Skocz do zawartości

Od źrebaka do rumaka.


Jahu

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja: FM 14.

DB: Duża [14.3.1]

Ligi: Anglia [1], Brazylia [1] Francja [1], Hiszpania [1], Niemcy [2],

Dodatkowe pliki: FM revolution final update, budżety

Rozpoczęcie gry 29.12.2013


Ulegając ostatniej modzie że wszyscy chcą grać w Rzeszy, postanowiłem też zdecydować się na opisywanie kariery w lidze niemieckiej. Opek nie będzie miał fabuły będzie można by rzecz opisywaniem samej gry w raportach, pomyślałem żeby nie było za łatwo (sorry Lucas ale jednak Schalke to trochę większy poziom :P) Postanowiłem wybrać do mej gry klub, może nie o tak wielkiej reputacji, tradycji jak inne kluby w Niemczech, np Bayern, Bayer, VFL, HSV czy Borussia.D, lub Schalke. Tylko moim zdaniem klub na średnim poziomie w ligowej hierarchii Borussie Mönchengladbach, równolegle objąłem też stery reprezentacji Wali.

Oczekiwania jakie zarząd postawił mi po objęciu klubu są następującej treści: zarząd będzie zadowolony jeśli ukończę sezon w górnej połówce tabeli, na spełnienie tego celu wspomógł mnie budżetem transferowym 2,5 mln oraz płacowym sięgającym 600 tys.

Po rundzie jesiennej Bundesligi Źrebaki zajmują 10 miejsce z 25 pkt na koncie. Tracąc do lidera imienniczki z Dortmundu 9 pkt.

Tymczasem reprezentacja Walii którą równolegle objąłem z Borussia, niestety nie awansowała na mundial do Brazylii zajmując w grupie czwarte miejsce, za Chorwacją, Belgią, Serbią wyprzedzając tylko Szkocję i Macedonię. Więc kadra przez mnie prowadzona do września ma względny spokój i musi zadowolić się tylko meczami towarzyskimi.

Zaklepałem sparingi na ten wolny czas. Kolejno zmierzymy się z Bośnią, Danią, Szwecją oraz Rosją.

Odnośnik do komentarza

Ok sorry Lucas mój błąd, Jmk czy pierwsza? Coś ty! pierwsza w FM14,. Kiedyś już opisywałem najdłużej wytrwałem w Tottenhamie w FM12 ;)

 

Na początku mojej pracy z Źrebakami po prosiłem prezesa o znalezienie mi klubu finalnego, prezes przysłał oferty i zdecydowałem się na klub z 3 Bundesligi MSV Duisburg.

W czasie mojego pierwszego pełnego miesiąca pracy rozegrałem pięć sparingów, przed startem rundy wiosennej w lidze. Zanotowałem w nich 5 wygranych strzelając we wszystkich meczach w sumie 15 bramek.

Tubize 2-0 ( HahnX2)

Liege 3-2 ( Daemes, Hahn, Herrmann)

Austria Wiedeń 1-0 ( Kruse)

Wegberg 7-1 ( HrgotaX3, Kruse, Asiroglu, Mohammad, Hahn)

 

Zdecydowałem że mój zespół zagra bardzo odważną taktyką, a mianowicie postawiłem na 4-2-1-3. Za to w kadrze Walii będę grał popularnym 4-2-3-1.

Na pierwszego mojego rywala w Bundeslidze los wybrał Stuttgart, na swoim stadionie po pojedynku pełnym emocji pokonujemy gości 2-0! Strzelcami bramek zostają Nordtveit oraz Almeida w pełni kontrolowaliśmy przebieg meczu oddając na bramkę gości 15 strzałów, w tym 5 celnych.. 4 dni później czekał na nas już mniej wymagający rywal Paderborn. Gospodarze są na dnie ligowej tabeli z zaledwie 4 pkt w 18 meczach. Na malutkim stadionie w Paderborn, pokonujemy gospodarzy różnicą dwóch bramek tak samo jak w moim debiucie z VFB. Gole dla nas strzelali znowu Almeida oraz Hazard, oddaliśmy w tym spotkaniu 12 strzałów z czego połowa z nich była celna, i przyniosła nam dwie bramki.

