Skocz do zawartości

Bonne réaction


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Freiburg idzie po nowego menadżeru...

Fink nawet nie jest zagrożony.

 

W lutym sporo się działo w polskiej lidze. Po pięciu kolejnych zwycięstwach w lidze Koronę Kielce opuścił Robert Podoliński, przenosząc się do Athletiku Bilbao. Jego miejsce zajął Dietmar Brehmer z Cracovii, co nie wróżyło scyzorom najlepiej na przyszłość. Po zaledwie pół roku w Katowicach pracę stracił były szkoleniowiec Lecha, Czesław Michniewicz, który ostatecznie wylądował w pierwszoligowej Miedzi. Ja natomiast dostałem ofertę z argentyńskiego Colón, którą odrzuciłem.

 

Luty 2023

 

Transfer (świat) => Pierre Koné (20, DRC; WKS: 15/0); Dinamo Zagrzeb => Fluminense; £13.0M

Transfer (Polska) => Piotr Zuber (24, GK; Polska); Ruch Chorzów => Korona Kielce; £0.195M

 

Reprezentacje => Niemcy (Jürgen Klopp; 1811)

 

Anglia => Man Utd

Argentyna => Vélez

Brazylia => [brak]

Chile => Colo Colo

Francja => Monaco

Hiszpania => Real Madryt

Holandia => Vitesse

Kolumbia => Atlético Nacional

Meksyk => América (MEX)

Niemcy => Bayern

Peru => Alianza

Polska => Korona Kielce

Portugalia => Guimarães

Rosja => Dynamo Moskwa

Urugwaj => Oriental de La Paz

Włochy => Udinese

 

Tottenham (Diego Simeone) => 4. (+2) (Barclays Premier League)

Barcelona (Michael Laudrup) => 6. (-1) (La Liga)

Freiburg (Thorsten Fink) => 13. (+1) (Bundesliga)

Lech (Wojciech Stawowy) => 8. (—) (T-Mobile Ekstraklasa)

Oriental (Mauricio Pellegrino) => 1. (—) (Primera División)

Milan (Cesare Prandelli) => 5. (+3) (Serie A)

 

Polska (Waldemar Fornalik) => 18. (935) [brak]

 

Eliminacje ME 2024, grupa C

1. Anglia 9 pkt, 9:3

2. Polska 6 pkt, 5:2

3. Bułgaria 6 pkt, 6:3

4. Armenia 3 pkt, 4:5

5. Liechtenstein 3 pkt, 3:7

6. Malta 0 pkt, 2:8

 

LM => Korona Kielce => 4. miejsce w grupie A (2:0, 2:0 z Molde => 1:1, 3:2 z BATE => 1:1, 0:2 z Fenerbahçe; 0:4, 1:6 z Realem Madryt; 0:1, 0:3 z Juventusem) ###

LM => Wisła => 3. runda kw. (0:0, 1:3 z Vitesse) => LE

LE => Wisła => 4. miejsce w grupie E (2:0, 0:1 z Metalistem => 2:2, 0:2 z Beşiktaşem; 0:4, 1:1 z PSV; 2:2, 0:2 z Lyonem) ###

LE => Legia => baraże (1:0, 0:2 z sc Heerenveen) ###

LE => GKS Katowice => 4. miejsce w grupie I (1:0, 1:1 z Thun => 1:1, 2:2 z Pilznem => 0:0, 0:1 z FC Kopenhaga; 0:1, 1:1 ze Steauą; 0:4, 0:4 z Barceloną) ###

LE => Zagłębie Lubin => 3. runda kw. (1:0, 2:2 z Hajdukiem => 1:1, 0:2 z Bochum) ###

Odnośnik do komentarza

W połowie marca moja kariera nagle nabrała przyspieszenia. Do mojego agenta wpłynęło zaproszenie na rozmowę, którego autorem był Alexandre Kalil, prezes FC Nantes. Klub właśnie rozstał się z Claudem Puelem, gdyż 16. miejsce w Ligue 1 nikogo nie satysfakcjonowało, a ja znajdowałem się na szczycie ich listy życzeń. Przedstawione mi oczekiwania przypadły mi do gustu — prezes Kalil zażyczył sobie, abym opierał zespół na młodych zawodnikach, ja z kolei poinformowałem go, że oczekuję od klubu akceptacji preferowanego przeze mnie stylu gry. W tej sytuacji błyskawicznie doszliśmy do porozumienia i 17 marca 2023 mogłem przestać żyć z oszczędności. O tym, że zarabiać miałem dwadzieścia razy więcej, niż w Orientalu, nie było nawet sensu wspominać.

