Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Majewski to dobrej przeprawy z mediami mieć nie będzie. Raz z jaką opinią wystartował, a dwa, zamiast powiedzieć - "mam swoją koncepcje i powołam tych co chce" to jakieś banialuki i wytłumaczenia.. Mnie obchodzi by wygrał następne dwa mecze, jaki to skład będzie i jak to ustawi to już jego broszka.

 

daj mu Panie Boże zeby wygral :) tylko co to bedzie jak stracimy bramke przez Jurasa Dudka, bo ten od 4 lat siedzi na lawce i moze miec spore problemy z ocena odleglosci na boisku :keke:, albo Bieniuk zagra tak jak gral ostatnio w pucharze Polski :> Po meczu wyjdzie ze Grosicki balował w kasynie i co wtedy powie Majewski :> ze Dudek gra w REALU :>

 

PS. Maciej Iwański sie pewno cieszy bo na zgrupowaniach i spotkaniach repra gra chyba pilkami Nike a nie tymi kartoflami Pumy :>?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o bramkarzy - nie zauważyłem, żeby do tekstu de Zeeuwa odniósł się któryś z piłkarzy, co mnie utwierdza w przekonaniu, że dawanie w palnik na zgrupowaniach reprezentacji nie było niczym specjalnym. I nie mam zamiaru krytykować braku powołań osób dla których zgrupowanie repry to okazja do popijawy, więc brak Boruca nie jest problemem. Co do Dudka mógł wybrać lepiej.. Ale Leo & spółka też rozważali jego powołanie - kto wie, czy nie wyszlibyśmy na tym lepiej?

 

Do Bieniuka niestety ale się nie odniosę - nie śledzę uważnie polskiej ligi.

Odnośnik do komentarza

Żewłakow za stary albo za duzo pije, Bieniuk w sie rozwija w I lidze, Bąk gra w Wiedniu i jeszcze moze sie rozwinac :] Brakuje tylko Adama Matyska na bramke :D

 

Żewłakow - mam wrażenie - odpadł z powodów ideologicznych, w końcu był u Leo ostatnim kapitanem, do tego bronił go w każdej sytuacji. Jakby nie było - przedstawiciel byłego, a nie obecnego. I nie bronię go, bo sportowo już zaczyna odstawać, ale jak zamiast niego powołuje się Bąka, to coś jest na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Byli trenerzy Irlandii Północnej (Lawrie Sanchez) oraz Kamerunu (Niemiec Winfried Schaeffer) przysłali do PZPN aplikację na stanowisko selekcjonera kadry Polski. Sanchez obiecywał, że awansuje z Polską na Euro 2012

ZOBACZ TAKŻE

 

Ich podania, prawdopodobnie, nie zostaną w ogóle rozpatrzone - na prawie 100 procent przesądzone jest, że kadrę poprowadzi Stefan Majewski, Paweł Janas, Franciszek Smuda, Henryk Kasperczak albo Maciej Skorża. Liczy się pierwsza trójka.

 

W swoim CV przysłanym do PZPN Sanchez napisał: "reprezentację Polski znam dobrze. W eliminacjach MŚ 2006 prowadziłem przeciwko niej kadrę Irlandii Północnej. Podczas kwalifikacji do MŚ 2010 komentowałem mecze Polaków w telewizji. Wierzę, że mam wystarczająco duże doświadczenie, by zagwarantować Polsce kwalifikacje do finałów Mistrzostw Europy 2012".

 

 

Tym, prawie 50-letni trener, się zdyskwalifikował.

 

Z kadrą Ulsteru zaczynał pracę w styczniu 2004 roku, kiedy drużyna zajmowała 124. miejsce w rankingu FIFA, nie strzeliła gola od 1298 minut i nie wygrała od prawie trzech lat. Poprowadził ją w 32 meczach - 11 wygrał, 11 zremisował i dziesięć przegrał. W tym dwa razy z Polską Pawła Janasa (0:3 w Belfaście i 0:1 w Warszawie) w el. MŚ 2006. Ale pokonał m.in. Anglię 1:0, Szwecję 2:1, Hiszpanię 3:2 i zremisował 1:1 z Portugalią. Od 2008 roku, jako trener, był bezrobotny.

 

Jasnowłosy Schaeffer był przez dwanaście lat szkoleniowcem Karlsruher SC, doświadczenie międzynarodowe zdobył z kadrą Kamerunu, którą prowadził w latach 2001-04 i z którą m.in. wygrał mistrzostwa Afryki oraz awansował do finałów MŚ 2002. Ostatnio związany był z klubami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 

Wcześniej do PZPN swoje aplikacje przysłali m.in. Włoch Alberto Zaccheroni, Niemiec Lothar Matthaeus, Meksykanin Javier Aguirre i Hiszpan Javier Clemente.

