Skocz do zawartości

Cel jest jeden...


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Luty 2017

 

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[24/30] - Górnik Zabrze 2:0 Jagiellonia Białystok (45' Zachara, 68' Pawłowski)

[25/30] - Górnik Zabrze 2:2 Zagłębie Lubin (13' Dziwniel, 23' Pantic - 6' Bus, 41' Kwiek)

[26/30] - Śląsk Wrocław 1:1 Górnik Zabrze (81' Paixao - 75' Kosecki)

 

Puchar Polski Ćwierćfinał:

[1/2] - Ruch Chorzów 1:1 Górnik Zabrze (77' Efir - 59' Bereszyński)

 

 

Słaba forma po tej przerwie zimowej. Jedna wygrana u siebie z Jagiellonią oraz 2 remisy w lidze. Szkoda straty punktów, bo mogliśmy podwyższyć swoją przewagę nad Legią, a tak to zespół z Warszawy traci do nas 12 punktów. Sporo, ale biorąc pod uwagę, że w następnej kolejce czeka nas ciężki mecz na Pepsi Arenie, a także to, że po 30 kolejkach nastapi podział punktów to naprawdę może się to na nas zemścić. W pucharze Polski osiągnęliśmy przyzwoity wynik. Wystawiłem na ten mecz większość rezerwowych zawodników, aby reszta była gotowa na Legię.

Odnośnik do komentarza

Marzec & Kwiecień 2017

 

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[27/30] - Legia Warszawa 1:2 Górnik Zabrze (56' Veerman - 11' Milosevic sam., 38' Kopczyński)

[28/30] - Górnik Zabrze 3:1 Zawisza Bydgoszcz (46' Kosecki, 50' Mizgała, 51' Zachara - 17' Machado)

[29/30] - Pogoń Szczecin 1:4 Górnik Zabrze (64' Petkov - 33' Mizgała, 59' 70' Zachara, 90' Pawłowski)

[30/30] - Cracovia Kraków 0:0 Górnik Zabrze

 

Puchar Polski Ćwierćfinał:

[2/2] - Górnik Zabrze 1:0 Ruch Chorzów (90' Kosecki)

 

 

30 kolejek za nami, teraz czas na ten cholerny podział na grupy. Tak naprawdę sezon mógłby się już skończyć, gdyż dzięki trzem wygranym i remisowi w tym miesiącu uzyskaliśmy 19 punktów przewagi nad Legią. Oczywiście w grupie mistrzowskiej różnica ta będzie wynosić 10 oczek, ale mimo wszystko nie wydaje mi się, aby Legia czy Lechia były nam w stanie jeszcze zagrozić. W pucharze Polski dopełniliśmy formalności i w półfinale zagramy z Pogonią Szczecin, a w ewentualnym finale będzie na nas czekał ktoś z pary Korona-Miedź.

 

nuTzij.png

Odnośnik do komentarza

Kwiecień 2017

 

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[1/7] - Legia Warszawa 1:1 Górnik Zabrze (9' Veerman - 70' Pantic)

[2/7] - Górnik Zabrze 2:1 Olimpia Grudziądz (41' Zachara, 47' Pawłowski - 9' Manousos)

[3/7] - Górnik Zabrze 1:1 Jagiellonia Białystok (2' Khiznichenko sam. - 5' Quintana)

 

Puchar Polski, Półfinał:

[1/2] - Pogoń Szczecin 0:0 Górnik Zabrze

[2/2] - Górnik Zabrze 0:0 k. 5:4 Pogoń Szczecin

 

 

Chyba złapaliśmy zadyszkę. Dwa remisy w lidze i tylko jedna wygrana z Olimpią Grudziądz. Mimo wszystko wciąż mamy przewagę ośmiu punktów nad Legią Warszawa. W pucharze Polski nie bez problemu ale odprawiliśmy Pogoń. Dwa bezbramkowe remisy i wygrana dopiero po karnych, gdyż w 5 serii pomylił się Le Giang. W finale zagramy z Koroną Kielce która ograła Miedź. (3:3, 1:0)

Odnośnik do komentarza

Maj 2017

 

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[4/7] - Lech Poznań 1:2 Górnik Zabrze (35' Lovrencsics - 34' Kosecki, 83' Zachara)

[5/7] - Lechia Gdańsk 1:1 Górnik Zabrze (68' Ojamaa - 90' Duda)

[6/7] - Górnik Zabrze 1:1 Śląsk Wrocław (55' Wójcik - 40' Otwinowski sam.)

