Skocz do zawartości

Bonne réaction


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele się pozmieniało w klubowej hierarchii, odkąd opuściłem Europę. Tours walczyło o europejskie puchary, za to wielki niegdyś Lyon bronił się przed spadkiem, tak więc miałem nadzieję, że uda się nam wyrwać im komplet punktów. Corbo po ostrej rozmowie w cztery oczy został przeze mnie odsunięty od pierwszego zespołu, a jego miejsce zajął raz jeszcze Holender Bernadus; niemniej jednak, zacząłem powoli rozglądać się za kimś nowym na tę pozycję. W pierwszej połowie Lyon stawiał mocny opór, groźnie atakując, ale udawało się nam neutralizować zagrożenie pod naszą bramką. W przerwie powiedziałem chłopakom parę mocnych słów, co przyniosło pożądany skutek. W 53. minucie Melandri zdołał wrzucić piłkę w pole karne, gdzie doszedł do niej niezawodny Aboubakar i strzałem głową dał nam zwycięstwo. W tym spotkaniu zadebiutował wychowanek klubu, lewoskrzydłowy Christian Lotiès.

 

01.10.23 La Beaujoire, Nantes: 24.919 widzów
L09 Nantes (5) — Lyon (17) 1:0 (0:0)
V.Aboubakar 53

Nantes: M.Lodolo 6.9 — L.Traoré 7.3, Ch.Zhixing 7.0, F.Talis 6.9 — J.Santamaría 6.8, J-P.Enow 6.8 (85. K.Král), G.Puel 6.9 — J.Bernadus 6.5 (71. Ch.Lotiès 6.6), S.Toufiqui 6.6 (62. J-M.Sheta 6.6), F.Melandri 7.0 — V.Aboubakar 7.2
Odnośnik do komentarza

Dwóch naszych juniorów, Niemiec Ochs i Grek Filios, zaczęło tęsknić za ojczyzną, obaj dostali więc ode mnie zgodę na dłuższy urlop z klubu w nadziei, że zdołają się jakoś pozbierać mentalnie.

W dziesiątej kolejce zagraliśmy na wyjeździe z Sedanem i był to nasz najgorszy mecz w tym sezonie. W ataku właściwie nie istnieliśmy, w defensywie Lodolo trzymał formę i tylko jemu zawdzięczaliśmy zdobycie w tym spotkaniu jednego punktu. Ale "fachowcy" mogli być zadowoleni — Aboubakar wreszcie przestał strzelać.

 

07.10.23 Stade Louis Dugauguez, Sedan: 17.340 widzów
L10 Sedan (10) — Nantes (4) 0:0 (0:0)

Nantes: M.Lodolo 7.1 — L.Traoré 7.2, Ch.Zhixing 6.8, F.Talis 6.8 — J.Santamaría 6.5 (60. S.Assadeck 6.6), J-P.Enow 7.0 (72. K.Král 6.7), G.Puel 6.8 — J.Bernadus 6.7, S.Toufiqui 7.3, F.Melandri 6.7 (45. A.M.Arana 6.6) — V.Aboubakar 6.7
Odnośnik do komentarza

Jeśli nie z Sedanem, to ze słabiutkim Créteil zamierzałem poszukać kompletu punktów. Do moich łask w tym spotkaniu powrócił Corbo, jako że Bernadus nie przekonał mnie swoimi występami, że zasługuje na miejsce w wyjściowym składzie, za to Urugwajczyk przynajmniej wyróżniał się na treningach. Przez godzinę gry wydawało się, że spokojnie wdusimy gościom z pół tuzina bramek. W 28. minucie Toufiqui w końcu dobrze przymierzył z rzutu rożnego, a z radości wywinął efektownego koziołka na murawie. Dziesięć minut po przerwie Justiniano popełnił błąd przy wyjściu do centry Puela i nasz prawy obrońca nieoczekiwanie dla siebie wpisał się na listę strzelców. Po kolejnych dziesięciu minutach w końcu przypomniał o sobie i Melandri, a jego centrę na gola zamienił oczywiście Aboubakar.