 

za sport.pl

Hmm moze jednak nam to Euro zabiora :-k ;)

Odnośnik do komentarza
Byli trenerzy Irlandii Północnej (Lawrie Sanchez) oraz Kamerunu (Niemiec Winfried Schaeffer) przysłali do PZPN aplikację na stanowisko selekcjonera kadry Polski. Sanchez obiecywał, że awansuje z Polską na Euro 2012.

Trener Sanchez dobrze kombinuje. Nam obieca awans na Euro 2012, a sobie zagwarantuje wysoką premię za wykonanie zadania :kekeke:

Odnośnik do komentarza

Niespodzianka od Stefana:

 

Selekcjoner kadry Stefan Majewski, który zredukował skład drużyny do 22 piłkarzy, zrezygnował również z Rafała Murawskiego, Adama Kokoszki i Sebastiana Przyrowskiego.

 

- W przypadku Smolarka, Murawskiego i Kokoszki powód mojej decyzji jest ten sam. Żaden z nich nie gra w tej chwili w klubie. Z kolei Przyrowski nabawił się kontuzji - powiedział trener Stefan Majewski.

 

http://sport.onet.pl/0,1248770,2053772,,el_ms_majewski_zrezygnowal_ze_smolarka_i_murawskiego,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza

Kto, panie? Kto?

 

Boruc - odpada z różnych względów, tu zgadzam się z Majewskim, gdyby coś jeszcze zawalił, co całkiem możliwe, byłby skończony w reprezentacji.

Fabiański - kontuzja

Kuszczak - gra tyle, co nic

Załuska - nie gra

Kowalewski - gra i powołany

Szamotulski - nie gra

 

Innych Polaków na poziomie w okolicach reprezentacji nie kojarzę - pominąłem kogoś? A Dudek rzeczywiście bije pozostałych siedzących na ławie doświadczeniem, co w tym fachu jest bardzo cenne.

Odnośnik do komentarza

Kto, panie? Kto?

 

Boruc - odpada z różnych względów, tu zgadzam się z Majewskim, gdyby coś jeszcze zawalił, co całkiem możliwe, byłby skończony w reprezentacji.

Fabiański - kontuzja

Kuszczak - gra tyle, co nic

Załuska - nie gra

Kowalewski - gra i powołany

Szamotulski - nie gra

 

Innych Polaków na poziomie w okolicach reprezentacji nie kojarzę - pominąłem kogoś? A Dudek rzeczywiście bije pozostałych siedzących na ławie doświadczeniem, co w tym fachu jest bardzo cenne.

 

W sumie bardzo ładne podsumowanie... Do meczu bym Dudka nie wystawiał, właśnie ze względu na brak ogrania. Więc w zamian tylko kogoś na ławkę... Kuszczaka lepiej nie, kto wie, czy nie skończyłoby się fochem... A brać na ławkę kogoś z naszej ligi, to może rzeczywiście lepszy doświadczony Dudek, niż grający np... hm... Kasprzik? Pawełek? Cabaj? Bez sensu, do wszystkich są zastrzeżenia. OK. Dudka się nie czepiam, sytuacja jest jaka jest. Za szybko napisałem.

Odnośnik do komentarza

Wg mnie w bramce na te mecze powinien stać Kowalewski (zgadzam się z tym że Boruk powinien odpocząć psychicznie od tych eliminacji), natomiast na ławce widziałbym kogoś z dwójki Krzysztof Pilarz (Ruch Chorzów) - Wojciech Skaba (Polonia Bytom). Swoją postawą w tej rundzie bardziej zasłużyli na powołanie do tej "nowej" kadry aniżeli gwiazdor Jurek Dudek z Realu Madryt, kolega samego Cristiano Ronaldo. Nie są to może zawodnicy klasy reprezentacyjnej, ale wśród wybrańców Stefana Majewskiego są obecnie i tak dużo słabsi piłkarze.

Odnośnik do komentarza

Przewagą Dudka jest doświadczenie. Pilarz to przeciętny bramkarz, a reprezentacja to nie jest jakaś nagroda za pół rundy. Skaba... za młody i o wiele za mało doświadczony jak na mecze o stawkę; zakładam, że bronić będzie Gibon, ale w razie jego kontuzji w czasie meczu wolę Dudka niż Skabę; zresztą jak już kogoś, to Szczęsnego bym na posmakowanie reprezentacji powołał. Ze Skabą jest ten sam problem co z Kasprzikiem czy Stachowiakiem - w przeciętnym zespole, bo takim mimo miejsca w tabeli jest Bytom, bramkarz ma wiele okazji do pokazania się, a stracone bramki przyjmowane są jako coś oczywistego przy słabej defensywie, więc nie ma presji. Kasprzik to doskonały przykład - w Piaście w takiej sytuacji błyszczał, w Lechu wyszły na jaw wszystkie jego słabe strony.

 

Zakładam, że u Majewskiego hierarchia obecnie to zapewne Boruc - Fabiański - Kuszczak - Kowalewski - Dudek, ale pierwsi trzej z różnych przyczyn zagrać nie mogą.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...