FC Nantes (Francja)
La Beaujoire, Nantes: 38.004 miejsc
Ligue 1: prognoza 11/20, oczekiwania: środek tabeli

Finanse: -£4.708.566 (w ostatnim miesiącu -£205.182)
Budżet transferowy: £441.000 (40% z transferów)
Budżet płac: £261.462 (wykorzystane £261.462)

Odnośnik do komentarza

FC Nantes — sztab szkoleniowy na sezon 2022/2023

Dominique Bernatowicz (58; Francja) => menedżer rezerw
Philippe Mao (55; Francja) => menedżer U19
Ritchie Makuma (37; Francja) => asystent menedżera rezerw
Samuel Fénillat (44; Francja) => koordynator szkolenia młodzieży
Willy Grondin (48; Francja) => trener bramkarzy
Kyllian Sauvage (44; Francja) => trener
Christophe Magne (39; Francja) => trener U19
Philippe Daguillon (64; Francja) => lekarz klubowy
Philippe Chantebel (63; Francja) => fizjoterapeuta
Guillaume Benoit (39; Francja) => fizjoterapeuta U19
Matthieu Bideau (42; Francja) => koordynator pionu scoutingu
Martial Desbordes (53; Francja) => scout
Franco Torchia (61; Francja) => scout
Bruno Cheyrou (44; Francja: 3/0) => scout


Ile waść zarabiasz?

 

Ł9000 p/w

Odnośnik do komentarza

FC Nantes — kadra na sezon 2022/2023

Bramkarze:
1. Parfait Mandanda (33, GK; DR Konga: 73/0)
13. José Carlos Ribeiro (23, GK; Angola: 6/0)
31. Said Bougherara (18, GK; Francja)

W klubie zastałem byłego zawodnika Orientalu, Angolańczyka Ribeiro, jednego z dwóch bramkarzy nadających się do gry w ekstraklasie. José Carlos był za słaby na Oriental, a zatem i jak na Nantes nie reprezentował odpowiedniego poziomu. W tej sytuacji numerem jeden pozostawał doświadczony Mandanda, zaś osiemnastolatek Bougherara nadawał się wyłącznie do pielenia truskawek. Do końca sezonu stawiać zamierzałem zatem na Kongijczyka, zaś pozostałych dwóch golkiperów zamierzałem się pozbyć po sezonie.

Środkowi obrońcy:
4. Faouzi Talis (20, DRC; Algieria: 18/0)
12. Simon Falette (31, DC-D/WBL; Francja)
5. Lassana Traoré (21, DC; Francja U21: 4/0)
30. Arthur Renou (19, DC; Francja)
—. Nicolas Guillemin (19, DC; Francja) => wyp. do Mons
—. William Renard (19, DC; Francja) => wyp. do Laval

Na tej pozycji mieliśmy bardzo złą sytuację, właściwie dysponowałem zaledwie trójką środkowych obrońców nadającą się do czegokolwiek. Talis był gwiazdą zespołu, bardzo solidny był też Traoré, natomiast Falette wyraźnie od nich odstawał. Dlaczego Puel wypożyczył z klubu Guillemina i zwłaszcza Renarda, nie miałem pojęcia.

Lewi wysunięci obrońcy:
3. Robin Forsberg (23, DL; Szwecja: 14/0)
38. Denis Chevallier (16, DL-WBRL; Francja)
35. Arthuro García (21, WBL-ML; Meksyk)
37. Hugo Baron (19, DL-WBL; Francja)
17. Seydou Assadeck (19, DL-WBL; Francja)

Numerem jeden na tej pozycji był młody Assadeck, mocny fizycznie, ale słaby technicznie był García. Jakoś powinniśmy dać zatem radę, zwłaszcza po sprzedaży Forsberga, któremu nie potrafiłem znaleźć miejsca w mojej taktyce.

