Skocz do zawartości

Elite: Dangerous


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Manual dobry jest na wingedhussars.com

 

Ja ladowanie obczailem. Co prawda kupilem do tego hotasa (tak, cziter) ale zasada jest jedna - jak widzisz swoje ladowisko to patrz na strzalki. One pokazuja Ci kierunek w ktorym masz miec zwrocony statek. Ja kukalem tez na tutoriale z jutjuba :) Widze ze Feanor i Brachu graja dalej bo ten pierwszy jest nawet w top10 komandorow w TWH w ktorych zostalem kadetem xD

Odnośnik do komentarza

To są te kreseczki/kropeczki na HUD, opisane SYS/WEP/ENG i pozwalające na skierowanie rezerw mocy do odpowiednich systemów statku.

Wypuszczenie podwozia przy lądowaniu znacznie obniża prędkość pojazdu i pozwala na w miare spokojne dolecenie do lądowiska. Potem na radarze widać gdzie mamy lądować i wtedy już jak helikopter opuszczasz sie mocą silników a nie sterami kierunku. To tak w skrócie wyglada. Warto przejść samouczek, bo tam wszystko jest wyjaśnione. Jak pisałem, kłopotliwe są małe stacje z zewnętrznymi dokami, bo one są w różnych płaszczyznach i twoje może być np. do góry nogami po przeciwnej stronie stacji. Dla mojego błędnika i poczucia kierunku to był dramat.

Odnośnik do komentarza

 

 

Wypuszczenie podwozia przy ładowaniu znacznie obniża prędkość pojazdu i pozwala na w miare spokojne dolecenie do lądowiska. Potem na radarze widać gdzie mamy lądować i wtedy już jak helikopter opuszczasz sie mocą silników a nie sterami kierunku. To tak w skrócie wyglada.

Masz rację, próbowałem już parę razy lądować z wypuszczonym podwoziem i wtedy mi szło bezproblemowo, teraz mi uświadomiłeś, że zapominałem o tym przy ostatnich próbach :picard:

 

 

Warto przejść samouczek, bo tam wszystko jest wyjaśnione.

Przeszedłem go nawet parę razy w niektórych częściach, ale lądowanie to dla mnie nadal zupełny hardcore.

 

 

Jak pisałem, kłopotliwe są małe stacje z zewnętrznymi dokami, bo one są w różnych płaszczyznach

To jeszcze pół biedy, właśnie ze 20 minut krążyłem wokół jakiegoś wielościanu szukając platformy 32, po czym zupełnym przypadkiem dostrzegłem, że na jednym z boków ma wlot do doku.

 

Strasznie to wszystko skomplikowane jak na pierwsze ~4h. Póki co wygląda na to, że będę długo męczył się ze zleceniami kurierskimi, zanim nie odłożę na dużo lepszy statek, jak na razie nie widzę opcji rozbudowy tego podstawowego :(

Odnośnik do komentarza

@z0nk

 

Hotas, najtańszy to Thrustmaster (joy+przepustnica). Potem jednak pad i klawa+myszka. Chyba że ostatni układ masz pod gaming.

Mi gra padem nie podpasowala, wiec zakupilem hotasa. Z drugiej strony wiekszosc chlopakow gra na padzie, wiec moze Ty sie odnajdziesz.

 

@Brachu:

 

Jak Feanor eksploruje to ja widze zero szans znalezienia wymarzonej planety jako pierwszy

Kieruj się na Beagle Point na pewno coś znajdziesz. Ja sam mam kilka odkryć
Odnośnik do komentarza

Sa miliony ale zanim gdzies cos ogarne to Feanor juz bedzie mial imie na nich wszystkich xD

 

Podpakowalem sidewalkera na poczatki u przenioslem sie na swojego Haulera. Porobilem co nieco misji z cargo itp i zajmuje sie handlem. Czy nastepnym statkiem w tym kierunku powinien byc t6 a pozniej zbierac na Pythona czy cus? Moje pvp jest cieniutkie wiec na razie staram sie tylko spipcac piratom.

Odnośnik do komentarza

@szkodi

 

tylko Kobra eMKa Tri

 

https://www.youtube.com/watch?v=jt1g00-OnKg

 

Swego czasu popełniłem poradnik, na początek wystarczy

 

Koledzy,

Przeglądając dyskusję o inżynierach i temat dotyczący ankiety AI napisałem szkic takiego oto poradnika dla nowego i trochę doświadczonego gracza przy okazji zachwalającego TWH.

Jest to wersja robocza i czekam na uwagi.

