Skocz do zawartości

Bonne réaction


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

FC Nantes — kadra na sezon 2023/2024

1. Parfait Mandanda (33, GK; DR Konga: 75/0)
12. Matej Lodolo (22, GK; Włochy)
48. Frederic Ochs (17, GK; Niemcy)
4. Faouzi Talis (21, DRC; Algieria: 22/0)
16. Thomas Froger (19, DR-DL; Francja U19)
13. Simon Falette (31, DC-D/WBL; Francja)
39. Chen Zhixing (25, DC; Chiny: 31/0) (FGN)
3. Lucas Rodríguez (23, DC; Argentyna) (FGN)
2. Lassana Traoré (21, DC; Francja U21: 7/0)
14. William Renard (19, DC; Francja)
17. Kamil Král (25, DM-MC; Czechy: 7/0) (vc)
7. Grégoire Puel (31, DR-WBR; Francja U21: 1/0)
44. Alon Bakhar (18, D/WBR; Izrael U21: 2/0)
8. Seydou Assadeck (19, DL-WBL; Francja U19)
18. Jair Santamaría (22, WBL-D/ML; Kolumbia U21: 21/1) (FGN)
47. Cyrille Guibert (20, DM-MC; Francja)
6. Jean-Paul Enow (20, DM-MC; Kamerun: 1/0)
23. Dwight Blonbou (20, AMR-MR/AML; Francja)
20. Jean-Michel Sheta (23, AMC-MC/AML; Francja)
10. Francesco Melandri (22, AMR-MR; Włochy)
21. Antonio Manuel Arana (19, AMR-MR; Hiszpania U21: 10/5) (wyp. z Tottenhamu)
19. Jervine Bernadus (23, ML-AML; Holandia U21: 14/1)
8. Esteban Corbo (22, ML-AML; Urugwaj U20: 2/0) © (FGN)
9. Sabri Toufiqui (26, AMC-MC; Maroko: 6/1)
24. Edouard Tapoko (20, MC-AMC; Kamerun U20: 13/0)
22. Roberto Pagliarini (22, STC-AMRL; Włochy U19) (wyp. z Milanu)
11. Vincent Aboubakar (31, STC; Kamerun: 31/10)
29. Asmed Nadhamou (19, STC; Komory: 1/1)

Odnośnik do komentarza

Pierwszy mecz nowego sezonu graliśmy przed własną publicznością, a naszym przeciwnikiem było Saint-Étienne, zespół, z którym miałem do wyrównania rachunki z wiosny. W wyjściowej jedenastce pojawili się aż trzej debiutanci, Lodolo, Melandri oraz Rodríguez, zaś czwarty, Santamaría, wszedł w końcówce. To, plus solidnie przepracowany okres przygotowawczy, sprawiło, że tym razem to goście zostali zmuszeni do desperackiej obrony. Przez jakiś czas im to wychodziło, sędzia nie dostrzegł oczywistego faulu na Corbo w polu karnym, zaś Aboubakar trafił w poprzeczkę. Ale w 16. minucie Toufiqui wrzucił miękką piłkę w pole karne, gdzie najprzytomniej zachował się Kameruńczyk, pokazując, że nie zatracił skuteczności z poprzedniego sezonu. ASSÉ nie było w stanie nam zagrozić, jedynie ich rzuty wolne zmuszały Lodolo do interwencji, ale nasz włoski bramkarz, wskazany przez menedżera gości jako słabe ogniwo Nantes, bronił pewnie i z wyczuciem. Po pół godzinie gry Enow zagrał piłkę na lewe skrzydło do Corbo, ten posłał ją w pole karne, gdzie dopadł jej Melandri i strzałem z półwoleja zdobył swojego debiutanckiego gola dla Kanarków.

Jeśi piłkarze Saint-Étienne zdołali się zmobilizować w szatni do walki, nie zdążyli tego pokazać. Zaraz w pierwszej akcji drugiej połowy Corbo zacentrował piłkę z lewego skrzydła, zaś Aboubakar urwał się obrońcom, dostawił nogę i skierował piłkę do bramki; Ahamada znów nie miał najmniejszych szans na interwencję. Po godzinie gry zacząłem dokonywać zmian, i w 76. minucie to jeden z rezerwowych, Sheta, podał elegancką piłkę w uliczkę do Aboubakara, który potężnym strzałem skompletował hat-tricka, dobijając gości. Takiego wejścia w sezon na La Beaujoire nie było już dawno.