Defensywni pomocnicy:
16. Kamil Král (24, DM-D/MC; Czechy: 7/0)
33. Andrés Hernández (19, DM; Meksyk)
—. Cyrille Guibert (19, DM-MC; Francja) => wyp. do Nîmes
18. Jean-Paul Enow (20, DM-MC; Kamerun U20: 13/2)
39. Denis Lambert (17, DM-MC; Francja)

Zdecydowanie najlepszym defensywnym pomocnikiem Nantes był Enow, tyle że do końca miesiąca przebywać miał na zgrupowaniu kameruńskiej młodzieżówki. Niewiele gorszy od niego był Czech Král, natomiast pozostali nie nadawali się do niczego, przynajmniej na razie.

Prawi wysunięci obrońcy:
19. Thomas Froger (19, DR-DL; Francja)
2. Grégoire Puel (31, DR-MC; Francja U21: 1/0)

Bardzo źle to wyglądało, nie dysponowałem ani jednym nominalnym zawodnikiem na tę pozycję. Od biedy mógł na niej grać doświadczony Puel, młody Froger natomiast był klasyczną zapchajdziurą i tutaj najbardziej potrzebowałem wzmocnień.

Odnośnik do komentarza

Lewi ofensywni pomocnicy:
15. Esteban Corbo (22, ML-AML; Urugwaj U20: 2/0) <= wyp. z Peñarolu
—. Christian Lotiès (18, AML-ML; Francja) => wyp. do Laval
—. Yannis Salibur (32, AML-AMR; Francja) => wyp. do Vannes

Lewe skrzydło klubu nie istniało. Urugwajczyk Corbo był tylko tymczasowym rozwiązaniem, rezerwowi nie przedstawiali sobie absolutnie niczego i sprowadzenie kogoś na tę pozycję musiałem uznać za mój absolutny priorytet.

Środkowi ofensywni pomocnicy:
34. Jean-Claude Daunay-Cotellon (17, MC; Francja)
14. Jean-Michel Sheta (23, AMC-MC/AML; Francja)
7. Sabri Toufiqui (25, AMC-MC; Maroko: 6/1)
8. Maxime Fleury (22, AMC-MC; Francja U21: 3/0) <= wyp. z Marseille

Rolę rozgrywającego w moim Nantes powierzyć zamierzałem Marokańczykowi Toufiquiemu. Równie dobry w te klocki był Sheta, tyle że nie zamierzał przedłużyć kontraktu z klubem, co było dla mnie poważnym problemem. Marsylczyk Fleury stanowił krótkoterminowe rozwiązanie, a do tego był kontuzjowany i musiałem rozejrzeć się za kimś, kto zapewniłby mi głębię składu.

Prawi ofensywni pomocnicy:
25. Dwight Blonbou (19, AMR-MR/AML; Francja)
41. Yanis Jbara (17, AMR-MR/AML; Francja)
21. Juan Carlos Hurtado (20, MR-AMR; Kolumbia)

Ta pozycja również wyglądała nieciekawie. Zawodnicy, którymi dysponowałem, stanowili śpiew przyszłości, i na wiosnę zamierzałem postawić na nominalnego napastnika Devaux, wypożyczonego z Monaco.

Napastnicy:
10. Rudy Devaux (21, STC-AMR; Francja) <= wyp. z Monaco
36. Onyeabor Okonkwo (19, STC-AMRL; Nigeria U20: 3/0)
42. Stanislaw Mrowca (15, STC-AMRL; Francja)
32. Radouane Azaouagh (15, STC-AMR; Maroko)
9. Vincent Aboubakar (31, STC; Kamerun: 30/10)
—. Asmed Nadhamou (18, STC; Francja) => wyp. do Ajaccio
40. Daouda Badji (18, STC; Francja)

Absolutnym numerem jeden był doświadczony Kameruńczyk Aboubakar, mający w tym sezonie 11 trafień na koncie. Badji i Okonkwo nadawali się co najwyżej na ławkę, a na grę piętnastolatkami mógłbym się odważyć wyłącznie postawiony pod ścianą.