[7/7] - Górnik Zabrze 1:0 Pogoń Szczecin (23' Spremo)

 

Puchar Polski Finał:

[1/1] - Korona Kielce 0:1 Górnik Zabrze (23' Steblecki sam.)

 

 

Kończy się sezon, wyniki w lidze tak naprawdę nie miały żadnego znaczenia, ale udało nam się zrobić coś niesamowitego. Przez cały sezon nie przegraliśmy ŻADNEGO spotkania. Spore osiągnięcie, nie spodziewałem się aż tak dobrej postawy moich piłkarzy. Udało nam się także zdobyć Puchar Polski co naprawdę nie było łatwe. Korona zagrała dobry mecz, ale zadecydował jeden fatalny błąd bramkarza zespołu z Kielc Cerniasauskasa który przy wybiciu piłki trafił w Stebleckiego, a ta wtoczyła się do bramki. Oczywiście jest to koniec mojej przygody z Górnikiem, zdobyłem co miałem do zdobycia i teraz czas na podbój Rosji :)

 

qIhWe8.png

Odnośnik do komentarza

Tym razem trochę inna forma podsumowania, mam nadzieję, że Wam się spodoba ;) Zainspirowałem się karierą AlessandroGames, jeśli ktoś go nie zna to polecam, gdyż jest to według mnie najlepszy youtuber nagrywający Football Managera :)

 

**************

 

 

Jedenastka sezonu: Kongshavn - Bereszyński Korczowski Kopacz Dziwniel - Hołota Kopczyński Sarki Mizgała Kosecki - Zachara

Komentarz: Wybór jedenastki sezonu był bardzo prosty, gdyż zbytnio nie rotowałem składem. Zmiany robiłem tylko wtedy, gdy zawodnicy byli kontuzjowani bądź zawieszeni. Jedynym zaskoczeniem dla Was może być obecność Kopacza. Bartek już na początku sezonu wygryzł ze składu Augustyna i miejsca w podstawowej jedenastce nie oddał aż do samego końca.

 

 

Największa niespodzianka: Cały sezon bez porażki oraz postawa Emmanuela Sarkiego.

Komentarz: Nie odnieść ani jednej porażki w całym sezonie to naprawdę spore osiągnięcie, ale i zaskoczenie, bo myślę, że nikt się tego nie spodziewał. Za niespodzianke można uznać także postawę Sarkiego. Co prawda liczyłem, że rozwiąże nasz problem na prawym skrzydle, ale nie sądziłem, że z miejsca zostanie on liderem naszego zespołu. 10 bramek oraz 17 asyst w debiutanckim sezonie to świetny wynik.

 

Piłkarz sezonu: Mateusz Zachara

Komentarz: Innego wyboru nie mogłem dokonać. Zachara rozegrał komplet spotkań w tym sezonie w których strzelił 28 bramek a także zanotował 9 asyst. Oczywiście nie udało by mu się to bez pomocy naszych pozostałych graczy ofensywnych czyli Mizgały, Sarkiego, Kopczyńskiego, Koseckiego czy Hołoty, których należy pochwalić, bo rozegrywali też bardzo dobre spotkania.

 

Największe rozczarowanie: Karol Linetty

Komentarz: Ten chłopak miał się stać od razu liderem środka pola, a wyszło tak, że po kilku słabszych występach posadziłem go na ławce rezerwowych, o co się na mnie oczywiście obraził i zażądał transferu. 17 meczy, 1 bramka i żadnej asysty to wynik za który powinien się wstydzić.

 

 

Na koniec screen ze statystykami całego składu: KLIK

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki :)

 

*******************

 

Tym razem długo nie czekał na nowy klub. Już w maju wiedziałem, że moim nowym miejscem pracy będzie CSKA Moskwa. Zespół z Moskwy zajął dopiero 4 miejsce w lidze, tracąc jednak tylko dwa punkty do mistrza, Lokomotiwu. Czeka nas więc gra w lidze europejskiej. Oto kadra jaką zastałem:

 

 

Bramkarze:

Sergey Revyakin [RUS/22]

Igor Akinfeev [RUS/31]

 

Obrońcy:

Elivelton [bRA/25]

Georgy Schennikov [RUS/26]

Allan Nyom [CMR/29]

Ezequiel Munoz [ARG/26]

 

Pomocnicy:

Vitinho [bRA/23]

Sergi Samper [ESP/22]

Pontus Wernbloom [sWE/30]

Nicusor Stanciu [ROU/24]

Raman Chibsah [GHA/24]

Alexandr Kolomeitsev [RUS/28]

Danil Silkin [RUS/18]

Alan Dzagoev [RUS/26]

Ahmed Musa [NGA/24]

 

Napastnicy:

Seydou Doumbia [CIV/29]

Ewandro [bRA/21]

 

 

Notes: Generalnie mam tutaj bardzo mocny skład, z tym, że brakuje zmienników, przede wszystkim w defensywie. Dostałem 50 milionów funtów na transfery, więc na pewno coś poszalejemy na rynku.

