Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nie no, napisałem to w formie żartu ;)

 

Mam 20k mieszkańców i krematorium też, na domiar złego jak pisałem poprzedniego posta zaczęli mi skubańce opuszczać budynki (nie wiem dlaczego) i właśnie robię masową demolkę buldożerem...

parę postów wyżej pisałem o automatic bulldoze - zainteresuj sie tym, nie bedziesz musial robic tego recznie

 

pokaż stan zdrowia mieszkancow ?

 

i pokaz widok korkow, to moim zdaniem najczestszy powod do wyprowadzki.

 

1) Zdrowie na pewno ok: http://i65.tinypic.com/2yoolkn.jpg

2) Korki: http://i64.tinypic.com/300ejde.jpg

 

Po części zaczęli zapewne spierdalać uciekać, bo na chwilę przez pomyłkę poprowadziłem nową drogę przez linie energetyczne i była przerwa w dostawie co przy tempie gry = 3 spowodowało kilka dobrych dni bez prądu :D

 

Teraz będę miał ten sam problem co jmk - zanieczyszczona woda ;)

Odnośnik do komentarza

Co do korków to największym problemem jest to przecięcie autostrady inną drogą. Poza tym stosunkowo łatwo można się nauczyć robić dobre węzły. Druga rzecz to ronda, ulepsz je do 6 pasmowych. To rondo zaraz za zjazdem nie jest złe, ale trzeba je poprawić. Obserwuj ruch na nim i albo je usuń, albo powiększ.

 

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

No i to są te nierealne sprawy w Cities :P

 

Widzieliście miasta mające 20k mieszkańców i kilka wysypisk, spalarni? Cmentarzy albo krematorium? ;)

 

halo, balans gry :roll: gra nie jest symulatorem

rondo jest złe, bo zaraz obok niego jest skrzyżowanie łączące wjazd i wyjazd z autostrady

 

no i tak jak pisał Draken - przecinanie autostrady zwykłą drogą robiąc skrzyżowanie (sic!) to fail totalny

Odnośnik do komentarza

miałem teraz mały kryzys przy 58 mieszkańców.

 

pomimo bilansu narodziny/zgony +80-100 miałem ujemny przyrost w mieście na poziomie -150-100 a w szczycie przyrost 0-20.

 

korków nie miałem, zanieczyszczeń też nie, liczba zgonów w pewnym momencie wyrównała się liczbie narodzin, więc 150 wypadało z miasta na stałe, co się okazało

w strefach przemysłu (3 z 4 - jedną mam podwójną) miałem komunikat "brak kupujących produkty", zaraz po drugiej autostrady każdej strefy lub na granicy strefy przemysłowej i mieszkalnej miałem strefy handlowe, więc to nie było przyczyną, okazało się, że przyczyną była oddalona stacja kolejowa(przemysłowa).

 

jak projektujecie dedykowane strefy przemysłowe zostawcie sobie miejsce na stację cargo, w miarę możliwości na centralnym umiejscowieniu takiej strefy. dostawienie 2óch stacji kolejowych i przeniesienie jednej pozwoliło przejść na przyrost +250(100 z narodzin i 150 z migracji mieszkańców do miasta), zobaczymy na jak długo ;) pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

A to i ja coś wrzucę. U mnie obecnie ponad 38,5k, przyrost +120. W zasadzie wszystko śmiga OK, chociaż wiadomo - kolejne nowości niosą kolejne niespodzianki. Absolutnie zadziwił mnie port - miałem od niego drogę do miasta, ale zaczął generować taki ruch, że wywaliłem obwodnicę górą i leci od razu do przemysłowej. W sumie dokuczają jedynie trochę korki - teraz się nasiliły, bo zacząłem się rozbudowywać po drugiej stronie autostrady, ale to też do ogarnięcia, bo - strzelam - pewnie teraz wszyscy jadą do przemysłowej do pracy, a na razie "pod" autostradą mam tylko mieszkalne i handlowe.

Odnośnik do komentarza

A to i ja coś wrzucę. U mnie obecnie ponad 38,5k, przyrost +120. W zasadzie wszystko śmiga OK, chociaż wiadomo - kolejne nowości niosą kolejne niespodzianki. Absolutnie zadziwił mnie port - miałem od niego drogę do miasta, ale zaczął generować taki ruch, że wywaliłem obwodnicę górą i leci od razu do przemysłowej. W sumie dokuczają jedynie trochę korki - teraz się nasiliły, bo zacząłem się rozbudowywać po drugiej stronie autostrady, ale to też do ogarnięcia, bo - strzelam - pewnie teraz wszyscy jadą do przemysłowej do pracy, a na razie "pod" autostradą mam tylko mieszkalne i handlowe.

ile towarowego pkp masz ?

 

pokażesz widok z korkami ?

Odnośnik do komentarza

Dobijam do 150k i nie mogę wybudować paru rzeczy, bo nie mam połączeń zewnętrznych dla portu oraz lotniska. Tym samym portu wybudować nie mogę wcale, a lotnisko jest po prostu martwe, bo nie widzi żadnych połączeń lotniczych.

W jaki sposób mogę to naprawić?

