Majewski zadzwonił. Teraz czeka mnie trudna decyzja, chyba najtrudniejsza w życiu - dodał.

 

Boenisch nie krył również, że cały czas zastanawia się nad grą w reprezentacji Niemiec, ale jak przyznał, na razie nikt ze strony ekipy niemieckiej się do niego nie odzywał. - Nie miałem żadnych sygnałów ani od Loewa, ani jego współpracowników. Wygląda na to, że Polakom bardziej zależy, bym grał w ich reprezentacji - uważa obrońca Werderu Brema.

 

W listopadzie polska kadra rozegra dwa mecze towarzyskie. Bardzo możliwe, że jeśli Boenisch do tego czasu otrzyma polski paszport do dostanie powołanie. - Nie wiem co się wydarzy do połowy listopada. Ale... nie mogę wykluczyć, że zagram w tych meczach - twierdzi Boenisch.

 

Zrodlo: http://mundial.wp.pl/kat,1019539,title,Boenisch-juz-od-listopada-w-kadrze,wid,11618681,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli zagra w meczu o punkty, tj. eliminacyjnym do jakiejś imprezy, lub w turnieju finałowym, to będzie zaklepany. Jeśli wystąpi w meczu towarzyskim, to nadal będzie mógł zmienic reprezentację. Przykładem tutaj może być Jermaine Jones, który zagrał w 3 meczach niemieckiej kadry, ale postanowił zostac reprezentantem USA. Wobec tego taki Tyrała mógłby jeszcze zagrać dla Niemców :)

Odnośnik do komentarza

hmm... a 'oficjalny' nie oznacza przypadkiem 'rozegrany w oficjalnym terminie FIFA' ?

Raczej nie. Oficjalny czyli uznany przez FIFA. Oficjalnymi meczami były np. pojedynki reprezentacji złożonej z ligowych piłkarzy np. z Arabią Saudyjską, które były poza terminem FIFA.

Choć prawdę mówiąc nie byłoby możliwe powołanie Boenischa poza terminem oficjalnym więc w sumie na jedno wychodzi

 

Zawsze mozna zrobic jak z Tyrala i juz go nam Niemcy nie zabiora

Niestety, zycie to nie FM. Piłkarze myslą i czują. Z Tyrałą przeszło bo to zawodnik 3ligowy bez najmniejszych szans zagrania w kadrze Niemiec.

Odnośnik do komentarza

Franciszek Smuda, główny faworyt do objęcia stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski stwierdził niedawno, że naturalizowanie zagranicznych piłkarzy może niedługo przybrać patologicznego charakteru. W takim razie w potencjalnej reprezentacji Smudy obcokrajowców nie będzie?

 

"Zaraz pierwszy lepszy sprzedawca z egipskiego bazaru, powie: dzień dobly, jak siemas, będzie brany do kadry" - właśnie w ten sposób popularny "Franz" podsumował naturalizowanie obcokrajowców i włączanie ich do kadry.

 

- Ja jestem za Polakami. To w końcu polska kadra - mówi Smuda w wywiadzie dla dziennika "Polska". - Ale też musimy sobie dwie rzeczy rozdzielić. Co innego ludzie, którzy z Polską za wiele nie mają wspólnego, co innego Polacy, których dajmy na to prababcia, wujek czy rodzice z Polski musieli wyjechać. Albo oni sami w wieku czterech, pięciu lat musieli tak zrobić z przyczyn losowych. Przecież to są Polacy! - dodaje.

 

- Taki Obraniak miał dziadka Polaka, coś go z Polską na pewno łączy. W Niemczech jest sporo młodych Polaków, którzy wyjechali za młodu z kraju. Jakby Podolski chciał grać dla Polski, to byśmy mu odmówili?! - kontynuuje "Franz".

 

Wygląda więc na to, że jeżeli Smuda zostanie selekcjonerem to Obraniak raczej nie musi się obawiać, że nagle przestanie być powoływany. W gorszej sytuacji jest natomiast Roger, którego z Polską łączy tylko to, że przez trzy lata grał w Legii Warszawa.

 

Zrodlo: WP

 

Czyli mam nadzieje koniec ery Rogera z bialym orzelkiem na piersi :>

Odnośnik do komentarza

W środę powołana przez prezesa PZPN komisja ds. wyboru trenera reprezentacji Polski wytypuje trzech kandydatów na to stanowisko - poinformował jej członek Wojciech Łazarek.

 

Zrodlo: Onet

 

W srode kandydaci, w czwartek pewnie decyzja. Skorza odpadl, Smuda chce gigantycznych zarobkow, wiec mysle, ze Lato zrobi wszystkich w kulki i selekcjonerem zostanie jego kolega ze Stali Mielec - Henio Kasperczak :|

Odnośnik do komentarza

Facet bez honoru

Nie ma co wierzyc w to co ten nawiedzony dziadek gada. W Górniku mówił, ze jak spadniemy to zwróci całe honorarium. Pieniedzy nie zwrócil, a Górnik jeszcze do konca roku bedzie mu płacił pieniadze za rozwiazanie kontraktu.

Coś chyba jest nie do końca tak jak mówisz. Gdyby miał taki zapis w umowie, klub wyegzekwowałby to bez problemu. A plotki to w buty mozna sobie włożyć. Ja zdecydowanie wolałbym Kasperczaka niż Stefka Burczymuchę.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...