Odnośnik do komentarza

Jakoś sobie poradziłem sam z transferami, poszło chyba nienajgorzej ;P Na Wernera (obecnie AC Milan) szkoda mi kasy, bo bym musiał wydać jakieś 40 mln, a napastników mam dość dobrych :P Doria w Bayernie, więc bez szans na transfer.

 

*****************

 

Lipiec 2017

 

 

Transfery do klubu:

Sergey Bryzgalov (6 mln z Tierieka Grozny)

ibragim Tsailagov (3.4 mln z Mordowii)

Denis Cheryshev (11 mln z AS Romy)

Cristian Cuevas (Za darmo z Chelsea Londyn)

Pavel Savitskiy (Za darmo z Juventusu Turyn)

Marcos Rojo (9.25 mln z Hoffenheim)

 

Sparingi:

[1/6] - CSKA Moskwa 0:1 Bayern Monachium (31' Thiago)

[2/6] - Union Berlin 1:1 CSKA Moskwa (20' Fulkrug - 24' Sauro sam.)

[3/6] - Schalke 3:0 CSKA Moskwa (25' Jung, 50' Goretzka, 80' Huntelaar)

[4/6] - ZTE 1:6 CSKA Moskwa (35' Koscis - 5' 18' Musa, 17' Doumbia, 57' 70' Silkin, 90' Vitinho)

[5/6] - PSG 1:0 CSKA Moskwa (62' Cavani)

[6/6] - CSKA Moskwa 3:2 AJ Auxerre (2' Elivelton, 34' Doumbia, 69' Vitinho - 44' 45' Seung-Jin)

 

 

Za kase Rusków baluj :D Zdecydowałem się na sześć transferów, które myślę, że mi spokojnie wystarczą na ten sezon. Dwóch Rosjan Tsallagov i Bryzgalov jako wzmocnienia formacji defensywnej. Do nich dochodzi także reprezentant Argentyny Rojo który raczej od razu wskoczy do postawowej jedenastki. Jest także lewy obrońca Cuevas który jednak będzie tylko zmiennikiem. Na skrzydła sprowadziłem dwóch zawodników. Cheryshev, czyli były gracz Realu Madryt, Bayeru Leverkusen a ostatnio AS Romy powalczy o miejsce w składzie z Vitinho, natomiast Savitskiy postara się wygryźć ze składu Alana Dzagoeva. Więcej transferów nie planuje, no chyba, że uda mi się sprzedać Doumbie, to wtedy mam już na oku innego, raczej lepszego napastnika.

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2017 cz.2

 

 

Rosyjska Ekstraklasa:

[1/30] - CSKA Moskwa 3:1 Dinamo Moskwa (14' Rojo, 40' Savitskiy, 47' Kolomeitsev - 38' Marcelo)

[2/30] - Arsenał Tuła 1:3 CSKA Moskwa (31' Ryzhkov - 45' Savitskiy, 68' 90' Cheryshev)

[3/30] - CSKA Moskwa 3:0 Ałania (25' 66' Cheryshev, 76' Savitskiy)

 

 

Świetna forma naszych dwóch nowych skrzydłowych na początku tego sezonu! Cztery bramki Cherysheva, trzy Savitskiego, po jednej dołożyli Rojo oraz Kolomeitsev i jak na razie mamy komplet punktów. W dwóch pierwszych meczach łącznie po 90 minut rozegrała nasza para "snajperów" Doumbia-Ewandro, natomiast w tym ostatnim z Ałanią zagraliśmy bez typowego napastnika, ale ze Stanciu na klasycznej dziesiątce i wyglądało to bardzo ładnie. Jak ta taktyka sprawdzi się w następnych spotkaniach to przy niej zostanę. Doumbii się chyba już nie uda sprzedać - niby było nim zainteresowane Fenerbahche, ale jak mam Iworyjczyka oddać za zaledwie 10 mln to wolę żeby został.