 

Dzięki Smetek za informację o 6 pasmowych autostradach, gdyby nie ona miałbym nadal korki pomiędzy dzielnicami - mam taki ruch, że zaczynają się korkować proste autostrady, nie mówiąc o zjazdach. Teraz przy 6 pasach mam już w większości zielono i mogę skupiać się na śrubowaniu swojego rekordu - przy ~145 tysiącach mieszkańców mam ponad 200 osób przyrostu tygodniowo.

Odnośnik do komentarza

Dobijam do 150k i nie mogę wybudować paru rzeczy, bo nie mam połączeń zewnętrznych dla portu oraz lotniska. Tym samym portu wybudować nie mogę wcale, a lotnisko jest po prostu martwe, bo nie widzi żadnych połączeń lotniczych.

W jaki sposób mogę to naprawić?

 

Dzięki Smetek za informację o 6 pasmowych autostradach, gdyby nie ona miałbym nadal korki pomiędzy dzielnicami - mam taki ruch, że zaczynają się korkować proste autostrady, nie mówiąc o zjazdach. Teraz przy 6 pasach mam już w większości zielono i mogę skupiać się na śrubowaniu swojego rekordu - przy ~145 tysiącach mieszkańców mam ponad 200 osób przyrostu tygodniowo.

a print screen to nie łaska :P ?

 

co do połączeń, to na całej mapie nie ma połączenia, patrzyłeś ? masz dodatek na 25 kwadratów ?

Odnośnik do komentarza

 

Dobijam do 150k i nie mogę wybudować paru rzeczy, bo nie mam połączeń zewnętrznych dla portu oraz lotniska. Tym samym portu wybudować nie mogę wcale, a lotnisko jest po prostu martwe, bo nie widzi żadnych połączeń lotniczych.

W jaki sposób mogę to naprawić?

 

Dzięki Smetek za informację o 6 pasmowych autostradach, gdyby nie ona miałbym nadal korki pomiędzy dzielnicami - mam taki ruch, że zaczynają się korkować proste autostrady, nie mówiąc o zjazdach. Teraz przy 6 pasach mam już w większości zielono i mogę skupiać się na śrubowaniu swojego rekordu - przy ~145 tysiącach mieszkańców mam ponad 200 osób przyrostu tygodniowo.

a print screen to nie łaska :P ?

 

co do połączeń, to na całej mapie nie ma połączenia, patrzyłeś ? masz dodatek na 25 kwadratów ?

 

Mam i mam.

Zrobię print screen jak włączę grę, dziś nie miałem okazji. ;)

Ten problem z brakiem połączeń zewnętrznych to znany bug na dwóch rzekach, widziałem trochę tematów o tym w sieci.

Odnośnik do komentarza

 

A to i ja coś wrzucę. U mnie obecnie ponad 38,5k, przyrost +120. W zasadzie wszystko śmiga OK, chociaż wiadomo - kolejne nowości niosą kolejne niespodzianki. Absolutnie zadziwił mnie port - miałem od niego drogę do miasta, ale zaczął generować taki ruch, że wywaliłem obwodnicę górą i leci od razu do przemysłowej. W sumie dokuczają jedynie trochę korki - teraz się nasiliły, bo zacząłem się rozbudowywać po drugiej stronie autostrady, ale to też do ogarnięcia, bo - strzelam - pewnie teraz wszyscy jadą do przemysłowej do pracy, a na razie "pod" autostradą mam tylko mieszkalne i handlowe.

ile towarowego pkp masz ?

 

pokażesz widok z korkami ?

 

 

PKP na razie jedno, korki takie.

Odnośnik do komentarza

korki w samym środku... wyczuwam problemy za 10-15k mieszkańców.

 

pozbądź się tych 4 dróg podłączonych bezpośrednio do autostrady

 

to co masz bezpośrednio nad miastem przerób na dwu kierunkową autostradę, w prawo do tego co jest, a po lewej w dół do autostrady

 

prawde mówiąc to może narysuję ;) https://www.dropbox.com/s/vrhpy3p3izccqm9/korkiperez.jpg?dl=0

 

generalnie jak nie przepitolisz przez środek(a w sumie masz trochę miejsca zostawione) to będzie niezła jatka

 

ja tak swoje drugie miasto wyjebałem w kosmos :) doszedłem do 50k i przestało żreć przez coś podobnego

Odnośnik do komentarza

 

 

A to i ja coś wrzucę. U mnie obecnie ponad 38,5k, przyrost +120. W zasadzie wszystko śmiga OK, chociaż wiadomo - kolejne nowości niosą kolejne niespodzianki. Absolutnie zadziwił mnie port - miałem od niego drogę do miasta, ale zaczął generować taki ruch, że wywaliłem obwodnicę górą i leci od razu do przemysłowej. W sumie dokuczają jedynie trochę korki - teraz się nasiliły, bo zacząłem się rozbudowywać po drugiej stronie autostrady, ale to też do ogarnięcia, bo - strzelam - pewnie teraz wszyscy jadą do przemysłowej do pracy, a na razie "pod" autostradą mam tylko mieszkalne i handlowe.

ile towarowego pkp masz ?

 

pokażesz widok z korkami ?

PKP na razie jedno, korki takie.

Ile razy mam powtarzać, że autostrady i skrzyżowania są samobójstwami?

 

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...