Na końcówkę meczu wpuściłem trójkę rezerwowych i nagle wszystko się posypało. W 72. minucie gola dla Créteil strzelił Touré, sześć minut później po rzucie rożnym kontaktowe trafienie zaliczył François i zrobiło się arcynieprzyjemnie. Szybko wprowadziłem zmiany w ustawieniu i w 85. minucie Assadeck znalazł w polu karnym Toufiquiego, który dobił gości strzałem z najbliższego dystansu. Niestety Seydou wkrótce potem zerwał sobie więzadła w kolanie, co na kilka miesięcy wyłączyło go z gry.

Porażka 1:4 z Le Havre kosztowała posadę pierwszego menedżera Ligue 1 w tym sezonie, Philippe'a Montaniera z Lyonu.

 

21.10.23 La Beaujoire, Nantes: 15.413 widzów
L11 Nantes (4) — Créteil (19) 4:2 (1:0)
S.Toufiqui 28, 85, G.Puel 56, V.Aboubakar 66 — P.Touré 72, A.François 78

Nantes: M.Lodolo 7.3 — L.Traoré 7.3 (71. S.Falette 6.4), Ch.Zhixing 6.8, F.Talis 6.7 — S.Assadeck 7.7 KNT, J-P.Enow 8.6, G.Puel 7.6 — E.Corbo 7.1 (71. A.M.Arana 6.7), S.Toufiqui 8.8, F.Melandri 6.9 — V.Aboubakar 7.6 (71. R.Pagliarini 6.5)
Odnośnik do komentarza

Nowym szkoleniowcem Lyonu został dotychczasowy menedżer Montpellier, Jérôme Rothen.

Lens może i było beniaminkiem, ale nie wolno było nam ich zlekceważyć. Oczywiście oczekiwałem zwycięstwa, ale nie miałem złudzeń, że przyjdzie nam ono łatwo. W pierwszej połowie mieliśmy delikatną przewagę, która nie przekładała się wszakże na sytuacje podbramkowe. W 44. minucie lewoskrzydłowy gospodarzy, Holender Depay, zszedł z piłką do środka pola i pięknym, technicznym strzałem dał im prowadzenie. W szatni powiedziałem parę gorzkich słów i wystarczyło nam pięć minut, by Toufiqui wyrównał eleganckim uderzeniem z rzutu wolnego. Potem mieliśmy wiele okazji, by zgarnąć całą pulę, ale brakowało nam szczęścia i precyzji — w drewno trafiali kolejno Zhixing, Melandri i Corbo, a strzał Pagliariniego w doliczonym czasie gry jakimś cudem obronił golkiper Lens.

Porażka 0:3 z ASSÉ zakończyła przygodę Frédérica Hantza z zespołem Valenciennes.

 

28.10.23 Stade Félix Bollaert-Delelis, Lens: 16.246 widzów
L12 Lens (15) — Nantes (4) 1:1 (1:0)
M.Depay 44 — S.Toufiqui 50

Nantes: M.Lodolo 6.9 — L.Traoré 6.7, Ch.Zhixing 6.6, F.Talis 6.6 — J.Santamaría 6.7, J-P.Enow 6.7 (73. K.Král 6.7), G.Puel 6.8 — E.Corbo 6.7, S.Toufiqui 7.3, F.Melandri 6.5 (80. Ch.Lotiès) — V.Aboubakar 6.5 (78. R.Pagliarini)
Odnośnik do komentarza

Nowym szkoleniowcem Montpellier został Rudi Garcia.

Październik kończyliśmy wyjazdowym meczem Coupe de la Ligue z drugoligowym Ajaccio. Skorzystałem z tej okazji, by sprawdzić od pierwszej minuty kilku rezerwowych, szansę debiutu w barwach Nantes otrzymał też nasz drugi bramkarz, Pierrick Masson. Dublerzy zaczęli dzień z wysokiego C, w 34. sekundzie Bernadus wrzucił piłkę w pole karne, a Hiszpan Arana soczystym wolejem posłał ją do bramki. Tak szybko zdobyte prowadzenie uśpiło naszą czujność i w 21. minucie na 1:1 wyrównał Jeannet po sprytnym zagraniu El Amraniego w uliczkę. Dopiero wtedy uznałem, że gra z kontry przeciwko drugoligowcowi godna jest mistrza Polski, ale nie Nantes, a wprowadzone przeze mnie zmiany taktyczne szybko przyniosły efekt. Po kwadransie wrzutkę Puela z prawej flanki na gola zamienił milanista Pagliarini. Sam Grégoire wpisał się na listę strzelców po przerwie, zaskakując bramkarza gospodarzy uderzeniem w długi róg, a kanonadę zakończył Falette po rzucie rożnym egzekwowanym przez kolejnego rezerwowego, Shetę.