W tabeli po miesiącu Styczniu zajmujemy 7 miejsce, ze stratą 9 pkt do naszej imienniczki z Dortmundu.

Tabela http://zapodaj.net/9354508ec87f7.jpg.html

 

W Europie pokończyły się okienka transferowe, ja w tym okienku za bardzo nie poszalałem bo po prostu nie miałem za bardzo funduszy. Nie przeprowadziłem żadnego transferu gotówkowego, zrobiłem tylko jedno wypożyczenie reszta zawodników została wzięta z wolnego transferu. Za to w odwrotną stronę jeden z moich piłkarzy opuścił zespół za całkiem ładną sumkę.

Transfery http://zapodaj.net/50ddde4d2d505.jpg.html

W Premier Legaue za to był troszkę większy ruch na rynku transferowym niż w moim klubie. Benteke przeniósł się za 34 mln do Realu, Vertonghen zasilił za 33 mln zespół z czerwonej części Liverpoolu, Evans za 29 mln opuścił Czerwone Diabły i zasilił Koguty, Bartra opuścił szeregi Dumy Katalonii i za 19 mln zasilił Arsenal, Chiellini opuścił włoskie boiska i Starą Damę i za 19 mln wzmocnił Obywateli i Pjanic pożegnał się z Romą i wiecznym miastem i za 21 mln zasilił Chelsea.

W Ligue 1 prawdziwa rewolucja w PSG, zespół opuścili Pastore i Matudi za łączną kwotę 40 mln. Pierwszy z nich wybrał Juventus drugi Liverpool, za to PSG wzmocnił Bonucci za 32 mln oraz Khedira za 23 mln, do Monaco przybyli Salvio z SLB za 18 mln oraz Classie za 15 mln

W La Liga zmiany przeprowadziły Real i Barcelona o tym wyżej, a po za tym Vela zasilił szeregi MU za 21 mln. Musacchio zasilił Real za 14 mln, a Godin zdecydował się na grę w Starej Damie, Atletico za jego transfer otrzymało 15 mln.

Wreszcie Bundesliga gdzie Rodriguez Wolfsburg zamienił na Napoli za 24 mln, BVB wyciągnęło z kasy 17 mln i przelało je na konto Porto za Martineza. A Schalke oddało Farfana do Anglii, a konkretnie do Chelsea za 15 mln.

 

Skład mojego zespołu po okienku transferowym prezentował się następująco: http://zapodaj.net/374d9ebaedc17.jpg.html

Za to skład reprezentacji Wali http://zapodaj.net/9581c8599faaf.jpg.html Nie różnił się zbytnio od składu mojego poprzednika na stanowisku menadżera.

W Lutym czekały mój zespół ciekawe mecze wyjeżdzamy do Dortmundu na stadion lidera z BVB, podejmiemy też w 1/32 LE zespół z Grecji a mianowicie Panathinaikos

Odnośnik do komentarza

Nie mam Worda używam notatnika ;)

Luty:

Mainz 2-3 ( Hahn, Traore )
Koln 0-0
BVB 3-7 ( Hahn, Dominguez, Hazard )
Panathinaikos 3-0 ( Kruse, Traore, Hazard )
Frankfurt 0-3
Panathinaikos 2-1 ( Hahn, Johnson)

 

Miesiąc luty okazał się czarnym miesiącem. Zdobyliśmy w nim w lidze zaledwie 1 pkt, z przeciętnym zespołem z Koln. A tak odnieśliśmy 3 porażki, za największe upokorzenie tego miesiąca można uznać przegraną w derbach Zagłębia Ruhry, w których ulegliśmy naszej imienniczce z Dortmundu, aż 3-7. Nie wiem co stało się z moimi podopiecznymi, po 12 min prowadziliśmy 2-0 by w ciągu następnych 33 min stracić 4 bramki. Przegraliśmy również z Mainz, i to była moja pierwsza porażka w historii na stanowisku trenera Źrebaków. Ostatnie 3 pkt w tym miesiącu straciliśmy na stadionie miasta nad Menem. Nie istnieliśmy w tym meczu przez pełne 90 min. Frankfurt zmiażdżył nas w bramkach, oraz w strzałach których oddał 22 przy moich 8.

