Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie spoko, oczywiście jeśli jest ściągany jako typowa zapchajdziura i nie ma wielkich wymagań finansowych. Do tego zna się ze Skorżą, co jest kolejnym plusem. Zawodnik może zastąpić łapiącego dużo kartek Trałkę, bocznych i środkowych obrońców, a przy sporym natężeniu meczów to spora zaleta. Wolę jego niż jakiegoś Djouma ;).

 

Akademia podała, że finał CLJ niestety we Wronkach. Szkoda bo początkowe informacje były o Bułgarskiej i miałem się wybrać.

Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę to dopiero co skończył się sezon. Przerwa jest krótka, ale zgrupowanie reprezentacji na pewno nie pomaga. Po nim ma się wyjaśnić przyszłość Karola. Mam nadzieję, że wtedy też dowiemy się co w końcu z Zaurem, no i za pół roku koniec umów Gostka i Hamalainena. Gostomski zmienił mieszkanie w Poznaniu, więc pewnie chętnie zostanie. Fin ma za sobą życiówkę, więc może z jakąś niesamowitą tygodniówką wyskoczyć. Realnie patrząc to pewnie odejdzie, ale po cichu liczę na zrobienie jak z Peszką, czyli nowy kontrakt na rok i sprzedaż zimą, byłoby znakomicie. Robak i Dudka to fajne uzupełnienia, mam nadzieję, że z Akademii szanse dostaną Serafin (debiut z Ruchem miał świetny, potem chyba nawet szansy nie dostał) oraz Szubertowski, który jest ponoć bardzo utalentowany, a odszedł Panama to może okazje dostanie. Do podstawowej jedenastki trzeba tak naprawdę napastnika no i zostawienia Karola/sprowadzenia zastępcy.

 

Gostomski - Kędziora, Arajuuri (oby po kontuzji był dalej w formie,wraca za miesiąc), Kamiński/Kadar (Kamyk ma rok do końca kontraktu, więc nowa umowa lub sprzedaż, na wiosnę wyglądał fajnie przy Finie, a Węgier wydaje się solidny), Douglas - Trałka, Linetty (?) - Pawłowski, Hamalainen/Jevtić, ? (tu znak zapytania, ale kilka opcji w składzie jest - Formella, Gergo (ciekawe jak forma po urazie i kiedy dokładnie wróci, na fecie już o własnych siłach chodził), Keita (wierzę w niego jeszcze) czy Kownaś - Robak (chyba że przyjdzie jakiś lepszy napastnik, nie obraziłbym się)

 

Nie wygląda to w sumie źle, defensywa najlepsza w lidze, przy ewentualnym zostaniu Karola doskonały jak na nasze warunki środek, z przodu Pawłowski ma dobry sezon i kapitalną finałową rundę za sobą, Kasper i Jevtić to dla mnie ten sam, wysoki poziom, tylko musi to ktoś wykańczać. Szaleństwa nie ma, ale w sumie póki co mi się podoba uzupełnianie kadry. Nie ma co szaleć, bo po ostatnim mistrzostwie kilka transferów okazało się wielki wtopami, część z nich niezwykle kosztownymi, a tu klasykiem jest już Vojo.

 

Bardziej mnie martwią kontrakty, bo oprócz tych, o których wspomniałem to za rok koniec umów:

 

Douglas, Pawłowski, Gergo, więc bardzo ważni zawodnicy, oby jak najszybciej się z nimi dogadano.

 

Przy okazji zauważyłem, że ponoć w czerwcu kończy się umowa Drewniaka, oby nie przedłużali, bo nie widzę go w Lechu. Fajnie jakby w jego miejsce wrócił Drygas, a jak nie to niech Serafin kilka minut więcej dostanie.

 

Ostatnie sezony to coraz częstsza gra i stawianie na Karola, Kędziorę czy Kownasia, liczę że kolejnymi będą Serafin, Szubertowski i Bednarek.

 

e: w sumie na skrzydło/ofensywną pomoc jeszcze ten wypożyczony Holman jest, ale czy on coś umi to ciężko powiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Zacytuję wpis z HejLecha, przetłumaczony post jednego z fanów Tereka:

 

 

Witam i pozdrawiam mistrzów.