 

31.10.23 Stade François Coty, Ajaccio: 11.807 widzów
CdL01 Ajaccio (FRA/B) — Nantes (FRA/A) 1:4 (1:2)
B.Jeannot 21 — A.M.Arana 1, R.Pagliarini 34, G.Puel 53, S.Falette 79

Nantes: P.Masson 7.4 — S.Falette 8.3, L.Rodríguez 6.6 (59. L.Traoré 6.6), F.Talis 7.2 — J.Santamaría 6.4 (45. D.Chevallier 6.6), K.Král 7.3, G.Puel 9.0 — J.Bernadus 7.6, J-M.Sheta 8.1, A.M.Arana 8.2 — R.Pagliarini 7.4 (68. A.Nadhamou 6.6)
Odnośnik do komentarza

Październik 2023

Bilans: 3-2-0, 10:4
Ligue 1: 5. (—), 25 pkt, 19:7
Coupe de France: —
Coupe de la Ligue: 4. runda (4:1 z Ajaccio => )
Nagrody: S.Toufiqui (JT x1)

Finanse: -£3.489.300 (w ostatnim miesiącu -£1.264.164)
Budżet transferowy: £8.580.000 (40% z transferów)
Budżet płac: £452.240 (wykorzystane £433.249)

Transfer (świat) => Freitas (24, DM-D/MC; Brazylia); Goías => Santos; £0.675M
Transfer (Polska) => [brak]
Transfer (Francja) => [brak]

Reprezentacje => Anglia (Carlo Ancelotti; 1443)

Anglia => Fulham
Argentyna => All Boys
Brazylia => Fluminense
Chile => Colo Colo
Francja => PSG
Hiszpania => Valencia
Holandia => NEC
Kolumbia => Deportivo Cali
Meksyk => Cruz Azul
Niemcy => Bayern
Peru => Alianza
Polska => Korona Kielce
Portugalia => Guimarães
Rosja => Tieriek
Urugwaj => Peñarol
Włochy => Napoli

Tottenham (Diego Simeone) => 7. (+2) (Barclays Premier League)
Barcelona (Michael Laudrup) => 2. (-1) (La Liga)
Freiburg (Holger Stanislawski) => 7. (—) (Bundesliga)
Lech (Wojciech Stawowy) => 8. (—) (T-Mobile Ekstraklasa)
Oriental (Mauricio Pellegrino) => 2. (—) (Primera División)
Milan (Leonid Słucki) => 11. (+3) (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 59. (639) [4:1 z Maltą; 0:2 z Armenią]

Eliminacje ME 2024, grupa C
1. Anglia 27 pkt, 29:6 Q
2. Bułgaria 19 pkt, 22:8 Q
3. Armenia 18 pkt, 16:11 P
4. Polska 16 pkt, 15:9
5. Liechtenstein 6 pkt, 6:27
6. Malta 3 pkt, 5:32

LM => Korona Kielce => grupa C (x:x, 0:2 z Udinese; 2:1, x:x z CSKA Moskwa; 1:3, x:x z Realem Madryt)
LM => Wisła => 3 runda kw. (1:2, 0:1 z Rubinem) => LE
LE => Wisła => baraże (0:2, 1:2 z Southampton) ###
LE => GKS Katowice => baraże (0:1, 0:0 z Trabzonsporem) ###
LE => Zagłębie Lubin => 3. runda kw. (2:1, 0:2 ze Steauą) ###
LE => Ruch Chorzów => 3. runda kw. (5:1, 1:1 ze Slobodą Užice => 1:4, 0:3 z Lyonem) ###
LE => Legia => grupa D (3:0, 2:0 z Renovą => 3:1, 3:0 z Metalurgsem => 1:0, 1:0 z Omonoią => 1:0, 1:2 z Málagą => 0:2, x:x z Red Bull Salzburg; x:x, 0:1 z Dynamem Kijów; x:x, 1:2 z Benfiką)

Odnośnik do komentarza

Karuzela trenerska rozkręcała się niczym w Polsce. Philippe Montanier, świeżo zwolniony z Lyonu, błyskawicznie znalazł sobie wygodne gniazdko w Valenciennes. Tymczasem po drugiej stronie kanału La Manche remis 2:2 z West Hamem przepełnił czarę goryczy na New White Hart Lane i Diego Simeone, który zapewnić miał z dawna wypatrywane sukcesy, został zmuszony do rozstania się z Tottenhamem.