 

11.08.23 La Beaujoire, Nantes: 16.930 widzów
L01 Nantes (13) — Saint-Étienne (16) 4:0 (2:0)
V.Aboubakar 16, 46, 76, F.Melandri 31

Nantes: M.Lodolo 7.3 — L.Traoré 7.7, L.Rodríguez 7.8, F.Talis 8.2 — S.Assadeck 7.5, J-P.Enow 7.1 (60. K.Král 6.7), G.Puel 7.8 — E.Corbo 8.5 (82. J.Santamaría), S.Toufiqui 7.8 (73. J-M.Sheta 6.8) — V.Aboubakar 9.6
Odnośnik do komentarza

Przyjemnie pracowało się w klubie, który oczekiwał ode mnie tego, co sprawiało mi niekłamaną przyjemność, a mianowicie wyszukiwania i sprowadzania utalentowanych nastolatków. Kolejnym był wychowanek spadkowicza z polskiej ekstraklasy, białostockiej Jagiellonii, napastnik Maciej Kopczewski — tak jest, Nantes dzięki mnie zyskało swojego własnego "Kopę".

Transfery do klubu:
15.08.23 Maciej Kopczewski (18, STC-AML; Polska) <= Jagiellonia (£550.000)

Po spacerku z ASSÉ w drugiej kolejce czekał nas znacznie trudniejszy rywal, szósty zespół ostatniego sezonu, czyli prowadzone przez Franka Lamparda Lille. Nie zmieniałem niczego w zwycięskim składzie, ale tym razem zostaliśmy zmuszeni do maksymalnego wysiłku. Był to mecz bramkarzy i obrońców, efektownych parad i rozpaczliwych bloków, który rozstrzygnęła jedna akcja. W 33. minucie Melandri wrzucił piąty bieg, urwał się Davidowi prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne, a niezawodny Aboubakar strzałem głową pokonał bezbłędnego poza tym Rodasa. W tym spotkaniu zadebiutował nasz chiński obrońca Zhixing i spisał się bez zarzutu.

 

15.08.23 Stade Pierre Mauroy, Villenueve-d'Ascq: 35.862 widzów
L02 Lille (7) — Nantes (2) 0:1 (0:1)
V.Aboubakar 33

Nantes: M.Lodolo 7.0 — L.Traoré 7.5, L.Rodríguez 6.8 (74. Zh.Chexing 6.7), F.Talis 6.7 — S.Assadeck 6.4 (69. J.Santamaría 6.7), J-P.Enow 7.2, G.Puel 6.9 — E.Corbo 6.7, S.Toufiqui 7.0 (81. J-M.Sheta), F.Melandri 7.2 — V.Aboubakar 7.4
Odnośnik do komentarza

Kolejnym zawodnikiem, jakiego sprowadziłem do Nantes, był bośniacki napastnik Dženan Demić, niewątpliwa perełka z Bałkanów, który w przyszłości mógł zrobić sporą karierę.

Transfery do klubu:
20.08.23 Dženan Demić (17, STC-AMR; Bośnia i Hercegowina U19) <= Željezničar (£400.000)

Trzech innych młodych piłkarzy Nantes wysłanych zostało przeze mnie na wypożyczenie — Ghańczyk Diallo trafił do drugoligowego Niort, środkowy obrońca Renard do Strasbourga, natomiast prawoskrzydłowy Blonbou do Szwecji, do naszego filialnego klubu Häcken.

Transfery z klubu:
22.08.23 Dwight Blonbou (20, AMR-MR/AML; Francja) => Häcken (wyp.)
23.08.23 Daniel Diallo (18, DC; Ghana U20: 8/0) => Niort (wyp.)
26.08.23 William Renard (19, DC; Francja) => Strasbourg (wyp.)

