Skocz do zawartości

Cel jest jeden...


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Listopad & Grudzień 2014

 

 

Superliga:

[11/30] - Radniczki 0:5 Partizan Belgrad (12' Brasanac, 17' 73' Eliomar, 47' 89' Zivkovic)

[12/30] - Spartak Subotica 0:3 Partizan Belgrad (9' Brasanac, 21' 28' Eliomar)

[13/30] - Partizan Belgrad 4:0 Donji Srem (50' Zivkovic, 63' 88' Pantic, 89' Stankovic)

[14/30] - Partizan Belgrad 1:1 Vojvodina (32' Eliomar - 4' Djuric)

[15/30] - Rad Belgrad 0:2 Partizan Belgrad (46' Pantic, 52' Luka)

 

Puchar Serbii Ćwierćfinał:

[1/1] - Partizan Belgrad 3:3 k. 5:4 OFK Belgrad (18' Trajkovic, 54' Zivkovic, 66' Eliomar - 47' 81' Cavric, 50' Vasiljevic)

 

 

Kapitalna forma naszego zespołu, a na prawdziwego lidera wyrósł Eliomar. Brazylijczyk gra świetnie, w 12 meczach ligowych strzelił 8 bramek i jest w czołówce klasyfikacji strzelców Superligi. Listopad zaczęliśmy od rozgromienia Radniczek, następnie dwie spokojne wygrane ze słabszymi rywalami czyli Spartakiem Subotica i Donji Srem. Po tych meczach chyba za bardzo się rozluźniliśmy i ugraliśmy tylko remis u siebie z Vojvodiną. Klub ten plasuje się na 3 miejscu w lidze, ale mimo wszystko powinniśmy to spotkanie wygrać. Mieliśmy sporą przewagę, ale nie potrafiliśmy wykorzystać stworzonych sytuacji. Na koniec w derbach Belgradu ograliśmy Rad. W pucharze Serbii ze sporymi kłopotami ale wyeliminowaliśmy OFK Belgrad. W tym meczu także graliśmy lepiej od rywali, ale za to oni wykonywali lepiej rzuty rożne, gdyż ich wszystkie trzy bramki wpadły po dośrodkowaniach z rogu boiska.

 

Złożyłem podania o pracę do reprezentacji Anglii i Holandii, ale moje szanse zatrudnienia są bliskie zeru :D Teraz czas na okienko transferowe. Poważnie zastanawiam się nad sprowadzeniem Maxime'a Lestienne z Club Brugge, ale niestety musiałbym na niego wydać prawie 7 mln funtów, to mi mocno ograniczy budżet i prawdopodobnie nie będę w stanie wzmocnić innych pozycji. Cóż, zobaczymy jak to będzie :)

 

cmPRkL.png

Odnośnik do komentarza

Styczeń & Luty 2015

 

 

Transfery z klubu:

Sasa Ivkovic (2.5 mln do Al-Ittihad)

Nikola Drincic (1.6 mln do Al-Ahli)

Zivko Zivkovic (22 tys. do Sherrif Tyraspol)

 

Transfery do klubu:

Filip Kostic (73 tys. z FC Groningen)

Ismael Fofana (Przeniesiony z Teleoptik)

 

Sparingi:

[1/5] - Ruch Chorzów 1:2 Partizan Belgrad (87' Kolar - 53' Zivkovic, 90' Pantic)

[2/5] - Ołomuniec-Holice 0:9 Partizan Belgrad (24' 32' 71' Pantic, 27' 36' 83' Grbic, 38' Janjic, 57' Georgijevic, 69' Zonjic)

[3/5] - Sindjelic 0:2 Partizan Belgrad (10' Kostic, 70' Zivkovic)

[4/5] - Chiajna 1:1 Partizan Belgrad (74' Gradinaru - 14' Pantic)

[5/5] - Teleoptik 1:3 Partizan Belgrad (21' Milovanovic - 16' 31' 33' Skuletic)

 