Le Havre wyszło na nas trójką obrońców — najwyraźniej nikt w Normandii nie zadał sobie trudu, by sprawdzić, jak kończyły zespoły grające tą taktyką przeciwko Orientalowi. Mecz ten stanowił spektakl jednego aktora, Francesco Melandriego, który pokazał w końcu skalę swojego talentu, dwukrotnie lobując z dystansu źle ustawionego Aubry'ego. Na ostatni kwadrans wpuściłem na boisko debiutanta, Kameruńczyka Tapoko, by zaczął ogrywać się we francuskim futbolu.

 

04.11.23 La Beaujoire, Nantes: 15.430 widzów
L13 Nantes (5) — Le Havre (14) 2:0 (2:0)
F.Melandri 24, 39

Nantes: M.Lodolo 7.1 — L.Traoré 7.3, Ch.Zhixing 7.6, F.Talis 7.2 — J.Santamaría 7.0, J-P.Enow 6.9, G.Puel 7.3 (61. Th.Froger 6.6) — E.Corbo 6.7, S.Toufiqui 7.7 (75. E.Tapoko 6.7), F.Melandri 9.0 — V.Aboubakar 6.5 (67. R.Pagliarini 6.6)
Odnośnik do komentarza

OT/

Kurde, trafiłem na buga w lidze francuskiej. Gra traktuje wszystkie transfery zawarte między wrześniem a grudniem jako przeprowadzane w dżokerowym oknie transferowym (1 ekstra transfer wewnątrz Francji) i je anuluje jako przekraczające limit - nawet chociaż są zawierane z realizacją w styczniowym oknie transferowym. Kupa fajnych kopaczy koło nosa mi przechodzi.

/OT

Odnośnik do komentarza

Doskonale wiedziałem, że osiągamy wyniki cokolwiek na wyrost i prędzej czy później przyjdzie nam zderzyć się czołowo z rzeczywistością. Nie spodziewałem się wszakże, że będzie to miało miejsce w wyjazdowym meczu z Toulouse, a więc jednym ze słabszych zespołów Ligue 1. Zagraliśmy bardzo przeciętnie, a już koszmarny występ zaliczył Puel, który z taką formą mógł zapomnieć o nowym kontrakcie, tym bardziej że oczekiwał kosmicznych zarobków na poziomie gwiazd ligi. W 36. minucie po jego faulu sędzia podyktował rzut karny, pewnie wykonany przez Viona, co zmusiło nas do pogoni za wynikiem. Udało się to nam dziesięć minut później za sprawą niezawodnego Aboubakara, który strzałem z najbliższej odległości wykończył szybki atak Nantes lewym skrzydłem. Ale tuż przed przerwą Puel znów zaspał, dopuszczając Ferreirę Carrasco do celnej główki. W drugiej połowie mimo zmian biliśmy głową w mur i wynik nie uległ już zmianie. Po tym spotkaniu pod znakiem zapytania stanęła przyszłość nie tylko Puela, ale i regularnie bezbarwnego Corbo, blokującego w dodatku miejsce dla obcokrajowca.

 

08.11.23 Stade Municipal, Toulouse: 11.765 widzów
L14 Toulouse (17) — Nantes (4) 2:1 (2:1)
Vion pk 46, Y.Ferreira Carrasco 45+2 — V.Aboubakar 44

Nantes: M.Lodolo 6.8 — L.Traoré 6.7, Ch.Zhixing 6.6, F.Talis 6.7 — J.Santamaría 6.7, J-P.Enow 6.8, G.Puel 6.0 (45. Th.Froger 6.5) — E.Corbo 6.6 (73. R.Pagliarini 6.6), S.Toufiqui 6.5 (59. E.Tapoko 6.6), F.Melandri 6.8 — V.Aboubakar 7.1
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...