Skocz do zawartości

Bundesliga


Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi sie, ze FCN to zbyt znana marka, zeby sobie na takie cos pozwolic. Na pewno uda im sie sprowadzic kilku ciekawych graczy, a dokladajac do tego zatrzymanie w klubie takich pilkarzy jak Schafer czy Mintal powinno gwarantowac spokojne utrzymanie w zblizajacym sie sezonie, a potem znow walke o europejskie puchary, w ktorych przeciez tak niedawno FCN gralo.

Odnośnik do komentarza

Hyhy, nie zapominajmy, ze mówimy o zespole, który ma na koncie rekordową ilośc spadków (chyba Arminia do nas doszlusowała w tym sezonie) tak więc to, ze przygoda potrwa rok jest w pewnym stopniu prawdopodobne - po spadku z 2008 nic mnie nie zaskoczy :-k

Podobno Areva ma zainwestować grubsze środki w zespół, więc dojdą jakieś wzmocnienia (na pewno atak by się przydało "podrasować", bo Boakye i Eigler mimo kapitalnych baraży to nie są gracze pierwszej jedenastki klubu BuLi) bo z nieruszonym składem sezon będzie niesamowicie ciężki. Plus jest taki, że zrezygnowano z polityki "starych Czechów" a mamy masę młodzików wyciągniętych z innych zespołów i mam nadzieję, ze ci chłopcy, którzy okrzepli na drugoligowym froncie zagrają bez kompleksów na pierwszoligowym poziomie.

Schaefer i Mintal na pewno zostaną, zapewne zostanie też Mnari, Pinola i Wolf (oby był zdrowy!) tak więc tacy ostatni nie będziemy. Ale jak dla każdego beniaminka będzie to bardzo trudny sezon.

Odnośnik do komentarza

No to rozpoczynamy przygotowania do nowego sezonu. Tak jak juz me_who pisal Arewa nie bedzie sie lumpic i FCN w nowy, pierwszoligowy sezon startuje z etatem 32 milionow eurosow. Niezle, jezeli wezniemy pod uwage, ze w zeszlym sezonie mielismy zawrotne pieniadze jak na 2 lige do dyspozycji, a byly to 24 miliony.

 

Na nieszczescie, a moze i szczescie wraca do nas znowu zwany Kuna Angelos Charisteas. Wiem ze chca go sprzedac, bo jest za drogi. Ale czy klos go zechce??? Do tego FCN podpisal juz umowe z pomocnikiem Thomasem Broichem.

Poza tym ciza, jak tylko bedzie cos nowego napewno o was nie zapomne :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
SC-Verteidiger Ömer Toprak, 19, ist am Dienstagabend bei einem Unfall auf einer Kartbahn verletzt worden und erlitt dabei Verbrennungen. Er wird derzeit in einer Spezialklinik behandelt. Der SC Freiburg bittet um Verständnis, dass über die Folgen der Verletzungen und den genauen Unfallhergang zum gegenwärtigen Zeitpunkt keine Angaben gemacht werden können. Entscheidend ist, dass Ömer Toprak so schnell wie möglich wieder gesund wird.

 

Tragicznie dla Omera Topraka, utalentowanego niemieckiego piłkarza, zakończył się wypad z przyjaciółmi. Obrońca SC Freiburg, beniaminka Bundesligi i juniorskiej reprezentacji Niemiec, miał wypadek podczas jazdy gokartem - informuje jeden z berlińskich dzienników.

 

Jego gokart zderzył się z innym pojazdem. Eksplodował bak. Gokart, jak również 19-letni zawodnik stanęli w płomieniach. Obrońca SC Freiburg został natychmiast przewieziony do specjalistycznej kliniki, gdzie przejdzie zabieg przeszczepu skóry.

 

Jego kariera zawisła na włosku. Nie wiadomo bowiem, czy jeszcze kiedykolwiek wróci on do futbolu. Najbardziej w wypadku ucierpiały nogi piłkarza.

 

Super kurna.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Występujący dotychczas w drużynie 21-krotnego mistrza Niemiec Bayernu Monachium, brazylijski piłkarz Ze Roberto, związał się dwuletnią umową z drużyną Hamburger SV - poinformował klub na swojej oficjalnej stronie internetowej.

 

Urodzony w Sao Paulo 34-letni lewonożny pomocnik ma na koncie 84. występy w kadrze Brazylii, dla której strzelił 6 bramek oraz 282. spotkania w Bundeslidze. Ze Roberto w przeszłości grał również w Realu Madryt i Bayerze 04 Leverkusen.

 

Zawodnik, który przeszedł do HSV na zasadzie wolnego transferu, w drużynie z Hamburga będzie występował z numerem ósmym na koszulce.

 

Określenie, że grał w Realu Madryt jest mocne. Rozegrał aż 15 spotkań. Ale nic tak nie cieszy, jak osłabienia Bayernu :keke:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Parę nowinek z obozu FCN

Do tej pory Club zaliczył 6 spotkań sparingowych, 5 wygrał i jedno przegrał (0-1 z BVB)

 

Odkryciem sparingów jest młody Güngör Kaya, który strzelił kilka bramek. Do skłądu wrócił Charisteas i fakt, ze gra w sparingach, oznacza, że najprawdopodobniej zostanie w Norymberdze.