Skład Nantes miał spore luki, a fundusze klubowe na wzmocnienia nie istniały. Musiałem zatem dokonać potężnej czystki, gdyż na tę chwilę mogłem sobie pozwolić na sprowadzenie co najwyżej jednego solidnego zawodnika.

Odnośnik do komentarza

Konferencję prasową odbyłem w południe, a o 20:45 debiutowałem w roli menedżera Kanarków meczem z walczącym o utrzymanie zespołem Lorient. W ogóle terminarz Ligue 1 mi sprzyjał, cztery najbliższe spotkania rozegrać miałem z rywalami będącymi w naszym zasięgu i dopiero z Monaco spodziewałem się ciężkiego le uomotté. Poza Corbo i Enowem miałem do dyspozycji wszystkich zawodników, aczkolwiek morale w zespole drapało w dno od spodu i czekało mnie wiele pracy, by to zmienić.

Taktykę miałem wypracowaną w La Paz i nie zamierzałem z nią eksperymentować — zawodnicy, którzy nie byli do niej przyzwyczajeni, mieli dwa wyjścia, zaadaptować się albo odejść z klubu. Do tych pierwszych bez wątpienia zaliczał się Vincent Aboubakar, który odnalazł się perfekcyjnie w ustawieniu z jednym napastnikiem. W 16. minucie Devaux dośrodkował piłkę z prawego skrzydła, Kameruńczyk musnął ją głową i bramkarz Lorient po raz pierwszy musiał sięgnąć po nią do siatki. Dziesięć minut później zaatakowaliśmy dla odmiany lewym skrzydłem, Corbo znalazł Aboubakara precyzyjnym podaniem i Vincent strzałem z czuba podwyższył na 2:0. Urugwajczyk asystował też przy trzecim golu Aboubakara, strzelonym tuż przed przerwą. Do szatni schodziliśmy zatem w szampańskich nastrojach.

W drugiej połowie graliśmy już bardziej na dowiezienie wyniku, ale nadal szukaliśmy okazji do podwyższenia prowadzenia. W 61. minucie Toufique świetnie wrzucił piłkę na krótki słupek z rzutu rożnego i Falette uderzeniem głową zdobył swojego pierwszego gola w sezonie. Na ostatni kwadrans wpuściłem zmienników, goście zwęszyli swoją okazję i krótko przed końcem meczu Mavrias wykorzystał błąd Krála, zmniejszając rozmiary porażki. Kibice po raz pierwszy od dawna opuszczali La Beaujoire w świetnych nastrojach.

 

17.03.23 La Beaujoire, Nantes: 14.893 widzów
L30/38 Nantes (16) — Lorient (19) 4:1 (3:0)
V.Aboubakar 16, 25, 43, S.Falete 61 — Ch.Mavrias 90

Oriental: P.Mandanda 7.0 — S.Falette 7.9, F.Talis 7.3, L.Traoré 7.4 — S.Assadeck 7.3 (72. A.García 6.7), K.Král 7.0, G.Puel 7.1 — E.Corbo 9.0, S.Toufiqui 8.4 (72. J.-M. Sheta 6.6), R.Devaux 8.0 (72. J.C.Hurtado 7.2) — V.Aboubakar 9.6
Odnośnik do komentarza

Po meczu z Lorient Ligue 1 robiła sobie przerwę na mecze reprezentacji. Wykorzystałem ten czas na negocjacje kontraktowe oraz przebudowę sztabu szkoleniowego. Zwolniłem w tym celu jednego ze scoutów, paru trenerów poinformowałem, że latem mogą szukać sobie nowego pracodawcy, a Makumę przesunąłem na stanowisko mojego asystenta. Za to zatrudniłem paru nowych trenerów i scoutów, w tym Marcina Smolińskiego, który w ślad za mną odszedł z Orientalu. Chętnie sprowadziłbym też jeszcze kilku byłych współpracowników, tyle że brak znajomości języka francuskiego stanowił przeszkodę nie do przezwyciężenia.

