Skocz do zawartości

Wybory parlamentarne 2015


Feanor

  

100 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Przeanalizowałem pomysły Ryśka Swetru. .Nowoczesna jest:
- ZA przyjeciem Euro
- ZA refundacją in vitro Z BUDŻETU PAŃSTWA (!!!)
- PRZECIW legalizacji marihuany
- PRZECIW likwidacji gimnazjów
- ZA zmniejszeniem liczby urzednikow (to fajnie brzmiacy populistyczny postulat, ktory W PRAKTYCE przy braku gruntownej reformy prawa oznacza wydluzenie procesu zalatwiania wszelkich spraw administracyjnych)

Tak więc nie jest to żadna opcja i alternatywa dla mnie.

Odnośnik do komentarza

Przecież te internety z rzeczywistością zderzają się od X lat, ale nic sobie z tego nie robią - skoro "afery" PO były dętymi wydmuszkami przez X lat, a lemingi nadal wierzyły w to, że kradzione są miliardy, to chyba nie sądzisz, że jeśli nadal będzie tak samo, to nagle przestaną w to wierzyć?

Zmianę przynieść może dokładna edukacja takich osobników, a nie wybory, które przyniosą jedynie zmianę kierunku - zamiast pluć na "afery" rządu będą pluć na "afery" opozycji, bo tak im rozkażą usłużne media.

Odnośnik do komentarza

No dobra, ale to PO było przy "waadzy" - teraz będzie PiS i nie będzie się z tego mogło tak łatwo wymiksować.

Ale mogę się założyć, że "dobra zmiana" przez minimum dwa lata się nie odbędzie, bo "PO zostawiło budżet w ruinie", no i tyle będzie trwała czystka w urzędach/spółkach SP. A jedynym "sukcesem" nowej waadzy będą procesy smoleńskie - za które zapewne SP zapłaci grube hajsy odszkodowania. No chyba, że nie doceniam PiS i nie puszczą tej sprawy na żywioł, tylko zrobią ustawkę.

Odnośnik do komentarza

 

Przeklejałem mój post z grupy dyskusyjnej dla wolnościowców, gdzie pisząc go chciałem położyć dodatkowy nacisk na argument finansowania czegokolwiek z budżetu :)

 

czyli równie dobrze mogłeś napisać:

chcą podatków 3x16%! PODATKÓW!!!

 

No gdyby miel postulat podniesienia podatkow, to na pewno.

Odnośnik do komentarza

O ile wiem, to dla większości jednak obniżka. Ja przynajmniej na paragonie większość rzeczy mam za 23%. Być może się mylę, ale raczej netto jest to obniżka obciążenia podatnika VATem.

 

A tak na uboczu o tym, jak się omija wysoki VAT (i dożywotnie propsy dla tej kawiarni za to!):

 

Paragon:

kawa - 2 zł (23% VAT)

usługa baristyczna - 8 zł (8% VAT)

 

:)

Odnośnik do komentarza

No dobra, ale to PO było przy "waadzy" - teraz będzie PiS i nie będzie się z tego mogło tak łatwo wymiksować.

Błagam Cię.

Od X lat słyszę o aferach partii rządzącej. Co afera, to jest bardziej żenująca, dowody są bardziej mierne, a wiara wyborców PiS w te kwestie jest absolutna - vide ostatnie "taśmy", z których nie wynika absolutnie nic, a jednak wiele osób się nimi jara - bo Gmyz powiedział, że to skandal, więc oni po nim powtarzają. Internety tym żyją, choć każde zderzenie tez użytkowników wykopu czy wyznawców Karnowskich z rzeczywistością jest dla nich brutalne. Choć większość tych nawet nie zna Hegla, to wyznaje jego powiedzenie "jeśli teoria nie zgadza się z faktami - tym gorzej dla faktów".

Dokładnie to samo będzie po wyborach, jeśli będzie rządzić PiS. Będziemy słyszeć o coraz większej liczbie afer, z których nie będzie nic wynikało, a odpowiedzialności karnej za te "afery" jak nie było, tak nie będzie. "Internety" jednak w to będą wierzyć, bo są tak zaprogramowani.

Odnośnik do komentarza

O ile wiem, to dla większości jednak obniżka. Ja przynajmniej na paragonie większość rzeczy mam za 23%. Być może się mylę, ale raczej netto jest to obniżka obciążenia podatnika VATem.

 

A tak na uboczu o tym, jak się omija wysoki VAT (i dożywotnie propsy dla tej kawiarni za to!):

 

Paragon:

kawa - 2 zł (23% VAT)

usługa baristyczna - 8 zł (8% VAT)

 

:)

 

Pff McDonald od lat na podobnych chwytach jedzie. Zobacz sobie paragon jak bierzesz zestaw. Masz rozbite na składniki, gdzie najdroższe są frytki (bo najniższy VAT)

 

Odnośnik do komentarza

 

O ile wiem, to dla większości jednak obniżka. Ja przynajmniej na paragonie większość rzeczy mam za 23%. Być może się mylę, ale raczej netto jest to obniżka obciążenia podatnika VATem.

 

A tak na uboczu o tym, jak się omija wysoki VAT (i dożywotnie propsy dla tej kawiarni za to!):

 

Paragon:

kawa - 2 zł (23% VAT)

usługa baristyczna - 8 zł (8% VAT)

 

:)

 

Pff McDonald od lat na podobnych chwytach jedzie. Zobacz sobie paragon jak bierzesz zestaw. Masz rozbite na składniki, gdzie najdroższe są frytki (bo najniższy VAT)

 

 

I słusznie. Trzeba jak najbardziej uciekać przed złodziejami.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...