Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

http://img207.imageshack.us/img207/5701/skan009gt8.jpg

 

Nadal twierdzisz, że GW nie dopieprza się szczególnie do Kolejorza?

Osądzę, jak zobaczę ten DF. Po za tym, negatywne artykuły o Legii też były. Niemniej, skrót mi się nie podoba :P Bo przecież redaktorzy z jednej strony chcą, żeby był doping a z drugiej... no właśnie :) Nie mają się czego czepić chyba.

Odnośnik do komentarza

Proszę bardzo, pan Kącki w akcji po raz kolejny. Czemu na Lechu nie może być tak pięknie jak na Legii, no, czemuuuuuu ;(

 

Kibice falują, kibole fałszują

 

2009-02-01, ostatnia aktualizacja 2009-02-01 21:01

 

Lech Poznań buduje markę klubu europejskiego. A tuż pod jego nosem jedni kibole fałszują bilety, inni wymuszają składki albo uciekają policji ze strachu przed narkotykowymi oskarżeniami..

 

Jednym z największych atutów wizerunkowych Lecha Poznań ma być rzesza jego sympatyków. - Chcemy mieć klub normalny, czyli kompletny. Z trybunami pełnymi ludzi dumnych z "Kolejorza" - ogłosili wspólnie Arkadiusz Kasprzak, wiceszef Lecha oraz Jarosław Kiliński, prezes Wiary Lecha - stowarzyszenia kibiców poznańskiej drużyny.

 

Skąd ta deklaracja? Tydzień temu napisaliśmy w "Gazecie", że Lech Poznań odbiera stowarzyszeniu dystrybucję biletów wśród swoich członków i sympatyków. Szef Wiary Lecha zaprotestował, że decyzję podjęto wspólnie. A wspólne oświadczenie ma pokazać, że klub i stowarzyszenie trzymają sztamę, budując nowoczesny klub.

 

Czeka ich jednak sporo pracy.

 

Niegrzeczni chłopcy z autorytetem

 

W listopadzie ubiegłego roku policja zatrzymała 14 kiboli Lecha, którzy kilka miesięcy wcześniej demolowali na autostradzie autokar z kibolami Gorzowa. Okazało się, że poznaniacy mają w na swoim koncie nie tylko kibicowskie bójki, ale działanie w grupie dilerów narkotykowych, posiadanie "prochów", porachunki przestępcze z przemytnikami papierosów czy nielegalne posiadanie broni.

 

Wśród zatrzymanych był "Duży Liter", członek Wiary Lecha i z jej ramienia lider utrzymywania porządku w tzw. kotle stadionowym. "Duży Liter" w rozmowie z "Gazetą" twierdził, że nie interesuje go przeszłość kolegów, z którymi tworzył fanatyczną grupę kiboli Young Freaks, walczącą w tzw. ustawkach. Zapewniał, że kocha swój klub i dba o porządek na stadionie. A poza nim? - To nasza prywatna sprawa - odpowiada.

 

Co na to Jarosław Kiliński z Wiary Lecha? - Niegrzeczni chłopcy mają autorytet - mówi. - Także dzięki temu na stadionie jest spokój.

 

Pionki z fałszywkami

 

Przed miesiącem policja zatrzymała dwóch pracowników agencji "Bokser" pod zarzutem sprzedaży fałszywych biletów podczas meczu Lecha z Deportivo La Corunia. Szef agencji wyrzucił ich z pracy, ale wiadomo już, że byli tylko pionkami. Bo - jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie - fałszywki drukowali sami kibole Lecha. Policja ma informacje, że ochroniarze dostali je od nich na kilka godzin przed meczem.

 

Wśród podejrzanych jest również "Duży Liter" i jego koledzy. Ale mało prawdopodobne, by brał w tym udział, bo to właśnie on ujawnił, że fałszywki krążą pod stadionem. Nie można zatem wykluczyć, że wśród samych kiboli ściera się kilka grup.

 

Przymusowa zrzutka

 

Najwięcej kontrowersji wśród samych kibiców budziło zawyżanie cen biletów, które Wiara Lecha sprzedawała na mecze "Kolejorza". Na Feyenoord były o 25 zł droższe niż stawka ustalona przez Holendrów. Dlaczego? Bo brano składkę na tzw. oprawy meczowe oraz kary finansowe za niezgodne z przepisami palenie rac na stadionie.

 

Ale to nie koniec. Działacze Wiary Lecha robią dodatkowe "składki" w drodze na mecze wyjazdowe. W wynajętych pociągach i autobusach kibice wrzucają pieniądze do toreb, z którymi chodzą kibicowskie bojówki. Jeden z kibiców tak nam to komentował: - Nie jestem członkiem Wiary Lecha, ale co roku płacę na to nawet 200-300 zł.

