Skocz do zawartości

Cel jest jeden...


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Efir - słaby jest, po prostu nasza drużyna miała słabszy dzień

 

*************

 

Marzec 2016

 

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[27/30] - Górnik Zabrze 10:0 Legia Warszawa (4' 52' 55' Kiełb, 15' 24' 35' 44' 89' Zachara, 27' Spremo, 31' Mizgała)

[28/30] - Górnik Zabrze 2:1 Widzew Łódź (2' 25' Mizgała - 43' Wawrzyniak)

 

Puchar Polski Ćwierćfinał:

[1/2] - Jagiellonia Białystok 1:2 Górnik Zabrze (70' Dzalamidze - 19' Kiełb, 29' Zachara)

[2/2] - Górnik Zabrze 0:0 Jagiellonia Białystok

 

 

Wynikiem w meczu z Legią nie ma się co podniecać. Trener Robert Podoliński wolał wystawić podstawowy skład na mecz z Bytovią Bytów (!) w pucharze Polski zamiast na nasz ligowy. Co ciekawe nie zagrali nawet rezerwowi - zespół z Warszawy wyszedł składem... u18. Cóz, tak słabą Legię po prostu musieliśmy zmiażdżyć. Następnie spokojna wygrana z Widzewem. Do lidera tracimy siedem punktów. W pucharze Polski udało się wyeliminować Jagiellonię - w półfinale czeka nas dwumeczu z mistrzem Polski, czyli Legią.

Odnośnik do komentarza

Kwiecień 2016

 

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[29/30] - Pogoń Szczecin 1:2 Górnik Zabrze (53' Robak - 50' Kopczyński, 63' Plizga)

[30/30] - Zagłebie Lubin 1:0 Górnik Zabrze (25' Bus)

 

Puchar Polski 1/2:

[1/2] - Legia Warszawa 0:0 Górnik Zabrze

[2/2] - Legia Warszawa 3:2 Górnik Zabrze (12' 38' Arizmendi, 52' Kopacz sam. - 46' 65' Zachara)

 

 

Kończymy sezon zasadniczy. Udało się ograć Pogoń na wyjeździe, ale niestety ulegliśmy Zagłębiu Lubin. Na szczęście po podziale wygląda to przyzwoicie, gdyż tracimy do Legii Warszawa tylko 3 punkty - zapewne wszystko rozegra się w naszym bezpośrednim starciu. W pucharze Polski musieliśmy uznać wyższość zespołu z Warszawy, chociaż było naprawdę blisko awansu. Co dla mnie oznacza odpadnięcie? Tylko tyle, że zostaję w Górniku na kolejny sezon, nawet w przypadku zdobycia mistrzostwa Polski.

 

JuakZW.png

Odnośnik do komentarza

Kwiecień & Maj 2016

 

 

T-Mobile Ekstraklasa, Grupa Mistrzowska:

[1/7] - Górnik Zabrze 3:1 Cracovia Kraków (47' Zachara, 54' Otwinowski, 55' Kiełb - 9' Serginho)

[2/7] - Lechia Gdańsk 1:2 Górnik Zabrze (90' Ojamaa - 14' Spremo, 50' Zachara)

[3/7] - Jagiellonia Białystok 1:3 Górnik Zabrze (51' Dzalamidze - 21' 45' 89' Zachara)

[4/7] - Górnik Zabrze 3:3 Olimpia Grudziądz (28' Nowak, 69' 82' Zachara - 30' Yeboah, 56' Matuszek, 71' Germinale)

[5/7] - Górnik Zabrze 3:1 Legia Warszawa (18' Vavro sam., 22' Augustyn, 69' Kosznik - 54' Nespor)

[6/7] - Ruch Chorzów 2:1 Górnik Zabrze (12' Kaźmierczak, 51' Włodyka - 60' Kopczyński)

[7/7] - Lech Poznań 1:1 Górnik Zabrze (23' Keita - 67' Zachara)

 

 

