Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Po zajeciu pierwszego miejsca w grupie (w grupie Lyon, Inter, Spartak Moskwa) udalo mi sie o dziwo wygrac z Barca http://imageshack.us...03/barcamt.jpg/

Jak tak dalej pojdzie to jeszcze wygram LM :D

Można prosić link do całego składu?

3/4 zespolu to newgeni sciagnieci do klubu jak jeszcze byli juniorami i wytrenowani w Lechu, na szczescie dzieki temu, ze wiekszosc jest juz dlugo to nie mam problemu z limitami, bo paru ma juz polskie obywatelstwo. I co najwazniejsze zawodnicy w koncu nie chca za wszelka cene uciekac jak to bylo w poprzednich czesciach. Regularnie dostaje oferty po +50mln i odrzucam, a zawodnicy sa zadowoleni z gry w klubie.

http://imageshack.us/f/17/sklado.jpg/

i najlepszy napastnik

http://imageshack.us.../687/kempf.jpg/

 

Wytrenowani tzn ? Wypozyczenia rozumiem ?

Odnośnik do komentarza

Po zajeciu pierwszego miejsca w grupie (w grupie Lyon, Inter, Spartak Moskwa) udalo mi sie o dziwo wygrac z Barca http://imageshack.us...03/barcamt.jpg/

Jak tak dalej pojdzie to jeszcze wygram LM :D

Można prosić link do całego składu?

3/4 zespolu to newgeni sciagnieci do klubu jak jeszcze byli juniorami i wytrenowani w Lechu, na szczescie dzieki temu, ze wiekszosc jest juz dlugo to nie mam problemu z limitami, bo paru ma juz polskie obywatelstwo. I co najwazniejsze zawodnicy w koncu nie chca za wszelka cene uciekac jak to bylo w poprzednich czesciach. Regularnie dostaje oferty po +50mln i odrzucam, a zawodnicy sa zadowoleni z gry w klubie.

http://imageshack.us/f/17/sklado.jpg/

i najlepszy napastnik

http://imageshack.us.../687/kempf.jpg/

 

Wytrenowani tzn ? Wypozyczenia rozumiem ?

Wiekszosc tak, ale na przyklad ten napastnik czy jeszcze inny (tiago sa) pograli rok w mlodziezowce i praktycznie wrzucilem ich stopniowo do skladu w wieku 17 lat. Co ciekawe obydwaj sa z tego samego klubiku we Francji i zauwazylem, ze ona ma duzo naprawde mocnych newgenow (INF Cla...cos tam).

Dodatkowo scout mi znajduje mase mlodych zawodnikow z ameryki poludniowej i to juz z niezlymi statami w wieku juniorskim.

Odnośnik do komentarza

Co ciekawe obydwaj sa z tego samego klubiku we Francji i zauwazylem, ze ona ma duzo naprawde mocnych newgenow (INF Cla...cos tam).

Nie coś tam, a INF Clairefontaine, narodowa akademia piłkarska, z niej wywodzą się tacy zawodnicy jak Anelka, Gallas, Hery, Bassong.

Co do wypozyczania tez mialem z tym czesto problem i rzadko kiedy jakis zespol chcial moich zawodnikow, jedyna opcja to zespol filialny. Czasami zawodnicy nie chcieli, ale gdy podpisalem kontrakt z Warta Poznan no to juz nie mam problemow w koncu.

@Wrona Widze, ze znasz sie, wiec moze wiesz czy w innych krajach tez sa takie fabryki talentow? :)

@down wybierasz zawodnika Sklad>Przenies do klubu partnerskiego

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy znacie ale moja ulubiona akademia jest Nigeryjskii Enyimba International Football Club , oczywicie i wszystkie inne kluby potrafia wyksztalcic perelki trzeba obserwowac :) a najlepiej jak kiedys to mnie sie udalo Heartland i Enyimbie jako filialne :) .... kupilem od nich zawodnika za 20 tys z 4sezony temu zaproponowali odkupienie go za 3mln to wziolem sobie jeszcze na wymiane od nich mlodego utalentowanego OS , za ktorego rzeczywista 1h temu Juventus zaproponowal mi 25mln zl ... ogolnie Nigeria Ghana WKS to dla mnie zrodlo dochodu :) ,... a z francji to nikt do mnie taki by nawet nie chcial przejsc ... wiadomo dopiero raz majster i w tym sezonie wyszedlem z gr LE , moze cos sie urodzi jeszcze :D parma w 1/16 aaa co do LE zaraz wrzuce pewne foto , ktos mowil ze slabo polskie zespoly radza sobie w Europie ...

 

 

 

Odnośnik do komentarza

A jak ich wypozyczyc do filialnego ?

 

Musisz mieć otwarte okno transferowe w kraju, w którym jest klub filialny

Mala prestroga , jezeli chciecie by po kilku latach obcokrajowiec otrzymal obywatelstwo Polskie , M.U.S.I on grac w Polsce nieprzerwalnie , nie wolno go wypozyczyc do innego kraju ;/ z autopsji wiem , troszke za pozno sie odnalazlem i 4 zawodnikow stracilo 2 lata rozgrywek w PL

Odnośnik do komentarza

Jeśli grasz w Polsce, polskim klubem, to mogę zrozumieć takie podejście, ale nie sądzę, aby koś, kto gra np. a Anglii i wynalazł jakiegoś 18-letniego Argentyńczyka, który nie dostał pozwolenia na pracę, wypożyczył go do Polski, zamiast do np Hiszpanii, czy Belgii. Poza tym, tak mi się wydaje, większość graczy w FM'a, grając jakaś karierę, stara się jak najszybciej rozbudować infrastrukturę treningową i szkoleniową swojego klubu na maksa i pościągać minimum czterogwiazdkowych trenerów (sam tak mam), więc jeśli nam to się uda, wypożyczanie zawodników do klubów gdzie baza treningowa i trenerzy są gorsi od naszych własnych, mija się z celem. Jeśli ja mam u siebie wszystko na prawie maks, to wolę aby moi młodzi zawodnicy trenowali i się rozwijali na najlepszych boiskach, niż na jakimś zadupiu w Polsce, mimo że tam pewnie będą mieli większą szansę gry.

