Skocz do zawartości

Cel jest jeden...


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Jest też możliwość, że nas wykluczyli za finansowe fair play. Na koniec poprzedniego sezonu byliśmy sporo na minusie, ale to oczywiście wróciło do normy po otrzymaniu pieniędzy za puchary, ligę i prawa telewizyjne. Jesli tak było to niestety przeoczyłem tą wiadomość.

 

****************

 

Październik 2019

 

 

Barclays Premier Leage:

[7/38] - Manchester United 0:0 Liverpool

[8/38] - Hull City 1:2 Liverpool (81' Morrison - 52' Krychowiak, 77' Coutinho)

[9/38] - Liverpool 3:1 Leeds United (45' 53' 70' Woods - 86' Mowatt)

 

Eliminacje Mistrzostw Europy, Grupa D:

[6/8] - Polska 1:0 Portugalia (46' Dybala)

[7/8] - Kazachstan 0:3 Polska (25' 31' Milik, 89' Furman)

[8/8] - Polska 2:1 Litwa (12' Starzyński, 30' Dybala - 70' Matulevicius)

 

Mecz Towarzyski:

[1/1] - Polska 1:4 Australia (28' Boras sam. - 30' 66' 73' 80' McMonagle-Ihasz)

 

 

Siedem punktów zdobytych w trzech meczach ligowych - całkiem nieźle. Udało się ugrać remis Old Trafford a także pokonać Hull i Leeds. W tej chwili jesteśmy jednym z dwóch niepokonanych zespołów. Ten drugi to Arsenal Londyn z takim samym bilansem jak My. W tabeli jednak prowadzi City z bilansem 8-0-1.

 

W poprzednim poście zapomniałem wrzucić meczów reprezentacji. Powołania się nie zmieniły względem poprzednich, jedynie do składu po kontuzji wrócił Wszołek. Zakończyliśmy eliminacje bez porażki. Udało się pokonać u siebie Portugalię oraz Litwę, a także ograć Kazachstan na wyjeździe. Oczywiście zapewniliśmy sobie awans z pierwszego miejsca. Razem z nami bezpośrednio awansuje Portugalia, a w barażu zagrają Norwegowie. W meczu towarzyskim z Australią zagraliśmy strasznie słabo, ale też trzeba przyznać, że ich reprezentacja jest naszpikowana gwiazdami, więc nie jest to żaden wstyd. Z resztą, zobaczcie sami - KLIK

 

 

zDaLnY.png

 

Odnośnik do komentarza

To nie są newgeni :P Nie mam pojęcia dlaczego Australijczycy są tak mocni na tym save, w każdym klubie z ich kraju można się doszukać 2-3 perełek które spokojnie dadzą radę w najsilniejszych ligach europejskich.

 

*****************

 

Listopad 2019

 

 

Barclays Premier League:

[10/38] - Liverpool 3:0 Reading (16' Woods, 57' D.Suarez, 88' Cartabia)

[11/38] - Nottingham Forrest 1:0 Liverpool (72' Insigne)

[12/38] - Birmingham City 1:2 Liverpool (90' Rossiter sam. - 16' 37' Woods)

[13/38] - Liverpool 1:0 Chelsea Londyn (26' Coutinho)

 

Mecze Towarzyskie: POWOŁANIA

[1/2] - Polska 2:0 Katar (32' Podgórski, 68' Mrochen)

[2/2] - Malta 0:3 Polska (25' 65' Żyro, 47' Kucharczyk)

 

 

Niestety mamy pierwszą porażkę w tym sezonie w lidze. Miesiąc zaczęliśmy od spokojnej wygranej z Reading, ale później bardzo, bardzo pechowa porażka z Nottingham. W tym spotkaniu na boisku musiał pojawić się Mignolet, gdyż Perin wrócił kontuzjowany z kadry i to on nam zawalił mecz, puszczając bardzo lekki strzał Roberto Insigne. Mieliśmy masę sytuacji, ale nasza formacja ofensywna w tym dniu miała kompletnie rozregulawane celowniki. Odrobiliśmy to w kolejnych spotkaniach, wygrywając z Birmingham a także mistrzem kraju, Chelsea Londyn. Do kadry powołanie dostał kompletnie rezerwowy skład, stwierdziłem, że gramy z tak słabymi rywalami, że nie warto wyciągać na te spotkania Dybali, Milika czy Szczęsnego. Oba te mecze oczywiście wygraliśmy, a przy okazji awansowaliśmy już na 14 miejsce w rankingu FIFA.

 

 

hMnhx7.png

 

Odnośnik do komentarza

Bayern, a Australii w ogóle nie mam dodanej.

