Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj mecz z Koroną. Pierwszy od 7 grudnia 2007. wygraliśmy wtedy po bramce Reissa 1-0.

 

Na stadionie w Kielcach jeszcze nie wygraliśmy - dwa remisy, dwie porażki. Obecnie trwa najdłuższa passa Lecha w historii jego gry w Ekstraklasie - 22 spotkania bez porażki. Ostatnia miała miejsce w meczu z Ruchem 10 miesięcy temu. Szkoda to spieprzyć tym bardziej, że Kolejorz powinien pilnować Lechii i Wisły, które mają już 6 punktów.

 

Do gry zatwierdzony już Gancarczyk - więc i pewnie zagra. Trudno powiedzieć, że zagra Peszko. W jego miejsce można spodziewać się Chrapka, bądź Kikuta. Takie ustawienia mieliśmy w meczu z FFK. Jeżeli zagramy z Kikutem na pomocy to spodziewam się Bosego, albo Injaća na prawej obronie, czyli Bosy (mecz z Piastem) Dima (druga połowa z FFK). Na środku obrony może wtedy zagrać Ivan z Mańkiem. Ewentualnie Ivan z Bosym, jeśli Dima zagra na prawej obronie. Obaj nasi środkowi obrońcy narzekają na urazy, a że to są jedyni, którzy nam zostali to mamy problem. Tanevski ma jakiś poważniejszy uraz. Słyszałem także, że Seweryn może grać na środku obrony, więc może on zagra z Bosym lub Mańkiem, a Ivan na lewej.

Odnośnik do komentarza

Korona - Lech 0:5

poziom trudności meczu: Manu ruszył do przodu w 88 minucie...

 

mecz bardzo dobry! nawet gdy Korona chwilami naciskała nie miałem jakiegoś stresu, ten mecz to kontrolowane zwycięstwo nad słabszym rywalem; szacuc jednak za wynik i za ochotę do jego poprawienia aż do końca spotkania; bramka Lewego 10/10, a spalony nie ma nic do tego, chodzi o technikę - zaczynam mieć wrażenie, że ma szansę zrobić karierę większą od Bońka, 7 melonów to już kwota minimum :)

Korona: Kiełb - bardzo dobra pierwsza połowa, technika jak na Polak sporo ponadprzeciętna: spokojne przyjęcie na czubek buta przy aucie, klej na klatę, dobry zwód i niezły strzał czy też sombrero dla Ivana... w 2ej zgasł, ale monitorowałbym go

Odnośnik do komentarza
euro :) - po sezonie (odpukać) może być więcej, a jak komuś za wysoko, to niech sobie kupi jakiegoś Serba, który strzelił w serbskiej lidze 12 bramek za 4... :)

Młody talent, który na razie jest tylko wyróżniającym się graczem w polskiej lidze, choć nie czołowym wcale mimo gry w tak ofensywnej ekipie, który na dobrą sprawę jak dotąd miał jeden dobry sezon i zaczyna udowadniać klasę w drugim, który w kadrze polskiej nie jest czołowym piłkarzem (na zachodzie pewnie przy transferze nie będą gruntownie rozważać, czy zasłużenie, gdy znają klasę Leo), ma kosztować 7 milionów euro?

Czemu nie 17 od razu? Skoro taki Pato ma kosztować 53...

Odnośnik do komentarza

Ależ. Najpierw o Lewandowskim. 20 lat, etatowy reprezentant Polski, skuteczny, świetna technika nie tylko jak na polskie warunki. Jeśli jakiś hajtopodobny twór obrońcopodobny mu nogi nie złamie, ma szansę na wielką karierę; jeśli pokaże się z dobrej strony w LE (zakładając, że awansujemy do fazy grupowej), 7M euro to jak najbardziej realna cena, zwłaszcza że ma paszport UE.