 

Miało być więcej transferów w tym okienku, ale stwierdziłem, że jak mam kupować przeciętniaków za grubą kasę to wole poczekać do letniego okna i zakupić porządnych zawodników. Z klubem rozstało się trzech piłkarzy. Dwóch kompletnie mi nie potrzebnych, czyli Ivkovic i Drinic odeszło do Arabii Saudyjskiej. Jak wiadomo tamtejsze kluby lubią przepłacać za zawodników i ja to wykorzystałem. Szczególnie ten drugi jest mocno przepłacony, klub zarobił na Nikoli aż 1.6 mln, a ten chłop przecież ma już 30 lat. Do klubu przyszło dwóch piłkarzy. Pierwszy to Kostic, Serb wychowanek Szumadjii, ostatnie 3 lata spędził w FC Groningen. Zbyt wiele nie pograł, ale liczę, że u nas się odbuduje. Drugi zawodnik to Fofana którego przeniosłem z Teleoptiku (nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie mogę przenosić zawodników z tego klubu, ale wydaje mi się, że to jest coś w stylu Real-Real Castilla), ma on wzmocnić rywalizację na szpicy. Na pewno zacznie sezon w podstawie, ale tylko od niego zależy czy w niej zostanie.

 

Sparingi wypadły całkiem nieźle, 4 wygrane i tylko jeden remis z drugoligowcem z Rumunii, Chiajną. W tych meczach zagrało sporo młodych chłopaków z zespołu u-19 czy Teleoptiku, ale żaden z nich zbytnio się nie wyróżniał.

 

W tym okienku transferowym przeróżne kluby chciały wykupić mi pół drużyny :D Pojawiały się kolejne oferty z Arabii, Kataru, Australii, Węgrzech czy z Polski, jednak ta najciekawsza była z Paris Saint-Germain, które wykładało na Andrija Zivkovica 11 mln funtów - odrzuciłem tę ofertę, jak i każdą z pozostałych, gdyż nie chce osłabiać zespołu przed walką o mistrzostwo.

Odnośnik do komentarza

Też się przez chwile zastanawiałem, czy dobrze zrobiłem - ale skoro mam zdobyć jak największa ilość trofeów to nie mogę siedzieć drugi sezon w klubie jeśli zdobyłem z nim już wszystko co tylko mogłem.

 

*************

 

Luty & Marzec 2015

 

 

Transfery z klubu:

Milos Ostojic (2.5 mln do Al-Ahli)

 

Superliga:

[16/30] - Czukariczki 0:4 Partizan Belgrad (13' 15' 87' Zivkovic, 74' Fofana)

[17/30] - Partizan Belgrad 4:1 Napredak (12' Zivkovic, 23' 31' Brasanac, 57' Skuletic - 82' Kaludjerovic)

[18/30] - Partizan Belgrad 2:0 Borac (21' Fofana, 44' Pantic)

[19/30] - Proleter 0:1 Partizan Belgrad (45' Pantic)

[20/30] - OFK Belgrad 0:0 Partizan Belgrad

 

 

Kolejny ogromny zarobek na idiotach z Arabii. Tym razem w oko managera Al-Ahli wpadł nasz rezerwowy stoper, Ostojic, który mi co chwile sapał, że chce nowy kontrakt. Ja po prostu nie wiązałem z nim przyszłości, dlatego też zdecydowałem się go sprzedać. W lidze dominacji ciąg dalszy. Cztery wygrane i jeden bardzo pechowy remis z OFK Belgrad. Tak jak zapowiadałem dałem szansę na grę Fofanie - niby strzelił dwie bramki, utrzymuje też średnią ocenę w granicach 7, ale to nie jest to. Zdecydowanie w lecie będzie trzeba się rozglądnąć za porządnym napadziorem.

 

PS: Tabela w następnym poście.

