Skocz do zawartości

Bonne réaction


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem przekonany, że z liderującym w Ligue 1 zespołem Monaco nie mamy najmniejszych szans, a tymczasem do przerwy prowadziliśmy w pełni zasłużenie 2:0. Dobrym posunięciem okazało się posadzenie na ławce Assedecka i zastąpienie go od pierwszej minuty Garcíą, ale najlepszy na boisku był młody Devaux. W 5. minucie dostał piękną centrę od Aboubakara i strzałem głową pokonał José Carlosa. Jeszcze piękniejsze było jego drugie trafienie, efektowny krzyżak po precyzyjnym zagraniu Corbo.

Ale nie na darmo kadra naszych rywali naszpikowana była reprezentantami swoich krajów. Dwie minuty po przerwie sygnał do ataku dał Luke Shaw, wykorzystując niepewną interwencję Talisa. Cztery minuty później był już remis po strzale snajpera drużyny narodowej Brazylii, Renato. Nie pomogła nam kontuzja Toufiquiego, ale najbardziej zawodził mnie ten, na którego bardzo liczyłem, czyli Algierczyk Talis. A jednak nawet jego zdjęcie z boiska (i późniejszy indywidualny opierdol) nie uratowało dla nas ani jednego punktu. Na dziesięć minut przed końcem spotkania Rumun Stanciu dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a Holender Ikhsan, zarabiający w Monaco tyle, ile wynosiła połowa naszego budżetu płac, rozstrzygnął losy tego pojedynku.

 

22.04.23 La Beaujoire, Nantes: 23.481 widzów
L33/38 Nantes (13) — Monaco (1) 2:3 (2:0)
R.Devaux 5, 18 — L.Shaw 47, Renato 51, A.Ikhsan 80

Nantes: P.Mandanda 6.8 — S.Falette 6.8, F.Talis 6.0 (63. J-P.Enow 6.7), L.Traoré 6.6 — A.García 6.8, K.Král 6.8, G.Puel 6.7 — E.Corbo 6.8, S.Toufiqui 6.8 KNT (49. J-M.Sheta 6.7), R.Devaux 8.8 (80. D.Blonbou) — V.Aboubakar 6.7
Odnośnik do komentarza

Tydzień później przeżyłem klasyczne deżawu na Parc des Princes. Znów zagraliśmy świetną pierwszą połowę, znów doskonale spisał się Devaux, tym razem asystując przy trafieniu Aboubakara. I znów wszystko zmarnowaliśmy po przerwie, na własne życzenie, bo gwiazdy PSG wcale nie musiały się wysilać, by odrobić straty. W 51. minucie Talis pozwolił Chirinosowi na precyzyjne podanie do Cavaniego, co musiało się skończyć golem na 1:1. Potem długo broniliśmy remisu, by dać dupy w samej końcówce, kiedy to Talis wystawił piłkę Cavaniemu trzy metry od naszej bramki. Ten gol całkowicie nas załamał, minutę później Cavani skompletował hat-tricka po centrze Lameli i przegraliśmy trzeci mecz z rzędu. Po powrocie do Nantes ciężką zjebkę dostał ode mnie Talis, który w nagrodę za swoją beznadziejną postawę wylądował na ławce rezerwowych.

 

29.04.23 Parc des Princes, Paris: 47.069 widzów
L34/38 PSG (2) — Nantes (14) 3:1 (0:1)
E.Cavani 51, 87, 88 — V.Aboubakar 9

Nantes: P.Mandanda 6.8 — S.Falette 6.3, F.Talis 6.6 (88. J-P.Enow), L.Traoré 6.8 — A.García 6.7, K.Král 6.7, G.Puel 6.5 — E.Corbo 6.6 (79. O.Okonkwo), S.Toufiqui 7.3, R.Devaux 6.8 (81. J-M.Sheta) — V.Aboubakar 7.1

 

Kwiecień 2023

Bilans: 1-0-3, 7:10
Ligue 1: 14. (-1), 41 pkt, 45:63
Nagrody: S.Toufiqui (JT x2)

