Skocz do zawartości

Shotgun blues


lad

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatecznie zrezygnowaliśmy z wielkich pieniędzy, podpisując nowy kontrakt z Karlssonem. Mattias wydawał się zachwycony, otrzymał godziwą podwyżkę i pewną przyszłość, a ja mogłem się cieszyć z olbrzymiej lojalności zawodnika.

15. dnia stycznia przyszła oferta, której nie przystało mi odrzucić. €35,000 od KuPS za Hietanena było bardzo przyzwoite. Juuso opuścił nasze szeregi, zasilając klubową kasę, a ja zostałem z luką na lewej obronie.

 

Kolejny dzień przyniósł kolejne olbrzymie zdumienie. Kompletnie zapomniałem o klauzuli zapisanej w nowym kontrakcie Karlssona (€2,600,000), którą niespodziewanie wyłożyło Lillestrøm. Teraz wszystko zależy od samego zawodnika…

Odnośnik do komentarza

@Pavulon - Proszę bardzo, Karlsson już w nowym klubie...

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

 

Ku ogólnemu smutkowi, Karlsson uległ. Odszedł do norweskiego Lillestrøm pozostawiając za sobą kwotę €2,600,000 i 25% ewentualnego przyszłego transferu. Zarobiliśmy krocie, ale straciliśmy zdecydowanie najlepszego napastnika i zabezpieczenie na przyszłość. Mattias przyszedł po raz ostatni, przybił piątki wszystkim, pożegnał się ze mną i wyjechał, pozostawiając mnie z ogromnym bólem głowy…

 

W Viikingit znudziło się również Holgerowi Krause, który objął posadę trenera w niemieckim Aalen. Jako schedę po Niemcu otrzymaliśmy marne €1,000.

 

Spora nadwyżka w klubowej kasie pozwoliła mi nieśmiało popytać o usprawnienie bardzo lichej bazy treningowej. Dość nieoczekiwanie, Tor po krótkiej pogawędce przytaknął znacząco głową i powiedział krótkie:

 

- Zgoda, ale musisz zagwarantować mi utrzymanie. Wiem, że stać nas na to, musimy tylko powalczyć, no i bierz się za zakupy. Masz przecież trochę grosza.

 

- Wiesz… Za te niecałe 2 miliony mógłbym kupić skład na mistrza. Kłopot tylko w naszych scoutach i kiepskiej reputacji. Mało kto chce grać dla Viikingit. Mam nadzieję, że czas pokaże ich błąd.

 

- Spokojnie, już ja to załatwię… – zapowiedział tajemniczo Huhtakangas, uśmiechnął się, prezentując nienaganne uzębienie i począł gładzić się po siwej brodzie.

 

Wychodząc z gabinetu wyciągnąłem służbową Nokię (po zastrzyku gotówki w klubie zmieniało się ewidentnie ku lepszemu) i wybrałem numer do scoutów. Trzeba szukać nowych piłkarzy…

Odnośnik do komentarza

Drugim pozyskanym w nowym sezonie został Øyvind Vollen (19; D RLC, Norwegia) – utalentowany młodzieniec, który jednak przyszły sezon spędzi terminując w drużynie U-20.

 

Helsinki opuścił zaś Janne Mollberg (2-1-1, 7.00), który za €1,000 i 25% następnego transferu trafił do PK-35.

Nowym scoutem sprowadzonym w miejsce Krausego został Laase Saarilehto (53, Finlandia).

 

STYCZEŃ 2007

 

Bilans: —

Veikkausliiga: —

Suomen Cup: —

Nagrody: —

Finanse: €2,678,497 [+ €2,640,332]

Środki transferowe: €1,870,208

 

Transfery (Świat):

 

1. Fernando Torres (22, ST; Hiszpania 31m/8br) z Atl. Madryt do Chelsea, €49,000,000 ®

2. Silva (21, AM LC; Hiszpania 9m/2br U-21) z Valencii do Romy, €18,750,000

3. Mathieu Bodmer (24, DM, AM C; Francja 2m/0br) z Lille do Lyonu, €18,750,000

4. Diego (21, AM C; Brazylia 11m/2br) z Porto do Romy, €18,000,000

5. Tiago (25, M C; Portugalia 25m/1br) z Lyonu do VFB Stuttgart, €9,750,000

 

