Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

byłem na Oporowskiej i powiem tak - dzisiaj w Wyborczej jest ogłoszenie przetargu na wykonanie projektów i budowę nowego stadionu (nomen omen przy ul. Drzymały). po co się spieszyć? nie lepiej poczekać i godnie przywitać kibiców z całej Polski?

co tam Oporowska, jak główną areną piłkarską w Polsce jest Łazienkowska...

Odnośnik do komentarza
byłem na Oporowskiej i powiem tak - dzisiaj w Wyborczej jest ogłoszenie przetargu na wykonanie projektów i budowę nowego stadionu (nomen omen przy ul. Drzymały). po co się spieszyć? nie lepiej poczekać i godnie przywitać kibiców z całej Polski?

Pewnie, że lepiej. Wytłumacz to jednak tym, którzy tak bardzo starali się o organizację tego meczu na Oporowskiej - władzom DZPN-u z panem Padewskim na czele. Zresztą, trudno im się dziwić - stadion jest miejski i jeśli coś nie wypali, to winę zrzuci się na właściciela obiektu, który nie potrafił zapewnić odpowiednich warunków.

 

Edyta podpowiada, że znane są już ceny wejściówek na wrześniowy mecz Polska - Słowenia:

Znamy już ceny biletów na mecz eliminacyjny do MŚ w 20120r. Polski ze Słowenią, który odbędzie się 6 września. Ze względu na małą pojemność stadionu (po powiększeniu - ok. 9,5 tys.) ceny biletów są bardzo drogie. Wynoszą odpowiednio:

 

 

300zł - sektor VIP

250zł - trybuna kryta

150zł - trybuna odkryta

50zł - za bramką

 

 

Nie jest do końca wiadomo w jaki sposób będzie można nabyć wejściówki - prawdopodobnie wyłącznie drogą internetową.

Odnośnik do komentarza
Jacek Bąk zrezygnował z występów w piłkarskiej reprezentacji Polski. Debiutował w drużynie narodowej ponad 15 lat temu i rozegrał 96 spotkań. O swojej decyzji poinformował już selekcjonera Leo Beenhakkera.

- Kilka dni temu Jacek przekazał trenerowi swoją decyzję. Zrobił to "po cichu", bo chciał, by Beenhakker poznał ją zanim trafi do mediów. Podkreślił, że wszystko dokładnie przemyślał i stwierdził, że czas zrobić miejsce młodszym. Podziękował selekcjonerowi za dwa lata współpracy i życzył powodzenia w eliminacjach do mistrzostw świata - poinformowała rzecznik drużyny narodowej Marta Alf.

 

- Myślę, że wszyscy, szkoleniowiec również, mogli się liczyć z taką decyzją Bąka, gdyż wspominał o takiej możliwości jeszcze przed Euro 2008" - dodał.

35-letni Bąk w drużynie narodowej zadebiutował 1 lutego 1993 roku, w towarzyskim meczu z Cyprem (0:0). Uczestniczył w dwóch mundialach (2002 i 2006) oraz tegorocznych mistrzostwach Europy. Łącznie wystąpił w reprezentacji 96 razy, zdobywając trzy gole.

 

Rekordzistą pod względem występów w reprezentacji pozostaje Grzegorz Lato, który rozegrał sto oficjalnych meczów. Drugi jest Kazimierz Deyna - 97 spotkań, a Jacek Bąk zajmuje w tej klasyfikacji trzecią pozycję.

 

W czołowej dziesiątce klasyfikacji piłkarzy z największą liczbą występów znajdują się jeszcze Jacek Krzynówek i Michał Żewłakow, którzy zajmują, odpowiednio, piąte i ósme miejsce.

 

Piłkarze, którzy rozegrali co najmniej 60 meczów w drużynie narodowej, zrzesza Klub Wybitnego Reprezentanta. Obecnie należy do niego 24 zawodników, a jedynym, który się w nim znalazł mimo mniejszej liczby występów w reprezentacji, jest legenda Ruchu Chorzów - Gerard Cieślik. W 1957 roku, po jego dwóch golach, Polska na Stadionie Śląskim w Chorzowie pokonała Związek Radziecki 2:1, co stało się nie tylko sportowym wydarzeniem. Cieślik w reprezentacji wystąpił w 45 oficjalnych meczach i zdobył 27 bramek.

Członkowie Klubu Wybitnego Reprezentanta:

 

Grzegorz Lato - 100A - 45 bramek; oraz 4 mecze nieoficjalne - 0

Kazimierz Deyna - 97A - 41; 6no - 4

Jacek Bąk - 96A - 3;

Władysław Żmuda - 91A - 2; 2no - 0

Jacek Krzynówek - 82A - 15;

Antoni Szymanowski - 82A - 1; 6no - 0

Zbigniew Boniek - 80A - 24;

Michał Żewłakow - 79A - 2;

Włodzimierz Lubański - 75A - 48; 6no - 4

Tomasz Wałdoch - 74A - 2; 1no - 0

Maciej Żurawski - 72A - 17

Piotr Świerczewski - 70A - 1;

Tomasz Kłos - 69A - 6;

Roman Kosecki - 69A - 19;

Jan Tomaszewski - 63A - 0; 2A - 0

Dariusz Dziekanowski - 63A - 20;

Robert Gadocha - 62A - 16; 5no - 4

Tomasz Hajto - 62A - 6;

Roman Wójcicki - 62A - 2;

Henryk Kasperczak - 61A - 5; 2no - 0

Andrzej Szarmach - 61A - 32; 2no - 4

Włodzimierz Smolarek - 60A - 13;

Jacek Zieliński - 60A - 1

Gerard Cieślik - 45A - 27; 1no - 0.