Finanse: -£4.738.769 (w ostatnim miesiącu +£647.406)
Budżet transferowy: £25.000 (40% z transferów)
Budżet płac: £266.716 (wykorzystane £293.121)

Transfer (świat) => Danilo (23, DC-DM; Brazylia U20: 24/0); Vasco => Palmeiras; £10.0M
Transfer (Polska) => [brak]
Transfer (Francja) => [brak]

Reprezentacje => Niemcy (Jürgen Klopp; 1798)

Anglia => Man Utd
Argentyna => Vélez
Brazylia => [brak]
Chile => Colo Colo
Francja => Monaco
Hiszpania => Real Madryt
Holandia => PSV
Kolumbia => Junior
Meksyk => América (MEX)
Niemcy => Bayern
Peru => Municipal
Polska => Korona Kielce
Portugalia => Guimarães
Rosja => CSKA Moskwa
Urugwaj => Oriental de La Paz
Włochy => Juventus

Tottenham (Diego Simeone) => 3. (—) (Barclays Premier League)
Barcelona (Michael Laudrup) => 2. (+1) (La Liga)
Freiburg (Thorsten Fink) => 16. (—) (Bundesliga)
Lech (Wojciech Stawowy) => 4. (+4) (T-Mobile Ekstraklasa)
Oriental (Mauricio Pellegrino) => 1. (—) (Primera División)
Milan (Cesare Prandelli) => 5. (-1) (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 20. (900) [0:1 (f) z Armenią; 0:1 (f) z Australią]

Eliminacje ME 2024, grupa C
1. Anglia 9 pkt, 9:3
2. Polska 6 pkt, 5:2
3. Bułgaria 6 pkt, 6:3
4. Armenia 3 pkt, 4:5
5. Liechtenstein 3 pkt, 3:7
6. Malta 0 pkt, 2:8

LM => Korona Kielce => 4. miejsce w grupie A (2:0, 2:0 z Molde => 1:1, 3:2 z BATE => 1:1, 0:2 z Fenerbahçe; 0:4, 1:6 z Realem Madryt; 0:1, 0:3 z Juventusem) ###
LM => Wisła => 3. runda kw. (0:0, 1:3 z Vitesse) => LE
LE => Wisła => 4. miejsce w grupie E (2:0, 0:1 z Metalistem => 2:2, 0:2 z Beşiktaşem; 0:4, 1:1 z PSV; 2:2, 0:2 z Lyonem) ###
LE => Legia => baraże (1:0, 0:2 z sc Heerenveen) ###
LE => GKS Katowice => 4. miejsce w grupie I (1:0, 1:1 z Thun => 1:1, 2:2 z Pilznem => 0:0, 0:1 z FC Kopenhaga; 0:1, 1:1 ze Steauą; 0:4, 0:4 z Barceloną) ###
LE => Zagłębie Lubin => 3. runda kw. (1:0, 2:2 z Hajdukiem => 1:1, 0:2 z Bochum) ###

Odnośnik do komentarza

Z ligowymi potentatami wywalczyliśmy wszystko, co byliśmy w stanie, natomiast sąsiadów z tabeli, Créteil, należało ograć. Zwołałem przed tym spotkaniem zebranie zespołu, by odpowiednio podbudować zawodników, dokonałem też dwóch zmian w składzie. Na środku obrony za Talisa zagrać miał Král, co oznaczało powrót Enowa na pozycję defensywnego pomocnika, natomiast zawieszonego za kartki Puela na prawej obronie zastąpił reprezentant Francji U19 Froger.