W jednym ze sparingów zagrał młody Polak - Tomasz Wełnicki -który dołączył do FCN z młodzieżówki Bochum (tak jak wspomniany wcześniej Kaya). Do pierwszej drużyny przesuniętych zostało dwóch młodzików z drugiego zespołu - Kotzke i Stiefler. Obaj otrzymali zawodowe kontrakty.

O innych transferach na razie cicho i choć bardzo mi się podoba polityka ściągania i promowania młodych, to nie mam pewności, czy to wystarczy na utrzymanie w BuLi :-k

 

Odbyło się losowanie 1 rundy DFB Pokal - FCN jedzie na bardzo niesympatyczny teren do Drezna. Po tym co widziałem w ubiegłym sezonie w Rostocku, łatwo się domyślić, że będzie tam "grubo". Tym bardziej, ze kibice Dynamo, obok tych z Lipska czy Halle mają opinię najagresywniejszych.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

No i zaczelo sie :) W prawdzie liga jeszcze nie ruszyla, ale sezon zostal rozpoczety pucharem DFB. FCN walczyl bedzie dopiero jutro o 15:30 ale pierwsza runda zaszela sie juz dzisiaj. A oto wyniki:

 

Babelsberg - Leverkusen 0:1 (0:0) - Bayer mial spore problemy i nie mogl zmeczyc czwartoligowca

SVWW - Wolfsburg 1:4 (0:2) - wszystko jasne

Lübeck - Mainz n.V. 2:1 - pierwsza niespodzianka

Osnabrück - Rostock 2:1 (0:0) - mala niespodzianka

B'schweig - Lautern 0:1 (0:0) - K'lautern od 35 minuty w 10

Ingolstadt - Augsburg 1:2 (0:2)

Odnośnik do komentarza

A tu wyniki sobotnich sporkan (15:30):

Dresden - Nürnberg 0:3 (0:2) - wlasnie tak sobie to wyobrazalem :]

Großaspach - VfB 1:4 (1:0)

FSV - Gladbach 1:2 (0:1)

Weiden - Dortmund 1:3 (0:1)

Elversberg - Freiburg 0:2 (0:1)

Emden - Köln 0:3 (0:1)

Paderborn - 1860 0:1 (0:1)

U'haching - Bielefeld 0:3 (0:2)

 

Nie wiem jak tam jet z dostepnoscia, ale podsumowanie pierwszej rundy pucharu DFB dzisiaj o 22:30 na ZDF

Odnośnik do komentarza

Pierwsza runda Pucharu DFB zakonczona. Ponizej niedzielne wyniki:

 

1. FC Union Berlin - Werder Bremen 0:5 (0:3)

 

FC Oberneuland - 1899 Hoffenheim 0:2 (0:0)

 

FC 08 Villingen - FC St. Pauli n.V. 0:2

 

Concordia Hamburg - TuS Koblenz 0:4 (0:3)

 

VfB Speldorf - Rot-Weiß Oberhausen 0:3 (0:1)

 

Rot-Weiß Erfurt - MSV Duisburg 1:2 (0:1)

 

Wormatia Worms - SpVgg Greuther Fürth n.V. 0:1

 

Torgelower SV Greif - Alemannia Aachen 1:4 (1:2)

 

Eintracht Trier - Hannover 96 3:1 (0:1)- :o

 

SpVgg Neckarelz - Bayern München 1:3 (0:0)

 

Kickers Offenbach - Eintracht Frankfurt 0:3 (0:0)

 

Sportfreunde Lotte - VfL Bochum 0:1 (0:0)

Odnośnik do komentarza

Nawet nie wiecie jak sie ciesze, ze sezon sie znowu zaczal :D

 

Dla niektorych jednak sam poczatek sezonu nie byl zbyt udany. FSV Mainz 05 po niespodziewanym wylocie w pierwszej rundzie Pucharu DFB zakonczylo wspolprace z trenerem Jörnem Andersenem. Trener poprowadzil druzyne z Moguncji do pierwszej ligi i nie dostal nawet szansy, zeby w niej "zagrac" nawet jednego spotkania. Wydaje mi sie, ze Mainz jest dosc w rozsypce i bedzie mialo przez to spore problemy zeby utrzymac klase.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie, to jest zbyt pochopna decyzja, działaczy FSV. Rywal był trudny, a myślę, że mogli wyjść z tego "dołka". Polski przykład Skorży jest tutaj idealnym przykładem, gdzie trener mimo nawet sensacyjnej porażki pozostaje na "stołku", choć oczywiście Europe League to nie ta sama ranga turnieju co DFB.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to tez jest bzdura. Trener robi przygotowanie do sezonu, planuje kadre i po mozna powiedziec pierwszym meczu wylatuje. Gdzie tu logika. Teraz przyjdzie ktos nowy i bedzie sie dopasowac to co ma do swojej wizji. Do tego dochodzi, ze puchary kieruja sie wlasnymi prawami i tej porazki bym az tak surowo nie ocenial. Duzo mocniejsze kluba z pierwszej ligi mialy spore problemy z przejsciem do nastepnej rundy. Ciekawy jestem co z nimi bedzie? Jesli sie rozsypia to dobrze dla FCN, bo by byl pierwszy kandydat spadkowy :]

Odnośnik do komentarza

Napiszę tutaj, choć nie wiem czy to już było gdzieś pisane :P W każdym razie teraz się dowiedziałem, że Bundesliga pokazywana będzie na Eurosporcie, 5 spotkań co tydzień, reszta skróty. Ciekawie może być, bo Eurosport i Eurosport2 nadają teraz w HD.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...