Odnośnik do komentarza

Od kiedy przejąłem Partizan to pewnie coś w tych granicach :)

 

 

***********

 

Kwiecień 2015

 

Transfery z klubu:

Danko Lazovic (775 tys. do Asz-Szabab)

 

Superliga:

[21/30] - Partizan Belgrad 2:1 Wożdowac (6' Skuletic, 47' Eliomar - 61' Jasic)

[22/30] - Crvena Zvezda 2:2 Partizan Belgrad (3' Kasalica, 90' Pecnik - 16' Ninkovic, 74' Luka)

[23/30] - Partizan Belgrad 3:0 Jagodina (1' Brasanac, 50' Pantic, 58' Skuletic)

[24/30] - Partizan Belgrad 1:1 Radniczki (53' Ninkovic - 2' Spalevic)

[25/30] - Sloboda 0:4 Partizan Belgrad (5' 40' Skuletic, 25' Stankovic, 78' Pantic)

 

Puchar Serbii 1/2:

[1/2] - Wożdowac 1:4 Partizan Belgrad (75' Isidorovic - 38' Stankovic, 64' Luka, 65' Skuletic, 87' Lazovic)

[2/2] - Partizan Belgrad 3:1 Wożdowac (38' Zivkovic, 53' Trajkovic, 90' Grbic - 20' Isidorovic)

 

 

I kolejny bardzo udany transfer. Tym razem zarobiliśmy 775 tys. na 31-letnim Lazovicu który i tak bardzo rzadko wchodził na boisko. W lidze dwa potknięcia. Remis z Crveną Zvezdą możemy traktować jak zwycięstwo, jestem bardzo dumny z chłopaków, że potrafili ugrać punkt na trudnym terenie mimo braku pięciu podstawowych zawodników (kartki, kontuzje). Drugi remis to już najzwyczajniej nasza bardzo słaba gra. Powinniśmy się cieszyć, że zdobyliśmy ten punkt, bo zespół Radniczek mógł to spotkanie na lajcie wygrać. W pucharze Serbii odprawiliśmy Wożdowac 7:1 i w finale zagramy z Borac.

 

gPnOa1.png

Odnośnik do komentarza

Maj 2015

 

 

Superliga:

[26/30] - Partizan Belgrad 1:0 Radniczki (75' Zivkovic)

[27/30] - Vojvodina 1:2 Partizan Belgrad (44' Alivodic - 1' 60' Luka)

[28/30] - Partizan Belgrad 0:0 Spartak

[29/30] - Partizan Belgrad 3:0 Rad (6' Eliomar, 45' Vulicevic, 61' Skuletic)

[30/30] - Donji Srem 1:2 Partizan Belgrad (45' Kovacevic - 16' Skuletic, 47' Zivkovic)

 

Puchar Serbii Finał:

[1/1] - Borac 2:3 Partizan Belgrad (2' Damjanovic, 80' Arsenijevic - 14' Stankovic, 47' Zivkovic, 59' Brasanac)

 

 

Kończymy ten jakże udany sezon z dwoma trofeami! W finale pucharu Serbii ograliśmy Borac 3:2. To był naprawdę dobry mecz, nasi rywale zagrali świetne spotkanie, ale musieli uznać naszą wyższość. Mimo dwóch remisów w tym miesiącu utrzymaliśmy fotel lidera i zdobyliśmy mistrzostwo Serbii. Warto dodać, że od kiedy objąłem Partizan to nie przegraliśmy żadnego spotkania! Fajne osiągnięcie, ale też trzeba przyznać, że w tej lidze nikt po za Crveną Zvezdą nie może nam zagrozić, dlatego też poważnie zastanawiam się nad zmianą klubu. Niby kusi, żeby wreszcie awansować do ligi mistrzów, co z Partizanem byłoby niemal pewne, ale nie wiem czy warto zostawać i znowu ogrywać te same kluby marne klubiki...