 

I wiele osób się pyta " Mam utalentowanego grajka, ale nie mieści się w składzie. Mam go wypożyczyć czy zostawić?" Odpowiedź: "Jak masz lepsze obiekty niż klub do ktorego masz go wypożyczyć, to niech lepiej trenuje u ciebie". Ja osobiście nie zauważyłem,aby grajek ktorego wypożyczyłem rozwijał się lepiej niż u mnie

Odnośnik do komentarza

Zgadzam sie w 100% :) z tym ze ja gram klubem z 3 Polskiej Ligi i ciezko tak odrazu rozbudowac wszystko , mam gorsze obiekty od wiekszosci klubow w Ekstraklasie , tylko raz rozbudowana baze treningowa. stadion z 1.000 miejsc jedna rozbudowa dala mi 950mijesc ;/ kolejna rozbudowa przynosla 1075 miejsc ... po za tym nic nic wecej . Korona Kielce w 1 lidze to moj filialny i tam kazdy z checia idzie na wypozyczenie zauwazam ich postepy , sam ten los wybrałem z tym ze lecz ja ten klub wyniosę na panteony :D , kopiłem grajka za 300tys zl :D po sezonie prawdopodobnie przejdzie do Newcastle za 40MLN zl :D wystarczy dbać o trening zawodnika i można ladnie wykształcić kopaczy :)

 

ok dzis robie przerwe dobrej nocy

Odnośnik do komentarza

To smiesznie wyglada jak taki Sokol Kleczew wyprzedza Totenham w grupie LM :D

 

Co do kwestii polskich zespolo to ja gram trzeci sezon i wydaje mi sie ze poziom ligi idze bardzo sie podnosi.U mnie Legia jest bardzo mocna mimo ze wlasnie ja ogralem 4-1 u siebie od 10 minuty grajac w 10 :P ale widac trafione transfery , dobrze rozwijajaca sie mlodziez ect.

 

Kurcze za Rundnevsa oferuja mi 10 mln Euro i tak sie zastanawiam czy go sprzedawac czy nie :P

Odnośnik do komentarza

Taki jest sens gry by ogrywać najlepszych ;pp Tott poległ u mnie 2-1 i ku mojemu milemu zaskoczeniu 0-1 u siebie, jeszcze Spartak Moskwa 3-1 u mnie poleg i Zapisalem kolejne karty w historii klubu :) , ciekawa sytuacje miałem po 5kolejkach , Lens oczywiscie bez konkurencyjni w mojej grupie mlody Jordan daje rade ;) szkoda mi go bylo ostatnio jak czerwien otrzymal w meczu LM . . ,, a co do sytacji to po 5 kolejkach 2,3,4 miejsce mielismy po 6pkt :D kazdy mogl awansowac ;d mnie wystarczyl remis przy jednoczesnej utracie pkt przez Totta, lecz po pechowym przegranym meczu w Moskwie wiedzialem ze bedzie dobrze :) , liczylem na jakies wsparcie finansowe po grupie a tu krucho :D ale coz na Broniaca tytulu Parme , 2tys biletow wyprzedane juz bylo :D wiec chyba kolejnych 925 widzow sie znajdzie XD

 

Lecz 1/16 z Broniaca Tytulu Parma ;/ cienko to widze ... lecz maly plomyk nadzeji jeszcze sie tli ;d zaczynam u siebie :)

 

Do przerwy 0-0

 

3-1 :D:)

 

falszywy alarm myslalem ze Polonia W6-1 pokonala Valencje ;) zle mi sie spojrzalo ;d

 

Czas na rewanz , zagram defensynie choc cos czuje ze 2 bramki to moze byc za malo ;/ licze jednak na trafiony kontratak ;d

 

do przerwy 2-0 ;/ wiec 3-3 ale bramki na wyjezdzie zdobyla Parma wiec 3 napastnik wejdzie w 60"

 

Przegralem 3-2 [4-5] ale to To Było cos wyjatkowego , panowie , bylismy przez wszystkich spisywani na straty , ale zagraliscie przecudnie,moje gratulacje :D

 

Fenerbahce 1-0 [1-0] Genoa wiec Turcy teraz na drodze ;d moim okiem lzejszy przeciwnik niz pokonana Parma ;d

 

ustawienie ==>> wydawaloby sie ze beda bokami mnie jechac

 

 

ale ===>>

 

 

choc jeszcze rewanz , co ciekawe w 1spotkaniu z Parma gdzie wygralem 3-1 wszystkie setki w meczu wykorzystane jak i u mnie jak i u przeciwnika

Edytowane przez Dudek
Odnośnik do komentarza

Witam!

 

Mam problem w FM 12. Jest nowa opcja w zmianie kolorów atrybutów w skinie.Ustawiam sobie takie jak chce i po zatwierdzeniu pozostaja wczesniejsze. Ściągnąłem sporo skinów, niktóre bardzo mi się podobają,ale kolory atrybutów już nie...myślałem,że ta opcja będzie zbawienna,ale nie działa. Znacie jakieś rozwiązanie. z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...