 

*****************

 

 

Grudzień 2019

 

Barclays Premier League:

[14/38] - Liverpool 1:1 Everton (69' Martinez - 57' Mitroglou)

[15/38] - Wolverhampton 2:4 Liverpool (3' Dean, 90' Paterson - 11' Daehli, 39' Krychowiak, 41' Woods, 85' El Shaarawy)

[16/38] - Liverpool 1:0 Arsenal Londyn (41' Woods)

[17/38] - Manchester City 1:2 Liverpool (89' Watson - 30' Savistkiy, 74' Woods)

[18/38] - Liverpool 1:0 West Ham (44' Woods)

[19/38] - QPR 0:1 Liverpool (11' Sterling)

[20/38] - Burnley 0:1 Liverpool (25' Krychowiak)

 

 

Kapitalne wyniki! Najpierw remis w derbach, a potem już same wygrane. Ograliśmy Wolverhampton, West Ham, QPR i Burnley, a także dwa zespoły z samej czołówki. Mecz z City od początku układał się po naszej myśli, szybko bo w 30 minucie zdobyliśmy bramkę, a w 74 rywali dobił Woods. Bramka Watsona w samej końcówce nie pomogła The Citizens i udało się zdobyć 3 punkty na trudnym terenie. Mecz z Arsenalem był zupełnie inny, już w 5 minucie czerwoną kartkę zobaczył Lovren. Można go jednak usprawiedliwić, bo gdyby tego nie zrobił to Wilshere by wyprowadził naszych rywali na prowadzenie, a tak udało nam się zdobyć bramkę a nawet ograć Kanonierów pomimo gry w osłabieniu przez cały mecz.

 

 

 

4DcZFI.png

 

Odnośnik do komentarza

Oby wasze przeczucia się sprawdziły :P

 

****************

 

Styczeń 2020

 

 

Transfery z klubu:

Simon Mignolet (WT)

Martin Thomas (Wyp. do Mainz)

 

Transfery do klubu:

Fabiano (225 tys. z FC Porto)

Alaa Hafez (WT)

 

Barclays Premier League:

[21/38] - Aston Villa 0:1 Liverpool (23' Woods)

[22/38] - Liverpool 3:0 Fulham Londyn (22' 75' Woods, 28' Suarez)

[23/38] - Liverpool 6:1 Southampton (9' Woods, 38' Sterling, 44' Daehli, 49' Suarez, 75' Sobol, 89' Savistkiy - 2' Capello)

[24/38] - Liverpool 2:0 West Brom (4' Corchia, 8' Woods)

 

Puchar Anglii:

[3r] - Liverpool 2:1 Bury (5' Thomas, 80' Cartabia - 90' Folkes)

[4r] - Liverpool 5:3 Derby (52' Cartabia, 58' 83' Hafez, 63' Baldwin, 82' Sterling - 71' Power, 75' Hudson, 85' Kelly)

 

 

 

Dwie zmiany w klubie w tym okienku transferowym. Mignoleta z którym rozwiązałem kontrakt zastąpi Fabiano. Doświadczony, bardzo solidny bramkarz, który mam nadzieję, że nie będzie robił problemów z tego, że siedzi na ławce. Postanowiłem także wypożyczyć Thomasa. Ten chłopak ma niesamowity potencjał, a przy kapitalnej dyspozycji Woodsa nie mógł liczyć na regularne występy. Zamiast niego sprowadziłem Hafeza. Egipcjanin nie jest aż tak uzdolniony jak Thomas, ale myślę, że sobie poradzi w pucharze Anglii, gdyż raczej tylko tam będzie dostawał swoje szanse.

 

Świetnej formy ciąg dalszy. Cztery zwycięstwa w lidze, w tym piękne 6:1 z Southampton u siebie. W pucharze Anglii bez problemu przeszliśmy dwie rundy. W trzeciej ograliśmy Bury, a bramkę jeszcze przed swoim odejściem zdobył Thomas, natomiast w czwartej bez problemu uporaliśmy się z Derby, a w swoim debiucie Hafez wpakował dwa razy piłkę do siatki. W 5 rundzie zagramy z Burnley.

 

Zostały rozlosowane też grupy Mistrzostw Europy. Zagramy z gospodarzem, Turcją a także Danią i Szkocją. Przed mistrzostwami zagramy jeszcze cztery sparingi. W marcu z Chorwacją i tuż przed startem turnieju ze Szwecją, Anglią i Arabią Saudyjską.

Odnośnik do komentarza

Okej, udało mi się nadrobić to co utraciłem po crashu save'a. Zacznijmy może od reprezentacji Polski, z którą oczywiście awansowałem na Mistrzostwa Europy, jednakże nasza grupa się zmieniła. Zagramy z Anglią, Finlandią i Czechami, natomiast na sparingpartnerów wybrałem Szwecję, Szkocję i Słowenię. W Liverpoolu wiele się nie zmieniło, jesteśmy liderem Barclays Premier League, a tabela aktualnie wygląda tak - KLIK. Nieco zmieniły się roszady przeprowadzone w styczniu. Z klubem pożegnał się Mignolet z którym rozwiązałem kontrakt, natomiast Thomas został wypożyczony do Watfordu. Do klubu przyszedł młody Rafael z wolnego transferu oraz Willibald za którego zapłaciłem 22 mln Wolfsburgowi.

