Skocz do zawartości

Reakcja CMF na wydarzenia w Paryżu 13.11.2015


Kowalinho

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze mnie to rozpierdalało, że specjalistami od religii A zawsze są wyznawcy religii B, a specjalistami od chrześcijaństwa są ateiści :D

a gdzie tu ktos stwierdzil cos specjalnego? to ze islam nawoluje do zabijania niewiernych wie przyslowiowe "kazde dziecko na swiecie" i nie rozumiem jak mozna probowac tego bronic

Odnośnik do komentarza

 

Zawsze mnie to rozpierdalało, że specjalistami od religii A zawsze są wyznawcy religii B, a specjalistami od chrześcijaństwa są ateiści :D

a gdzie tu ktos stwierdzil cos specjalnego? to ze islam nawoluje do zabijania niewiernych wie przyslowiowe "kazde dziecko na swiecie" i nie rozumiem jak mozna probowac tego bronic

 

tak? a ja np nie wiem. Nie znam tej kultury, nie znam tej religii, nie znam żadnego muzułmanina i nigdy nie wgłębiałem się w nic dotyczące tej kultury i religii. Nikogo nie bronię, po prostu staram się nie wypowiadać na temat, w którym moja wiedza jest niemal zerowa.

Odnośnik do komentarza

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=227&werset=10#W10

 

Jeśli usłyszysz w jednym z miast, które Pan, Bóg twój, daje ci na mieszkanie, że wyszli spośród ciebie ludzie przewrotni i uwodzą mieszkańców swego miasta mówiąc: «Chodźmy, służmy obcym bogom!», których nie znacie - przeprowadzisz dochodzenia, zbadasz, spytasz, czy to prawda. Jeśli okaże się prawdą, że taką obrzydliwość popełniono pośród ciebie, mieszkańców tego miasta wybijesz ostrzem miecza, a samo miasto razem ze zwierzętami obłożysz klątwą.

Odnośnik do komentarza

Księga powtórzonego prawa, rozdział 20:

 

10 Jeśli podejdziesz pod miasto, by z nim prowadzić wojnę, [najpierw] ofiarujesz mu pokój, a ono ci odpowie pokojowo i bramy ci otworzy, niech cały lud, który się w nim znajduje, zejdzie do rzędu robotników pracujących przymusowo, i będą ci służyli. Jeśli ci nie odpowie pokojowo i zacznie z tobą wojować, oblegniesz je. Skoro ci je Pan, Bóg twój, odda w ręce - wszystkich mężczyzn wytniesz ostrzem miecza. Tylko kobiety, dzieci, trzody i wszystko, co jest w mieście, cały łup zabierzesz i będziesz korzystał z łupu twoich wrogów, których ci dał Pan, Bóg twój. Tak postąpisz ze wszystkimi miastami daleko od ciebie położonymi, nie będącymi własnością pobliskich narodów.
Tylko w miastach należących do narodów, które ci daje Pan, twój Bóg, jako dziedzictwo, niczego nie zostawisz przy życiu

 

 

Księga kapłańska, rozdział 24:

 

Między Izraelitami znajdował się syn pewnej Izraelitki i Egipcjanina. Syn Izraelitki pokłócił się z pewnym Izraelitą w obozie. Syn Izraelitki zbluźnił przeciwko Imieniu i przeklął je. Przyprowadzono go do Mojżesza. Matka jego nazywała się Szelomit, córka Dibriego z pokolenia Dana. Umieszczono go pod strażą, dopóki sprawa nie będzie rozstrzygnięta przez usta Pana. Wtedy Pan powiedział do Mojżesza: «Każ wyprowadzić bluźniercę poza obóz. Wszyscy, którzy go słyszeli, położą ręce na jego głowie. Cała społeczność ukamienuje go. Potem powiesz Izraelitom: Ktokolwiek przeklina Boga swego, będzie za to odpowiadał. Ktokolwiek bluźni imieniu Pana, będzie ukarany śmiercią. Cała społeczność ukamienuje go. Zarówno tubylec, jak i przybysz będzie ukarany śmiercią za bluźnierstwo przeciwko Imieniu

 

Zanim ktoś się doczepi, że nie są "identyczne". Chodzi mi o podobne nawoływanie. Serio, tak jakbyście nie wiedzieli, że kwestia interpretacji zarówno Koranu jak i każdej innej świętej księgi zmienia masę rzeczy. W Biblii masz opowieści (acz nie tylko), nie bezpośrednie nawoływanie (choć i to jest). To lepiej?




I kurwa muszę zacząć pracować w końcu :keke:

Odnośnik do komentarza

no dobra, sa podobne slowa, tylko co w zwiazku z tym? czy chrzescijanie wprowadzaja je w zycie? tylko nie mowcie znowu o krucjatach, bo chodzi mi o czasy obecne, cywilizowane, a nie sredniowiecze.

Zauważyć, że Islam istnieje od ponad 1000 lat. Pomijając ostatnie dwudziestolecie - jak to się stało, że przez kilkaset lat muzułmanie nie wprowadzali słów Koranu w życie? :-k

Odnośnik do komentarza

Stary Testament jest pełen tego typu wskazań. Jedno z najbardziej znanych: http://biblehub.com/commentaries/leviticus/20-27.htm

 

Trzeba jednak z drugiej strony pamiętać, że Stare Prawo zawieszone zostało na krzyżu i chrześcijanie od niego odeszli na rzecz Nowego. Nie wiem, czy znajdzie się jakiś muzułmanin który stwierdzi, że któraś sura straciła w międzyczasie ważność. Islam przywiązuje do Słowa zdecydowanie większą wagę niż chrześcijanie (szczególnie katolicy), co zresztą jest być może w teologii muzułmańskiej ich główną winą.

Odnośnik do komentarza

 

no dobra, sa podobne slowa, tylko co w zwiazku z tym? czy chrzescijanie wprowadzaja je w zycie? tylko nie mowcie znowu o krucjatach, bo chodzi mi o czasy obecne, cywilizowane, a nie sredniowiecze.

Zauważyć, że Islam istnieje od ponad 1000 lat. Pomijając ostatnie dwudziestolecie - jak to się stało, że przez kilkaset lat muzułmanie nie wprowadzali słów Koranu w życie? :-k

 

a co to zmienia? wazne ze w ostatnim dwudziestoleciu to robia

Odnośnik do komentarza

 

A nie? Nie masz pojebanych chrześcijan, którzy się zabijają? 3/4 strzelanin w USA to chrześcijanie. Może nie każdy sobie smaruje jape religią, ale w przypadku terrorystów islamskich religia też jest wymówką.

zabijaja ale nie z powodow religijnych

 

 

Serio sądzisz, że każda organizacja terrorystyczna ze składem muzułmańskim zabija z powodu religii?

 

Odnośnik do komentarza

Bo religii chrześcijańskiej na dobre wyszło posiadanie jednego silnego przywódcy (mimo że mieli słabsze chwilę a czasami przywódców było kilku). Świat islamu ani nie ma kapłaństwa, ani co za tym idzie hierarchii, ani centralnej władzy. Każdy uczony może interpretować pismo po swojemu (oczywiście w granicach rozsądku, hadisów itp), i jeśli ma charyzmę, ludzie za nim pójdą.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...