Transfery (Polacy):

 

1. Mariusz Zganiacz (23, AM C; Polska 2m/0br U-21) z Korony do Bochum, €875,000

2. Dariusz Zjawiński (20, ST; Polska 3m/2br U-21) z Legii do Vikingu, €375,000

3. Marcin Smoliński (21, AM LC; Polska 3m/0br U-21) z Legii do GIF Sundsvall, €150,000

 

Ligi:

 

Anglia: Arsenal [+3]

Finlandia: —

Francja: Monaco [+3]

Niemcy: Werder [+4]

Włochy: Juventus [+7]

Norwegia: —

Polska: Wisła K [+7]

Rosja: —

Szwecja: —

Odnośnik do komentarza

Naszym pierwszym sparingpartnerem okazał się zespół VPS. Chcieliśmy wziąć rewanż i udało się. VPS dostało srogi łomot, ale zarówno nam jak i drugoligowcom do optymalnej formy dużo brakuje. Pozytywem jest postawa kilku juniorów, którym dałem szansę pokazania się.

 

7.02.2007; Mecz towarzyski

Vuosaari, Helsinki, widzów: 85

Viikingit [V] – [FD] VPS 3:0 (3:0)

5. J. Tuomainen 1:0

16. T. Keisanen 2:0

38. M. Äijö 3:0

 

Wciąż jedynym zajęciem, które pochłaniało mnie bez reszty było znalezienie odpowiedniego bramkarza do Viikingit. Miast podziwiać piękno fińskiej zimy, ja siedziałem w biurze z telefonem przy uchu. A Finlandia jest taka piękna zimą…

Odnośnik do komentarza

@raulb – a dzięki, dzięki. O lepszych od Karlssona będzie ciężko. Mam co prawda jednego na oku, ale jego wypożyczenie kończy się dopiero w listopadzie. :/

= = = = = = = = = = = == = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

 

W ramach kolejnego sparingu czekał nas wyjazd Kokkoli. Z tamtejszym KPV mierzyliśmy się niedawno w lidze, i grało nam się bardzo przyjemnie. Tym razem również dominowaliśmy, ale gospodarze potrafili się temu przeciwstawić. Tylko raz.

 

18.02.2007; Mecz towarzyski

Kokkolan, Kokkola, widzów: 53

KPV [FD] – [V] Viikingit 1:1 (1:0)

3. D. Bah 1:0

64. J. Tuomainen 1:1

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

W międzyczasie pomiędzy jednym sparingiem, a drugim w klubie zameldował się Sebastian Mannström (18, M RL; Finlandia 4m / 0br U-21). Reprezentant fińskiej młodzieżówki ma zapewne przed sobą świetlaną przyszłość, ale póki co nie nadaje się do gry w pierwszym zespole.

 

23.02.2007; Mecz towarzyski

Töölön, Helsinki, widzów: 85

Atlantis FC [FD] – [V] Viikingit 3:4 (0:3)

3. J. Tuomainen 0:1

5. T. Keisanen 0:2

23. M. Äijö 0:3

60. J. Koivisto 1:3

77. A. Orrström 2:3

89. A. Johansson 2:4

90. P. Paajanen 3:4

Odnośnik do komentarza

LUTY 2007

 

Bilans: 2-1-0, bramki: 8:4

Veikkausliiga: —

Suomen Cup: —

Nagrody: —

Finanse: €2,657,763 [- €21,184]

Środki transferowe: €1,861,657

 

Transfery (Świat):

 

1. Bruno Mezenga (18, ST; Brazylia 3m / 0br U-21) z Flamengo do Internacional, €4,400,000

2. Jean (24, ST; Brazylia) z Saturna do Corinthians, €4,200,000

3. Nikita Bazhenov (22, ST; Rosja 2m / 0br) ze Spartaka M. do Lokomotivu M., €3,000,000

4. Andrey Razin (27, AM RC; Białoruś) z Anzhi do Tereka, €1,900,000

5. Freddy Jose Barreiro (24, ST; Paragwaj 13m / 2br) z Saturna do Dynama Kijów, €1,600,000

 

Transfery (Polacy):