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2017

 

 

Rosyjska Ekstraklasa:

[4/30] - Rubin Kazań 1:2 CSKA Moskwa (86' Livaja - 45' Savitskiy, 84' Bryzgalov)

[5/30] - Krasnodar 0:5 CSKA Moskwa (2' 7' 16' Stanciu, 24' Savistkiy, 27' Rojo)

[6/30] - CSKA Moskwa 1:1 Mordowia (62' Cheryshev - 6' Charles)

[7/30] - CSKA Moskwa 2:1 Spartak Moskwa (6' Cheryshev, 26' Kolomeitsev - 71' Balde)

 

Liga Europejska, Baraż:

[1/2] - Sturm Graz 3:1 CSKA Moskwa (52' 65' 90' Beric - 24' Ewandro)

[2/2] - CSKA Moskwa 3:1 k. 6:5 Sturm Graz - 4' Savitskiy, 46' Stanciu, 79' Rojo - 70' Pamic)

 

 

Całkiem nieźle idzie na początku mojej przygody z CSKA. Po pierwszym kapitalnym miesiącu udało nam się utrzymać formę i dalej oramy w lidze. Na początek wygrana z Rubinem 2:1, następnie pogrom, 5:0 w Krasnodarze. Potem lekka zadyszka, remis u siebie z Mordowią a także przegrana w lidze europejskiej ze Sturm Grazem. Na szczęście odbiliśmy sobie to wszystko w dwóch kolejnych meczach, ograliśmy u siebie Spartak, a także odrobiliśmy straty z pierwszego meczu ze Sturmem i w karnych ich wyeliminowaliśmy. Grupę dostaliśmy dość przyzwoitą, zagramy z: Montpellier, Kopenhagą i HSV. Warto dodać, że mój były klub (Górnik) pod wodzą Dana Petrescu awansował do Ligi Mistrzów eliminując: FC Midtjylland, Szirak i Olympiakos Pireus.

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2017

 

 

Rosyjska Ekstraklasa:

[8/30] - Chimki 0:2 CSKA Moskwa (61' Cheryshev, 82' Ewandro)

[9/30] - CSKA Moskwa 2:0 Rostów (44' Dzagoev, 52' Kolomeitsev)

[10/30] - Zenit St.Petersburg 1:3 CSKA Moskwa (71' Faizulin - 11' 62' Dzagoev, 43' Doumbia)

 

Puchar Rosji:

[5 runda] - Torpedo Moskwa 0:2 CSKA Moskwa (37' 61' Ewandro)

[6 runda] - Ural 1:2 CSKA Moskwa (76' Yefremov - 38' Rojo, 63' Kolomeitsev)

 

Liga Europejska, Grupa D:

[1/6] - Montpellier HSC 0:2 CSKA Moskwa (33' Bryzgalov, 90' Savitskiy)

 

 

Co tu dużo mówic, zapowiada się na to, że tutaj będzie jeszcze prościej o mistrzostwo i puchar kraju niż w Partizanie. W lidze dwie wygrane ze słabszymi rywalami, czyli Rostowem i Chimkami a także spokojnie zdobyte 3 punkty na trudnym terenie w Petersburgu. W pucharze Rosji było troche problemów, wyeliminowaliśmy Torpedo Moskwa, ale z Uralem już nie było tak dobrze. Strzeliliśmy dwie bramki, ale gospodarze złapali kontakt w 76 minucie i od tej pory było bardzo nerwowo, na szczęście dowieźliśmy zwycięstwo do końca. Mój debiut w europejskich pucharach wypadł całkiem przyzwoicie, udało nam się ograć we Francji Montpellier. W drugim meczu naszej grupy Kopenhaga ograła HSV 1:0. Z dniem 15 września zostawłem również selekcjonerem reprezentacji Polski. PZPN postanowił zwolnić Adama Nawałkę, gdyż jak do tej pory Polska radziła sobie bardzo przeciętnie w eliminacjach do mistrzostw świata. (Poniżej tabela) Zostały jeszcze dwa spotkania - z Hiszpanią (D) oraz Czechami (D) - o awans będzie ciężko, ale na pewno powalczymy.

