Skocz do zawartości

Sen nocy letniej


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Przerwa na mecze reprezentacji pozwoliła nam popracować nad kondycją przed półfinałowym meczem Pucharu Irlandii z Glentoranem. Media skazywały nas na porażkę, ale my wierzyliśmy, że skoro doszliśmy tak daleko, damy sobie radę z jeszcze jednym faworytem. Niestety, w Belfaście pozbawiono nas wszelkich złudzeń.

 

Już w 5. minucie Halliday zgrał piłkę do Armstronga, który ośmieszył dryblingiem McKennę i pokonał McCue. Dziesięć minut później McKenna ponownie popełnił błąd, tym razem w ustawieniu, przez co Armstrong wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem i zdobył swojego drugiego gola. McKennę jeszcze przed wznowieniem gry zastąpiłem Speersem, ale szkody zostały już wyrządzone. Podłamane Enniskillen nie zdołało się już podnieść po tym ciosie, a na dziesięć minut przed końcem spotkania sędzia wyrzucił z boiska Hulberta za faul taktyczny. Na otarcie łez pozostało nam 5.000 euro nagrody i świadomość mimo wszystko sporego sukcesu, jakim było dotarcie aż do półfinału.

 

28.03.2009 The Oval, Belfast: 507 widzów
PI PF Enniskillen — Glentoran 0:2 (0:2)

5. S.Armstrong 0:1
14. S.Armstrong 0:2
80. R.Hulbert (E) cz.k.

Enniskillen: B.McCue — K.McIntyre, M.McKenna (15. J.Speers), M.Somner, G.Brennan — R.Hulbert — G.Hargreaves, J.Fitzpatrick (62. K.Ryan), N.Lavery YC — D.Sinton, K.Fores-Chambers YC (55. L.Harman)

MoM: Adam Watson (MC; Glentoran) — 8

Odnośnik do komentarza

Choć wszyscy w klubie byli przygnębieni po porażce w Pucharze Irlandii, prezes Armstrong uznał ten moment za najlepszy, by złożyć mi propozycję nowego kontraktu z klubem. Jako że i tak zamierzałem się wynieść z Ulsteru, nie negocjowałem zbyt ostro i ostatecznie związałem się z Enniskillen na kolejne trzy sezony.

Marzec 2009

 

Bilans: 2-0-1, 5:3

Liga: 4. [+1], 45 pkt, 37:25

Puchar Irlandii: półfinał (0:2 z Glentoranem)

Puchar Ligi: 3. miejsce w grupie 3 (2:0 i 2:1 z Armagh, 1:2 i 2:1 z Institute, 0:1 i 1:2 z Portadown)

Finanse: -442.196 euro (-24.361 euro)

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Fernando Henrique (25, GK; Brazylia: 1/0) z Fluminense do CSKA Moskwa za 5.500.000 euro

2. Mario Leguizamón (26, AM/FC; Urugwaj: 2/0) z Peñarolu do CSKA Moskwa za 3.800.000 euro

3. Żiwko Milanow (24, DRL; Bułgaria U-21: 10/0) z Lewskiego Sofia do CSKA Moskwa za 825.000 euro

4. Francesco Cosenza (23, DLC; Włochy) z Lecce i Piacenzy do Vålerengi za 750.000 euro

5. Ekene Ezenwa (24, ST; Nigeria U-21: 1/1) z Enyimby do Chicago za 700.000 euro

Ligi europejskie:

 

Anglia: Chelsea [+1]

Francja: Bastia [+13]

Hiszpania: Real Madryt [+2]

Holandia: PSV [+0]

Irlandia: Shelbourne [+0]

Irlandia Północna: Linfield [+1]

Niemcy: Schalke [+9]

Polska: Groclin [+3]

Portugalia: Benfica [+3]

Szkocja: Rangers [+1]

Walia: Llanelli [+2]

Włochy: Roma [+4]

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1268), 2. Anglia (1156), 3. Hiszpania (1051), 51. Polska (589)

Odnośnik do komentarza
profesorze

czy można prosić Twój aktualny profil?

 

Nie wiem, po co, ale proszę: PROFIL

 

Widzę, że zacząłeś utajniać swoje dane ;)

 

IMHO jesteś profesjonalistą w każdym calu...Co widać po wynikach.