Odnośnik do komentarza

Co do meczu - wielki szacunek dla całego zespołu, bo trudno byłoby dopatrzyć się minusów. Najsłabszy niewątpliwie Rengifo, choć bardzo mocno pracował w powietrzu, no i pierwszy gol jest jego. Wilk mnie drażnił swoimi strzałami z dystansu, tego talentu Bozia mu poskąpiła. Ale po kolei:

 

Lewandowski przespał pierwszą połowę, w drugiej jakby strzelił z 5 goli, Cierzniak (a propos, ponoć mieliśmy żałować, że go z Lecha puściliśmy) z pocałowaniem ręki mógłby dziękować, że tylko 5. Ta bramka z minimalnego spalonego - stadiony świata.

 

Peszko i Wilk - nie poznaję obu, zwłaszcza Wilka, bo Peszko po prostu odblokował się mentalnie, o jego umiejętności strzeleckie nigdy się nie martwiłem. Wilk gra na olbrzymim fuksie, albo dotarło do niego w końcu, że u skrzydłowego żel i opalenizna to nie wszystko.

 

Sztilić - dobry mecz, parę genialnych zagrań do przodu.

 

Bandrowski - MoM dla mnie, to, co on nawymiatał dzisiaj i ile się nabiegał to :respekt:

 

Gancarczyk - dobry debiut, jeszcze niezgrany z zespołem, ale doświadczenie i ogranie było widać w każdej jego akcji.

 

Djurdjević - jak napisał Monti, o niebo lepszy od Bosego w obecnej dyspozycji na DC

 

Arboleda - równy, spokojny występ, szkoda, że nie strzelił tego gola na 2:0.

 

Injac - niewidoczny, ale solidny na DR

 

Ze zmienników najlepiej spisał się Kikut, jego wejście przy golu na 4-0 było ekstra, chociaż Korona już wtedy leżała i prosiła o dobicie.

 

I na koniec... Kasprzik - jeśli będzie grać tak, jak dzisiaj, chyba się do niego przekonam. Parę bardzo dobrych i jedna fantastyczna interwencja, po której pięknie zbluzgał obrońców. Może jednak kończą się nasze problemy z bramkarzami :-k. Korona zagrała bardzo ambitnie tak przez kwadrans po stracie gola na 1-0 (Gajtek :doh!:), jak i na początku drugiej połowy, po golu Wilka zupełnie siadła i przestała walczyć. Nasza taktyka z zostawianiem kogoś na spalonym i zagraniu na drugie skrzydło przyniosła nam dwa gole, chociaż nie wiem, ile w tym było taktyki, a ile zagubienia w wykonaniu Rengifo.

 

Ogółem, dobry mecz, bardzo dobry wynik, kolejny stadion oddziewiczony.

 

@Prof, -10?

 

Nie przesadzajmy, Messi to z niego nie jest, ale talentu i umiejętności powinno w przyszłości mu starczyć na średniaka Premiership czy Primery. Imho i jeśli coś mu po drodze nie odbije.

Odnośnik do komentarza
Ależ. Najpierw o Lewandowskim. 20 lat, etatowy reprezentant Polski, skuteczny, świetna technika nie tylko jak na polskie warunki. Jeśli jakiś hajtopodobny twór obrońcopodobny mu nogi nie złamie, ma szansę na wielką karierę; jeśli pokaże się z dobrej strony w LE (zakładając, że awansujemy do fazy grupowej), 7M euro to jak najbardziej realna cena, zwłaszcza że ma paszport UE.

Pełna zgoda co do jego opisu, totalny brak co do wyliczenia ceny. W obecnej sytuacji jeśli odejdzie za więcej niż 4 miliony euro, to będę poważnie zaskoczony - to jednak tylko Polak, który cały czas nie jest zbyt doświadczony jak na swój wiek (w stosunku do piłkarzy zachodnich).