Po raz pierwszy od miesiąca zagraliśmy tak, jak sobie zaplanowałem. Créteil nie oddało ani jednego groźnego strzału na bramkę Mandandy, my zaś zwłaszcza po przerwie gnietliśmy ich niemiłosiernie. W pierwszej połowie tylko raz doszliśmy do strzału, gdy w 20. Toufiqui wystawił piłkę Corbo, który pokonał źle ustawionego bramkarza gości. Drugie 45 minut należało już do nas; po kwadransie Touré sfaulował Corbo w polu karnym, dzięki czemu Aboubakar strzelił swojego gola numer 18 w tym sezonie. W końcówce Créteil broniło się rozpaczliwie, ale w 87. minucie za trzecim chyba podejściem wynik strzałem z najbliższej odległości ustalił Okonkwo.

 

06.05.23 La Beaujoire, Nantes: 12.228 widzów
L36/38 Nantes (14) — Créteil (15) 3:0 (1:0)
E.Corbo 20, V.Aboubakar pk 61, O.Okonkwo 87

Nantes: P.Mandanda 7.1 — S.Falette 7.5, K.Král 7.4, L.Traoré 7.8 — A.García 7.2, J-P.Enow 8.0, Th.Froger 7.0 (80. R.Forsberg) — E.Corbo 9.2, S.Toufiqui 6.8 (66. M.Fleury 6.6), R.Devaux 7.3 — V.Aboubakar 6.7 (70. O.Okonkwo 7.2)
Odnośnik do komentarza

W przedostatniej kolejce zmierzyliśmy się z czwartym w tabeli Lyonem. Przystępowałem do tego spotkania bez szczególnego napięcia, wiedziałem, że stać nas na niespodziankę, ale i na totalną katastrofę, zwłaszcza że do składu wracał Talis, by zastąpić zawieszonego za kartki Traoré. W pierwszej połowie gospodarze całkowicie nas zdominowali, ale nie przekładało się to na sytuacje podbramkowe aż do 45. minuty. Wtedy to po głupiej stracie piłki przez Toufiquiego sam na sam z Mandandą wyszedł Pezzi i strzałem po słupku dał Lyonowi prowadzenie.

Druga połowa wyglądała identycznie i w 80. minucie uznałem, że 0:1 i 0:2 niczym się od siebie nie różnią, zarządziłem zatem totalną ofensywę. Siedem minut później wywalczyliśmy rzut rożny, Fleury posłał piłkę w szesnastkę, Amrani nie zdołał jej dobrze przyjąć i Král uderzeniem z najbliższej odległości wyrównał na 1:1. Lyon mimo rozpaczliwych prób nie zdołał już zmienić tego wyniku.

 

13.05.23 Stade des Lumières, Décines-Champieu: 39.086 widzów
L37/38 Lyon (4) — Nantes (14) 1:1 (1:0)
L.Pezzi 45 — K.Král 87

Nantes: P.Mandanda 6.9 — S.Falette 7.1, K.Král 7.3, F.Talis 6.8 — A.García 7.0, J-P.Enow 7.0, G.Puel 6.7 — E.Corbo 6.3 (68. M.Fleury 6.8), S.Toufiqui 6.4 (45. J-M.Sheta 6.5), R.Devaux 6.7 — V.Aboubakar 6.5 (74. O.Okonkwo 6.7)
Odnośnik do komentarza

Sezon powoli zbliżał się ku końcowi. W Niemczech z ulgą odetchnęli fani Freiburga, który w barażach o utrzymanie w Bundeslidze pokonał w dwumeczu Drezno 4:2. Ulgi wystarczyło im zaledwie na parę oddechów, gdyż następnego dnia Thorsten Fink uznał, że ma dosyć walki o przetrwanie, i przeprowadził się do Leverkusen. Po pięciu minutach z ojczystego kraju dotarł do mnie SMS o treści "Polaco, musisz!", ale nie zwykłem rzucać pracy bez powodu i bez sukcesów.