I chuj wszystko strzelił. Mistrzostwo miało się rozegrać w meczu bezpośrednim, a jak się później okazało we frajerski sposób je straciliśmy. Początek mieliśmy wyśmienity, 3 wygrane, ale później fatalny remis z Olimpią u siebie. To jeszcze nie była tragedia, gdyż swój mecz zremisowała także Legia, którą ograliśmy w następnej kolejce i zrównaliśmy się z nimi punktami. Niestety dwie ostatnie kolejki to katastrofa. Z gry mi wypadł Augustyn, Spremo, Małkowski a także Plizga, było mi bardzo ciężko zestawić podstawową jedenastkę i przegraliśmy z Ruchem, a na koniec oddaliśmy kolejne punkty Lechowi. Fatalnie, na własne życzenie zostaliśmy wicemistrzem...

 

 

fqHR0W.png

Odnośnik do komentarza

Jasne, że zostaję :) Bez dwóch pucharów nigdzie się stąd nie ruszam :)

 

*************

 

Bramkarze:

Itamar Nitzan (43/50/9/6.80)

Pavels Steinbors (0)

 

Notes: Nitzan bronił solidnie, chociaż przytrafiały mu się głupie błędy. Ma jeszcze rok kontraktu, jest warty 450 tysięcy funtów, dlatego też postaram się go sprzedać i sprowadzić kogoś lepszego. Steinbors zostaje, lepszego rezerwowego nie znajdę :D

 

 

Obrońcy:

Maciej Mańka (39/0/4/6.89)

Błażej Augustyn (36/2/0/6.92)

Rafał Otwinowski (28/2/4/7.10)

Rafał Kosznik (37/3/1/6.77)

Kamil Słaby (7/0/0/6.65)

Bartosz Kopacz (30/1/0/6.86)

Dominik Sadzawicki (9/0/1/6.80)

 

Notes: Jedyny zawodnik któremu udało się przebić granicę magicznej siódemki to Otwinowski. Wygryzł ze składu Kopacza i miejsca już nie oddał do samego końca sezonu. Oczywiście bardzo przyzwoicie spisywała się też reszta defensywy, Mańka, Augustyn, a także Kosznik który niestety postanowił zakończyć karierę, ale zostanie w klubie, będzie dyrektorem do spraw sportowych.

 

 

Pomocnicy:

Fabian Stoller (41/0/2/6.77)

Michał Kopczyński (33/2/11/7.16)

Jacek Kiełb (30/6/4/6.84)

Dawid Plizga (37/9/13/7.04)

Ricardo Quaresma (11/0/4/6.65)

Daniel Barbus (14/1/1/6.58)

Armin Cerimagic (0)

Konrad Nowak (17/2/6/6.81)

Lucas Guedes (4/0/0/6.50)

Wojciech Król (1/0/0/6.70)

Maciej Małkowski (26/6/4/6.81)

Adrian Luszkiewicz (5/0/1/6.45)

Milan Spremo (21/7/5/6.99)

Przemysław Mizgała (11/4/4/7.30)

 

 

Notes: Zdecydowanym liderem tej formacji był Kopczyński. Okazał się on znakomitym transferem, a bez niego na boisku wszystko się sypało. Pozostali nowi zawodnicy także spisywali się bardzo dobrze. Wypożyczeni Spremo a także Kiełb dołożyli swoją cegiełkę do wicemistrzostwa. Tego pierwsze będę chciał ponownie przygarnąć do siebie, jak się uda to nawet jako transfer definitywny. Mizgała jeśli tylko był zdrowy to grał kapitalnie, natomiast z Quaresmy jestem średnio zawodowolony. Niby zaliczył te 4 asysty, ale widać, że dla niego to jest już końcówka kariery. Najbardziej zawiedzony jestem postawą Barbusa. Ten młody chłopak miał być naszym liderem w przyszłości, a jak na razie na to się nie zanosi...