 

pOgdif.pngLoEITr.png

Odnośnik do komentarza

Październik 2017

 

 

Rosyjska Ekstraklasa:

[11/30] - Jenisej 1:6 CSKA Moskwa (79' Salugin - 21' Kolomeitsev, 24' 85' Savistkiy, 36' Doumbia, 67' Stanciu, 81' Cheryshev)

[12/30] - Tieriek Grozny 2:4 CSKA Moskwa (3' Bibilov, 9' Ojala - 12' Rojo, 25' Savitskiy, 48' 69' Kolomeitsev)

[13/30] - CSKA Moskwa 1:1 Anży (45' Silkin - 80' Para)

[14/30] - CSKA Moskwa 1:0 Kubań Kransodar (73' Ewandro)

[15/30] - Lokomotiw Moskwa 0:1 CSKA Moskwa (80' Ewandro)

 

Liga Europejska, Grupa D:

[2/6] - CSKA Moskwa 3:2 FC Kopenhaga (8' Dzagoev, 12' 23' Musa - 9' Correa, 18' Adi)

[3/6] - CSKA Moskwa 2:1 HSV Hamburg (42' Doumbia, 48' Ewandro - 3' Elivelton sam.)

 

Eliminacje Mistrzostw Świata:

[7/8] - Polska 0:1 Hiszpania (81' Leo)

[8/8] - Polska 1:1 Czechy (79' Lewandowski - 87' Jiracek)

 

 

 

Cztery zwycięstwa, w tym to najważniejsze z mistrzem kraju, Lokomotiwem Moskwa. Spotkanie to było bardzo wyrównane, ale gdy w 73 minucie czerwoną kartkę zobaczył Tiote wszystko się zmieniło. Atakowaliśmy i udało nam sie wygrać. W lidze europejskiej kolejne dwa zwycięstwa i jak na razie z kompletem punktów liderujemy grupie D. Reprezentacji niestety nie udało się uratować. Ulegliśmy minimalnie Hiszpanii, a także zremisowaliśmy dość pechowo z Czechami. Cóż, pozostaje nam poczekać na przyszłoroczne eliminacje do mistrzostw europy i tam postarać się o lepszy wynik.

 

 

SmF3h3.png

Odnośnik do komentarza

Listopad 2017

 

 

Rosyjska Ekstraklasa:

[16/30] - Dinamo Moskwa 2:3 CSKA Moskwa (47' Talisca, 90' El Arabi - 35' 37' 78' Savistkiy)

[17/30] - CSKA Moskwa 3:0 Arsenał Tuła (48' 67' Stanciu, 72' Dzagoev)

[18/30] - Ałania 0:4 CSKA Moskwa (24' 53' 90' Savistkiy, 82' Stanciu0

 

Liga Europejska, Grupa D:

[4/6] - HSV Hamburg 3:3 CSKA Moskwa (29' Beister, 59' Clemens, 62' Dong-Won - 34' 90' Kolomeitsev, 90' Cheryshev)

[5/6] - CSKA Moskwa 3:1 Montpellier HSC (46' 53' Musa, 77' Munoz - 49' Romulo)

 

Mecze Towarzyskie:

[1/2] - Bośnia 0:0 Polska

[2/2] - Niemcy 1:1 Polska (34' Gotze - 90' Mrochen)

 

 

Runde rewanżową rozpoczęliśmy od trzech wygranych, najpierw w derbach ograliśmy Dinamo a potem ze słabszymi rywali Arsenałem i Ałanią spokojnie sobie poradziliśmy. W lidze europejskiej rozegraliśmy niesamowite spotkanie. Od 42 minuty z HSV graliśmy w dziesiątkę, bo czerwonę kartkę zobaczył Nyom. Rywale od tej pory wpakowali nam dwie bramki, my aż do 90 minuty nie potrafiliśmy stworzyć nawet jednej sytuacji bramkowej, a mimo wszystko ugraliśmy remis, gdyż w 90 minucie objawił się geniusz Kolomeitseva, który najpierw sam zdobył bramkę a następnie kapitalnie dograł piłkę do Cherysheva. Później spokojna wygrana z Montpellier i pewny awans z grupy z pierwszego miejsca. W reprezentacji całkiem niezłe mecze towarzyskie, dwa wyjazdowe remisy z reprezentacjami Bośni i Niemiec.

 

A teraz coś z cyklu WTF. Tego zawodnika zobaczyłem pierwszy raz w grze. Skąd ten typ się wziął? Cała kariera jak do tej pory spędzona w Australii, w kadrze też za dużo nie pograł, bo ledwo trzy mecze. Oczywiście nie zastanawiałem się ani chwili i go zakontraktowałem. Dołączy do nas dopiero 28 stycznia.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...