Valenciennes było kolejnym zespołem z górnej części tabeli, który nieudanie wszedł w nowy sezon, ale ich przedostatnia pozycja w lidze mnie nie zmyliła — czekał nas trudny mecz. Ustawienie na grę z kontry tym razem się nie sprawdziło, gospodarze zgnietli nas i po kwadransie spotkania zmusili Bernadusa do zagrania, po którym Traoré musiał ratować zespół faulem w polu karnym. Do jedenastki podszedł Ikaunieks, ale Lodolo wyczuł jego intencje i pięknie obronił jego strzał. Zareagowałem zmianami taktycznymi i przez kolejną godzinę to my byliśmy wyraźnie lepsi. Ale co z tego, skoro Aboubakar trzykrotnie stawał przed bramką Valenciennes i każdorazowo zdołał trafić w ich golkipera. Po trzeciej zmarnowanej setce nie wytrzymałem i wpuściłem na boisko debiutanta Pagliariniego, lecz równocześnie gospodarze ruszyli do szturmu i przez ostatni kwadrans zmuszeni byliśmy do desperackiej obrony. A w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Puel wrzucił piłkę z autu do Talisa, ten dośrodkował na krótki słupek, gdzie jak spod ziemi wyrósł Pagliarini i strzałem głową pokonał bramkarza Valenciennes. Rywale rzucili się do ataku, wywalczyli rzut wolny, ale udało się nam zablokować strzał Dembele, do piłki dopadł Puel, przebiegł z nią całe boisko, jego strzał obronił Sang-Huyk, ale dobitka Bernadusa znalazła drogę do bramki i tak oto zupełnie nieoczekiwanie wygraliśmy 2:0.

 

27.08.23 Stade du Hainaut, Valenciennes: 12.821 widzów
L04 Valenciennes (19) — Nantes (5) 0:2 (0:0)
R.Pagliarini 90+1, J.Bernadus 90+2

Nantes: M.Lodolo 7.0 — L.Traoré 7.3, L.Rodríguez 7.3, F.Talis 8.1 — S.Assadeck 6.5 (45. J.Santamaría 6.7), J-P.Enow 7.3, G.Puel 7.4 — J.Bernadus 7.9, S.Toufiqui 6.8, F.Melandri 6.4 (54. A.M.Arana 6.8) — V.Aboubakar 6.2 (68. R.Pagliarini 7.3)
Odnośnik do komentarza

Na zakończenie miesiąca wysłałem jeszcze trzech młodych zawodników Nantes na wypożyczenia — dwóch do filialnego Häcken, a trzeciego do szwajcarskiego Young Boys.

Transfery z klubu:
30.08.23 Denis Lambert (17, DM-MC; Francja) => Häcken (wyp.)
30.08.23 Daouda Badji (19, STC; Francja) => Häcken (wyp.)
31.08.23 Dženan Demić (17, STC-AMR; Bośnia i Hercegowina U19) => Young Boys (wyp.)

Sierpień 2023

Bilans: 3-1-0, 8:1
Ligue 1: 1. (—), 10 pkt, 8:1
Coupe de France: —
Coupe de la Ligue: —
Nagrody: G.Puel (JT x1), V.Aboubakar (JT x1, PM #2), M.Lodolo (JT x1), F.Talis (JT x1)

Finanse: -£1.719.303 (w ostatnim miesiącu -£3.106.765)
Budżet transferowy: £6.460.000 (40% z transferów)
Budżet płac: £413.847 (wykorzystane £405.944)

Transfer (świat) => Rian James (25, DC; Anglia: 2/0); Fluminense => Tottenham; £23.5M
Transfer (Polska) => Golan Shemesh (22, DL; Izrael: 14/0); Maccabi Hajfa => Korona Kielce; £1.5M
Transfer (Francja) => Elio Capradossi (27, DC-DR; Włochy: 22/0); Man Utd => Monaco; £22.0M

Reprezentacje => Niemcy (Jürgen Klopp; 1580)

Anglia => Man Utd
Argentyna => Boca
Brazylia => Fluminense
Chile => Audax Italiano
Francja => Nantes
Hiszpania => Atlético
Holandia => Ajax
Kolumbia => Jaguares (COL)
Meksyk => Monterrey
Niemcy => Stuttgart
Peru => Municipal
Polska => Piast
Portugalia => Porto
Rosja => Tieriek
Urugwaj => Rentistas
Włochy => Cesena