1. Fernando Henrique (25, GK; Brazylia: 1/0) z Fluminense do CSKA Moskwa za 5.500.000 euro

2. Mario Leguizamón (26, AM/FC; Urugwaj: 2/0) z Peñarolu do CSKA Moskwa za 3.800.000 euro

3. Żiwko Milanow (24, DRL; Bułgaria U-21: 10/0) z Lewskiego Sofia do CSKA Moskwa za 825.000 euro

 

Ładnie się zbroi CSKA

Odnośnik do komentarza
1. Fernando Henrique (25, GK; Brazylia: 1/0) z Fluminense do CSKA Moskwa za 5.500.000 euro

2. Mario Leguizamón (26, AM/FC; Urugwaj: 2/0) z Peñarolu do CSKA Moskwa za 3.800.000 euro

3. Żiwko Milanow (24, DRL; Bułgaria U-21: 10/0) z Lewskiego Sofia do CSKA Moskwa za 825.000 euro

 

Ładnie się zbroi CSKA

 

I to drugi miesiąc z rzędu...

Odnośnik do komentarza

W Bałkanie miałem ujemny, to nic nowego dla mnie :>.

 

Naszym kolejnym rywalem w lidze była ekipa Moyola Park. Rywal był przeciętny, ale umiał skutecznie się bronić, więc trochę nerwów na nim straciłem. Ostatecznie pogrążyło ich dwóch zawodników — pomocnik gospodarzy Glenn Taggart oraz nasz pomocnik Jordan Fitzpatrick. Taggart dwukrotnie sfaulował Fitzpatricka na dwudziestym metrze, Fitzpatrick dwukrotnie uderzył nie do obrony z rzutu wolnego i trzy punkty pojechały do Enniskillen.

 

04.04.2009 Bridge Street, Castledawson: 182 widzów
PL (27/30) Moyola Park [10.] — Enniskillen [4.] 0:2 (0:1)

41. J.Fitzpatrick 0:1
63. M.Hegarty (MP) knt.
65. J.Fitzpatrick 0:2

Enniskillen: B.McCue — K.McIntyre, M.McKenna, M.Somner, G.Brennan (82. J.Speers) — C.Carson — G.Hargreaves, J.Fitzpatrick (72. P.Heatley), N.Lavery YC — D.Sinton, K.Fores-Chambers (59. L.Harman)

MoM: Jordan Fitzpatrick (MC; Enniskillen) — 8

Odnośnik do komentarza
Jaka strata do pudła Panie, jaka strata? :>

 

Jeden punkt, trzy mecze, w tym bezpośrednio z trzecim - Glentoranem. Tylko niech Ci ciśnienie nie skacze, doktorku, latem wynoszę się do Anglii.

 

Że się wtrącę - to po jaką cholerę podpisywałeś nowy kontrakt? :>

Odnośnik do komentarza
Jaka strata do pudła Panie, jaka strata? :>

 

Jeden punkt, trzy mecze, w tym bezpośrednio z trzecim - Glentoranem. Tylko niech Ci ciśnienie nie skacze, doktorku, latem wynoszę się do Anglii.

 

Że się wtrącę - to po jaką cholerę podpisywałeś nowy kontrakt? :>

 

 

Jak by co, to wróci na z góry upatrzone pozycje. :>

Napoleoński plan, że tak powiem

Odnośnik do komentarza
Jaka strata do pudła Panie, jaka strata? :>

 

Jeden punkt, trzy mecze, w tym bezpośrednio z trzecim - Glentoranem. Tylko niech Ci ciśnienie nie skacze, doktorku, latem wynoszę się do Anglii.

 

Że się wtrącę - to po jaką cholerę podpisywałeś nowy kontrakt? :>

 

Bo jak nie znajdę niczego interesującego w Anglii, wolę mieć te 250 euro tygodniowo niż ich nie mieć.

 

Do końca sezonu pozostały już tylko trzy spotkania i w prasie zaczęli się odzywać "eksperci", sugerujący, że stać nas na prześcignięcie Glentoranu i zajęcie miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach. Ja troszkę lepiej od nich znałem mój zespół i doskonale wiedziałem, że potrzebny by nam był do tego prawdziwy cud, a powrót po kontuzji Robbiego Simpsona na pewno nie pasował do definicji.