Ze sztabu szkoleniowego:
17.03.23 Martial Desbordes (53; Francja) => FT (£8.000)

Do sztabu szkoleniowego:
18.03.23 Anthony Gardan (40; Francja) <= FT (trener)
18.03.23 Marcin Smoliński (37; Polska) <= FT (scout)
18.03.23 Cyril Moine (51; Francja) <= FT (trener)
20.03.23 Ángel Reyes (40; Urugwaj) <= FT (scout)
20.03.23 David Ledy (35; Francja) <= FT (trener)
21.03.23 Souleymane Cissé (49; WKS) <= FT (trener U19)
21.03.23 Balfour Gyan (42; Ghana: 33/11) <= FT (scout)

Stade Reims było kolejnym kandydatem do spadku, co oznaczało, że na murawie leżały do podniesienia trzy punkty. Wystawiłem ten sam skład, który ograł Lorient, jedynie Krála na pozycji defensywnego pomocnika zastąpił Kameruńczyk Enow. Weszliśmy w ten mecz bardzo ostrożnie, pozwalając gospodarzom na stanowczo zbyt wiele. W 21. minucie młody François Thomas pięknym strzałem z rzutu wolnego pokonał Mandandę, zmuszając nas do odrabiania strat. Ciekaw byłem, jak zareaguje na to mój zespół, i nie zawiodłem się. Siedem minut później Devaux zagrał w uliczkę do Aboubakara, który mocnym uderzeniem wyrównał na 1:1. Uznałem, że ustawiłem zespół zbyt defensywnie, dokonałem zmian taktycznych i Reims znalazło się w sporych opałach. Tuż przed przerwą najlepszy na boisku Toufiqui podał na dobieg do Corbo, który przełamał ręce Bessarda i do szatni schodziliśmy prowadząc 2:1. W drugiej połowie byliśmy już wyraźnie lepsi, choć Mandanda dwukrotnie musiał nieźle się napocić, by uchronić nas przed stratą drugiej bramki. A w 79. minucie Corbo odwdzięczył się Toufiquiemu za asystę podaniem między obrońców, po którym nasz rozgrywający zdobył swojego dopiero pierwszego gola w tym sezonie, ostatecznie dobijając Reims.

 

31.03.23 Stade Auguste Delaune, Reims: 11.517 widzów
L31/38 Reims (20) — Nantes (14) 1:3 (1:2)
F.Thomas 21 — V.Aboubakar 28, E.Corbo 44, S.Toufiqui 79

Nantes: P.Mandanda 7.0 — S.Falette 6.7, F.Talis 6.7, L.Traoré 6.9 — S.Assadeck 6.9 (79. A.García), J-P.Enow 6.8 (55. K.Král 6.7), G.Puel 7.1 — E.Corbo 8.4, S.Toufiqui 8.5, R.Devaux 6.8 (72. D.Blonbou 6.7) — V.Aboubakar 7.6
Odnośnik do komentarza

O, czyli za rok będzie mistrz Francji :kutgw:

 

"Oriental: P.Mandanda 7.0 — S.Falette 7.9, F.Talis 7.3, L.Traoré 7.4 — S.Assadeck 7.3 (72. A.García 6.7), K.Král 7.0, G.Puel 7.1 — E.Corbo 9.0, S.Toufiqui 8.4 (72. J.-M. Sheta 6.6), R.Devaux 8.0 (72. J.C.Hurtado 7.2) — V.Aboubakar 9.6"

 

Chyba Nantes :>

Odnośnik do komentarza

O, dzięki. A na tytuł zaczekamy znacznie dłużej, finanse w kawałkach.