Tottenham (Diego Simeone) => 11. (—) (Barclays Premier League)
Barcelona (Michael Laudrup) => 3. (—) (La Liga)
Freiburg (Holger Stanislawski) => 15. (—) (Bundesliga)
Lech (Wojciech Stawowy) => 7. (+6) (T-Mobile Ekstraklasa)
Oriental (Mauricio Pellegrino) => 6. (-5) (Primera División)
Milan (Leonid Słucki) => 11. (—) (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 44. (773) [brak]

Eliminacje ME 2024, grupa C
1. Anglia 15 pkt, 15:5
2. Armenia 12 pkt, 10:5
3. Polska 10 pkt, 7:3
4. Bułgaria 10 pkt, 9:3
5. Liechtenstein 6 pkt, 5:13
6. Malta 0 pkt, 2:16

LM => Korona Kielce => grupa C (x:x, x:x z Udinese; x:x, x:x z CSKA Moskwa; x:x, x:x z Realem Madryt)
LM => Wisła => 3 runda kw. (1:2, 0:1 z Rubinem) => LE
LE => Wisła => baraże (0:2, 1:2 z Southampton) ###
LE => GKS Katowice => baraże (0:1, 0:0 z Trabzonsporem) ###
LE => Zagłębie Lubin => 3. runda kw. (2:1, 0:2 ze Steauą) ###
LE => Ruch Chorzów => 3. runda kw. (5:1, 1:1 ze Slobodą Užice => 1:4, 0:3 z Lyonem) ###
LE => Legia => grupa (3:0, 2:0 z Renovą => 3:1, 3:0 z Metalurgsem => 1:0, 1:0 z Omonoią => 1:0, 1:2 z Málagą => x:x, x:x z Red Bull Salzburg; x:x, x:x z Dynamem Kijów; x:x, x:x z Benfiką)

Odnośnik do komentarza

Wrzesień zaczynaliśmy spotkaniem z Monaco. Do składu na ten mecz wrócił Urugwajczyk Corbo, ale pamiętając o tym, jaka przepaść dzieliła nas od mistrzów kraju, nie oczekiwałem cudów. A jednak... niewątpliwie cudów dokonywał Matej Lodolo, w pojedynkę utrzymując arcykorzystny, bezbramkowy remis, niestety tylko do 82. minuty. Wtedy to reprezentant Rumunii, Nicuşor Stanciu, urwał się lewym skrzydłem i cholernie fuksiarskim uderzeniem dał gościom prowadzenie. Było jeszcze dziesięć minut na odrobienie strat, lecz dokładnie w tym momencie solidny w tym sezonie Talis przypomniał sobie, że potrafi efektownie zawalać nam mecze. W samej końcówce sfaulował Stanciu w polu karnym, Hiszpan Benjamín nie dał naszemu bramkarzowi najmniejszych szans i ponieśliśmy pierwszą porażkę w nowym sezonie.

 

02.09.23 La Beaujoire, Nantes: 26.750 widzów
L05 Nantes (2) — Monaco (5) 0:2 (0:0)
N.Stanciu 82, Benjamín pk89

Nantes: M.Lodolo 7.0 — L.Traoré 6.3, L.Rodríguez 6.2, F.Talis 6.0 — S.Assadeck 6.5 (67. J.Santamaría 6.6), J-P.Enow 6.8, G.Puel 6.9 — E.Corbo 6.7, S.Toufiqui 6.8 (75. J-M.Sheta 6.6), F.Melandri 6.7 — V.Aboubakar 6.6 (85. R.Pagliarini)
Odnośnik do komentarza

Pomyślałby kto, że przerwa na mecze reprezentacje była dla nas okazją do nabrania oddechu przed kolejnymi wyzwaniami w lidze... nic z tych rzeczy. Najpierw rozwiązałem kwestię niepewnej gry Talisa w defensywie, gdyż zupełnie nieoczekiwanie do klubu wpłynęła dla niego oferta z brazylijskiego Corinthians, opiewająca na kosmiczną kwotę £10.000.000. Oczywiście zaakceptowałem ją w pięć minut, by obłąkani Brazylijczycy się nie rozmyślili, Algierczyk również doszedł z nimi do porozumienia i tak oto znalazłem miejsce w wyjściowym składzie dla Zhixinga, a zarazem rozwiązałem problemy finansowe Nantes. A już wisienką na torcie była wiadomość, że transfer zostanie sfinalizowany dopiero w styczniu.