 

Jeżeli opiekował się nami jakiś korporacyjny anioł stróż, przed wyjazdowym meczem z Larne musiał się upić i zapomnieć o swych obowiązkach. W 2. minucie w kompletnie niegroźnej sytuacji pewny zwykle jak skała Ciaran Carson przebiegł korkami po napastniku gospodarzy, za co w pełni zasłużenie otrzymał czerwoną kartkę. W dziesiątkę trudno było marzyć o zwycięstwie, a nadzieję na remis mimo świetnej — do czasu — gry McCue straciłem po pół godzinie spotkania, gdy McFadden zabrał piłkę Hulbertowi i strzałem w długi róg zabił nasze marzenia o europejskiej przygodzie. Nasze działania ofensywne nie przynosiły efektów, bo i jaki efekt mogło przynieść coś, co nie istniało, a Larne toczyło wielorundowy pojedynek z naszym bramkarzem. W końcu w 85. minucie Cattermole wrzucił piłkę za naszych obrońców, McCue zatrzymał strzał Bowersa, ale do piłki dopadł kryty na radar McCutcheon i zadał nam cios miłosierdzia. A w doliczonym czasie gry załamany postawą kolegów McCue dostosował się do ich poziomu, pozwalając, by Bowers zabrał mu piłkę eleganckim wślizgiem, a McCutcheon skierował ją do naszej bramki.

 

11.04.2009 Inver Park, Larne: 156 widzów
PL (28/30) Larne [12.] — Enniskillen [4.] 3:0 (1:0)

2. C.Carson (E) cz.k.
28. S.McFadden 1:0
85. G.McCutcheon 2:0
90+2. G.McCutcheon 3:0

Enniskillen: B.McCue — K.McIntyre, M.McKenna (80. J.Speers), M.Somner, G.Brennan — C.Carson RC — G.Hargreaves, J.Fitzpatrick, R.Hulbert — D.Sinton (73. R.Simpson), K.Fores-Chambers (3. P.Heatley)

MoM: Gary McCutcheon (ST; Larne) — 10

Odnośnik do komentarza

:profesor:

 

Tydzień później graliśmy mecz, który miał dla nas wielkie znaczenie. Jeśli chcieliśmy dać szansę naszemu aniołowi stróżowi na odkupienie wpadki z Larne, należało pokonać Glentoran i na powrót zbliżyć się do nich na wyciągnięcie ręki. Chcieliśmy także pokazać utytułowanym rywalom, że porażka w półfinale Pucharu Irlandii była jedynie wypadkiem przy pracy.

 

Spotkanie zaczęło się dla nas bardzo nerwowo, gdyż po błędzie McIntyre'a Armstrong stanął właściwie przed pustą bramką, ale na nasze szczęście haniebnie spudłował. Goście nie mieli podobnego szczęścia chwilę później, gdy po koronkowej akcji Sinton podał w pole karne do Fores-Chambersa, który zmylił zwodem kryjącego go obrońcę i precyzyjnym strzałem dał nam prowadzenie. Od tej chwili oba zespoły poszły na wymianę ciosów, tak że kibice nie mieli prawa narzekać na brak emocji. Glentoran najbliżej wyrównania był w końcówce, gdy Watson wyszedł sam na sam z McCue, który jednak wyczuł jego intencje i pewnie obronił jego strzał. Zwycięstwo 1:0 smakowało bardzo słodko, a w ostatniej kolejce czekała nas nieuniknienie powtórka thrillera sprzed roku.