 

5qGbPy.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Bramkarze: (Mecze/Bramki stracone/Czyste konta/Średnia)

Milan Lukac (41/30/20/7.04)

Filip Kljajic (2/3/0/6.90)

 

Notes: Lukac w tym sezonie był niesamowity. 41 meczy i 20 czystych kont, to naprawdę robi wrażenie. Kljajic rozegrał tylko dwa spotkania, ale na ich podstawie mogę stwierdzić, że się nie nadaje do takiego klubu jak Partizan.

 

 

Prawa obrona: (Mecze/Bramki/Asysty/Średnia)

Miroslav Vulicevic (32/2/6/7.15)

Branko Pauljevic (14/0/1/6.89)

 

Notes: Dwóch świetnych prawych obrońców. Vulicevic był oczywiście moim pierwszy wyborem, dostał on też opaskę kapitana i nie zawodził.

 

 

Lewa obrona:

Milos Radivojevic (22/0/0/6.84)

Vladimir Volkov (17/1/1/7.31)

 

Notes: Volkov to była jedna z wyróżniających się postaci.. Niestety miał jeden problem - był bardzo szklany. W tym sezonie złapał łącznie 9 kontuzji, niektóre na 3 dni, inne na dwa tygodnie. Jego zastępca Radivojevic grał przyzwoicie, jednakże do reprezentanta Czarnogóry brakowało mu bardzo, bardzo dużo.

 

 

Środkowa obrona:

Branislav Trajkovic (34/2/2/7.17)

Vojislav Stankovic (35/6/4/7.27)

Nemanja Janicic (9/1/0/7.31)

 

Notes: Wszyscy trzej środkowi obrońcy dawali sobie świetnie radę. Para Trajkovic-Stankovic grała kapitalnie, a gdy jednego z tej dwójki zastępował Janicic szło równie dobrze. Jeśli zostanę na przyszły sezon to będe potrzebował tutaj jeszcze jednego defensora.

 

 

Defensywna pomoc:

Sasa Markovic (30/2/2/6.97)

Nikola Gulan (24/2/3/6.78)

 

Notes: Oczekiwałem lepszej gry po Markovicu. Liczyłem, że wniesie więcej do gry zespołu, czasami popełniał proste, niewymuszone błędy przy wyprowadzeniu piłki, co piłkarzowi o takiej klasie nie powinno się zdarzać. Jego zmiennik, Gulan grał równie słabo, tylko, że ten nie dawał rady również w obronie.

Odnośnik do komentarza

Środkowa pomoc:

Darko Brasanac (33/7/9/7.45)

Stefan Grbovic (12/0/1/6.77)

 

Notes: Świetny sezon Brasanaca, który bardzo się przyczynił do zdobycia dwóch trofeów w tym sezonie. Grbovic jako zmiennik jak najbardziej może być, ale jak na razie nie może liczyć na nic więcej.

 

 

Skrzydłowi:

Andrija Zivkovic (27/14/12/7.71)

Eliomar (32/12/9/7.14)

Predrag Luka (22/8/1/7.01)

Filip Kostic (7/0/0/6.57)

Petar Grbic (17/4/1/7.17)

 

Notes: Co robił w tym sezonie Zivkovic to po prostu poezja. Po 27 meczach nota 7.71 to niesamowite osiągnięcie. Po drugiej stronie też całkiem nieźle śmigał Eliomar, czyli zawodnik który u poprzedniego managera nie grał wcale, a nawet był zesłany do rezerw. Kostic jak na razie okazuje się kompletnym niewypałem. 7 meczy w których grał po prostu fatalnie.

 

 

Ofensywna pomoc:

Danilo Pantic (18/8/10/7.54)

Nikola Ninkovic (23/4/6/6.95)

 

Notes: Chyba w żadnym klubie nie miałem 18-latka który wnosiłby tak dużo do zespołu jak Pantic. Uzyskał on drugą najwyższą średnią ocenę w Superlidze. (o 0.06 przegonił go nasz inny zawodnik - Zivkovic) Ninkovic grał przyzwoicie, ale nic po za tym.