Drugie wydarzenie nie było już tak radosne — Lucas Rodríguez chciał przyszpanować na siłowni i uszkodził się na tyle poważnie, że czekała go kilkutygodniowa pauza. Jeden jedyny fizjoterapeuta pracujący z pierwszym zespołem nie był w stanie wszystkiego przypilnować i bez wahania zgodziłem się, że potrzebujemy w klubie jeszcze jednego fachowca dbającego o zdrowie naszych piłkarzy. Ostatecznie zdecydowałem się na Eugenio Piccoliego, który przez wiele lat pracował we włoskiej Vicenzie.

Do sztabu szkoleniowego:
10.09.23 Eugenio Piccoli (56; Włochy) <= FT (fizjoterapeuta)

Równocześnie z poszukiwaniem nowego fizjoterapeuty musiałem gasić pożar w pierwszym zespole. Doświadczony Kongijczyk Mandanda po zaledwie pięciu kolejkach nie wytrzymał siedzenia na ławce, choć rywalizację z Lodolo przegrywał bardzo wyraźnie, i zażądał ode mnie wystawienia na listę transferową. Nie zgodził się nawet zaczekać do końca sezonu, czym nie zostawił mi pola manewru. Zgłosili się po niego szwajcarscy Young Boys, ale nie byli w stanie spełnić jego wymagań finansowych, ja zaś wyśmiałem go w głos, gdy zażądał, by różnicę pokryło Nantes. Na jego szczęście na trzeciego do licytacji włączyła się londyńska Chelsea, która szukała dziada na ławkę, a zapłacenie mu odpowiednio wysokiej pensji nie było dla niej niczym trudnym. Mandanda również miał zmienić barwy klubowe w styczniu, tyle że w przeciwieństwie do Talisa mógł zapomnieć o grze jesienią w pierwszym zespole. A to ponieważ błyskawicznie sprowadziłem jego następcę, a zarazem zawodnika, który nie pozwoliłby Lodolo spocząć na laurach, byłego gracza Marseille, Pierricka Masson.

Transfery do klubu:
08.09.23 Pierrick Masson (24, GK; Francja U21: 11/0) <= FT (ost. Marseille)

W międzyczasie debiut w reprezentacji Kolumbii zaliczył Santamaría, którego bardzo powoli wprowadzałem do pierwszego zespołu, a francuski ZPN dyplomatycznie zignorował mój krytyczny komentarz pod adresem sędziego meczu z Monaco, który karnego dla gości dopatrzył się chyba w oparciu o perystaltykę własnych jelit.

Wyjazdowe spotkanie z PSG było dla nas z gatunku tych, w których ewentualna porażka nie byłaby żadnym powodem do rozpaczy. Kontuzjowanego Rodrígueza zastąpiłem Zhixingiem, który zdążył już wystarczająco zaaklimatyzować się w zespole, ale nie liczyłem na zbyt wiele. W pierwszej połowie gospodarze mieli lekką przewagę, znów swoje wysokie umiejętności mógł pokazać Lodolo, za to po raz kolejny zupełnie bez wyrazu był Toufiqui, na którego bardzo liczyłem w tym sezonie. Po przerwie zastąpił go Sheta, ale szybko doznał kontuzji i koniec końców musiałem wystawić za niego nominalnego defensywnego pomocnika Krála. Ale równocześnie PSG zaczęło tracić rozmach, pozwalając nam na parę groźnych kontrataków. W 72. minucie rezerwowy Amara zagrał bardzo dobrą piłkę na wolne pole do Aboubakara, który wręcz lekceważąco uderzył w długi róg, kompletnie myląc Robina, i trybuny na Parc des Princes zamilkły. A chwilę później na gospodarzy spadł kolejny cios, Puel ośmieszył zwodem Lamelę na prawym skrzydle, a spóźniony Argentyńczyk wyciął go równo z trawą, za co obejrzał czerwoną kartkę. Teraz wystarczyło już tylko pilnować wyniku, co udało się nam zaskakująco łatwo, i w ten sposób u mego pasa zawisł pierwszy skalp jednego z gigantów francuskiej piłki klubowej.

