Skocz do zawartości

Bundesliga


Rekomendowane odpowiedzi

wreszcie Bayern zagral jak nalezy. 3:0 z Wolfsburgiem i debiut marzenie Robbena, ktory potrzebowal 45 minut, aby zdobyc dwie bramki, po dwoch asystach Riberego. Oj potrzebny w Bayernie byl taki boiskowy samolub jak Robben, z bardzo dobra technika :) Tymoszczuk tez wreszcie zagral jak nalezy. Szczerze mowiac widzialbym Boruca w Bayernie - Butt to dobry golkiper, ale Boruc ze swoim charakterem swietnie by sie tam wpisal. O Rensingu nie wspominam - on sam siebie wygryza ze skladu ;)

Odnośnik do komentarza

Mówiąc szczerze bym się bardzo zdziwił, bo fakt, FCN szukał napastnika, ale wczoraj wypożyczyli na rok młodego Choupo-Motinga z HSV, więc "ilościowo" atak jest dość napakowany. Prawda, że Eigler i Boakye najprawdopodobniej nie przeskoczą pewnego poziomu, a Charisteas, no cóż, to Charisteas, ale nie sądzę by po roku banicji w drugiej lidze klub wydawał kokosy na pensje. Ale może Oenning go widzi w nowej taktyce wyjazdowej, gdzie gramy jednym "tankiem" z przodu i liczną pomocą. Może jako skrzydłowy? W BVB ztcp Ebi tez nie był środkowym :-k

 

 

Ostatni art o Smolarku w lokalnej Nurnberger Zeitung jest z 27 sierpnia. I to tylko w ramach plotki.

Możliwe jednak, ze jak kadra jest w Bawarii, to jakieś rozmowy są prowadzone, co umknęło lokalnej prasie, a jakiś "ptaszek" wyniósł niusa z obozu do polskich mediów.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja tez bardzo licze na ten transfer i 10 razy dziennie sprawdzam wszystki serwisy i poszukuje informacji czy juz podpisal :/

Niestety dzisiaj pojawily sie informacje ze HSV zainteresowany jest podpisaniem kontraktu z Ebim, bo zostalo im 2 napastnikow, po kontuzji Guerrero, graja w 3 rozgrywkach i koniecznie kogos potrzebuja. Nie ukrywam ze bede niesamowicie rozczarowany jak Ebi pojdzie do Hamburga, ale z drugiej strony nie ma sie mu co dziwic :|

Odnośnik do komentarza

FCN dzisiaj zgarnął pierwszą trójkę w sezonie pokonując M'gladbach 1-0. Jedyną bramkę strzelił Peer Kluge. Dobrze, ze przerwana została seria porażek u siebie. Zespół grał całkiem nieźle, w drugiej troszkę za bardzo czailiśmy się na kontry i za mało prowadziliśmy grę, oddając inicjatywę gościom, ale jakieś wielkie zagrożenie z tego nie wynikało. Dopiero w doliczonym czasie mogło być bardzo nieprzyjemnie, ale na szczęście bardzo pewny w przekroju całego spotkania Schaefer wszystko wybronił. Inna sprawa, że wtedy powinno być co najmniej 2-0. Powinno, ale nie było, bo akcje wykańczał (dosłownie, zabijał je ;) ) "Kuna" Charisteas. Dzisiaj już absolutnie przegiął marnując w ciągu 3 minut jedną 1000% ("przyjmował" kolanem) a potem kontrę 3 na 2 wykończył field goalem z 13 metrów.

Katastrofa. Nie wiem, może ma jakieś problemy, ale niech się przełamuje gdzie indziej. Klub, który musi ciułać punkciki nie może sobie pozwolić na takiego paździerza, co w bramkę trafić nie umie. Juz go mam powyżej uszu.

Znowu przegrał Wolfsburg, a kolejną klęskę zaliczyła BVB. Bayern po przyjściu Robbena stał się trochę zespołem z innej planety i nie wiem, chyba tylko jak się pokłócą czy połamią to nie zdobędą mistrzostwa...

Odnośnik do komentarza

Bayern po przyjściu Robbena stał się trochę zespołem z innej planety i nie wiem, chyba tylko jak się pokłócą czy połamią to nie zdobędą mistrzostwa...

oni troche przypominaja Real Madryt z ery galacticos. Sila razenia ogromna, nawet na poziomie europejskim, a na Bundeslige to faktycznie inna planeta, ale obrona to jest masakra i obawiam sie (bo oczywiscie kibicuje im :D ), ze przez to w Lidze Mistrzow nie zajda daleko. W bundeslidze moze styknie bo beda strzelali wiecej bramek i pewnie same overy beda ;)

 