 

1. Paweł Sasin (24, D/M R, Polska 1m / 0br) z Korony do Wisły K., €950,000

2. Marcin Malinowski (31, DC, DM; Polska) z Odry W. do Wisły K., €900,000

3. Paweł Golański (24, SW, DC, DM; Polska) z Korony do Groclinu, €425,000

 

Ligi:

 

Anglia: Arsenal [+3]

Finlandia: —

Francja: Monaco [+7]

Niemcy: Werder [+7]

Włochy: Juventus [+3]

Norwegia: —

Polska: Wisła K [+7]

Rosja: —

Szwecja: —

Odnośnik do komentarza

@raulb - Nie, jakaś forma ludzka. Tak mi się przynajmniej zdawało. :]

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

 

Pod koniec marca na moim biurku wylądowało bardzo optymistyczne i wesołe ksero. Podsumowanie marca wypadło dla nas bardzo korzystnie, szczególnie pod względem transferowym. Sprowadziliśmy kilku bardzo ciekawych graczy.

 

Przybyli do klubu:

 

• Frank Pettersson (23, GK; Szwecja) z Bagarmossen za €4,000.

• Erik Henriksson (23, GK; Szwecja) z Luleå SK z €10,000.

• Ibrahim Atiku (23, AM R; Ghana 1m / 0br) z Assyriska za €26,000.

• Markus Ståhl (18, D RLC; Szwecja) z Väsby za €35,000.

• Erik Rönningberg (23, DM; Szwecja) z Torslanda za €7,000.

• Claudio Pereyra-Suarez (22, D C; Urugwaj) z Vasalund / Esinge za €16,000.

• Victor Tufvesson (18, ST; Szwecja) z Boden za €10,000.

 

Odeszli z klubu:

 

• Antti Laitinen (3-2-2, 6.33), wolny transfer.

 

Wyniki sparingów:

 

Viikingit – FC Haka 1:3 (Johansson)

Viikingit – AC Allianssi 4:0 (Tuomainen, Keisanen, Genberg x2)

 

MARZEC 2007

 

Bilans: 1-0-1, bramki: 5:3

Veikkausliiga: —

Suomen Cup: —

Nagrody: —

Finanse: €2,549,392 [- €100,251]

Środki transferowe: €1,773,490

 

Transfery (Świat):

 

1. Jeda (27, AM RLC, FC; Brazylia) z Vicenzy do Santosu, €2,800,000

2. Gergely Rudolf (22, ST; Węgry) z Nancy do CSKA Moskwa, €2,000,000

3. Alexandr Pavlyenko (22, AM LC; Rosja 13m / 1br U-21), €925,000

4. Leandro Gioda (22, SW, DC; Argentyna) z San Lorenzo do Säo Paulo, €900,000

 

Transfery (Polacy): —

 

Ligi:

 

Anglia: Liverpool [+5]

Finlandia: —

Francja: Monaco [+2]

Niemcy: Werder [+10]

Włochy: Juventus [+7]

Norwegia: —

Polska: Wisła K [+7]

Rosja: Spartak Moskwa [+0]

Szwecja: —

Odnośnik do komentarza

Najciekawszą z nowych postaci na Vuosaari był zdecydowanie czarnoskóry Atiku. Ghańczyk to olbrzymi talent i niemal murowany kandydat na gwiazdę. Spore nadzieje pokładam również w młodym Ståhlu, który w swoim pierwszym meczu w Wikingach zagrał fenomenalnie.

Kolejnym niechcianym w Helsinkach kopaczem był Ville Saxman, zawodnik juniorskiej drużyny, jednak bez cienia talentu. Za €1,000 powędrował do drużyny MPS.

 

W klubie szło ku lepszemu, widać to było gołym okiem. Jak grom z jasnego nieba spadły na nas reprezentacyjne powołania. Viikingit po raz pierwszy miał swoich piłkarzy w reprezentacjach. Co prawda były to reprezentacje juniorskie, ale i tak Mannströmowi (U-21) i Tukii (U-19) należały się pochwały.

 

W czasie przygotowań do ostatniego sparingu w siedzibie PZPN odbywało się losowanie 4. rundy pucharu Finlandii. Trafiliśmy na amatorski zespół TKT, i to będzie nasz pierwszy, inaugurujący sezon mecz.

