Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Kadra na mecz z Ukrainą.

 

Bramkarze: Artur Boruc (Celtic), Łukasz Fabiański (Arsenal). Obrońcy: Paweł Golański (Steaua), Adam Kokoszka (Empoli), Michał Żewłakow (Olympiakos), Grzegorz Bronowicki (Crvena Zvezda), Marcin Kowalczyk (Dinamo Moskwa), Piotr Polczak (Cracovia). Pomocnicy: Mariusz Lewandowski (Szachtar), Dariusz Dudka (Auxerre), Rafał Murawski (Lech), Jacek Krzynówek (Wolfsburg), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Roger Guerreiro (Legia), Radosław Majewski (Polonia Warszawa), Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin). Napastnicy: Łukasz Piszczek (Hertha), Ireneusz Jeleń (Auxerre), Euzebiusz Smolarek (Racing Santander). Lista rezerwowych: Sebastian Przyrowski i Tomasz Jodłowiec (obaj Polonia Warszawa), Grzegorz Wojtkowiak, Tomasz Bandrowski, Sławomir Peszko (Lech), Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze).
Odnośnik do komentarza

Widać że grać będziemy 4-5-1 i właściwie od końca Euro twierdziłem że Beenhakker spróbuje wariantu czeskiego. Poszukiwania naszego Kollera trwały i utknęły w martwym punkcie z kontuzją Krzywickiego. Potem Zahorski zdobył 3 gole z Maccabi i też nie jest powołany na Ukrainę. Boję się że Leo postawi na szpicy samotnego Smolarka który jak zwykle przy takim ustawieniu gówno zrobi. Chyba że to Jeleń zagra jako wysunięty napastnik - a on nie dość że szybki to jeszcze dość wysoki.

Odnośnik do komentarza
Zahorski nie jest powołany, bo - jak powiedział Leo - sztab reprezentacji doskonale wie, na co go stać i co potrafi, więc chce testować innych potencjalnych reprezentantów.

 

 

no i pewnie dlatego że Zahorski w okolicach tego meczu bierze ślub;)

 

cieszy bramka Jelenia i Dudka w pierwszej 11

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,5605784,...bil_Polske.html

 

no to mamy kurde zaplecze 1 reprezentacji :doh!:

 

Polska: Tytoń - Cichy, Rzeźniczak, Wasiluk, Pawelec - Kuklis, Danch (34., Janoszka), Wilk, Ćwielong - Ślifirczyk, Jarka (81., Frańczak).

 

Kto? :ke:

 

Z tych zawodników to może kiedyś w kadrze zobaczymy Ćwielonga, Wilka i Dancha. Chyba, że może kiedyś wystrzeli talent Jarki czy też Wasiluka bo ich "świetność" jest bardziej nadmuchana przez media i kibiców po części. :). Tytoń gra coś tam w Holandii? Zresztą bramkarzy to my mamy już na następne 10 lat ustawionych ;)

Odnośnik do komentarza

Po dzisiejszym meczu z Ukraina jestem stanowczo za tym by Smolarek wrocil na prawe a jesli nie to na lewe skrzydlo a Krzynowek hmm pogral sobie tylko w Wolfsburgu. W drugiej polowie prawie kazda akcja w ktorej bral udzial zwalnial :x Niech lepiej Glowacki sie szybko wykuruje bo z Kokoszka w srodku obrony to ja naszej kadry nie widze :|.

Odnośnik do komentarza

Słabiutki mecz, jeśli miałbym kogoś wyróżnić z Polaków to jako tako zagrali Lewandowski, Błaszczykowski i Żewłakow. Jeleń sporo biegał, ale podań nie dostawał. Kokoszka beznadziejny, ale to gwiazdorek i szybko rzeczywistość we Włoszech to pokaże.

Odnośnik do komentarza

Mecz widziałem i... to w zasadzie wszystko.

Nieźle zagrał Fabiański :] . Jelenia w ogóle nie widzialem, ale jak wspomniał Tybopr wynikało to głownie z braku podań. Od Euro nie zmieniło się prawie nic. Dalej gramy słabiuteńko i bez pomsyły. Najbardziej przerażający jest brak sytuacji bramkowych. Do tego silna kiedyś obrona teraz jest po prostu słaba. Kokoszka we wczorajszym meczy zagrał fatalnie. Być może to wina tego, że jego myśli krążą wokół transferu.

Coś tam szarpał Błaszczykowski, Smolarek dalej gra piach.