Na szczęście w LE zagraliśmy dużo lepiej odprawiając klub z Grecji w dwumeczu 5-1. Najważniejszy okazał się pierwszy mecz na wyjeździe w którym pokonaliśmy Koniczynki 3-0, i u siebie tylko dokonaliśmy formalności wygrywając 2-1. W kolejnej rundzie zmierzymy się z ukraińskim Dynamem Kijów.

W międzyczasie w tym miesiącu odbyło się losowanie grup eliminacyjnych Euro 2016. W swojej grupie zmierzymy się z Holandią, Izraelem, Liechtensteinem oraz Turcją.

Uważam że grupa nie jest łatwa, i będzie nam bardzo ciężko z niej awansować. W marcu kadra rozegra tylko jedno spotkanie towarzyskie, za przeciwnika będzie mieć Islandię.

W miesiącu marcu czeka nas na prawdę dużo ciekawych meczy, Zagramy np z Freiburgem, Augsburgiem naszymi głównymi rywalami w walce o górną część tabeli oraz z wielkim Bayernem. Czekają nas też dwa mecze z Dynamem Kijów.

Po lutym zajmujemy w tabeli Bundesligi 11 miejsce ze stratą 8 pkt do Ligi Mistrzów.

Odnośnik do komentarza

Tabela: http://zapodaj.net/6c83c82e81616.jpg.html

Marzec:

Freiburg 2-5 ( Hazard X2)
Islandia 2-2 ( Collins, Morison)
Hannover 4-2 ( Hahn X3, Traore)
Dynamo Kijów 0-0
Augsburg 5-3 ( Hahn X4, Almedia)
Dynamo Kijów 3-1 ( Almeida, Hermann, Traore)
Bayern 0-3
Hoffenheim 2-0 ( Abraham sam, Hazard)

 

W miesiącu Marcu moja gra wyglądała już dużo lepiej. Odnieśliśmy trzy ligowe zwycięstwa dwa mecze zakończyły się porażką mojej drużyny. Szczególnie bolała przegrana z Bayernem trzema bramkami, w tym meczu mój zespół w ogóle sobie nie radził nie oddał ani jednego strzału na bramkę Bawarczyków. Za to gracze Bayernu oddali 31 strzałów na naszą bramkę, w tym 17 celnych. Po tym spotkaniu na pewno wiemy że nie zajmiemy już drugiego miejsca w tabeli. Ponieśliśmy jeszcze jedną porażkę a zespołem który pozbawił nas też w tym miesiącu 3 pkt był Freiburg. Przegraliśmy sensacyjnie u siebie 2-5 i marnym pocieszeniem okazały się dwie bramki zdobyte przez Hazarda. Pozostałe mecze w tym miesiącu okazały się już dla nas zwycięskie. Bohaterem dwóch tygodni został Hahn, strzelec 7 bramek w dwóch kolejkach pod rząd Bundesligi. Dzięki jego bramkom i nie małej pomocy kolegów odprawiliśmy Hannover i Augsburg. Niezwykle ucieszyło mnie wyeliminowanie w 1/16 LE Dynama Kijów. Na Borussia Park zremisowaliśmy 0-0, i na stadion w Kijowie jechałem z ciężkim sercem. Ale udało nam się strzelić 3 bramki i zapewnić sobie awans! W 1/8 LE zagramy z Interem, a jeśli pokonamy Nerazzurrich, w półfinale czeka na nas Sevilla lub Tottenham. W ostatnim meczu w tym miesiącu podejmowaliśmy zespół Wieśniaków. Spotkanie było zupełnie bez historii w pierwszej połowie samobója strzelił obrońca gości, na 2-0 po przerwie podwyższył Hazard i wygraliśmy trzeci mecz w tym miesiącu.

 

W Marcu kadra Walii rozegrała jedno spotkanie towarzyskie. Zremisowaliśmy z Islandią 2-2 piłkarze byli zadowoleni z wyniku i gry zespołu i rozjechali się do klubów.
Hahn jest na razie vice królem strzelców ligi z 14 golami do lidera traci dwa trafienia.

W Kwietniu ciekawe mecze czekają nas z Interem, Herthą, Schalke, Leverkusen oraz HSV.

Wkraczamy w decydującą część sezonu! :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...