Skocz do zawartości

Bundesliga


Rekomendowane odpowiedzi

No musiałoby się stać sporo, żeby udało Wam się awansować bezpośrednio, ale sądzę, że możecie spokojnie patrzeć na baraże, bo cała ostatnia trójka (Arminia, Energie, Karlsruhe) jest dość słaba. Chyba najbardziej nie chciał bym na waszym miejscu się mierzyć z Energie, które jest mocno nieprzewidywalne :-)

 

23.05.09	15:30	VfL Wolfsburg	:	Werder Bremen		
23.05.09	15:30	Eintracht Frankfurt	:	Hamburger SV		
23.05.09	15:30	Bayern München	:	VfB Stuttgart		
23.05.09	15:30	Energie Cottbus	:	Bayer Leverkusen		
23.05.09	15:30	Arminia Bielefeld	:	Hannover 96		
23.05.09	15:30	Karlsruher SC	:	Hertha BSC		
23.05.09	15:30	Bor. Mönchengladbach	:	Borussia Dortmund		
23.05.09	15:30	FC Schalke 04	:	1899 Hoffenheim		
23.05.09	15:30	1. FC Köln	:	VfL Bochum 1848

Odnośnik do komentarza

No i Wolfsburg majstrem :jupi: Bayern ostatecznie wygrał ze Stuttgartem i zajął drugie miejsce. Z Buli poleciała Arminia i Karlsruhe, a w barażach zagra Energie.

Nie udało się wejść do Ligi Europejskiej BVB, która zremisowała 1:1 po golu Błaszczykowskiego. Warto zaznaczyć, że BVB miało miejsce w pucharach jeszcze w 91 minucie, gdy w meczu Frankfurt-HSV był remis 2:2. Wówczas Trochowski strzelił bramkę na 3:2 dla HSV. Jednak powtórki pokazały, że był na spalonym.

Odnośnik do komentarza
W sobotę VfL Wolfsburg po raz pierwszy w historii wywalczyło mistrzostwo Niemiec i jeszcze tego samego dnia szefostwo tego klubu poinformowało, że nowym trenerem piłkarzy "Wilków" będzie Armin Veh.

 

48-letni szkoleniowiec ostatnio prowadził VfB Stuttgart, z którym wywalczył mistrzostwo Niemiec. Od listopada 2008 roku pozostawał bez pracy.

 

Zastąpi on na stanowisku trenera VfL Wolfsburg Felixa Magatha, który już wcześniej związał się kontraktem z Schalke 04 Gelsenkirchen.

Z pewnością drużyna sporo straci po odejściu Magatha, który mimo, że naszego Jacusia "zniszczył", od pozostałych wykrzesał bardzo wiele. Veha na coś takiego nie stać.

Odnośnik do komentarza
W sobotę VfL Wolfsburg po raz pierwszy w historii wywalczyło mistrzostwo Niemiec i jeszcze tego samego dnia szefostwo tego klubu poinformowało, że nowym trenerem piłkarzy "Wilków" będzie Armin Veh.

 

48-letni szkoleniowiec ostatnio prowadził VfB Stuttgart, z którym wywalczył mistrzostwo Niemiec. Od listopada 2008 roku pozostawał bez pracy.

 

Zastąpi on na stanowisku trenera VfL Wolfsburg Felixa Magatha, który już wcześniej związał się kontraktem z Schalke 04 Gelsenkirchen.

Z pewnością drużyna sporo straci po odejściu Magatha, który mimo, że naszego Jacusia "zniszczył", od pozostałych wykrzesał bardzo wiele. Veha na coś takiego nie stać.

 

 

Bo? Potrafi wykrzesać z gówna szarlotkę, jak zrobił to w Mieście Mercedesa. To nie jest anonimowa pipka :-)

Odnośnik do komentarza

Ja się może się nie znam, ale ptaszki ćwierkają, że Mario Gomez został/zostanie zawodnikiem Bayernu M. Hmm.. Już wcześniej zaklepali Olića (tak się to pisze? ;) ). . Teraz w ataku będą mieli Klose, Toniego, Gomeza i Olića. Trochę dużo takiej klasy zawodników jak na jeden klub ;]

Odnośnik do komentarza
Bo? Potrafi wykrzesać z gówna szarlotkę, jak zrobił to w Mieście Mercedesa. To nie jest anonimowa pipka :-)

No i potem ta szarlotkę ekhm, wydalił ponownie trzymając się toaletowych opisów. W Wolfsburgu jest świetny zespół. Teraz muszą tylko ugruntować swoją pozycję, a to Vehowi ze Stuttgartem się nie udało, bo zespól mu się rozsypał w ciągu kilku miesięcy. Tak więc znowu jest w punkcie "szarlotka" i tylko teraz jest kwestia, czy wyciągnął z okresu pomistrzowskiego jakieś nauki, bo jak nie, to w 2010 Wolfsburg będzie miał nowego trenera..