Spotkanie z Bordeaux nie miało żadnego znaczenia dla obu zespołów, ale wystawiłem najmocniejszy skład, by podziękować kibicom za to, że byli z zespołem w jego najtrudniejszych chwilach. Podziękowanie nie zaczęło się najlepiej, już w 9. minucie Figueroa pokonał Mandandę strzałem z ostrego kąta po błędzie Falette'a. Ustawiłem zespół zbyt zachowawczo — wciąż jeszcze nie wiedziałem, na co stać moich podopiecznych — ale po zmianie taktyki zaczęliśmy przeważać. W 60. minucie wracający do składu Puel dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie już czekał Aboubakar, by wyrównać stan spotkania strzałem głową. Trzy minuty później rozegraliśmy kopię tej akcji, tyle że dogrywającym dla odmiany był Devaux. Goście przeszli na grę trójką napastników, na co nie znaleźliśmy antidotum i w 71. minucie Redan przelobował naszego bramkarza. Przed meczem remis wziąłbym w ciemno, ale teraz czułem niedosyt; na szczęście zawodnicy podzielali moje odczucia. W ostatniej akcji meczu wywalczyliśmy rzut rożny, Toufiqui wrzucił piłkę na krótki słupek, a rezerwowy Talis dynamiczną główką dał nam zwycięstwo. Kibice mogli wyjechać na wakacje w doskonałych humorach.

 

20.05.23 La Beaujoire, Nantes: 28.142 widzów
L38/38 Nantes (14) — Bordeaux (7) 3:2 (0:1)
V.Aboubakar 60, 63, F.Talis 90 — J.I.Figueroa 9, J.Redan 71

Nantes: P.Mandanda 6.9 — S.Falette 6.1 (45. F.Talis 7.4), K.Král 6.5, L.Traoré 6.8 — A.García 6.7 (72. S.Assadeck 6.7), J-P.Enow 6.8, G.Puel 7.7 — E.Corbo 6.6 (89. J-M.Sheta), S.Toufiqui 7.7, R.Devaux 6.7 — V.Aboubakar 8.8
Odnośnik do komentarza

Podczas spotkania z zawodnikami na sali dało się wyczuć zaniepokojenie. Wszyscy zdawali sobie sprawę, że poza 2-3 pewniakami pokroju Mandandy czy Aboubakara ich przyszłość w klubie nie była stuprocentowo pewna. Nie usłyszeli też z moich ust żadnych gwarancji zatrudnienia, a gdy tylko za ostatnim z nich zamknęły się drzwi, dałem znak moim współpracownikom. Na stołach pojawiły się laptopy, notatki i parę butelek czerwonego wina, w Nantes rozpoczęło się planowania dnia sądu ostatecznego.

Nie mogłem podejmować decyzji tak swobodnie, jak bym tego chciał. £3.800.000 za zajęcie 12. miejsca w Ligue 1 pozwoliło na znaczną redukcję klubowego zadłużenia, ale sytuacja finansowa była daleka od stabilnej i sprowadzenie wszystkich zawodników, na których mi zależało, było po prostu niemożliwe. Dlatego też każdą decyzję kadrową należało rozpatrzyć również i pod tym kątem.

Bramkarze:
1. Parfait Mandanda [30-0-0, 6.84]
13. José Carlos Ribeiro [7-0-0, 6.87]
31. Said Bougherara [5-0-0, 6.34] => TL

Ocena: Mandanda potwierdził, że jest dobrym bramkarzem dla ligowego średniaka i jego pozycja w Nantes nie była w żaden sposób zagrożona. Ribeiro, którego znałem jeszcze z Orientalu, nie robił na mnie dobrego wrażenia, ale nie miałem funduszy na to, by zastąpić go kimś lepszym, dlatego też zamierzałem dalej trzymać go w charakterze zmiennika dla Mandandy. Bougherara natomiast nadawał się może na trzecią ligę, dlatego zdecydowałem się go skreślić. W odwodzie miałem dwóch całkiem utalentowanych nastolatków, Gordona i Mangitukę, więc w przypadku jakiejś katastrofy kadrowej zamierzałem postawić na któregoś z nich.
Priorytety: Bramkarz, który w perspektywie 2-3 sezonów mógłby zastąpić Mandandę.