 

Źródło: onet.pl

 

Edyta:

 

Trochę szkoda, że nie dograł do 100 meczów. Ale to jego decyzja i trzeba ją uszanować.

Odnośnik do komentarza

http://www.sportowefakty.pl/pilka/2008/07/...rac-dla-polski/

Polska prasa od wielu miesięcy pisze, że Ludovic Obraniak chce i może zagrać dla reprezentacji Polski. Jednak jest to niemożliwe, gdyż zabraniają tego przepisy FIFA - dowiedział się serwis SportoweFakty.pl. Chodzi dokładnie o artykuł numer 15 regulaminu FIFA. Niedawno o grze dla biało-czerwonych marzył Mauro Cantoro, ale FIFA powiedziała "nie" Argentyńczykowi. Teraz to samo spotka Obraniaka.

Mauro Cantoro także starał się o grę dla reprezentacji Polski. Wszystko byłoby w porządku, gdyby pomocnik Wisły Kraków nie zagrał kiedyś w młodzieżowej reprezentacji Argentyny. Dodatkowo do 21. roku życia nie wybrał dla jakiej reprezentacji chce grać, a także nie miał wówczas polskiego paszportu.

 

Teraz o grę w naszej reprezentacji stara się Ludovic Obraniak, 23-letni pomocnik Lille. Problem Obraniaka jest niemal identyczny co Cantoro. Filigranowy piłkarz grał już w reprezentacjach juniorskich Francji i, gdy miał 21 lat nie zdecydował się na grę dla Polski, a dodatkowo nie miał wówczas polskiego paszportu. Ba, do dzisiaj go nie ma. Inna jest sytuacja jest z Rogerem Guerreiro, który nigdy nie zagrał dla Brazylii.

 

Obraniak wprawdzie wystąpił o nadanie polskiego obywatelstwa, ale zrobił to za późno i jeśli nawet je dostanie, to FIFA zablokuje możliwość gry tego zawodnika dla naszej reprezentacji. Być może Obraniak chce zwrócić na siebie uwagę selekcjonerów Francji. Kiedyś w podobny sposób chciał to zrobić Andy Johnson. Napastnik Evertonu dopiął swego i ma już za sobą debiut w reprezentacji Anglii. Może tego samego chce Obraniak?

No i to by było na tyle. Jak to możliwe, że nikt wcześniej tego nie zauważył?!

Odnośnik do komentarza

"Po raz kolejny obejrzeliśmy ten sam film. Ten sam co w 2002 roku, ten sam co w 2006. Po lepiej niż dobrych kwalifikacjach, przyszedł fatalny turniej. Nie potrafimy grać co trzy dni" - mówi DZIENNIKOWI Leo Beenhakker, komentując występ Polaków na Euro 2008. "Po meczu z Niemcami piłkarze rozsypali się psychicznie" - dodaje.

 

http://www.dziennik.pl/sport/pilkanozna/ar...woje_bledy.html

 

Jak ja nienawidzę mieć zawsze racji.

Odnośnik do komentarza
Redaktor: Gordon Strachan powiedział, ze to najlepszy bramkarz świata.

Leo: Zaraz, zaraz. Po pierwsze, Gordon Strachan jest rudy, po drugie jest Szkotem, a po trzecie jest trenerem Celticu. To wszystko sprawia, że nie jest obiektywny.

 

:rotfl:

 

 

Wywiad w gruncie rzeczy mi się spodobał. Zobaczymy co tam Leo zdziała w eliminacjach. Przekreślanie go byłoby błędem. Wcześniej dwa razy awansowaliśmy, dwa razy z takim samym efektem, dwa razy odchodzili trenerzy... każdy nowy narzucał swoją 'filozofię', piłkarze nie mogli ugrać jednym systemem więcej niż do jakiegoś turnieju.

Odnośnik do komentarza
w kadrze ma zawitac nowy srodkowy napastnik, ciekawe kto to bedzie?

Wreszcie jakiś konkretny i pomysłowy post... :jupi:

Włączmy licznik postów, a będzie więcej takich zajebistych wynurzeń..

 

To jest reprezentacja i to jest normalne, że panuje w niej rotacja. Nikt nie ma immunitetu na grę w kadrze.

Odnośnik do komentarza

laki, nie przesadzaj, proszę.

 

Był wywiad z Leo, w którym mówił, że będzie na eliminacje nowy napastnik i wynikało z niego, że wiąże z nim spore nadzieje. Ja też szczerze mówiąc jestem ciekaw, kogo to wypatrzył nasz selekcjoner. Może Lewandowski? Albo ktoś mniej znany?