 

Jako się rzekło ostatni mecz towarzyski przyszło nam grać w Lappenrantcie, z tamtejszym Rakuunatem. Zagraliśmy świetnie. Szybko, skutecznie i dokładnie. Oby w lidze było tak samo…

 

• Rakuunat – Viikingit 0:3 (Kunnas, Keisanen, Johansson)

Odnośnik do komentarza

Tuż przed oficjalnym startem sezonu 2007 udało się przyklepać transfer wyśmienitego Dusana Melicharka (23, GK; Czechy 1m / 0br U-21) i tym samym uporać się z problemem dotyczącym obsady bramki. Transfer ten zadowolił mnie tym bardziej, że kontuzji w zespole było sporo, a znakomity ich odsetek należał właśnie do „łapaczy”.

Nim zasiadłem do ustalenia składu, wiedziałem już, że nie zagrają zawieszony za kartki Kunnas i kontuzjowany Peteri (ok. 3 tygodni). Zestawienie 11. nie sprawiło mi większych kłopotów, ale nad doborem rezerwowych chwilę przesiedziałem. Postanowiłem zostawić w pierwszej drużynie bardzo zdolnych Vollena i Johanssona, a do składu wrzuciłem Ståhla, Henrikssona (Melicharek był jeszcze zbyt „świeży”), Atiku i Rönningberga.

 

TKT nie było wymagającym rywalem. Amatorzy, których jedynym celem była twarda walka i murowanie dostępu do własnej bramki nie mogli długo utrzymywać korzystnego rezultatu. Już w 4. minucie gry Keisanen dał nam prowadzenie uderzając głową po dośrodkowaniu Kaurii. Gospodarze po szybkiej stracie bramki… cofnęli się jeszcze głębiej, czego efektem były kolejne akcje bramkowe. Do siatki trafili Tuomainen, wykorzystując sytuację sam na sam, i Atiku, celnie przymierzając z rzutu wolnego.

Po przerwie na boisku mieliśmy mały jubileusz. Wprowadzony na drugie 45. minut Johansson stał się najmłodszym graczem w historii Viikingit (17 lat), a w dodatku w 72. minucie ustalił wynik spotkania.

Jedynym negatywem była kontuzja Atiku. Afrykanin skręcił kostkę i odpocznie ponad miesiąc.

 

25.04.2007; Puchar Finlandii 4. runda

Tammelan Stadion, Tampere, widzów: 1213

TKT [A] – [V] Viikingit 0:4 (0:3)

4. T. Keisanen 0:1

39. J. Tuomainen 0:2

44. I. Atiku 0:3

72. A. Johansson 0:4

 

MoM: Ibrahim Atiku (M R; Viikingit) — 9

 

Viikingit: E. Henriksson — J. Terho, J. Kuortti, D. Rehn, M. Ståhl — E. Rönningberg — J. Kauria (45. Ø. Vollen), I. Atiku (63. K. Genberg) — M. Äijö © — T. Keisanen (45. A. Johansson), J. Tuomainen

Odnośnik do komentarza

Totalbet.com opublikował swoje typy dotyczące fińskiej ekstraklasy. Faworytem do zdobycia tytułu jest HJK, na 2. miejscu widziany jest obecny mistrz – FC Haka, a na najniższym stopniu podium stanąć ma MyPA. Nasze szanse oceniane są w wartości 500-1, co oznacza, że o tytuł nie powalczymy, ale o utrzymanie – jak najbardziej.

 

Kolejnym zawodnikiem, który stał się już eks-Wikingiem stał się Pasi Katajamäki (17-16-6, 7.00), którego puściliśmy na wolny transfer.