 

16.09.23 Parc des Princes, Paryż: 52.040 widzów
L06 PSG (2) — Nantes (5) 0:1 (0:0)
V.Aboubakar 72

Nantes: M.Lodolo 7.1 — L.Traoré 7.6, Ch.Zhixing 7.3, F.Talis 7.5 — S.Assadeck 6.9, J-P.Enow 7.1, G.Puel 6.8 — E.Corbo 6.7, S.Toufiqui 6.3 (53. J-M.Sheta 6.6, 69. K.Král 6.6), F.Melandri 6.5 (63. A.M.Arana 6.8) — V.Aboubakar 7.1
Odnośnik do komentarza

wow, Ale Aboubakar miazdzy na poczatku sezonu!

Oby tak dalej :kutgw:

Dziś życzenie, dziś realizacja:

 

Po serii trudnych spotkań przyszło łatwiejsze, przynajmniej na papierze, przeciwko Guingamp. Zdecydowałem się w nim na wymianę lewego skrzydła — Santamaría na obronie i Bernadus w pomocy — jako że Assadeck i Corbo nie zachwycali w tym sezonie. Na samym początku przeżyłem spory szok, widząc, jak na murawę La Beaujoire w barwach gości wybiega Gareth Bale, ale to nie Walijczyk został gwiazdą tego spotkania. W końcu obudził się Toufiqui, a gdy Marokańczyk miał swój dzień, rywale mogli tylko modlić się o niski wymiar kary. Już w 5. minucie szarżującego Toufiquiego wślizgiem powstrzymał Sturrock, piłka trafiła do Aboubakara, który zamknął oczy i potężną bombą pokonał bramkarza gości. Pięć minut później Sabri wykonywał rzut wolny, Reymet w cyrkowym stylu zbił piłkę na słupek, potem rozpaczliwym szpagatem zatrzymał ją na linii bramkowej, a moment później najszybszy w wyjściu z bloków Aboubakar wepchnął ją do bramki. Jakby tego było mało, po kwadransie Toufiqui zagrał na wolne pole do Aboubakara, ten w swoim stylu huknął w długi róg... hat-trick i pozamiatane po piętnastu zaledwie minutach. Przez resztę spotkania kontrolowaliśmy grę, nie pozwalając Guingamp absolutnie na nic, a gdy schodziliśmy do szatni, żegnała nas burza braw.

 

 

 

22.09.23 La Beaujoire, Nantes: 18.093 widzów

L07 Nantes (5) — Guingamp (9) 3:0 (3:0)

V.Aboubakar 5, 11, 15

 

Nantes: M.Lodolo 7.1 — L.Traoré 7.7, Ch.Zhixing 7.3 (60. L.Rodríguez 6.7), F.Talis 7.2 — J.Santamaría 7.1, J-P.Enow 8.0 (82. C.Guibert), G.Puel 7.3 — J.Bernadus 6.9, S.Toufiqui 9.0 (60. K.Král 6.6), F.Melandri 7.9 — V.Aboubakar 9.6

Odnośnik do komentarza

Tours było w jeszcze lepszej formie od nas, zaliczyło cztery zwycięstwa z rzędu, tak więc wyjazd na Stade de la Valée du Cher traktowałem bardzo poważnie. Zdecydowałem się dać jeszcze jedną szansę Corbo, ale niestety okazało się to błędem; Urugwajczyk był zupełnie bez formy i przez dłuższy czas nasza lewa flanka po prostu nie istniała. Do tego już w 9. minucie niecelne podanie Aboubakara do Toufiquiego skończyło się szybkim atakiem gospodarzy i golem Hanuki, po którym musieliśmy gonić wynik. Chwilami mieliśmy wyraźną przewagę i w 37. minucie Santamaría uciekł lewym skrzydłem, jego centra trafiła do Aboubakara, który strzałem z najbliższej odległości zdobył swojego dziesiątego gola w tym sezonie. Niestety na nic więcej nie było nas stać, parokrotnie świetnie bronił Pillot, ale musieliśmy zadowolić się remisem.