Odnośnik do komentarza

Luty 2020

 

 

Barclays Premier League:

[25/38] - Liverpool 4:0 Manchester United (6' 76' Savistkiy, 60' D.Suarez, 63' Daehli)

[26/38] - Tottenham Hotspur 2:3 Liverpool (18' Djurdjevic, 41' Lamela - 19' Daehli, 66' Woods, 77' El Shaarawy)

[27/38] - Leeds Untied 3:1 Liverpool (24' Mowatt, 63' Grigg, 75' Traore - 53' Savistkiy)

[28/38] - Liverpool 2:0 Hull City (62' Coutinho, 67' Sterling)

 

Puchar Anglii, 5 runda:

[1/1] - Liverpool 1:0 Crystal Palace (28' Pezzi)

 

 

Świetny początek miesiąca. Rozgromiliśmy Manchester United, a także ograliśmy Tottenham Hotspur. Po zwycięstwach z zespołami z czołówki przyszła jednak nieoczekiwana wpadka - nie poradziliśmy sobie na Elland Road z Leeds United. Na szczęście w kolejnym meczu odbiliśmy to sobie na meczu z Hull i naszą przewagę nad Chelsea powiększyliśmy do dziewięciu punktów. W pucharze minimalnie ale jednak wygraliśmy z Crystal Palace. W 6 rundzie zagramy z Doncaster.

Odnośnik do komentarza

Marzec 2020

 

 

Barclays Premier League:

[29/38] - Reading 1:2 Liverpool (45' Sweeney - 3' 55' Woods)

[30/38] - Liverpool 2:2 Nottingham Forest (13' Woods, 83' Savistkiy - 55' Insigne, 69' Long)

[31/38] - Chelsea Londyn 3:1 Liverpool (18' Hazard, 48' Willian, 80' Boyd - 71' Daehli)

[32/38] - Everton 3:2 Liverpool (10' Negredo, 48' Mitroglou, 62' Suso - 49' Coutinho, 90' Savistkiy)

 

Puchar Angli, Ćwierćfinał:

[1/2] - Doncaster 1:1 Liverpool (88' Sampson - 2' Ruben)

[2/2] - Liverpool 3:0 Doncaster (37' El Shaarawy, 48' Ruben, 90' Walter sam.)

 

Mecz Towarzyski:

[1/1] - Chorwacja 1:1 Polska (1' Mandzukic - 71' Dybala)

 

 

W pizdu... co za miesiąc. Zaczęliśmy go od minimalnej wygranej z Reading, a potem było już tylko gorzej. A wszystko to przez utratę jednego zawodnika, Taylora Woodsa, który musiał opuścić boisko na początku drugiej połowy z Nottingham. Od tej pory się wszystko posypało. Głupio straciliśmy punkty w meczu z Forest, a potem dwie porażki. Pierwsza z naszym bezpośrednim rywalem w walce o tytuł czyli Chelsea, a druga w derbach Liverpoolu z Evertonem. Tragedia, trzy mecze mogą nam zawalić cały sezon. W tej chwili Chelsea traci do nas tylko punkt, a trzecie City cztery. W ćwierćfinale pucharu udało się ograć Doncaster, a w kolejnej rundzie czeka nas pojedynek z The Blues.

Odnośnik do komentarza

Kwiecień 2020

 

 

Barclays Premier League:

[33/38] - Liverpool 3:0 Birmingham City (8' 74' Savistkiy, 47' Daehli)

[34/38] - Liverpool 5:1 Wolverhampton (1' D.Suarez, 24' 50' Woods, 49' Savistkiy, 77' Martinez - 33' Le Fondre)

[35/38] - Arsenal Londyn 2:4 Liverpool (39' Gauthier, 41' De Tomas - 17' 47' 60' Woods, 87' Coutinho)

 

Puchar Anglii, Półfinał:

[1/1] - Chelsea Londyn 5:3 Liverpool (15' Boyd, 76' 105' Lukaku, 104' Willian, 119' Roberto - 29' 108' Savistkiy, 73' Coutinho)

 

Niesamowite ile w grze zespołu potrafi zmienić jeden zawodnik. Na mecz z Birmingham wrócił już Woods, co prawda bramki nie strzelił, ale zaliczył dwie asysty. W kolejnym spotkaniu z Wolves ten zawodnik zdołał dwa razy wpisać się na listę strzelców, a w następnym bardzo ważnym meczu z Arsenalem popisał się hattrickiem. Warto dodać, że Anglik ma już 30 bramek na swoim koncie i w klasyfikacji króla strzelców wyprzedza Lukaku o 4 gole. Niestety w pucharze Chelsea kolejny raz udowodniła, że jest lepszym zespołem. Cztery mecze między nami w tym sezonie - 3 przegrane i remis. Cóz, jak widać jeszcze wiele nam do nich brakuje. Na szczęście my prezentujemy stabilniejszą formę w tym sezonie i w tej chwili w lidze mamy 6 punktów przewagi, ze względu na zaległy mecz Chelsea z Leeds. Kwestia mistrzostwa powinna się rozstrzygnąć w naszym kolejnym spotkaniu z Manchesterem City. Jeśli je wygramy, to lidera już nie stracimy (kolejne spotkania z West Hamem i QPR). Na stratę punktów w przypadku The Blues nie ma co liczyć, zagrają jeszcze z Leeds, Hull, Reading i Nottingham.

 

 

bqNOf9.png

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...