Odnośnik do komentarza
w kadrze ma zawitac nowy srodkowy napastnik, ciekawe kto to bedzie?

Wreszcie jakiś konkretny i pomysłowy post... :jupi:

Włączmy licznik postów, a będzie więcej takich zajebistych wynurzeń..

 

To jest reprezentacja i to jest normalne, że panuje w niej rotacja. Nikt nie ma immunitetu na grę w kadrze.

:doh!: chodzilo mi o wywiad i nowego napastnika, chcialbym aby to byl Lewandowski, ale Leo raczej nied a mu grac w I skladzie. jezeli majewski nie dorosl zeby grac w rep to co ma powiedziec Lewandowski ;] k. dzieki martin ze wytlumaczyles lalkiemu o co mi chodzilo.

Odnośnik do komentarza
laki, nie przesadzaj, proszę.

martin, ja nie przesadzam tylko apeluje o trochę wyobraźni i nie jest to moje jakieś czepialstwo czy antypatia, po prostu oczekuje posta, który poza wyrwanym nie wiadomo skąd fragmentem tekstu ,coś wnosi do dyskusji.

Czy post Markusa nie byłby czytelniejszy i lepiej odebrany jakby posiadał link do źródła czy nawet cytat nawiązujący do tegoż powołania Leo...

Nie każdy jest świeżo po lekturze wywiadu z Leo i w jakimś stopniu mam prawo oczekiwać choć małej informacji skąd bierze sie post Markusa.

A tak dla mnie taki post jest do dupy..

Odnośnik do komentarza

Leo ogłosił kadrę na mecz z Maccabi, 6 sierpnia

 

Bramkarze: Sebastian Przyrowski (Polonia Warszawa), Adam Stachowiak (Odra Wodzisław Śl.)

 

Obrońcy: Jakub Rzeźniczak, Przemysław Wysocki (obaj Legia Warszawa), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa), Mariusz Pawelec (Śląsk Wrocław), Tomasz Lisowski (Widzew Łódź), Piotr Polczak (Cracovia).

 

Pomocnicy: Radosław Majewski (Polonia Warszawa), Piotr Kuklis (Widzew Łódź), Bartłomiej Dudzic (Cracovia), Tomasz Bandrowski, Sławomir Peszko (obaj Lech Poznań), Adam Danch, Michał Pazdan (obaj Górnik Zabrze)

 

Napastnicy: Maciej Rybus (Legia Warszawa), Marcin Krzywicki (Cracovia), Robert Lewandowski (Lech Poznań), Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze), Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin).

 

Trzeba powiedzieć - WOW. No to to są niespodzianki. Ale mnie te niespodzianki cieszą, są piłkarze młodzi, bardzo perspektywiczni którzy mogą być trzonem naszej kadry na Euro 2012. Chociaż mimo wszystko parę dużych zaskoczeń jednak jest. Na przykład obecność w kadrze Przemka Wysockiego :|. Brawa za powołanie Rybusa, wielkie brawa za Lewandowskiego (coś czuję że to on będzie tym nowym N Ś kadry o którym mówił Leo parę dni temu). Ale powiem szczerze że o Polczaku i Krzywickim z Craxy to pierwsze słyszę... Jak Pazdan debiutował w kadrze to nie miałem pojęcia jak wygląda chłopak ale nazwisko było mi znane a teraz to już jak dla mnie gracze zupełnie anonimowi.

Odnośnik do komentarza
Ale powiem szczerze że o Polczaku i Krzywickim z Craxy to pierwsze słyszę... Jak Pazdan debiutował w kadrze to nie miałem pojęcia jak wygląda chłopak ale nazwisko było mi znane a teraz to już jak dla mnie gracze zupełnie anonimowi.

Polczak to bodajże kapitan naszej młodzieżówki. ;]

Odnośnik do komentarza

Krzywicki ?, pierwszo słyszę o nim. Leo ma jakies tendencje że raz za mocno w lewo raz za mocna w prawo. Co to za kadra. Polczak przeciez to drewienko, przeciętni Białorusini Cracovi piątke wrzucili. Ja rozumiem stawiajmy na młodych na Euro 2012, ale wcześniej są jeszcze mistrzostwa, a wystawianie 11 młokosów nie ma sensu w moim odczuciu lepiej niech to będzie 6 bardziej doswiadczonych + pięciu młodych, bo z gry takiej 11 młokosów to sie niczego nie dowiemy.

Odnośnik do komentarza

Trzeba wziąć pod uwagę termin tego meczu - i jeszcze dodać fakt, że liga nie wystartowała, a zagranicznych młodziaków nikt by pewnie z klubów w środku/końcówce okresu przygotowawczego nie puścił... Goście z drużyn młodzieżowych, o których pewnie jakiś wywiad Leo miał... Poza tym zaznaczono, że z Wisły nie, bo el. LM... Brakuje mi Rogera, skoro to taki "krajowy" skład, to mógł przyjechać. A Wysocki? Boczny obrońca, jakich niestety niewielu w lidze, a on choć trochę w lidze w zeszłym sezonie pograł, wiec trzeba próbować.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...