Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Nie podoba sie to Capello - i to jest caly problem ;)

Wloch jasno dal do zrozumienia Almunii, ze za jego kadencji bramkarz Arsenalu w kadrze Anglii nie zagra

 

a co do Jelenia - troche na skrzydle gral, wiec go podciagnalem pod dyskusje, choc sam mam swiadomosc, jaka on role pelni w Auxerre i w reprezentacji Polski

Odnośnik do komentarza
PRZEGLĄD PRASY. Jak donosi "Fakt" skaut PZPN rozpoczął rozmowy z młodym napastnikiem Bordeaux Simonem Jeleniem, który być może jest krewnym reprezentanta Polski Ireneusza Jelenia.

 

Simon Jelen ma 17 lat i jest najlepszym napastnikiem młodzieżowych drużyn Bordeaux. Młodego piłkarza wypatrzył Gerald Imiołek, skaut PZPN. Imiołek nawiązał z Jeleniem kontakt przez Facebooka.

 

- Gerald zapytał mnie, czy chciałbym kiedyś występować dla juniorskiej reprezentacji Polski. Odpowiedziałem, że tak! Chętnie pójdę w ślady Ludovica Obraniaka i mojego idola Irka Jelenia i założę biało-czerwoną koszulkę - powiedział Simon Jelen.

 

A co z narodowością Jelenia? Czy ma jakieś polskie korzenie?

 

- Mój dziadek, który był Polakiem, powiedział wujkowi, że mieliśmy wielu krewnych na południu kraju, tam skąd pochodził Irek. Jest bardzo możliwe, że jesteśmy krewnymi. Chcę poznać Irka. Gramy podobnie, zdobywamy dużo goli - mówi młody piłkarz.

 

Wcześniej obywatelstwa Polski otrzymali Ludovic Obraniak, Roger i Emmanuel Olisadebe.

 

za: http://www.sport.pl/pilka/1,65046,6941133,Simon_Jelen_chce_grac_w_reprezentacji_Polski.html

 

Nasz skaut we Francji poważnie bierze się do roboty...

Odnośnik do komentarza

Czekam aż któryś się przyzna, że z bazy danych Football Managera korzysta.

Engel grał swego czasu w FM-a, więc wszystko możliwe.

Sposób miły, lekki i przyjemny.

Jest jeszcze kilku zawodników, którzy mają polskie korzenie tu i tam.

Dobrze, dobrze, niech dziadki z PZPN-u działają. Oby tylko nie zniechęcili chłopaków do gry w naszych barwach.

Odnośnik do komentarza
Czekam aż któryś się przyzna, że z bazy danych Football Managera korzysta.

 

Jestem przekonany, że researcher takiego Lyonu (Kolodzieczak) czy Bordeaux (Jelen) ma większe pojęcie o potencjale tych grajków niż jakiś tam misiek z PZPN-u, który obejrzy wymienionych chłopaków na boisku kilka razy (w co wątpię) w sezonie ;).

Odnośnik do komentarza
Szeroka kadra powołana na mecze el. MŚ z Irlandią Północną i Słowenią:

 

Bramkarze: Artur Boruc (Celtic Glasgow), Łukasz Załuska (Celtic Glasgow), Sebastian Przyrowski (Polonia Warszawa), Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn

 

Obrońcy: Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela), Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa), Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa), Dariusz Dudka (AJ Auxerre), Bartosz Bosacki (Lech Poznań), Piotr Polczak (Cracovia), Marcin Komorowski (Legia Warszawa), Seweryn Gancarczyk (Lech Poznań), Paweł Golański (Steaua Bukareszt)

 

Pomocnicy: Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck), Łukasz Tralka (Polonia Warszawa), Jacek Krzynówek (Hannover 96), Rafał Murawski (Rubin Kazań), Roger Guerreiro (Legia Warszawa), Ludovic Obraniak (Lille OSC), Tomasz Bandrowski (Lech Poznań), Grzegorz Krychowiak (Girondins Bordeaux), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Wojciech Łobodziński (Wisła Kraków), Sławomir Peszko (Lech Poznań), Jakub Wilk (Lech Poznań)

 

Napastnicy: Robert Lewandowski (Lech Poznań), Marek Saganowski (Southampton FC), Paweł Brożek (Wisła Kraków), Euzebiusz Smolarek, Łukasz Sosin (Anorthosis Famagusta)

 

onet.pl

 

Zboldowałem sobie tych, których odstrzeliłbym w pierwszej kolejności.

Odnośnik do komentarza

W Bordeaux Krychowiak się nie przebije do składu no chyba , że zabłyśnie tak jak Sertic. Zapewne w grudniu zostanie wypożyczony do Ligue 2. Po za tym to jeden z najbardziej perspektywicznych polskich grajków jeśli chodzi o młodzież. Niech trenuje z pierwszą reprezentacją. Tak z tej 31-osobowej kadry zostanie max 23 na eliminacje.

 

Po za tym cieszy mnie, że Leo chociaż kilku młodych powołuje bo ciągle było narzekanie, że inni trenerzy nie boją się powołać do kadr swoich krajów 20-23 latków a u nas ciągle grają te same nazwiska.

Odnośnik do komentarza

Może Krychowiak i talent wielki, ale na Boga kto go widzial w akcji od tych mistrzostw świata w Kanadzie? Bo watpie zeby Leo ruszyl swoje stare siwe du$@# na mecz rezerw jak mu sie nie chcialo przez x czasu jechac Jelenia ogladac :/ Jezeli jest taki z niego kozak talent to do U21 chyba sie lapie?

Odnośnik do komentarza

A ja się pozwolę spytać, gdzie jest Piotr Brożek, Glik czy Grosicki? :-k

Strzelam - w kasynie, przy ruletce? :-k

 

A IMO najbardziej porażająca w tym zestawieniu jest obecność imć pomocnika, Jacka "Pięć_i_pół" Krzynówka. Wziąłby się chłop honorem uniósł i samodzielnie zrezygnował z osłabiania reprezentacji.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem tak powinna wyglądać obecnie 25-osobowa kadra Polski:

 

Bramkarze: Artur Boruc (Celtic Glasgow), Sebastian Przyrowski (Polonia Warszawa), Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn)

 

Obrońcy: Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela), Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa), Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa), Dariusz Dudka (AJ Auxerre), Kamil Glik (Piast Gliwice), Seweryn Gancarczyk (Lech Poznań), Paweł Golański (Steaua Bukareszt)

 

Pomocnicy: Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck), Łukasz Tralka (Polonia Warszawa), Maciej Rybus (Legia Warszawa), Rafał Murawski (Rubin Kazań), Maciej Iwański (Legia Warszawa), Ludovic Obraniak (Lille OSC), Tomasz Bandrowski (Lech Poznań), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Patryk Małecki(Wisła Kraków), Sławomir Peszko (Lech Poznań), Jakub Wilk (Lech Poznań)

 

Napastnicy: Robert Lewandowski (Lech Poznań), Marek Saganowski (Southampton FC), Paweł Brożek (Wisła Kraków)

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...