 

KWIECIEŃ 2007

 

Bilans: 2-0-0, bramki: 7:0

Veikkausliiga: —

Suomen Cup: 4. rnd. vs TKT (4:0)

Nagrody: —

Finanse: €2,513,544 [- €43,966]

Środki transferowe: €1,771,133

 

Transfery (Świat):

 

1. Leonardo Soledispa (24, DM; Ekwador 7m / 0br) z Barcelony (ECU) do FC Lahti, €40,000

 

Transfery (Polacy): —

 

Ligi:

 

Anglia: Liverpool [+6]

Finlandia: —

Francja: Marseille [+1]

Niemcy: Werder [+9]

Włochy: Juventus – mistrz

Norwegia: Lillestrøm [+1]

Polska: Wisła K [+4]

Rosja: Spartak Moskwa [+3]

Szwecja: Trelleborg [+1]

Odnośnik do komentarza

W 5. rundzie krajowego Pucharu czekała nas niemiła niespodzianka. Wylosowaliśmy pierwszoligowe AC Allianssi i do meczu na Vuosaari przystępowaliśmy nieco stremowani.

Na szczęście do składu wrócił Kunnas i to nasz kapitan natchnął nas wolą zwycięstwa. Mecz od początku był ostry i zacięty, ale jako pierwsi wyłamaliśmy się my. Znakomite podanie Äijö na bramkę zamienił Tuomainen. Swoje prowadzenie trzymaliśmy spokojnie, mądrze rozgrywając futbolówkę, a czasami nagle przyspieszając siejąc popłoch w defensywie gości. Allianssi nie pomógł nawet fatalnie dysponowany Marcin Burkhardt, który oddał całkowicie środek pola moim graczom. Drugi mecz w sezonie i druga wygrana. Teraz czas na ligowe zmagania…

 

5.05.2007; Puchar Finlandii 5. runda

Vuosaari, Helsinki, widzów: 170

Viikingit [V] – [V] AC Allianssi 1:0 (1:0)

21. J. Tuomainen 1:0

 

MoM: Gianny Joinville (D C; Allianssi) — 8

 

Viikingit: E. Henriksson — J. Terho (45. A. Mäkelä), J. Kuortti, D. Rehn, M. Ståhl YC — K. Kunnas © — K. Genberg YC, J. Kauria (63. V. Malakeev) — M. Äijö — T. Keisanen (45. A. Johansson), J. Tuomainen YC

Odnośnik do komentarza

W finale Pucharu UEFA niespodzianki nie było. Tytuł obroniła włoska Roma łatwo radząc sobie z Grekami z Panathinaikosu 3:1 (Joo-Young, Aquilani, ManciniKonstantinidis).

 

W Viikingit zaś czekaliśmy na inaugurację ekstraklasy. Swój pierwszy mecz na tym szczeblu rozgrywek grać mieliśmy na wyjeździe, z Jaro.

Najważniejszym postanowieniem gospodarzy było polowanie na nasze nogi. Trafili dwa razy. Najpierw w Kunnasa, a następnie w Rehna. Samo spotkanie nie było olśniewające, a Viikingit miał w nim sporą przewagę. Poprzeczka, gol ze spalonego – po stronie Jaro nic takiego nie miało miejsca. Rozegraliśmy dobry mecz, ale osłabieni stratą dwóch ważnych graczy nie zdołaliśmy z Pietarsaari wywieźć kompletu punktów.

Znakomicie zaprezentował się debiutujący Melicharek, wyciągając kilka „ciężkich” piłek.

 

10.05.2007; Veikkausliga [1/26]

Keskuskenttä, Pietarsaari, widzów: 1255

Jaro [—] – [—] Viikingit 0:0 (0:0)

 

MoM: Markus Ståhl (D R; Viikingit) — 8

 

Viikingit: D. Melicharek — J. Terho, J. Kuortti, D. Rehn (45. C. Pereyra-Suarez), M. Ståhl YC — K. Kunnas © (40. E. Gönningberg) — K. Genberg (45. Ø. Vollen), J. Kauria — M. Äijö — T. Keisanen, J. Tuomainen

Odnośnik do komentarza

Losowanie 6. rundy krajowego pucharu nie wzbudziło wiele emocji. Trafiliśmy na beniaminka First Division – SalPa. Zagramy na wyjeździe.

 

Tuż przed inauguracją ekstraklasy na własnym boisku, odbył się szereg uroczystości, które znamionowały dość historyczny sukces. Najpierw odsłonięto pamiątkową tablicę, z której złotymi literami biło „1945 – 2006”. 61 lat tradycji uświetnione awansem do ekstraklasy. Były pokazy sztucznych ogni, były przemówienia, a wszystko utrzymane w atmosferze piłkarskiego święta. Ewidentnie Wikingowie szli do przodu, przynajmniej jeśli chodzi o klubową organizację i zarządzanie.