Nie przesadzajmy, Messi to z niego nie jest, ale talentu i umiejętności powinno w przyszłości mu starczyć na średniaka Premiership czy Primery. Imho i jeśli coś mu po drodze nie odbije.

No to się zdecydujmy. Albo średniak Premiership lub Primavery, albo piłkarz, który jest wart 7 milionów euro będąc jeszcze młodym piłkarzem - później raczej nie będzie droższy, bo się nie rozwinie w Polsce bardziej prawdopodobnie, a na zachodzie jakoś nie widuję średniaków mocnych lig kupujących piłkarzy o charakterystyce Lewandowskiego - pamiętajmy, że jest Polakiem, o Brożku dwa, trzy lata temu też aż nazbyt łatwo było mówić jako o piłkarzy wartym podobne kwoty. ;)

Nie uwierzę, póki nie zobaczę, że ktokolwiek na zachodzie, pal sześć kryzys, kupi z Polski takiego piłkarza za takie pieniądze. 4-5 milionów to już cena co najmniej wysoka za niego w mojej opinii.

Wpis Juliańskiego nie jest głupi - z Polski piłkarz z takim właśnie potencjałem odchodziłby pewnie nawet za mniejsze pieniądze, niż te 7 milionów...

Odnośnik do komentarza

O meczu już pisałem na lech24. Ale i tu napiszę.

 

W Bandrowskim denerwuje mnie strasznie wożenie piłki. Była sytuacja, że i Lewy i Sztilić mu się pokazali na wolnym polu, on grał do tyłu. To co robią Wilk i Peszko - ja również nie poznaję, szczególnie tego pierwszego, choć mam do niego jeszcze kilka zastrzeżeń. Skuteczność jest i to cieszy. W środku pola bardzo dobry Semir. W ataku Lewy w drugiej połowie bardzo fajnie, Hernan znów mało widoczny :(

 

W obronie - Injać poprawnie. Maniek z Ivanem na DC są bardzo dobzi. Może Ivan na stałe na tej pozycji zagra? Debiut Seweryna również pozytywny. Doświadczenie i spryt + zgranie z zespołem i mamy drugiego Ivana. Stylem gry bardzo mi go przypomina.

 

Kasprzik? Na razie nie oceniam. Na początku zdawało mi się, że to drugi Kotor. Zdarzyły mu się puszczone szmaty. Dzisiaj na zero - pierwszy oficjalny mecz :]

Odnośnik do komentarza

Male pytanko, slyszalem ze Fernandez chcial przez moment Lewandowskiego do ataku z Jeleniem w Auxerre, dlaczego transfer nie doszedl do skutku? :/ Lech naprawde chce 7 milionow? Nie wiem nawet czy Jelen tyle kosztuje mimo ze jest naprawde popularny we Francji...

 

Szkoda ze to nie wyszlo bo Ligue 1 jest naprawde ciekawym miejscem do wybicia, taki Sverkos w Sochaux zagral swietne 6 miesiecy i juz kosztuje okolo 8-9 milionow (oferta St. Etienne), a z tego co widzialem nie jest wcale duzo lepszy od Lewandowskiego.

Odnośnik do komentarza

Male pytanko, slyszalem ze Fernandez chcial przez moment Lewandowskiego do ataku z Jeleniem w Auxerre, dlaczego transfer nie doszedl do skutku? :/ Lech naprawde chce 7 milionow? Nie wiem nawet czy Jelen tyle kosztuje mimo ze jest naprawde popularny we Francji...

 

Szkoda ze to nie wyszlo bo Ligue 1 jest naprawde ciekawym miejscem do wybicia, taki Sverkos w Sochaux zagral swietne 6 miesiecy i juz kosztuje okolo 8-9 milionow (oferta St. Etienne), a z tego co widzialem nie jest wcale duzo lepszy od Lewandowskiego.

 

A dlatego, że Lech nie potrzebuje nikogo sprzedawać, więc i cena jest zaporowa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...