Środkowi obrońcy:
4. Faouzi Talis [27-1-1, 6.58]
12. Simon Falette [36-1-2, 6.69]
5. Lassana Traoré [31-0-0, 6.78]

Ocena: Środek obrony musiałem jak najszybciej wzmocnić, gdyż dysponowałem zaledwie trzema zawodnikami na poziomie Ligue 1. Na papierze najlepszy z nich był Talis, który popełniał wszakże mnóstwo błędów — niemniej jednak, nie zamierzałem go skreślać, a raczej spróbować na skrzydle formacji, gdzie w dwóch ostatnich spotkaniach sezonu spisał się całkiem dobrze. Reprezentant francuskiej młodzieżówki Traoré był równie obiecującym zawodnikiem, natomiast doświadczony Falette stanowił najsłabsze ogniwo naszej defensywy. Pierwszy rezerwowy, Renou, był beznadziejny i niezwłocznie trafił na listę transferową. W okresie przygotowawczym zamierzałem sprawdzić dwóch zawodników, którzy sezon spędzili na wypożyczeniach, Guillemina i Renarda, a w drużynie juniorów dojrzewało dwóch bardzo utalentowanych nastolatków, Morin oraz Besnard. Na nowy sezon zaklepałem transfer siedemnastoletniego Ghańczyka Diallo, ale nie dało się ukryć, że potrzebowałem jeszcze jednego wartościowego zawodnika na tę pozycję.
Priorytety: Środkowy obrońca do wyjściowej jedenastki.

Lewi wysunięci obrońcy:
3. Robin Forsberg [14-0-0, 6.22] => TL
38. Denis Chevallier [2-0-0, 6.50]
35. Arthuro García [14-0-0, 6.62]
37. Hugo Baron [6-0-0, 6.07] => TL
17. Seydou Assadeck [29-0-0, 6.45]

Ocena: Nie byłem zadowolony z postawy zawodników na tej pozycji. Assadeck miał papiery na granie, ale w ani jednym meczu tego nie pokazał. Dlatego też w końcówce sezonu stawiałem na Meksykanina Garcíę, przeciętnego techniczne, ale za to mocnego fizycznie. Nie oczekiwałem od niego, że rzuci ligę na kolana, ale jako dubler wywiązywał się poprawnie ze swoich obowiązków. Szesnastoletni Chevallier pukał już pomału do drzwi pierwszego zespołu, a w odwodzie czekał jeszcze młodszy Diabikilé, tak więc przyszłość rysowała się całkiem kolorowo. W tej sytuacji Szwed Forsberg, klasyczny lewy obrońca, dla którego w mojej taktyce nie było miejsca, musiał szukać sobie nowego klubu, podobnie jak boleśnie przeciętny Baron.
Priorytety: Brak.

Defensywni pomocnicy:
16. Kamil Král [40-6-0, 6.62]
33. Andrés Hernández [1-0-0, 6.40] => TL
18. Jean-Paul Enow [31-0-2, 6.47]
39. Denis Lambert [4-0-0, 6.13]

Ocena: Miałem w zespole dwóch naprawdę dobrych defensywnych pomocników. Czech Král był przeze mnie wykorzystywany jako środkowy obrońca, natomiast Kameruńczyk Enow mógł za parę lat stać się gwiazdą zespołu. Na użytecznego zmiennika wyglądał wypożyczony do Nîmes Guibert, zaś w drużynach juniorskich dobrze rozwijali się Lambert i Lefebvre. W tej sytuacji nie zamierzałem przedłużać kontraktu z Meksykaninem Hernándezem, zwłaszcza że latem do klubu przychodził młody, obiecujący Urugwajczyk Pérez.
Priorytety: Brak.