 

Pierwszym gościem na Vuosaari okazał się zespół TP – 47. Typowi ligowi średniacy, których największym sukcesem było zajęcie 7. miejsca w 1. lidze przed rokiem.

Ja zaś borykałem się z kilkoma kontuzjami, które mogły poważnie pokrzyżować nasze plany. Na miejsce Rehna do składu wstawiłem Vollena, a Kunnasa zastąpił Rönningberg.

Plan mieliśmy jeden. Grać składnie i oddać jak najwięcej strzałów na bramkę rywali, wszak tylko tak wygrywa się mecze. Pierwszą piękną akcję kibice obejrzeli w 9. minucie. Kauria przejął piłkę w środku pola i pięknym, długim podaniem obsłużył w polu karnym Genberga. Kalle dołożył nogę, a stadion zawył z zachwytu nad historyczną bramką Wikingów.

Po bramce nieco odpuściliśmy dając zepchnąć się do defensywy, co tuż przed przerwą wykorzystali goście. Tom Svarvar uprzedził Ståhla i płaskim strzałem po długim rogu nie dał szans na skuteczną obronę.

Wiedziałem, że mecz jest absolutnie do wygrania, dlatego zaryzykowałem i posłałem aż 3. graczy do boju na drugie 45. minut. Podziałało.

Przez długi czas prowadziliśmy grę, jednak nasza indolencja strzelecka była tego dnia zadziwiająca. Pudłowaliśmy, a TP – 47 wciąż uśmiechało się do losu. W końcu, na 15. minut przed zakończeniem spotkania fortuna odwróciła się w naszą stronę. Bramkarz gości popełnił fatalny błąd, niemalże wykładając piłkę Tuomainenowi, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w pustej siatce. Więcej bramek już nie padło, pierwsza wygrana w ekstraklasie stała się faktem.

 

13.05.2007; Veikkausliiga [2/26]

Vuosaari, Helsinki, widzów: 250

Viikingit [9.] – [5.] TP – 47 2:1 (1:1)

9. K. Genberg 1:0

45. T. Sarvar 1:1

75. J. Tuomainen 2:1

 

MoM: Miikka Äijö (AMC; Viikingit) — 8

 

Viikingit: D. Melicharek — J. Terho, J. Kuortti, Ø. Vollen, M. Ståhl — E. Rönningberg — K. Genberg YC (45. A. Lyytikäinen), J. Kauria (45. A. Mäkelä) — M. Äijö © — T. Keisanen (45. A. Johansson), J. Tuomainen

Odnośnik do komentarza

Do meczu z faworyzowanym MyPa przystępowaliśmy osłabeni, ale ze spokojem. Rywale po 2. ligowych meczach pląsali gdzieś w dole tabeli, a my pięliśmy się ku górze.

Jedyną roszadą, na jaką sobie pozwoliłem była obsada bramki. Podmęczonego Melicharka zastąpił Hneriksson, który w poprzednich meczach zbierał niemal wzorowe noty.

 

Pierwsza połowa gry była wyjątkowo ospała. Nie licząc kilku sytuacji z obu stron, kibice (zjawił się o 1 fan więcej w stosunku do poprzedniego spotkania) mogli narzekać na nudę. Jednak to Wikingowie mimo wszystko nadawali ton grze i w drugiej części gry zadaliśmy dwa ciosy. O ile na bramkę Keisanena w 47. minucie goście zdołali odpowiedzieć trafieniem Karjalainena, to gol rezerwowego Johanssona (56. minuta) położył ich na łopatki. Fantastycznie zagrał – ponownie - Äijö, do którego należał cały środek pola.

Chłopcy poradzili sobie znakomicie, pokazując, że Viikingit nie będzie dostarczycielem punktów. Przynajmniej na własnym terenie.