Najciekawsze jednak będzie to, czy zatrzymają Dżeko i Grafite, bo to co ci panowie zrobili w tym sezonie jest niebywałe, nie pamiętam takiego zabójczego duety w BuLi :-k

Btw, przy okazji widać jaki van Heesen był dupa, skoro nie umiał wykorzystać potencjału Misimovica. Zvjezdan w Wolfsburgu rozkwitł, a u nas nawet się nie zbliżył do takiego poziomu :roll: Jednak miał rację odchodząc z FCN ;(

 

Teraz w ataku będą mieli Klose, Toniego, Gomeza i Olića. Trochę dużo takiej klasy zawodników jak na jeden klub ;]

Cóż, przychodzi nowy trener, więc wszyscy startują z zerowego poziomu, a Bayern ma ambicje, więc czterech klasowych napastników to nie za wiele...

Mimo wszystko, na ławkę raczej trafi Olic (wróżę mu "kariery" Poldiego i Schlaudraffa). Nie wiem też, czy Toni nie będzie chciał wrócić do Włoch.

Ciekawe, jakiego GK sobie kupią, w kickerze pojawiły się informacje, ze może to byc Neuer z Schalke. ale w Gelsenkirchen upadliby na głowę, wzmacniając teoretycznie najsilniejszy zespół ligi, skoro tak marzy im się mistrzostwo..A jak nie to zawsze Bayern może sięgnąć po Adlera, nie byłaby to pierwsza Aspiryna w Monachium ;)

Odnośnik do komentarza

Myślałem rok temu że Rensing będzie naturalnym następcą Kahna. Jako zmiennik prezentował się świetnie. Ale jak przyszło grać regularnie, to okazało się że brakuje mu klasy na grę w takiej drużynie. Ciekawi mnie jak nakręci się karuzela z golkiperami w FM Hollywood :keke:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o Neuera, to Magath powiedział stanowcze nie. Z pewnością znów niedługo wróci temat Freya w Bayernie, bo - co oczywiste - Rensing nie nadaje się na pierwszego bramkarza tej drużyny i działacze będą szukać kogoś lepszego na tej pozycji. Kto jak nie Francuz? Pewnie głównymi kandydatami będą Enke i Adler.

 

Pozostając w tematyce Bayernu, to ciekawy news pojawił się o Pizzaro. Jeśli ta wymieniona suma jest prawdziwa, to mega :rotfl: .

Odnośnik do komentarza

jako kibic Bayernu to troche jestem przybity. Jesli kwota za Gomeza jest prawdziwa to jest to gruuuba przesada. Bawarczycy maja duze luki i taka cena za melodie przyszlosci to przesada. Dla mnie to niestety kandydat do niewypalu roku. Nie znam jeszcze ostatecznego zestawienia formacji ataku, ale jesli nikt nie odejdzie to gosc moze miec problem z przebiciem sie do skladu. No chyba, ze juz przesadzone jest odejscie Toniego albo Olic bedzie bardziej w pomocy operowal. Tak czy siak to wg mnie troche za duzo. za tyle to mogliby kupic dobrego bramkarza (juz nawet takiego Boruca bym kupil - po slabym sezonie pewnie Celtic spuscil troche z tonu z gotowka, a Artur ma charakterek i moglby potrzasc cala obrona :D) i dobrego prawego obronce.

 

Nie no, Bayern przespal chyba zeszly rok jesli chodzi o transfery. Mecz z Barcelona byl kwintesencja upadku - luki w skladzie mialy dramatyczny efekt. Teraz mimo, ze juz beda nowi to na oko jeszcze ze 2-3 potrzeba do kadry jesli chce sie cos ugrac w LM, no i w Bundeslidze. Choc biedny to Bayern nie jest - chyba w tym sezonie naprawde duzo kasy wylozy

Odnośnik do komentarza

Dla mnie Olic jest zdecydowaniem lepszym graczem niz Gomez, choc wiem ze to takie porownanie lodowki z kuchenka :) Gomez to klasyczna 9, Olic lubi pograc pilka, pobiegac po skrzydlach itp. Suma za Gomeza tez jak dla mnie przeplacona w kosmos :o widac w Buli robi sie powoli to co na statku Premiera gdzie za rodzimych graczy placi sie bajonskie sumy.

Odnośnik do komentarza
Dla mnie Olic jest zdecydowaniem lepszym graczem niz Gomez, choc wiem ze to takie porownanie lodowki z kuchenka :) Gomez to klasyczna 9, Olic lubi pograc pilka, pobiegac po skrzydlach itp. Suma za Gomeza tez jak dla mnie przeplacona w kosmos :o widac w Buli robi sie powoli to co na statku Premiera gdzie za rodzimych graczy placi sie bajonskie sumy.

