Skocz do zawartości

472 niedouczonych terapeutów gawędzi z Marynią o neoszopenhaueryzmie


Kuchar

W zgodzie z jakim etosem żyjesz?  

52 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

No właśnie. Trzymajmy się faktów. Litwini to właściwie dzisiejsi Białorusini, a ci co nazywają się Litwinami to Żmudzini.

 

https://www.youtube.com/watch?v=w_mYLnN5uG8

 

No to dość common misconception - Litwa za Giedymina i jego poprzedników rozrosła się na duże połacie ziemskie, właściwie większość księstw Ruskich, ale ciężko mówić, że mieszkali na nich Litwini. Tak jakby mówić, że na ziemiach opanowanych przez Czyngis-chana mieszkali Mongołowie ;)

Ale jednak Giedyminowicze to Litwini, choć mówiący zazwyczaj po rusku. Sami tak się identyfikowali. Ta teoria białoruska to erotyczny sen IDiO.
Odnośnik do komentarza

No mi bardziej chodziło o nazywanie Litwinami mieszkańców terenów dzisiejszej Ukrainy.


To ciekawe czy mam chłopskie z dobranym -ski czy herbowe. Można to jakoś sprawdzić?

 

Wszystkie majątki szlacheckie mają już spadkobierców, nie ma o co się starać ;)


Przypomniało mi się, jaki to jest kozak... https://www.youtube.com/watch?v=LRUnC0bRwkk

 

Mama też niczego sobie ;)

Odnośnik do komentarza

To ciekawe czy mam chłopskie z dobranym -ski czy herbowe. Można to jakoś sprawdzić?

Możesz uderzyć do miejscowego oddziału archiwum państwowego, mają tam księgi metrykalne starsze niż 100 lat, jak masz farta i mieszkasz w Kongresówce, możesz się w ten sposób cofnąć do początków XIX wieku (w niektórych województwach zbiory są powoli digitalizowane i przenoszone do netu, tak jest w wlkp na przykład). Głębiej sięgnąć można dzięki księgom parafialnym, które znajdziesz w lokalnym archiwum diecezjalnym. Do jednego i drugiego masz dostęp, tyle że ostrzegam, iz jeśli nie liznąłeś choć trochę paleografii, to możesz mieć problemy z odczytaniem :)
Odnośnik do komentarza

Zdobyliśmy decydujący punkt w meczu z Wisłą Kraków. Po końcowym gwizdku cały stadion zamienił się w dom wariatów. To nie było normalne. No ale było zapewne rezultatem frustracji pięciu ostatnich lat bez mistrzostwa – opowiada belgijski zawodnik.

 

Djoum :rotfl:

Odnośnik do komentarza

https://www.facebook.com/OfficialBritainFirst/videos/805920032886593/?__mref=message_bubble

 

Ciekawe jak daleko jeszcze do jakiejś wojny domowej. Na szczęście niektóre kraje zaczynają się opamiętywać i zapowiadają cięcie socjalu. Ciekawe tylko czy to nie będzie jakaś iskra, która rozpęta pożar.

Cóż, nie potrafię zrozumieć jeżdżenia z hasłem "taking our country back" na ustach, czyli prowokowania agresji, a potem świątobliwego dziwienia się, że agresja rzeczywiście ma miejsce. :P

Odnośnik do komentarza

Ale to w takim razie opcje są dwie (cokolwiek by tam nie było na tym filmiku, nie mogłeś jakoś wyłapać). Albo wszyscy nie-śnieżnobiali mają w siebie zło wcielone od momentu narodzin, albo częstsza agresja z ich strony jest wynikiem bycia zaszczutym. No bo nie bardzo widzę trzecią opcję.

Odnośnik do komentarza

 

Chęć dostania się do UK.

 

Swoją drogą nie wiem, czemu oni chcą na Wyspy, skoro we Francji nie mieli by gorzej. Widziałem fragment reportażu BBC, gość z Somalii, nie znający słowa po angielsku mówił reporterowi, że UK to jest ich cel, ale dlaczego, nie potrafił wytłumaczyć. Pewnie tak im ktoś naopowiadał, że to El Dorado, więc tam lgną. :-k

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...