Natomiast obrona: Braafheid to poki co jest dno, Badstuber jest mlodziutki - ma zadatki na dobrego obronce, no ale ligi mistrzow z nim nie da sie wygrac zwlaszcza jesli zobaczymy z kim tworzy duet - Van Buyten. Jedynie Lahm jest obronca na miare europejska choc narazie brak mu formy. Ta obrona mi troche przypomina obrone, ktora grala przeciw Barcelonie w LM (tam na skutek kontuzji kluczowych graczy graly 2 "talenty" Lell i Breno) i wiadomo jak sie skonczylo. Przy silnym zespole w obronie bedzie rzeznia, no chyba, ze Badstuberowi wystarczy np. pol sezonu, aby hmm ustabilizowac forme i pokazac, ze talent ma na miare reprezentacji (w przyszlosci). Ok, jest jeszcze Pranjic i Demichelis - oni pewnie zluzuja Braafheida i Van Buytena, ale wg mnie sprzedaz Lucio wyjdzie nam bokiem. Zreszta, z Borussia pierwsza polowa to byla tragedia, dopiero w drugiej caly ten potencjal zaskoczyl. NA plus Van Gaala mozna zaliczyc to, ze nie boi sie stawiac na mlodych zawodnikow, bez nazwisk - mam tu oczywiscie wychowankow Badstubera i Mullera. To nie latwe w Bayernie bo przeciez nie bez przyczyny bawarczykow nazywa sie takze FC Hollywood. Tam zawsze byly pieniazki, skandaliki itd.

 

ps. choc bramki, przynajmniej dwie, to byly stadiony swiata :)

Odnośnik do komentarza

Przyznam się szczerze, że Bundesligę oglądam od tego sezonu(dzięki ES), dotychczas tylko Premiership+Gran Derbi. Wczoraj oglądnąłem Bayern i moja analiza:

 

Jeśli chodzi o ofensywę to jest bezsprzecznie najlepsza w lidze. Gomez, Robben, Ribery, Olic, Klose to gracze klasowi. Sytuacja zmienia się w obronie. Lahm to bezsprzecznie poziom światowy, van Buyten jeszcze może być, ale tych dwóch pozostałych trzeba zastąpić. Bayern się pozbierał i chyba zaczyna wygrywać. Rzeczywiście, bramka Riberego i druga Mullera to 'wisienki'. Trzeba poczekać na m.in. Beyer Leverkusen, żeby ocenić formę. W LM z taką obroną nie daje im większych szans.

Robben to był zawsze cipiarz i za to wielu go nie lubi. Jak wyjdzie to jest dobrze, jak nie-klapa.

Odnośnik do komentarza

Od zawsze słynął z inywidualnych akcji, które nie zawsze miały powodzenie. Często gdy 90% piłkarzy podałoby do kolegi, on wykonuje bezsensowny drybling. Dużo strzela, drybluje, ale jak nie wchodzi to jest problem. Często ma wyłączoną funkcję 'podaj'. To nie tylko moje odczucie także innych kibiców różnych klubów, więc Ty możesz myśleć inaczej.

 

p.s. Ciekawie zapowiada się dzisiaj Hannover vs. Werder...

Odnośnik do komentarza

FCN ma znowu zaszczyt goscic w 2 ciekawych statystykach.

FCN jest 6 zespolem w lidze pod wzgledem sytuacji bramkowych z gry. Mamy srednio 6 szans na zdobycie bramki na mecz, co jest naprawde dobrym wynikiem. Jednak z drugiej strony jest nasz atak, ktory nie wie jak bramka wyglada. FCN zdobyl jak dotad w tym sezonie cele 3 bramki :o z tego az jedna napastnik i tym samym zajmuje z wykozystaniem szans w wysokosci 10% ostatnie miejsce w lidze :|

Odnośnik do komentarza

FCN ma znowu zaszczyt goscic w 2 ciekawych statystykach.

FCN jest 6 zespolem w lidze pod wzgledem sytuacji bramkowych z gry. Mamy srednio 6 szans na zdobycie bramki na mecz, co jest naprawde dobrym wynikiem. Jednak z drugiej strony jest nasz atak, ktory nie wie jak bramka wyglada. FCN zdobyl jak dotad w tym sezonie cele 3 bramki :o z tego az jedna napastnik i tym samym zajmuje z wykozystaniem szans w wysokosci 10% ostatnie miejsce w lidze :|

 

 

Ale macie też Kuna Charisteasa :keke:

 

SCF znowu zaskoczył na wyjeździe. Chyba tam, gdzie możemy żelazną (?) obronę swojej bramki połączyć z szybką, kombinacyjną grą z kontry będziemy wygrywać. Tym razem aż 4:0 w Berlinie i chociaż Hertha w tym sezonie dość dołuje, to mimo wszystko wynik jest godny odnotowania, zwłaszcza, że dzięki temu odbiliśmy się od dołu :jupi: i jesteśmy na 11 miejscu :-)

Odnośnik do komentarza

No Freiburg, troch zaskakuje tymi zwyciestwami wyjazdowymi.

 

FCN niestety nie przywiozl zadnych punktow z zakazanego miasta, chociaz byli o krok od punkcika. Pomimo porazki jest kilka pozytywnych akcetow. Miejmy nadzieje ze trend zostanie podtrzymany i jutro awansujemy na nastepnej rundy pucharu DFB.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...