Świeżo upieczony Pilocie,

Jestem posiadaczem Elity od ok. pół roku i wiem, że początki są trudne. Poniżej przedstawię Ci kilka rad, które biorą się z doświadczenia gracza, który przez prawie 4 miesiące latał samotnie (gram od 2 stycznia 2016 roku) i z wprowadzonymi zmianami w patchu 2.1 do dodatku Horizon. Granie bez Horizon obecnie mija się z celem, ponieważ wprowadzeni inżynierowie mocno zmienili kierunek rozgrywki.
Pierwsze osiem złotych zasad.
  1. 1. Graj tylko Open Play,2. Najlepiej gra się z innymi graczami w formacji Wing (Skrzydło)3. Granie w wingu powoduje, że dzielicie się swoim dochodem4. Ze względu na mechanikę gry, jeden gracz dysponujący lepszym statkiem stanowić będzie Twoją ochronę.5. Dołącz do frakcji graczy, ja osobiście polecam Skrzydlatych Husarzy (The Winged Husars).6. Grając w Skrzydlatych Husarzach poprawiłem stan swoich finansów w dwa tygodnie.7. Przesiadłem się z Cobry do ASP` Explorera.8. Grając w Skrzydlatych Husarzach pomagamy nowym i nie tylko pilotom.9. Każdy statek Twój statek musi mieć mocną tarczę.10. Nie atakuj statków z większą comabt rank niż Twoja


Początki, czyli podstawy handlu na Sidewiderze.

  1. Pozbądź się broni (zakładka hardpoints) i kup Cargo Rack (zakładka Utlity) - http://coriolis.io/outfit/sidewinder/02E...20Handlarz
  2. Nie wylatuj z systemu startowego, masz słaby statek i 1 000 Cr.
  3. Nie bierz misji z Billetin Board,
  4. Zarabiaj pomiędzy Yaping Enterprise i Dalton Gateway przewożąc z pierwszej stacji Biowaste a z drugiej do pierwszej Fish.
  5. Po osiągnięciu odpowiedniego pułapu finansowego, zmień asortyment z Fish na Tea w Datlon Gatwey.
  6. Grając w wingu dostaniesz dywidendę z handlu.
  7. Po uzbieraniu około 60 tysięcy przesiądź się do Eagla i dokonaj modyfikacji jak w przypadku Sidewidera.
  8. Po osiągnięciu 80 tysięcy wsiądź do Haulera.
  9. Przelicz, jak część pieniędzy wystarczy Ci do zapełnienia ładowni.
  10. Zacznij inwestować w statek (zakładka Core …) tj. kupując lepszy FSD.
  11. Dobrą stroną do obliczenia kosztów modyfikacji jest coriolis.io
  12. Można zacząć handlować z innymi systemami i zacząć robić powoli misje.
  13. Do wykonywania misji oprócz odpowiedniego statku koniczne jest posiadanie odpowiedniej rangi eksploracyjnej, bojwoej czy handlowej a nawet reputacja u frakcji w każdym systemie.
  14. Nie atakuj statków z większą comabt rank niż Twoja a w szczególności Deadly i Elite.
  15. Uważaj na słabsze statki w wingu, są bardzo groźnie szczególnie mające w opisie Deadly i Elite.

Wiem, że jest to dosyć nudne, jednak grając w skrzydle z kolegą mającym większy statek, możesz dostać sporą wartościowo dywidendę.
Mi dojście do Cobry od Sidewindera, grając bez modyfikacji FSD, tylko na ustawieniach fabrycznych Core Internal zajęło trzy miesiące, Tobie zajmie to o wiele krócej.

Jeżeli trzeba to się wybiorę do LHS 3447 i Ci pomogę.

Pozdrawiam,

Brachu

Odnośnik do komentarza

 

 

Mi dojście do Cobry od Sidewindera, grając bez modyfikacji FSD, tylko na ustawieniach fabrycznych Core Internal zajęło trzy miesiące, Tobie zajmie to o wiele krócej.

Grę kupiłem dwa dni temu, na teraz mam 378,780 CR, Cobra MKIII (chyba o tę Ci chodzi?) kosztuje 349,718 CR.

Czego nie rozumiem, że już mnie stać na taki statek i jeśli tak, to czy mi się kalkuluje już teraz przejście?

Odnośnik do komentarza

 

Mi dojście do Cobry od Sidewindera, grając bez modyfikacji FSD, tylko na ustawieniach fabrycznych Core Internal zajęło trzy miesiące, Tobie zajmie to o wiele krócej.

Grę kupiłem dwa dni temu, na teraz mam 378,780 CR, Cobra MKIII (chyba o tę Ci chodzi?) kosztuje 349,718 CR.

Czego nie rozumiem, że już mnie stać na taki statek i jeśli tak, to czy mi się kalkuluje już teraz przejście?

 

Dobra Cobra to wydatek koło sześciu milionów

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...