 

18.04.2009 Enniskillen Road Ground, Enniskillen: 425 widzów
PL (29/30) Enniskillen [4.] — Glentoran [3.] 1:0 (1:0)

11. K.Fores-Chambers 1:0

Enniskillen: B.McCue — K.McIntyre, M.McKenna, M.Somner, G.Brennan YC — R.Hulbert — G.Hargreaves, J.Fitzpatrick, N.Lavery (84. P.Heatley) — D.Sinton, K.Fores-Chambers (66. R.Simpson)

MoM: Jordan Fitzpatrick (MC; Enniskillen) — 8

Odnośnik do komentarza
Trzymam kciuki :zaciśnięte kciuki:

 

Niestety, nie wystarczyło

 

25 kwietnia graliśmy mecz, który mógł okazać się dla nas przepustką do Pucharu UEFA. Naszym rywalem była 10. w tabeli Ballymena, więc przynajmniej w teorii trzy punkty były w naszym zasięgu. Niestety, to nie wystarczało — do pełni szczęścia potrzebne było jeszcze zwycięstwo Larne w wyjazdowym meczu z Glentoranem, a to już było bardzo nieprawdopodobne.

 

Gospodarze zaczęli ambitnie, w 3. minucie McVeigh znalazł się sam na sam z McCue, ale nasz bramkarz uratował nam skórę świetną interwencją. Potem przewaga znalazła się po naszej stronie, Somner z bliska przeniósł piłkę nad poprzeczką. a Fores-Chambers trafił w słupek. Na domiar złego od 75. minuty Glentoran prowadził z Larne po golu Armstronga i nasza sytuacja stała się jeszcze bardziej nieciekawa. Nasz napór nie ustawał i w ostatniej akcji meczu w końcu przyniósł efekty — Pike przewrócił Lavery'ego i sędzia podyktował rzut karny dla Enniskillen. Do piłki podszedł Fores-Chambers i z zimną krwią zdobył swojego gola numer dziesięć w tym sezonie. Moment później arbiter zakończył spotkanie, ale mina mojego asystenta, stojącego w wejściu do tunelu z komórką przy uchu, mówiła wszystko — Glentoran dowiozło 1:0 do końca meczu i obroniło trzecie miejsce. Na podium w tym sezonie było dla nas za wcześnie.

 

25.04.2009 Ballymena Showgrounds, Ballymena: 255 widzów
PL (30/30) Ballymena Utd [10.] — Enniskillen [4.] 0:1 (0:0)

90+3. K.Fores-Chambers 0:1 rz.k.

Enniskillen: B.McCue — K.McIntyre, M.McKenna, M.Somner, G.Brennan — R.Hulbert — G.Hargreaves YC, J.Fitzpatrick (65. P.Heatley), N.Lavery — D.Sinton (46. L.Harman), K.Fores-Chambers

MoM: Graham Hargreaves (MC; Enniskillen) — 8

Odnośnik do komentarza

Kwiecień 2009

Bilans: 3-0-1, 4:3

Liga: 4. [—], 54 pkt, 41:28

Puchar Irlandii: półfinał (0:2 z Glentoranem)

Puchar Ligi: 3. miejsce w grupie 3 (2:0 i 2:1 z Armagh, 1:2 i 2:1 z Institute, 0:1 i 1:2 z Portadown)

Finanse: -468.112 euro (-26.320 euro)

Nagrody: Marcin X. (menedżer miesiąca — 2.)

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Márcio (23, DL; Brazylia) z Juventude do São Paulo za 1.100.000 euro

2. Hamdi Harboui (24, ST; Tunezja U-21: 3/1) z ES Tunis do Etoile du Sahel za 725.000 euro

3. Osama Hosny (26, ST; Egipt: 10/3) z Al-Ahly do Zamalek za 575.000 euro

4. Mohamed Chakouri (22, DRLC; Francja U-19) z Montpellier do JS Kabylie za 180.000 euro

5. Dmitrij Szczegrikowicz (25, WBR/DM; Białoruś U-21: 10/0) z MTZ-Ripo do Dinama Mińsk za 85.000 euro

 

Ligi europejskie:

 

Anglia: Man Utd [+5]

Francja: Bastia [+7]

Hiszpania: Real Madryt [+8]

Holandia: NAC Breda [+3]

Irlandia: Drogheda Utd [+1]

Irlandia Północna: Linfield [+3]

Niemcy: Schalke [+15]

Polska: Wisła Płock [+1]

Portugalia: Porto [+0]

Szkocja: Rangers [+1]

Walia: Llanelli [+6]

Włochy: Roma [+2]

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1300), 2. Anglia (1175), 3. Hiszpania (1058), 52. Polska (589)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...