 

 

Napastnicy:

Petar Skuletic (33/15/12/7.28)

Ismael Fofana (12/2/5/6.82)

 

Notes: Trochę to śmieszne, że napastnik ma prawie tyle samo asyst co bramek, ale cóż zrobić. Mimo wszystko Skuletic wnosił bardzo dużo do gry mojego zespołu. Potrafił umiejętnie przytrzymać piłkę, odegrać z pierwszej piłki czy podać lepiej ustawionemu koledze, mimo, że mógł sam skończyć akcję. Fofana okazał się przeciętniakiem, pewnie wróci do Teleoptiku, albo już definitywnie pożegna się z klubem.

 

Odnośnik do komentarza

Czas na kolejny etap w mojej karierze. Tym razem w dniu 18 sierpnia dostałem propozycję z Górnika Zabrze, którą oczywiście bez wahania przyjąłem. Zespół ten po 6 kolejkach zdobył zaledwie 6 punktów i zarząd zdecydował się rozstać z managerem Michałem Probierzem. Kadra wygląda bardzo, bardzo przeciętnie. Bez kilku wzmocnień nie mamy co marzyć o górnej połowie tabeli, ale miejmy nadzieję, że w tych ostatnich 2 tygodniach okienka transferowego uda się sprowadzić dobrych piłkarzy.

 

 

Bramkarze:

Itamar Nitzan (ISR/28)

Pavels Steinbors (LVA/29)

 

Notes: Cóż, Nitzan nie jest jakimś wybitnym bramkarzem, ale to on będzie moim pierwszym wyborem. Steinbors jest bardzo słaby, ale lepszego rezerwowego po prostu nie mam.

 

 

Obrona:

Mateusz Żytko (POL/32)

Błażej Augustyn (POL/27)

Bartosz Kopacz (POL/23)

Kamil Słaby (POL/21)

Dominik Sadzawicki (POL/21)

Rafał Otwinowski (POL/23)

Maciej Mańska (POL/26)

Rafał Kosznik (POL/31)

 

Notes: To jest zdecydowanie najlepiej obsadzona formacja w tym klubie. Na środku pewniakiem będzie Augustyn a o miana drugiego stopera powalczą Kopacz oraz Otwinowski. Na bokach obrony zagrają Kosznik i Mańka.

 

 

Środek pomocy:

Konrad Nowak (POL/20)

Adrian Łuszkiewicz (POL/29)

Dusan Jovancic (SRB/24)

Daniel Barbus (POL/18)

Fabian Stoller (SUI/27)

Dawid Plizga (POL/29)

 

Notes: Defensywna pomoc jest zarezerwowana dla Stollera. Na środku będę potrzebował wzmocnienia, gdyż Barbus jest jeszcze za słaby na grę w podstawie. Jako ten najbardziej wysunięty będzie grał Plizga. Jovancic odejdzie z klubu za 350 tysięcy funtów, co pozwoli mi na wzmocnienie innych pozycji.

 

 

Skrzydłowi:

Maciej Małkowski (POL/30)

Wojciech Król (POL/21)

Baco Nikolic (MNE/29)

 

Notes: Tragedia, nie wiem jak Probierz chciał rozegrać cały sezon z tak beznadziejnymi skrzydłowymi. Tutaj muszę sprowadzić conajmniej dwóch zawodników.

 

 

Napastnicy:

Przemysław Oziębała (POL/28)

Mateusz Zachara (POL/25)

 

Notes: Zachara jest świetny, ale brakuje mu porządnego zmiennika.