 

Marzec 2023

Bilans: 2-0-0, 7:2
Ligue 1: 13. (+3), 38 pkt, 38:53
Nagrody: E.Corbo (JT x1), S.Toufiqui (JT x1), V.Aboubakar (JT x1)

Finanse: -£5.386.175 (w ostatnim miesiącu -£1.027.901)
Budżet transferowy: £196.000 (40% z transferów)
Budżet płac: £266.167 (wykorzystane £277.311)

Transfer (świat) => Francisco Emerson (23, DC-DM; Brazylia U20: 13/1); Benfica => Corinthians; £16.25M
Transfer (Polska) => [brak]
Transfer (Francja) => [brak]

Reprezentacje => Niemcy (Jürgen Klopp; 1848)

Anglia => Man Utd
Argentyna => Vélez
Brazylia => [brak]
Chile => Colo Colo
Francja => Monaco
Hiszpania => Real Madryt
Holandia => PSV
Kolumbia => Junior
Meksyk => América (MEX)
Niemcy => Bayern
Peru => Universidad San Martín
Polska => Korona Kielce
Portugalia => Porto
Rosja => Dynamo Moskwa
Urugwaj => Oriental de La Paz
Włochy => Napoli

Tottenham (Diego Simeone) => 3. (+1) (Barclays Premier League)
Barcelona (Michael Laudrup) => 3. (+3) (La Liga)
Freiburg (Thorsten Fink) => 16. (-3) (Bundesliga)
Lech (Wojciech Stawowy) => 8. (—) (T-Mobile Ekstraklasa)
Oriental (Mauricio Pellegrino) => 1. (—) (Primera División)
Milan (Cesare Prandelli) => 4. (+1) (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 19. (947) [0:1 (f) z Armenią; 0:1 (f) z Australią]

Eliminacje ME 2024, grupa C
1. Anglia 9 pkt, 9:3
2. Polska 6 pkt, 5:2
3. Bułgaria 6 pkt, 6:3
4. Armenia 3 pkt, 4:5
5. Liechtenstein 3 pkt, 3:7
6. Malta 0 pkt, 2:8

LM => Korona Kielce => 4. miejsce w grupie A (2:0, 2:0 z Molde => 1:1, 3:2 z BATE => 1:1, 0:2 z Fenerbahçe; 0:4, 1:6 z Realem Madryt; 0:1, 0:3 z Juventusem) ###
LM => Wisła => 3. runda kw. (0:0, 1:3 z Vitesse) => LE
LE => Wisła => 4. miejsce w grupie E (2:0, 0:1 z Metalistem => 2:2, 0:2 z Beşiktaşem; 0:4, 1:1 z PSV; 2:2, 0:2 z Lyonem) ###
LE => Legia => baraże (1:0, 0:2 z sc Heerenveen) ###
LE => GKS Katowice => 4. miejsce w grupie I (1:0, 1:1 z Thun => 1:1, 2:2 z Pilznem => 0:0, 0:1 z FC Kopenhaga; 0:1, 1:1 ze Steauą; 0:4, 0:4 z Barceloną) ###
LE => Zagłębie Lubin => 3. runda kw. (1:0, 2:2 z Hajdukiem => 1:1, 0:2 z Bochum) ###

Odnośnik do komentarza

Pierwszym ruchem transferowym, za który mogłem już wziąć całkowitą odpowiedzialność, było sprowadzenie do klubu bardzo utalentowanego nastolatka, Noé Schmitta, wypatrzonego przez scoutów na jednym z lokalnych klepisk.

Transfery do klubu:
01.04.23 Noé Schmitt (16, STC; Francja) <= FT

Montpellier było naszym pierwszym rywalem, któremu fachowcy przepowiadali łatwe zwycięstwo w starciu z Nantes. Tym razem dla odmiany ustawiłem zespół trochę zbyt ofensywnie, choć po kwadransie gry zagranie Toufiquiego na wolne pole skończyło się trafieniem Devaux. Goście zbyt łatwo dochodzili do sytuacji strzeleckich, choć moich obrońców usprawiedliwiał fakt, iż Montpellier miało znacznie mocniejszy skład. W 23. minuty po rzucie rożnym Camary stan spotkania wyrównał defensywny pomocnik reprezentacji Portugalii, Formiga. Zdecydowałem, że pójdziemy na wymianę ciosów, oba zespoły stworzyły po kilka sytuacji i w 38. minucie Toufiqui podał w uliczkę do Aboubakara, Dia wybronił jego strzał, ale Stambouli pozwolił Kameruńczykowi na skuteczną dobitkę. Tyle że tym razem prowadzenie utrzymaliśmy zaledwie pięć minut, kiedy to po błędach najpierw Talisa, a potem Assadecka, Formiga znów pokonał Mandandę.