 

16.05.2007; Veikkausliiga [3/26]

Vuosaari, Helsinki, widzów: 251

Viikingit [5.] – [12.] MyPa 2:1 (0:0)

47. T. Keisanen 1:0

49. L. Karjalainen 1:1

56. A. Johansson 2:1

64. K. Genberg (V) knt.

 

MoM: Miikka Äijö (AMC; Viikingit) — 8

 

Viikingit: E. Henriksson — J. Terho, J. Kuortti (23. C. Pereyra - Suarez), Ø. Vollen YC, M. Ståhl — E. Rönningberg — K. Genberg, J. Kauria YC (45. A. Mäkelä) — M. Äijö © — T. Keisanen, J. Tuomainen (45. A. Johansson)

 

Po meczu, mając na oku kondycję swoich zawodników postanowiłem dać im dwa dni wolnego.

Odnośnik do komentarza

W 4. serii spotkań czekał nas ciężki wyjazd do 7. w tabeli MIFK. Gospodarze byli faworytami, ale my opromienieni swoją ostatnią postawą pragnęliśmy sprawić niespodziankę. Do pierwszego składu za kontuzjowanego Genberga wskoczył junior Mannström, a do szerokiej kadry włączyłem rekonwalescenta Peteriego.

 

Viikingit zagrał perfekcyjnie. Dokładnie tak, jak sobie to wymyśliłem i przekazałem piłkarzom. Agresywnie, pewnie i przede wszystkim skutecznie. Pogrom, który zgotowaliśmy MIFK zaskoczył całą Finlandię i stał się tematem nr 1 w mediach.

Mecz rozstrzygnął się praktycznie do przerwy. Trzy piękne akcje Keisanena i jego hat – trick znamionowały wielką formę napastnika, który w Helsinkach miał dotąd sporo problemów. W drugiej połowie kibice obejrzeli jeszcze jednego gola. Sytuację sam na sam wykorzystał chyba największy (po Mannströmie) talent biało – czerwonych, Axel Johansson.

 

20.05.2007; Veikkausliiga [4/26]

Wiklöf Holding Arena, Maarianhamina, widzów: 1786

MIFK [7.] – [2.] Viikingit 0:4 (0:3)

7. T. Keisanen 0:1

30. T. Keisanen 0:2

40. T. Keisanen 0:3

50. A. Johansson 0:4

 

MoM: Markus Ståhl (DR; Viikingit) — 10

 

Viikingit: E. Henriksson — J. Terho YC, J. Kuortti, Ø. Vollen YC, M. Ståhl — E. Rönningberg YC — S. Mannström (45. J. Peteri), J. Kauria (70. C. Pereyra – Suarez) — M. Äijö © — T. Keisanen YC (45. A. Johansson), J. Tuomainen YC

Odnośnik do komentarza

Finał Ligi Mistrzów okazał się sprawą angielsko – niemiecką. Wyspiarze, a konkretnie gracze Liverpoolu okazali się lepsi od Bawarczyków z Bayernu i zwyciężyli 1:0. Szczęśliwym strzelcem jedynej bramki był Djibrill Cissé.

 

Tuż przed ligowym spotkaniem z TPS z obozu młodzieżowej (U-19) kadry Finlandii dobiegły bardzo niepokojące wieści. Grający w eliminacjach MME Mannström nabawił się poważnej kontuzji. W meczu z Francją młody pomocnik zerwał mięsień łydki i jego kariera stanęła pod sporym znakiem zapytania.

 

Sam mecz bardzo rozczarował. Ani Viikingit, ani 10. w tabeli TPS nie zagrało dobrze. Najbliżej strzelenia bramki byli goście, kiedy w 22. minucie trafili w poprzeczkę bramki Henrikssona.

Mecz walki, w którym żadna z drużyn nie zagrała na odpowiednim poziomie by wyrwać komplet punktów rywalom.

 

27.05.2007; Veikkausliiga [5/26]

Vuosaari, Helsinki, widzów: 388

Viikingit [2.] – [10.] TPS 0:0 (0:0)

 

MoM: Jussi Nuorela (DR; TPS) — 8

 

Viikingit: E. Henriksson — J. Terho, J. Kuortti, Ø. Vollen, M. Ståhl — E. Rönningberg — J. Peteri (70. A. Mäkelä), J. Kauria (45. V. Malakeev) — M. Äijö © — T. Keisanen (45. A. Johansson), J. Tuomainen

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...