 

 

Olic to zawodnik biegający, taki AMC, FC, a Mario Gomez jest typowym Strikerem, więc rywalizacja będzie raczej pomiędzy Gomezem, a Klose i Tonim. Olic albo będzie grał za nimi, albo będzie jak Antiltop :-)

 

@Dacek - Olic nie jest lepszym zawodnikiem, on jest zupełnie innym zawodnikiem :-)

Odnośnik do komentarza
Wybacz, ale czemu Olic miałby mieć pewne miejsce w składzie a Gomez nie? :lol: Może jakiś argument?

Chocby dlatego, ze Gomez to praktycznie klon Klose czy Toniego. Olic to zupelnie inny typ, do tego jak sam zauwazyles, bardziej uniwersalny. Wg mnie w przekroju sezonu na pewno sporo pogra. Moze i nie bedzie przywiazany do jednej pozycji, moze bedzie bardziej łataczem dziur ;) ale wg mnie wiecej bedzie z niego pozytku.

 

Chcialbym, sie mylic odnosnie Gomeza, ale narazie to widze fure pieniedzy za ktora moznaby kupic dwoch dobrych grajkow (np. Zhirkow + bramkarz) od razu wskakujacych do skladu.

 

Nie wiem, no nie widze tego jakos. Powiedzmy gra atak Klose - Toni, nie idzie im to co, wpuszczasz Gomeza - zawodnika bardzo podobnego ? z reguly jest tak, ze jak obronca ma "patent" na zawodnika o okreslonej posturze, stylu gry no to go bedzie mial juz przez caly mecz. W takiej sytuacji przydaje sie napastnik, ale inny. Moze Olic takim bedzie, ale jak sam zauwazyles to jest bardziej taki AM C. 10-15 mln za Gomeza no ok, ale ta podawana w informacjach to jest przegiecie paly. To Torres kosztowal 35 mln EUR, a gdzie Gomezowi do Torresa

Odnośnik do komentarza

Dla Olica może nie być tak samo miejsca, jak wg Ciebie dla Gomeza. IMO to są za duże pieniądze w stosunku do klasy Mario, ale to jest już kwestia włodarzy Bayernu ile chcą przepłacić.

 

Dla mnie Gomez jest potrzebny dlatego, że Toni to nie jest zawodnik, który gwarantuje grę w 90% spotkań w sezonie. Włocha coraz częściej dopadają kontuzje, Klose też nie jest człowiekiem z żelaza, więc potrzeba kogoś, kto będzie gwarancją, a Gomez IMO jest, zawodnika, regularnego strzelania bramek.

Odnośnik do komentarza
Olic to zawodnik biegający, taki AMC, FC, a Mario Gomez jest typowym Strikerem, więc rywalizacja będzie raczej pomiędzy Gomezem, a Klose i Tonim. Olic albo będzie grał za nimi, albo będzie jak Antiltop :-)

 

@Dacek - Olic nie jest lepszym zawodnikiem, on jest zupełnie innym zawodnikiem :-)

 

przeca napisalem ze to porownywanie lodówki z kuchenką :P fakt ze napisalem tez ze wole lodówke ;)

 

dzis baraż o Buli :) 18 00 na sportklub :)

Odnośnik do komentarza

W czwartkowe popołudnie olbrzymi krok ku BuLi uczyniło FCN. Club pokonał 3-0 na wyjeździe ekipę Energie i nie wyobrażam sobie, by w niedziele nie przypieczętował powrotu do niemieckiej elity :)

Nasi nie zagrali jakoś oszałamiająco, ale byli wyraźnie lepsi od beznadziejnych gospodarzy; mieliśmy więcej ciekawych akcji, szans na zdobycie gola i ogólnie lepiej się prezentowaliśmy piłkarsko. Cottbus tylko do utraty gola grał dobrze, a w pierwszych minutach pierwsza bramka wydawała się kwestią czasu. Ale potem do nas uśmiechnęły się niebiosa i Boakye dość przypadkowo - po rykoszecie - umieścił piłkę tuż przy samym słupku.

Potem jeszcze był fragment, w którym gospodarze mieli 6 rzutów rożnych w ciągu 2 minut i aż dziw, że FCN, który kiedyś seryjnie tracił gole ze stałych fragmentów tym razem zawsze spokojnie się bronił.

Bohaterem meczu niewątpliwie Boakye, strzelec dwóch goli. Co ciekawe, jednego gola strzelił Eigler, a obaj panowie mówiąc delikatnie nie cieszyli się ostatnio sympatią kibiców, bo grali fatalnie. Gdyby Boakye zrezygnował ze swoich bezproduktywnych dryblingów, które mu nie wychodzą zupełnie, a grał szybko czy nawet jako zwykły "sęp" to byłoby z niego więcej radości :) Ale po takim meczu nie będę ani Isaaca ani Christiana krytykował, żeby się nie wygłupić ;) Olbrzymi plus jeszcze dla Schaefera, który bronił doskonale i dawał masę spokoju obronie, no i dla Gygaxa, autora dwóch asyst, który dodatkowo rządził w środku pola. Ale ogólnie cały zespól zasłużył na brawa :] Oby tak w niedzielę!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...