W drugiej połowie cofnęliśmy się do kontrataku, co ograniczyło gościom pole do manewru. Z drugiej strony i my rzadziej dochodziliśmy do strzału, kiepsko grał tym razem Corbo, tak więc nasze lewe skrzydło nie funkcjonowało, jak należy. Pogodziłem się już z remisem, gdy w trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia podyktował rzut wolny dla Nantes. Do piłki podszedł Toufiqui, uderzył w krótki róg, a Dia koszmarnie skiksował i zupełnie niespodziewanie zgarnęliśmy komplet punktów.

 

08.04.23 La Beaujoire, Nantes: 13.481 widzów
L32/38 Nantes (13) — Montpellier (10) 3:2 (2:2)
R.Devaux 15, V.Aboubakar 38, S.Toufiqui 90+3 — Formiga 23, 43

Nantes: P.Mandanda 6.8 — S.Falette 6.5, F.Talis 6.2 (65. K.Král 6.6), L.Traoré 6.9 — S.Assadeck 6.8 (69. A.García 6.7), J-P.Enow 6.6, G.Puel 6.9 — E.Corbo 6.3 (79. J-M.Sheta), S.Toufiqui 8.6, R.Devaux 7.2 — V.Aboubakar 7.2
Odnośnik do komentarza

Do Saint-Étienne jechaliśmy w ciutek lepszych nastrojach za sprawą zarządu, który zasilił klubowe konto bardzo potrzebną kwotą £1.100.000. Posadziłem w tym meczu na ławkę Enowa, dając od pierwszej minuty szansę Králowi. Nie byliśmy faworytami tego spotkania, ale gdyby Aboubakar nie zgubił skuteczności z poprzednich meczów, wygralibyśmy je bez większego wysiłku. W 3. minucie Vincent wyszedł sam na sam z Ahamadą ale bramkarz gospodarzy zdołał go zatrzymać. Przez długi czas walka toczyła się w środku pola, aż w 34. minucie lewym skrzydłem urwał się Veroutis, zupełnie nie niepokojony przez Assadecka. Centra Greka powędrowała w pole karne, Talis wybił piłkę, trafił w Falette'a i to na konto Simona zapisana została bramka dla ASSÉ. Utrata gola w tak kuriozalnych okolicznościach bardzo nas podłamała i tuż przed przerwą moi obrońcy pozwolili reprezentantowi Holandii, Thijsowi Hendrikxowi, na strzał z dystansu, po którym piłka po poprzeczce wylądowała w naszej bramce.

Po raz pierwszy porażka była dla nas realną perspektywą. Spękanego Toufiquiego zastąpiłem Shetą i zabraliśmy się za odrabianie strat. Niebawem na ławkę powędrował też Assadeck, a gdy Aboubakar znów zmarnował sytuację sam na sam z Ahamadą, zmieniłem go na młodego Nigeryjczyka Okonkwo. W 80. minucie Devaux zagrał dwójkową akcję z Shetą, który kiwnął Van der Hoorna i plasowanym strzałem w długi róg strzelił honorowego gola dla Nantes.

 

19.04.23 Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne: 26.313 widzów
L33/38 Saint-Étienne (12) — Nantes (13) 2:1 (2:0)
S.Falette og 34, Th.Hendrikx 45 — J-M.Sheta 80

Nantes: P.Mandanda 6.7 — S.Falette 6.8, F.Talis 6.6, L.Traoré 6.7 — S.Assadeck 6.5 (51. A.García 6.6), K.Král 6.8, G.Puel 6.7 — E.Corbo 6.6, S.Toufiqui 6.2 (45. J-M.Sheta 7.1), R.Devaux 6.7 — V.Aboubakar 6.2 (71. O.Okonkwo 6.6)
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...