Prawi wysunięci obrońcy:
19. Thomas Froger [19-0-1, 6.31]
2. Grégoire Puel [26-1-10, 6.92]

Ocena: Jedynym zawodnikiem na tę pozycję był syn mojego poprzednika, Puel, który jako jeden z niewielu piłkarzy Nantes mógł uznać kończący się sezon za udany. Młody Froger początkowo nie przekonywał mnie do siebie, ale po dłuższej obserwacji musiałem przyznać, że pochopnie go skreśliłem. Poza młodziutkim i dosyć przeciętnym Rollandem nikim więcej nie dysponowałem i ta krótka ławka budziła we mnie lekki niepokój. Wielką niewiadomą był dla mnie zakontraktowany przez Puela seniora Urugwajczyk Díaz, więc z nerwowymi ruchami zamierzałem zaczekać na niego.
Priorytety: Rezerwowy prawoskrzydłowy jako dubler dla Frogera.

Odnośnik do komentarza

Nantes, świetny wybór, nareszcie się doczekałem Europy.

 

Jak polecenia indywidualne dajesz defensywnemu pomocnikowi ? W zależności od rywala, czy raczej ciągle te same ? Co z indywidualnym kryciem ? Mam problem z tą pozycją, występujący na niej zawodnicy nie zbierają dobrych not, ale też nie mają za bardzo gdzie punktować, bo większość czasu spędzają w defensywie.

Odnośnik do komentarza

Lewi ofensywni pomocnicy:
15. Esteban Corbo [31-4-8, 6.89] <= wyp. z Peñarolu

Ocena: Lewa flanka pomocy Nantes opierała się na wypożyczonym z Peñarolu Urugwajczyku Corbo. Nie miałem nic przeciwko temu, aby zatrzymać go na kolejny rok, gdyż alternatyw dla niego nie widziałem. Młodzież miałem co prawda utalentowaną, osiemnastolatek Lotiès, który sezon spędził w Laval, na pewno miał dostać ode mnie szansę, ale nie mogłem opierać na nim gry zespołu. Młodziutki LuaLua miał jeszcze przed sobą długą drogę, doświadczony Salibur był już za słaby na Ligue 1, a piętnastoletni Lefevre zatrudniony został chyba po znajomości i dwóch ostatnich zdecydowałem się pozbyć z klubu. W tej sytuacji wzmocnienia były absolutną koniecznością.
Priorytety: Dwaj nowi zawodnicy: do wyjściowej jedenastki oraz na ławkę.

Środkowi ofensywni pomocnicy:
14. Jean-Michel Sheta [37-4-3, 6.60]
7. Sabri Toufiqui [31-2-6, 6.74]
8. Maxime Fleury [19-2-3, 6.63] <= wyp. z Marseille
34. Jean-Claude Daunay-Cotellon [4-0-0, 6.10]

Ocena: Nie pomyliłem się, stawiając w końcówce sezonu na Toufiquiego. Marokańczyk był jedną z gwiazd Nantes i choć w ostatnich meczach spisywał się nieco słabiej, nie miałem mu zbyt wiele do zarzucenia. Jego zmiennikiem był Sheta, który również grał poprawnie, a na jego osiągach zaciążył fakt, że parokrotnie musiał zagrać na lewym skrzydle. Wypożyczony z Marseille Fleury był pożytecznym zawodnikiem i w teorii ta pozycja była jedną z mocniejszych w zespole. W teorii, gdyż nie stać mnie było na spełnienie oczekiwań finansowych Toufiquiego, a że jego kontrakt wygasał w 2024 roku, być może to on miał posłużyć do stabilizacji finansów Nantes. Ku memu zdziwieniu brakowało nam też perspektywicznych środkowych pomocników w drużynach młodzieżowych, Daunau-Cotellon był co najwyżej poprawny, a do tego wolał grać w drugiej linii.
Priorytety: Nowy kontrakt dla Toufiquiego albo nowy gracz do meczowej osiemnastki, 1-2 utalentowanych juniorów.

