Skocz do zawartości

Kącik kulinarny


Gość MikeMitnick

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dobra znalazłem swój sposób, w miarę wychodzi ;)

 

Do dzbanka (1,5 litra) wsypałem dwie torebki herbaty "Minutka" cytryna z limonką, zalane około litrem wody, dodany sok wyciśnięty z połowy cytryny i dodane plastry pokrojonej całej cytryny. Można dodać łyżkę miodu. Czekamy kilkanaście minut aż się zaparzy, potem w oddzielnym kubku parzymy normalną herbatę i wlewamy do dzbanka już zaparzone dwie szklanki tej zwykłej herbaty. Mieszamy, dodajemy cukru wedle uznania i odstawiamy na parę godzin aż wystygnie, potem wsadzamy na kilka godzin do lodówki i jest ;)

 

---

 

Pytanie do forumowych koksów :D Jak spożywanie piersi z kuraka z ryżem? Tzn w jaki sposób? Bo takie zwykłe podsmażane czy duszone piersi powoli mi się przejadają :P

Może macie jakiś fajny przepis na to, najlepiej z sosem ;)

Odnośnik do komentarza

Dlaczego nic dobrego?

 

Wywar tzn rozpuścić kostkę rosołową? :D Czy normalnie przy robieniu zupy/rosołu taki gratis wrzucić pierś i potem ją jeść tak jak normalne mięso z zupy - porcje rosołowe czy skrzydełka?

 

Wczoraj zrobiłem sobie tak - piersi w kawałki, lekko przyprawione, wrzątkiem zalana kostka rosołowa, piersi do garnka i przelanie bulionu do garnka i się gotowało na małym ogniu. Potem piersi oddzieliłem od bulionu jak już się ugotowały, zrobiłem ryż + piersi i polanie bulionem. Niezłe, lekko słonawe, zjadliwe :P

Odnośnik do komentarza

ze mnie zaden paker, ale ja robie tak. dusze na 1 kubku rosolu z kochy pokrojona piers z paczką warzyw mrozonych. Następnie trochę soli, pieprzu, imbir, kurkumę, biały pieprz i suszona czerwona paprykę. pod koniec dodaje jeszcze 1,5 łyżeczki koncentratu pomidorowego i duszę z 2-3 minuty. Podajemy z ryżem (najlepiej brązowym)

Odnośnik do komentarza

Jak się nie smaży na tłuszczu to podsmażanie jest afaik spoko.

Ja kroję na małe kawałki, mieszam to w jogurcie naturalnym z przyprawą gyros, całość wrzucam na patelnię i smażę.

Zero filozofii, a jest smaczne(dzięki smażeniu w jogurcie, cycki są jędrne i delikatne) :P

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Kolejna fanaberia kulinarna z mojej strony - czeskie utopence.

 

Utopence to mówiąc w skrócie marynowane serdelki. Czesi to taki śmieszny naród, nie dość że mówią Polakom na przekór, to jeszcze wszystko na opak robią: cały świat marynuje warzywa, a oni kiełbaski (i sery też swoją drogą).

 

No ale do rzeczy, potrzebne będą:

  • kiełbaski - w oryginale to špekáčki, czyli ichniejsze serdelki z grubo zmieloną słoniną, ale takich w Polsce ciężko dostać, a czytałem że właściwie to i podwawelską można zamarynować i będzie smakować. Ja kupiłem zwykłą, wieprzową parówkową.
  • kilka cebul
  • czerwona papryka
  • ziele angielskie
  • liść laurowy
  • sól, pieprz, cukier, papryka słodka w proszku
  • ocet
  • słoik :]

Kiełbaski kroimy - kto chce może obrać z osłonki, można kroić w plastry, ćwiartki, paski - jak komu wygodniej. W garnku przygotowujemy zalewę: woda z octem w proporcjach 3:1, kilka liści laurowych, trochę ziela angielskiego, pół łyżeczki soli i tyle samo cukru, szczypta pieprzu i papryki - wszystko wg preferencji smakowych. Garnek musi być większy niż zalewa, bo - w czasie jak zalewa się grzeje obieramy i kroimy cebulę w półtalarki, paprykę w paski, a gdy się zalewa zagotuje, wkładamy na 2-3 minuty i odcedzamy.

 

Do słoika pakujemy warstwami - cebula z papryką i serdelki. Całość zalewamy octową zalewą - gorącą, albo wystudzoną - i zakręcamy. Gorąca zawekuje słoik, ale z kiełbasek wytopi się tłuszcz. Zimna tego nie zrobi, ale słoik trzeba będzie jakoś zabezpieczyć, np pasteryzując go, albo trzymać w lodówce i szybko zjeść.

 

Podobno do konsumpcji nadaje się po dwóch tygodniach, ale ja pewnie sprawdzę wcześniej, czy to oby nie przesąd. ;)

 

Podajemy oczywiście z jasnym piwem.

 

 

2013-01-05%252019.43.40.jpg

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...