Ogólnie słabiuteńko i mocno wakacyjnie.

Odnośnik do komentarza

Cóż, widziałem jedynie drugą połowę i dochodzę do wniosku, że polska reprezentacja gra cyklem olimpijskim (forma raz na cztery lata). Po wejściu Majewskiego coś tam się ruszyło, ale Jeleń już chyba stracił siły (lub chęci), by spróbować dojść do którejś z prostopadłych wrzutek. Krzynówek bez szybkości totalnie - jak napisał Manort. Aż się nie chciało oglądać :/

Odnośnik do komentarza

Nowa taktyka Leo zawiodła, zupełnie nie stwarzaliśmy sytuacji. Najczęstszym rozwiązaniem Błaszczykowskiego i Smolarka był drybling i co za tym idzie strata piłki. Zero pomysłów na grę, Krzynówek to już dawno powinien z tej reprezentacji wylecieć, gdyż on nie pokazuje dosłownie nic. Jego wczorajsza gra to zwód i dośrodkowanie, najczęściej kończące się na nodze zawodnika stojącego obok...

Odnośnik do komentarza

Kokoszka zagrał faktycznie słabo. Jakoś nigdy mnie do siebie nie przekonywał. Już wolałbym zamiast niego Polczaka, a na pewno Jodłowca. Krzynówek na swoim równym niskim poziomie, największe zasługi to to, ze przy próbach dośrodkowania 'wywalczył' nam kilka autów. Smolarek tak samo, w pierwszej minucie prawie strzelił bramkę, a potem widziałem go dwa razy: jak zwijał się z bólu i jak oddał Ukraińcom piłkę po jakiejś przerwie w meczu. Tak poza tym to trudno ocenić resztę. Błaszczykowski nie miał okazji błysnąć, Roger trochę przygaszony. Nawet nieźle zagrał Majewski. Zaskakująco dobrze Fabiański, przynajmniej wiemy, że przy fochach Tomka 'jestem bramkarzem Manchesteru United' Kuszczaka i tak będziemy mieli spokój na tej pozycji. No i oczywiście doskonale Żewłakow, asekurował i Kokoszkę i Dudkę, większość odbiorów i wybić była w jego wykonaniu.

Odnośnik do komentarza

Po wczorajszych "sukcesach" siatkarzy i szypiornistów miałem nadzieję, że chociaż piłkarze coś pokażą, ale się zawiodłem :P

 

Mniejsza o system gry, ale najbardziej wkurzające był całkowity brak pomysłu na rozgrywanie akcji oraz gra na stojaka. Może nasi zapomnieli, że w piłce nożnej się biega?

 

Co do poszczególnych zawodników, to trudno kogokolwiek wyróżnić. Na średnim poziomie zagrali Żewłakow z Dudką, Krzynówek miał przez cały mecz jeden udany drybling, Błaszczykowski trochę lepszy, ale widać brak formy, o Smolarku szkoda gadać. Cieszy mnie powołanie dla Jelenia, ale z takimi partnerami do gry, trudno było mu się czymś wykazać na boisku.

 

Co do Fabiańskiego, to wiadomo że klasa sama w sobie :)

 

 

A jak spisywał sie Kowalczyk...?

 

Też byłem ciekaw co pokaże, ale... zaprezentował się tragicznie. Może po części debiut i jakiś stres go tłumaczą, ale jak na razie to nie jest to zawodnik do pierwszej jedenastki.

Odnośnik do komentarza
A jak spisywał sie Kowalczyk...?

 

Krótko - gównianie. Czasami miałem wrażenie, że był najgorszy na boisku.

Nie zagrał tak źle biorąc pod uwagę ustawienie. Oczywiście nie zagrał dobrze, ale coś tam próbował. Sporo biegał. Ale obok siebie miał trójkę Dudka-Żewłakow-Kokoszka(Polczak). Trudno by go nawet porównywać z Krzynówkiem, który miał spełniać taką samą rolę po drugiej stronie. Ogólnie to to ustawienie było bardziej zamotane i asymetryczne niż to Lecha.

Odnośnik do komentarza

Powoli zaczynam mieć dość tego Benhałera i jego świty.

Czekam aż Paweł Brożek dostanie tyle szans gry co Zahorski i inne wynalazki. To pitolenie, że nie prezentuje "international level" tylko kompromituje Benhałera.

Ile razy trzeba się skompromitować żeby skończyć z powoływaniem Krzynówka i Smolarka.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...