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2015

 

 

Transfery z klubu:

Dusan Jovancic (350 tys. do Levante)

 

Transfery do klubu:

Przemysław Mizgała (WT)

Michał Kopczyński (WT)

Jacek Kiełb (Wyp. z Lechii Gdańsk)

Milan Spremo (Wyp. z Vojvodiny)

 

T-Mobile Ekstraklasa

[7/30] - Górnik Zabrze 4:3 Cracovia Kraków (55' 70' 83' Małkowski, 90' Plizga - 6' Poepon, 50' Janota, 52' Budziński)

[8/30] - Zawisza Bydgoszcz 1:2 Górnik Zabrze (70' Korzym - 3' Nikolic, 39' Kosznik)

 

 

Tak jak zapowiadałem z klubem pożegnał się Serb Jovancic. Wybrał Hiszpanie, gdzie zagra w drugoligowym Levante. Do klubu przyszło aż czterech zawodników. Z wolnego transferu dołączyło dwóch byłych graczy Legii Warszawa. Michał Kopczyński który będzie naszym podstawowym środkowym pomocnikiem oraz Przemysław Mizgała który ma wzmocnić rywalizację na ofensywnej pomocy a także na skrzydłach. Do tego dwa wypożyczenia skrzydłowych, Jacek Kiełb na prawe oraz Milan Spremo na lewe.

 

W lidze miałem niesamowity debiut. Po 52 minutach przegrywaliśmy już 0:3 z Cracovią, po to aby w te ostatnie 35 minuty odmienić losy spotkania i zgarnąć trzy punkty. Kapitalny mecz rozegrał Małkowski, który do trzech bramek dołożył asystę. Drugi mecz już o wiele łatwiejszy, szybka bramka Nikolica, później poprawił Kosznik i mieliśmy wszystko pod kontrolą aż do bramki Korzyma. Wtedy to Zawisza się przebudził, ale nie zdołał już wyrównać.

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2015

 

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[9/30] - Górnik Zabrze 2:0 Korona Kielce (70' Zachara, 83' Spremo)

[10/30] - Śląsk Wrocław 1:3 Górnik Zabrze (78' M.Paixao - 10' 33' Spremo, 35' Zachara)

[11/30] - Górnik Zabrze 3:0 Ruch Chorzów (8' Nikolic, 14' Zachara, 66' Barbus)

[12/30] - Legia Warszawa 2:1 Górnik Zabrze (6' Shala, 24' Ojamaa - 25' Plizga)

 

Puchar Polski 2 runda:

[1/1] - UKP Zielona Góra 0:1 Górnik Zabrze (7' Zachara)

 

 

Dobrej formy ciąg dalszy. Ograliśmy u siebie Koronę Kielce oraz Ruch Chorzów. Te mecze były bardzo łatwe, nasi rywale nie pokazali nic ciekawego. Wyjazdowe zwycięstwo ze Śląskiem też raczej na lajcie wywalczone. Zespół z Wrocławia ma fatalną formę, obecnie zajmuje ostatnie miejsce z 6 punktami na koncie. Na koniec porażka z liderem, Legią Warszawa. Szkoda tego meczu, bo mogliśmy go spokojnie wygrać. Sam Zachara miał 4 stuprocentowe sytuacje, do tego w ostatniej minucie piłkę meczową zmarnował Plizga. W pucharze Polski wyeliminowaliśmy UKP i w 3 rundzie czeka nas pojedynek z Widzewem Łódź. Na razie leci to całkiem nieźle, ale gdy tylko przyjdą kontuzje to będzie naprawdę ciężko. Mamy bardzo wąska kadrę, mam nadzieję, że dotrwamy jakoś do zimy i wtedy może dostanę jakieś dodatkowe pieniądze na transfery.

 

yCw3F6.png

Odnośnik do komentarza

Październik 2015

 

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[13/30] - Widzew Łódź 1:2 Górnik Zabrze (74' Kasprzak - 40' Nikolic, 63' Plizga)

[14/30] - Górnik Zabrze 4:1 Pogoń Szczecin (12' 49' 90' Plizga, 50' Małkowski - 66' Kort)

[15/30] - Górnik Zabrze 4:2 Zagłębie Lubin (2' Plizga, 7' Kiełb, 41' Nikolic, 64' Zachara - 72' Andrzejczak, 83' Krawczun)