Prawi ofensywni pomocnicy:
25. Dwight Blonbou [8-0-1, 6.65]
21. Juan Carlos Hurtado [2-0-0, 6.55] => TL
10. Rudy Devaux [32-5-6, 6.72] <= wyp. z Monaco
—. Jürgen Damm [5-2-1, 7.02] => Sporting CP

Ocena: Domyślałem się, że Meksykanin Damm został sprzedany do Portugalii, by ratować klubowe finanse, ale nie da się ukryć, że pozostawiło to wielką dziurę w składzie. Udało mi się ją załatać, przesuwając na prawe skrzydło wypożyczonego z Monaco Devaux, ale było to rozwiązanie tymczasowe. Blonbou był jeszcze za młody, by na niego postawić, z kolei Kolumbijczyk Hurtado grał w Nancy chyba po znajomości i w czerwcu miał opuścić klub. Poza nim do mojej dyspozycji pozostawał jedynie przeciętny siedemnastolatek Jbarra, a zatem ta pozycja wymagała potężnych wzmocnień przed nowym sezonem.
Priorytety: Dwaj nowi zawodnicy: do wyjściowej jedenastki oraz na ławkę.

Napastnicy:
36. Onyeabor Okonkwo [24-4-0, 6.38] => TL
32. Radouane Azaouagh [6-0-0, 6.13]
9. Vincent Aboubakar [31-20-2, 7.00]
40. Daouda Badji [4-0-0, 6.33]

Ocena: Jeśli można powiedzieć, że jakiś zawodnik stworzony był do mojej taktyki, opinia ta idealnie pasowała do Kameruńczyka Aboubakara, który w dziewięciu meczach pod moją wodzą strzelił tyle samo bramek, co w poprzednich dwudziestu dwóch. Jego zmiennikiem był młody Nigeryjczyk Okonkwo, który wszakże był piłkarzem bardzo przeciętnym i idealnie nadawał się do tego, by jego kosztem uwolnić trochę funduszu płac. Diamentem czystej wody był za to młodziutki Azaouagh, podobnie jak jego rówieśnicy Mrowca oraz wyszukany przeze mnie Schmitt. Badji, Sangalli, Jehl i wypożyczony do Ajaccio Nadhamou zapowiadali się co najmniej na solidnych drugoligowców, tak więc o przyszłość tej formacji mogłem być spokojny.
Priorytety: Zmiennik na ławkę dla Aboubakara.

 

Jak polecenia indywidualne dajesz defensywnemu pomocnikowi ? W zależności od rywala, czy raczej ciągle te same ? Co z indywidualnym kryciem ? Mam problem z tą pozycją, występujący na niej zawodnicy nie zbierają dobrych not, ale też nie mają za bardzo gdzie punktować, bo większość czasu spędzają w defensywie.

 

Mój DM to cofnięty rozgrywający. Przy grze z kontry ma zadania defensywne, przy grze na kontroli wspiera atak i wtedy dostaje ode mnie polecenie częstszych prób gry dryblingiem. Zgadzam się, DM u mnie też nie urywa głowy ocenami - w Orientalu w najlepszym sezonie 7.20, poza tym zawsze poniżej 7.10 - więc nadal szukam optymalnego rozwiązania.

.

 

 

Ligue%201%20Orange_%20Overview%20Stages-

 

 

Odnośnik do komentarza

Trzeba było odejść z klubu, panie dzieju. Nic na siłę. A we Francji nie grałem od wieków, chyba od CM 01/02.

 

Przez następne tygodnie bardzo dziwnie się czułem. Oriental przyzwyczaił mnie do tego, że końcówka maja oznaczała dla mnie czas zakupów, tymczasem w Nantes nie miałem pieniędzy ani na transfery, ani na pensje, więc pozostawałem jedynie biernym obserwatorem tego, co działo się w innych klubach. Ot, w takim Freburgu, gdzie działacze upadli na głowę i losy pierwszej drużyny powierzyli Holgerowi Stanislawskiemu, który dwa lata temu spuścił do drugiej ligi TSV 1860 Monachium, a teraz z Leverkusen zajął czternaste miejsce w ekstraklasie zamiast planowanego szóstego.

W sztabie szkoleniowym Nantes zaszła jedna zmiana, ale miała ona charakter pokoleniowy. Po trzydziestu siedmiu latach pracy w klubie na emeryturę przeszedł klubowy lekarz, Philippe Daguillon, zaś na jego miejsce zatrudniłem pracującego uprzednio w TG Évian Davida Da Silvę.