Próbowałem zarejestrować się tu od 10 miesięcy, nie przychodził mail potwierdzający, w końcu pomógł mi ktoś z forum Lechii.
1) Sezon 14/15 to PIERWSZY sezon kariery Zaura. (w sensie chyba, że pierwszy poważny)
2) Fani Lecha są pierwszymi którzy naprawdę Zaura doceniają i w jakimś sensie jest to dla mnie powód do wstydu (?)
3) W Polsce po raz pierwszy zobaczyłem na boisku uśmiech na twarzy Zaura
4) Dopiero w Polsce okazało się, że Żaur jest obunożny i potrafi szybko i dokładnie podawać. W Tereku nie dano mu tego pokazać, nie dali mu szansy, woleli sobie sprowadzać Brazylijczyków.
5) Gdy Zaur przeniósł się do Gdańska, Makuszewski powiedział w wywiadzie "nie patrzcie na jego dotychczasowe statystyki bramek i występów - on w ogóle nie grał" - można to sprawdzić
6) Trener Lechii nie prowadził go zbyt długo (ew. nie poświęcał mu za wiele czasu), a Wasz trener Skorża jest w ogóle pierwszym z prawdziwego zdarzenia trenerem Zaura!
7) To ściema, że on w ogóle grał w Tereku. (Tu zdanie któorego nie zrozumiałem do końca - zdaje się że pokazywał wybitny talent, ale chyba tylko na treningach?). Ruud Gullit powiedział o nim, ze jest nieoszlifowanym diamentem, a trener przygotowania fizycznego ze stażem w Bayernie tuż przed wyjazdem do Gdańska powiedział "twoje miejsce jest w Dortmundzie albo Monachium" - ale jak, skoro cały czas siedzisz tu na ławce.
8) Podejrzewamy dlaczego tak się działo, ale nie możemy powiedzieć, bo nam życie miłe. Więc niech zostanie, że to wina Zaura.
Daliście mu to czego potrzebował - rozegrać wreszcie 20 meczów. Oklasków uznania od fanów i medalu. On, ja, ani nikt kto go zna i sledzi jego karierę, nigdy tego nie zapomni, choćby jutro Zaur zawiesił buty na kołku
9) On chce zostać w Lechu, niezależnie od tego co się mówi. Wczoraj spotkałem (na ulicy?) człowieka który rozmawiał z nim osobiście. Terek kupił wieeeelu graczy po 2 miliony dolarów, a Zaurowi nigdy nie dał szansy. Prawdopodobnie z powodu swoich zasad religijnych/moralnych(?) nigdy się nie skumał z bukami ani nie był lubiany /nie lubił/ innych rosyjskich piłkarzy
OK. No dobra. Ale dlaczego nie sprzedadzą go do Lecha choćby i za 300 tysięcy $, a z drugiej strony sami nie dają mu szansy u siebie? Odpowiedź jest oczywista, lecz pozostanie tajemnicą.
http://www.championa...ego-v-lekh.htmlWypowiedź wiceprezesa Tereka pod tytułem "Jeśli Sadajew poprosi, to go puścimy do Lecha" - W skrócie sens jest taki: "Rozumiemy że zdobył mistrzostwo, ma szansę zagrać w LM, niech przyjedzie i porozmawia")
My kibice uważamy, że są to niedobrze brzmiące słowa i zły znak - mogą znaczyć coś dokładnie przeciwnego.
My (jego) kibice uważamy że mniej ważne ile on strzelił w tym sezonie bramek, ważne że Lech zdobył mistrzostwo z Zaurem na boisku, bo znalazł się trener który mu wreszcie zaufał
Patrzcie jeszcze raz na punkt 1)
1) Sezon 14/15 to PIERWSZY sezon kariery Zaura. (w sensie chyba, że pierwszy poważny)
ON wreszcie ma możliwość rozwoju, z ludźmi którzy się rozwijają, wreszcie ma z kim grać.
Mam nadzieję, że ci którzy decydują o jego kontrakcie, nie będą mu wkładać kija w szprychy i puszczą go do Lecha, skoro sami sto razy kupowali droższych graczy.
Po tym jeszcze bardziej chciałbym, żeby Zaur został, bo Lech to chyba faktycznie pierwszy klub, w którym na niego postawiono i wierzą w niego kibice, sztab oraz koledzy z drużyny. Sadajew to dość skomplikowany zawodnik, ale jeśli zostanie i dalej będzie tak pracował ze Skorżą to może nawet zacznie być skuteczniejszy i jakieś dziesięć bramek strzeli w sezonie :P. Ciekawe tylko jak z kasą, bo bańka dolców to jednak za dużo.
Odnośnik do komentarza

Robak się sprawdził na Polskich boiskach? Sprawdził, sadzi kilkanaście bramek na sezon a Lech (jak mniemam tak uważają działacze) potrzebuje szerokiej kadry, która pozwoli grać na kilku frontach, Jak się robi w Barcelonie z bramkarzami? jeden w lidze, drugi w Pucharach. Oczywiście nie uważam, że Robak w pucharach nie podniesie dupy z ławki, ale zawsze to alternatywa i gwarancja paru trafień.

Odnośnik do komentarza

Teraz ploty o Hołocie i Gajosie. Ten drugi moim zdaniem byłby spoko wzmocnieniem, szczególnie jeśli za pół roku odejdzie Hamalainen, a przez ten czas Maciek nauczyłby się grania w Lechu itd. Ten pierwszy to w sumie nie wiem co myśleć, bo Śląska nie widziałem za bardzo w tym sezonie. Ponoć uniwersalny jako OŚ i PŚ grać umi, więc do rotacji może pasować.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...