[16/30] - Górnik Zabrze 2:0 Górnik Łęczna (43' Otwinowski, 88' Zachara)

 

Puchar Polski 3 runda:

[1/1] - Widzew Łódź 1:3 Górnik Zabrze (25' Strąk - 3' 54' Zachara, 68' Mizgała)

 

 

Świetna forma naszych piłkarzy trwa! Na początek ograliśmy na wyjeździe Widzew. Następnie dwie świetne wygrane, w których popis dała nasza formacja ofensywna strzelając po 4 bramki. Na koniec spokojne zwycięstwo nad Górnikiem Łęczna. Cztery wygrane i nasza strata do Legii wynosi już tylko 7 punktów. W pucharze Polski odprawiliśmy zespół z Łodzi, a w ćwierćfinale czeka nas dwumecz z Jagiellonią. Niestety dzieje się to, czego bałem się najbardziej czyli kontuzje. Spremo oraz Małkowski będą pauzować przez najbliższe dwa tygodnie, a Dawid Plizga powinien dojść do siebie w ciągu 10 dni. Najgorsze jest to, że zabraknie ich na conajmniej dwóch meczach ligowych - z Lechią Gdańsk i Olimpią Grudziądz.

Odnośnik do komentarza

Listopad 2015

 

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[17/30] - Lechia Gdańsk 1:3 Górnik Zabrze (54' B.Pawłowski - 52' Zachara, 78' 90' Nikolic)

[18/30] - Olimpia Grudziądz 1:2 Górnik Zabrze (84' Tuszyński - 39' 77' Zachara)

[19/30] - Górnik Zabrze 2:1 Lech Poznań (61' Spremo, 87' Nikolic - 32' S.Pawłowski)

[20/30] - Jagiellonia Białystok 2:2 Górnik Zabrze (15' Vasara, 88' Banaś - 32' Nikolic, 90' Nowak)

 

 

Mecze które rozegraliśmy w mocno osłabionym składzie wypadły lepiej, niż te w których mieliśmy do dyspozycji wszystkich zawodników :D Podczas kontuzji Plizgi, Spremo i Małkowskiego udało nam się zdobyć 6 punktów. Bez problemu ograliśmy na wyjeździe Lechię a także Olimpię Grudziądz. Później dość szczęśliwe - ale jednak - zwycięstwo z Lechem Poznań u siebie. Trzy punkty uratował nam uderzeniem z rzutu wolnego Nikolic. Na koniec remis z Jagiellonią, znowu punkcik zdobyty w samej końcówce meczu, tym razem po uderzeniu z dystansu Nowaka. Mimo tej wpadki troszkę odrobiliśmy stratę do Legii, w tej chwili wynosi ona 6 punktów.

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2015

 

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[21/30] - Górnik Zabrze 3:1 GKS Katowice (1' Nikolic, 61' Spremo, 69' Zachara - 73' Pitry)

[22/30] - Cracovia Kraków 1:2 Górnik Zabrze (2' Janota - 40' Kopacz, 75' Nikolic)

[23/30] - Górnik Zabrze 1:1 Zawisza Bydgoszcz (56' Nikolic - 25' Argyriou)

 

 

Kapitalnej formy Nikolica ciąg dalszy. Czarnogórzec zdobywał bramki we wszystkich ostatnich czterech spotkaniach i znacznie przyczynił się do zdobycia w nich 10 punktów. Szkoda tego ostatniego remisu z Zawiszą, no ale jak się nie potrafi wykorzystywać sytuacji to inaczej być nie mogło. Przez tą stratę punktów Legia znowu odskoczyła nam na 8 punktów. Teraz zimowe okienko transferowe, w których prawdopodobnie w Górniku wiele się nie zmieni. Kasa klubowa jest pusta, jedyną opcją byłaby sprzedaż Zachary, ale nie wiem czy chcę się go pozbywać.

 

UDr5dw.png

Odnośnik do komentarza

Po 30 kolejkach tabela jak i punkty dzielą się na pół, więc dochodzi 7 dodatkowych kolejek.