 

Krzysztof Markowicz, z zarządu Wiary Lecha i pracownik KKS Lech odpowiedzialny za kontakt z kibicami, zapewniał w rozmowie z "Gazetą": - Pracujemy nad wizerunkiem naszego klubu i zdarzają nam się błędy. Ale zmienimy to.

 

http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36001,622...e_falszuja.html

Odnośnik do komentarza
Jeden z najbardziej znanych piłkarzy ekstraklasy Piotr R. został zatrzymany przez wrocławską policję. Zawodnik Lecha Poznań jest właśnie przewożony do Wrocławia, gdzie ma usłyszeć zarzuty o charakterze korupcyjnym.

 

Dzisiaj też wrocławska policja zatrzymała byłego członka zarządu Lecha Przemysława E. Kilka tygodni temu zarzuty postawiono innemu byłemu piłkarzowi tego klubu Zbigniewowi W.

 

Nieźle ;] no to teraz chmury wyjątkowo ciemne zbierają sie nad Lechem.

Odnośnik do komentarza
Jeden z najbardziej znanych piłkarzy ekstraklasy Piotr R. został zatrzymany przez wrocławską policję. Zawodnik Lecha Poznań jest właśnie przewożony do Wrocławia, gdzie ma usłyszeć zarzuty o charakterze korupcyjnym.

 

Dzisiaj też wrocławska policja zatrzymała byłego członka zarządu Lecha Przemysława E. Kilka tygodni temu zarzuty postawiono innemu byłemu piłkarzowi tego klubu Zbigniewowi W.

 

Nieźle ;] no to teraz chmury wyjątkowo ciemne zbierają sie nad Lechem.

 

No z Piotrkiem to faktycznie nieciekawie.. :| Szkoda bo dla klubu zrobił wiele. Ale Szczerze mówiąc to wydaje mi się, że z Lecha spadającego do drugiej ligi, walczącego o pieniądze zamoczeni są wszyscy. Spodziewam się Bosego, Wojtalę, Matlaka, Mowlika, Golińskiego? Takie moje przypuszczenia. Odnośnie chmur nad Lechem. Nie sądzę. Sprawa dotyczy jak mówię sezonów przed fuzją i to ładne 3-4 lata przed. Przemysław Erdmann przede wszystkim nie był członkiem zarządu tylko managerem kilku piłkarzy.

Odnośnik do komentarza

Jakoś nie jestem zaskoczony :>

Jasne jest że Lech był zamieszany w proceder korupcyjny, wszystko zależy teraz od tego:

a) czy organy dyscyplinarne potraktują KKS jako kontynuację tradycji Lecha czy Amiki (BTW wiadomo przecież, że Amica też była "umoczona", nawet bardziej niż Lech, ale ich winy miały miejsce chyba jeszcze przed wejściem w życie ustawy, która uznawała korupcję w sporcie za przestępstwo)

b) czy zdążą przed 1 czerwca :> (a właśnie - ta data to ostateczny termin na postawienie zarzutów i rozpoczęcie postępowania czy na wydanie kary degradacji?)

Odnośnik do komentarza

Ja bym się jednak liczył z karami dla klubu, oczywiście jeśli potwierdzą się doniesienia prokuratury. Jak ktoś wcześniej powiedział, wszystkie kluby które awansowały do ekstraklasy w przeciągu paru ostatnich lat miały coś na sumieniu, dlatego nie jest to dla mnie zaskoczeniem. Mam przeczucie, że może się to źle skończyć dla fanów klubu z Wielkopolski...

Odnośnik do komentarza
Ja bym się jednak liczył z karami dla klubu, oczywiście jeśli potwierdzą się doniesienia prokuratury. Jak ktoś wcześniej powiedział, wszystkie kluby które awansowały do ekstraklasy w przeciągu paru ostatnich lat miały coś na sumieniu, dlatego nie jest to dla mnie zaskoczeniem. Mam przeczucie, że może się to źle skończyć dla fanów klubu z Wielkopolski...

Tu chodzi o sezon 2003/2004. To Świt walczył o coś a nie Lech. Ukarać Lecha jako klub, za co?

Odnośnik do komentarza
Ja bym się jednak liczył z karami dla klubu, oczywiście jeśli potwierdzą się doniesienia prokuratury. Jak ktoś wcześniej powiedział, wszystkie kluby które awansowały do ekstraklasy w przeciągu paru ostatnich lat miały coś na sumieniu, dlatego nie jest to dla mnie zaskoczeniem. Mam przeczucie, że może się to źle skończyć dla fanów klubu z Wielkopolski...

Tu chodzi o sezon 2003/2004. To Świt walczył o coś a nie Lech. Ukarać Lecha jako klub, za co?

 

Jeżeli Reiss ustawił jakieś mecze, to napewno nie było to jedno spotkanie. Niedługo zresztą pewnie poznamy prawdę i wtedy będzie można się do tego odnieść. Piotr Reiss był i jest zawodnikiem Lecha, także jego pracodawca odpowiada za jego czyny. Ale jak mówię poczekajmy i nie osądzajmy za wcześnie nikogo.