 

27.09.23 Stade de la Valée du Cher, Tours: 16.604 widzów
L08 Tours (6) — Nantes (5) 1:1 (1:1)
N.Hanuka 9 — V.Aboubakar 37

Nantes: M.Lodolo 7.2 — L.Traoré 6.6, Ch.Zhixing 6.8, F.Talis 7.0 — J.Santamaría 6.8 (79. S.Assadeck), J-P.Enow 7.1, G.Puel 6.8 — E.Corbo 5.9 (66. A.M.Arana 6.6), S.Toufiqui 6.7 (79. J-M.Sheta), F.Melandri 6.7 — V.Aboubakar 7.1
Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2023

Bilans: 2-1-1, 5:3
Ligue 1: 5. (-4), 17 pkt, 13:4
Coupe de France: —
Coupe de la Ligue: 3. runda (x:x z Ajaccio)
Nagrody: S.Toufiqui (JT x1), V.Aboubakar (JT x1)

Finanse: -£2.189.735 (w ostatnim miesiącu -£455.031)
Budżet transferowy: £8.630.000 (40% z transferów)
Budżet płac: £452.240 (wykorzystane £433.249)

Transfer (świat) => Jorge Núñez (26, STC-AMRL; Paragwaj: 35/12); Juventus => Beşiktaş; £4.5M
Transfer (Polska) => Tomasz Błażejewski (23, AML-ML/AMC; Polska U21: 22/0); Lech => FC Braşov; £0.375M
Transfer (Francja) => Kim Jung-Yong (23, DM-D/MC; Korea Południowa: 32/0); Valenciennes => Beşiktaş; £2.2M

Reprezentacje => Niemcy (Jürgen Klopp; 1542)

Anglia => Man Utd
Argentyna => All Boys
Brazylia => Fluminense
Chile => Audax Italiano
Francja => PSG
Hiszpania => Barcelona
Holandia => Vitesse
Kolumbia => Deportivo Cali
Meksyk => Cruz Azul
Niemcy => Bayern
Peru => Universidad San Martín
Polska => Korona Kielce
Portugalia => Porto
Rosja => Tieriek
Urugwaj => Peñarol
Włochy => Napoli

Tottenham (Diego Simeone) => 9. (+2) (Barclays Premier League)
Barcelona (Michael Laudrup) => 1. (+2) (La Liga)
Freiburg (Holger Stanislawski) => 7. (+8) (Bundesliga)
Lech (Wojciech Stawowy) => 8. (-2) (T-Mobile Ekstraklasa)
Oriental (Mauricio Pellegrino) => 2. (+4) (Primera División)
Milan (Leonid Słucki) => 14. (-3) (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 51. (687) [0:3 z Anglią; 4:0 z Liechtensteinem]

Eliminacje ME 2024, grupa C
1. Anglia 21 pkt, 21:5 Q
2. Bułgaria 16 pkt, 7:6
3. Polska 13 pkt, 11:6
4. Armenia 12 pkt, 10:11
5. Liechtenstein 6 pkt, 6:19
6. Malta 3 pkt, 4:22

LM => Korona Kielce => grupa C (x:x, 0:2 z Udinese; x:x, x:x z CSKA Moskwa; x:x, x:x z Realem Madryt)
LM => Wisła => 3 runda kw. (1:2, 0:1 z Rubinem) => LE
LE => Wisła => baraże (0:2, 1:2 z Southampton) ###
LE => GKS Katowice => baraże (0:1, 0:0 z Trabzonsporem) ###
LE => Zagłębie Lubin => 3. runda kw. (2:1, 0:2 ze Steauą) ###
LE => Ruch Chorzów => 3. runda kw. (5:1, 1:1 ze Slobodą Užice => 1:4, 0:3 z Lyonem) ###
LE => Legia => grupa (3:0, 2:0 z Renovą => 3:1, 3:0 z Metalurgsem => 1:0, 1:0 z Omonoią => 1:0, 1:2 z Málagą => 0:2, x:x z Red Bull Salzburg; x:x, x:x z Dynamem Kijów; x:x, x:x z Benfiką)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...