 

**************

 

 

Styczeń & Luty 2016

 

 

Transfery z klubu:

Mateusz Żytko (Za darmo do Widzewa Łódź)

Baco Nikolic (350 tys. do Botew Płowdiw)

 

Transfery do klubu:

Lucas Guedes (Za darmo z Wisły Kraków)

Armin Cerimagic (Powrót z wypożyczenia)

 

Sparingi:

22.01 - Opawa 0:2 Górnik Zabrze (13' Mizgała, 79' Małkowski)

27.01 - Górnik Zabrze 1:1 Przybram (12' Spremo - 53' Stasny)

30.01 - Górnik Zabrze 4:2 Jihlava (22' 62' Kopczyński, 55' Sadzawicki, 64' Belic sam. - 10' Vicente, 70' Marek)

03.02 - Kladno 2:5 Górnik Zabrze (39' 59' Horava - 16' 49' Mizgała, 28' Spremo, 34' Król, 70' Zachara)

07.02 - GKS Tychy 0:4 Górnik Zabrze (3' 15' Nowak, 61' Małowiejski, 76' Barbus)

 

 

Szału nie ma. Do tego z klubu odszedł nasz najlepszy zawodnik, czyli Nikolic. Niestety stan konta klubu cały czas jest na minusie, dlatego postanowiłem, że sprzedam Czarnogórca. Dodatkowo z klubem pożegnał się Żytko, który nie był mi do niczego potrzebny. Do klubu przyszedł młody Lucas, który mam nadzieję, że w przyszłości będzie stanowił o sile Górnika. Dodatkowo ściągnąłem z wypożyczenia Bośniaka Cerimagica, gdyż potrzebowałem skrzydłowego a po prostu pieniędzy żeby kogokolwiek sprowadzić brakowało.

 

Wyszedłem z prośbą do zarządu o dodatkowe fundusze na płacę i co dziwne zgodzili się. Dostałem dodatkowe 80 tysięcy euro tygodniowo (!) do wykorzystania - niestety nie mogłem tego nijak zmodyfikować, w związku z tym zaklepałem sobie tylko kilka transferów na lato:

 

- Karol Linetty (Lech Poznań)

- Daniel Dziwniel (Ruch Chorzów)

- Emmanuel Sarki (Wisła Kraków)

- Bartosz Bereszyński (Legia Warszawa)

 

Walczę jeszcze o zatrudnienie Ricardo Quaresmy a także Adriana Mierzejewskiego, ale niestety brakuje mi jakiejś śmiesznej kwoty do wypłacenia przy podpisaniu kontraktu. (5-10 tysięcy euro)

 

Odnośnik do komentarza

Luty 2016

 

 

Transfery do klubu:

Ricardo Quaresma (WT)

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[24/30] - Korona Kielce 2:2 Górnik Zabrze (62' Sierpina, 64' Srnic - 18' Augustyn, 44' Zachara)

[25/30] - Ruch Chorzów 4:0 Górnik Zabrze (1' 25' 29' 89' Efir)

[26/30] - Górnik Zabrze 2:1 Śląsk Wrocław (11' Zachara, 61' Plizga - 74' Jankowski)

 

 

Udało się sprowadzić Quaresmę. Jest on już zaawansowanym wiekowo zawodnikiem, pewnie nie będzie w stanie grać w każdym meczu po 90 minut, ale mimo wszystko wydaje mi się, że będzie solidnym wzmocnieniem. Powrót do rozgrywek ligowych bardzo przeciętny. Głupi remis z Koroną. Prowadziliśmy już 2:0 i daliśmy sobie wydrzeć punkty. Następnie fatalna porażka 0:4 z Ruchem, a naszym katem okazał się Efir. Na koniec wreszcie wygrana, z fatalnie spisującym się w tym sezonie Śląskiem Wrocław. Po tych dwóch wpadkach przewaga Legii wzrosła do 13 punktów.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...