Odnośnik do komentarza
Wprawdzie juz tydzień temu reprezentacja Peru U 20 odpadła z mistrzostw Ameryki Południowej, ale zawodnik Lecha Poznań Anderson Cueto nie dał od tego czasu znaku życia.

Działacze "Kolejorza" nie mają zielonego pojęcia, kiedy mogą spodziewać się powrotu młodego pomocnika.

 

Więcej w "Przeglądzie Sportowym"

 

sa jakies oficjalne wiesci z klubu na ten temat, czy PS nie ma o czym pisac :>

 

A co do Reissa to przykra sprawa. Zobaczymy jaka bedzie decyzja prokuratury. Choc akurat po zatrzymaniu Wojcika mozna sie bylo spodziewaz, ze pojawia sie kolejne zarzuty w stosunku do graczy Lecha z tamtej ekipy. :/

Odnośnik do komentarza

Lech miał wtedy kłopoty finansowe, więc to poza Wójcikiem nie jedyny zawodnik, które handlował meczami.. Może ich być więcej i nie zdziwię się jeśli tak będzie. Co do KKS Lech, to on kupił od Lecha pozwolenie na barwy, herb i stadionowe sprawy, a ciśnie na licencji Amiki, która czysta była przed podpisaniem fuzji (znaczy się oczyszczona). Nowy Lech spotkań nie kupował, więc degradacja nam raczej nie grozi. Gorzej z morale w klubie. W końcu to kapitan, autorytet, ale trza czekać na oficjalne wiadomości.

Odnośnik do komentarza
poczekajmy na oficjalne infa..narazie z przeciekow czytalem, ze chodzi o..."wziecie" motywacyjnego by pokonac Polkowice w sezonie 03/04. W sumie motywacyjne jest na "porzadku dziennym" nawet przy reprezentacjach.

Cholera wie, smierdząca sprawa :/

Może tym "motywacyjnym" podzielił się z kimś z Polkowic?

Odnośnik do komentarza

W Polkowicach miejscowi przez pół meczu skandowali, że Lech i tak im odpuści, porażki się nie spodziewali. Jeśli już, bardziej śmierdzi wcześniejszy mecz ze Świtem.

 

Cholerna ironia, że ta pieprzona fuzja na licencji Amiki teraz ratuje klubowi skórę, bo za grzeszki z czasów WKP KKSu nie da się pociągnąć do odpowiedzialności, niezależnie od tego, ile Jasiu T. się będzie pluć w TVN.

 

Sytuacja jest bardzo nieprzyjemna, poczekajmy do wieczora, co powie sam zainteresowany.

 

No z Piotrkiem to faktycznie nieciekawie.. :| Szkoda bo dla klubu zrobił wiele. Ale Szczerze mówiąc to wydaje mi się, że z Lecha spadającego do drugiej ligi, walczącego o pieniądze zamoczeni są wszyscy. Spodziewam się Bosego, Wojtalę, Matlaka, Mowlika, Golińskiego? Takie moje przypuszczenia. Odnośnie chmur nad Lechem. Nie sądzę. Sprawa dotyczy jak mówię sezonów przed fuzją i to ładne 3-4 lata przed. Przemysław Erdmann przede wszystkim nie był członkiem zarządu tylko managerem kilku piłkarzy.

 

Tego Bosego, który Murawskiemu na propozycję handlu wynikiem dał w szatni w pysk? W to nie uwierzę...

Odnośnik do komentarza
No z Piotrkiem to faktycznie nieciekawie.. :| Szkoda bo dla klubu zrobił wiele. Ale Szczerze mówiąc to wydaje mi się, że z Lecha spadającego do drugiej ligi, walczącego o pieniądze zamoczeni są wszyscy. Spodziewam się Bosego, Wojtalę, Matlaka, Mowlika, Golińskiego? Takie moje przypuszczenia. Odnośnie chmur nad Lechem. Nie sądzę. Sprawa dotyczy jak mówię sezonów przed fuzją i to ładne 3-4 lata przed. Przemysław Erdmann przede wszystkim nie był członkiem zarządu tylko managerem kilku piłkarzy.

 

Tego Bosego, który Murawskiemu na propozycję handlu wynikiem dał w szatni w pysk? W to nie uwierzę...

 

Ani Matlak, ani Wojtala nie grali wtedy w Lechu. Więc oni raczej nie. Zapędziłem się. Ale reszta grała i bardzo prawdopodobne, że są zamieszani w to. Zresztą.. A ta fuzja.. pfu.. zacznie się wypominanie i szukanie grzechów Amiki w tych latach. Może i lepiej jakbyśmy polecieli ligę w dół i awansowali ze spokojem sobie co?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...