Ze sztabu szkoleniowego:
22.05.23 Philippe Daguillon (64; Francja) => koniec kariery [37s]

Do sztabu szkoleniowego:
24.05.23 David Da Silva (37; Francja) <= FT (lekarz klubowy)

Zdecydowałem się też na rozwiązanie kontraktu z Axelem Lefevre'em, najsłabszym spośród klubowych juniorów.

Transfery z klubu:
21.05.23 Axel Lefevre (15, AML-ML; Francja) => FT (£12.500)

Odnośnik do komentarza

Maj 2023

Bilans: 2-1-0, 7:3
Ligue 1: 12 (+2), 48 pkt, 52:66
Nagrody: L.Traoré (JT x1), E.Corbo (JT x1), V.Aboubakar (JT x1)

Finanse: -£1.386.150 (w ostatnim miesiącu +£3.352.619)
Budżet transferowy: — (40% z transferów)
Budżet płac: £267.166 (wykorzystane £293.061)

Transfer (świat) => Marlon Alexander Reyes (23, M/AMRC-STC; Honduras: 42/5); Al-Fateh => Al-Ittihad (KSA); £1.7M
Transfer (Polska) => Maksims Ševļakovs (21, AMC/STC-AMRL; Łotwa: 14/1); Jagiellonia => Skonto; £275.000
Transfer (Francja) => [brak]

Reprezentacje => Niemcy (Jürgen Klopp; 1831)

Anglia => Man Utd
Argentyna => Vélez
Brazylia => Vasco
Chile => Colo Colo
Francja => Monaco
Hiszpania => Real Madryt
Holandia => PSV
Kolumbia => Atlético Nacional
Meksyk => América (MEX)
Niemcy => Bayern
Peru => Universidad San Martín
Polska => Korona Kielce
Portugalia => Guimarães
Rosja => CSKA Moskwa
Urugwaj => Oriental de La Paz
Włochy => Juventus

Tottenham (Diego Simeone) => 3. (—) (Barclays Premier League)
Barcelona (Michael Laudrup) => 3. (-1) (La Liga)
Freiburg (Holger Stanislawski) => 16. (—) (Bundesliga)
Lech (Wojciech Stawowy) => 6. (-2) (T-Mobile Ekstraklasa)
Oriental (Mauricio Pellegrino) => 1. (—) (Primera División)
Milan (Cesare Prandelli) => 5. (—) (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 23. (887) [brak]

Eliminacje ME 2024, grupa C
1. Anglia 9 pkt, 9:3
2. Polska 6 pkt, 5:2
3. Bułgaria 6 pkt, 6:3
4. Armenia 3 pkt, 4:5
5. Liechtenstein 3 pkt, 3:7
6. Malta 0 pkt, 2:8

LM => Korona Kielce => 4. miejsce w grupie A (2:0, 2:0 z Molde => 1:1, 3:2 z BATE => 1:1, 0:2 z Fenerbahçe; 0:4, 1:6 z Realem Madryt; 0:1, 0:3 z Juventusem) ###
LM => Wisła => 3. runda kw. (0:0, 1:3 z Vitesse) => LE
LE => Wisła => 4. miejsce w grupie E (2:0, 0:1 z Metalistem => 2:2, 0:2 z Beşiktaşem; 0:4, 1:1 z PSV; 2:2, 0:2 z Lyonem) ###
LE => Legia => baraże (1:0, 0:2 z sc Heerenveen) ###
LE => GKS Katowice => 4. miejsce w grupie I (1:0, 1:1 z Thun => 1:1, 2:2 z Pilznem => 0:0, 0:1 z FC Kopenhaga; 0:1, 1:1 ze Steauą; 0:4, 0:4 z Barceloną) ###
LE => Zagłębie Lubin => 3. runda kw. (1:0, 2:2 z Hajdukiem => 1:1, 0:2 z Bochum) ###

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...