 

 

Napastnicy:

Mateusz Zachara (43/30/9/7.13)

Przemysław Oziębała (7/1/0/6.67)

 

Notes: Zachara podobnie jak i Nitzan rozegrał calutki sezon w podstawowym składzie. Żadnych kontuzji, zawieszeń - chciałbym mieć więcej takich piłkarzy. Do tego 30 bramek w sezonie i korona króla strzelców ekstraklasy - czego chcieć więcej? Oziębała odejdzie, gdyż jego kontrakt wygasa.

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2016

 

 

Transfery z klubu:

Maciej Małkowski (WT)

Adrian Łuszkiewicz (WT)

Wojciech Król (WT)

Itamar Nitzan (500 tys. do Real Zaragoza)

 

Transfery do klubu:

Szymon Pawłowski (WT z Lecha Poznań)

Emmanuel Sarki (WT z Wisły Kraków)

Karol Linetty (WT z Lecha Poznań)

Noah Korczkowski (WT z Wolfsburga)

Wojciech Kaczmarek (WT z Zawiszy Bydgoszcz)

Bartosz Bereszyński (WT z Legii Warszawa)

Tomasz Hołota (WT ze Śląska Wrocław)

Daniel Dziwniel (WT z Ruchu Chorzów)

Ondrej Duda (Wyp. z Legii Warszawa)

Jaroslav Navratil (120 tys. z Opawy)

Gudmund Taksdal Kongshavn (69 tys. z Valerengi)

 

Sparingi:

25.06 - Wisła Płock 2:1 Górnik Zabrze (18' Kmieć, 22' Smuczyński - 54' Król)

29.06 - Opawa 1:3 Górnik Zabrze (43' Folprecht - 17' 61' Zachara, 57' Lucas)

02.07 - Górnik Zabrze 6:2 Senica (8' Wójcik, 46' 53' Sarki, 54' 86' Mizgała, 59' Ruz sam. - 14' Sandor, 71' Pernis)

05.07 - Górnik Zabrze 2:3 Standard Liege (22' Plizga, 90' Nowak - 8' Carcela, 21' Vellios, 60' Molins)

10.07 - Dabavs 2:2 Górnik Zabrze (40' Kovacs, 45' Kalmar - 43' Cupriak, 63' Augustyn)

 

 

Masa transferów, ale tego chyba można było się spodziewać. Z klubu nie odszedł nikt ważny po za Nitzanem, któremu kontrakt wygasał za rok, a on go nie chciał przedłużyć. Przeniósł się do Realu Zaragoza a my zarobiliśmy 500 tysięcy. Do klubu przyszło dwóch skrzydłowych w postaci Pawłowskiego i Sarkiego. Obydwoje są nominalnie prawymi pomocnikami, jednakże były skrzydłowy Lecha może grać też na lewej stronie, w związku z tym będzie konkurował ze Spremo któremu przedłużyłem wypożyczenie. Środek pomocy wzmocniłem trzema zawodnikami, Linettym, Hołotą a także Dudą. Dwóch pierwszych podpisało z nami kontrakty na 3 lata, a Słowak przyszedł na zasadzie rocznego wypożyczenia. Na obronę sprowadziłem Bereszyńskiego, Dziwniela i Korczkowskiego. Wszyscy wyglądają bardzo przyzwoicie i zapewne z miejsca wskoczą do podstawowej jedenastki. Dwóch bramkarzy, Polak Kaczmarek i Norweg Kongshavn. Oczywiście pierwszym wyborem będzie były gracz Valerengi, ale Kaczmarek będzie grał w lidze europejskiej. (Kongshavn wystąpił już w barwach Valerengi) Ostatni nowy zawodnik to Narvatil sprowadzony jako zmiennik Zachary.

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2016

 

 

Transfery z klubu:

Konrad Nowak (Wyp. do Wisły Kraków)

 

Transfery do klubu:

Danilo Pantic (Wyp. z Partizana Belgrad)

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[1/30] - Ruch Chorzów 1:4 Górnik Zabrze (12' Murayama - 39' Hołota, 74' Pawłowski, 45' 72' Zachara)

[2/30] - Górnik Zabrze 2:1 Korona Kielce (16' Quaresma, 85' Zachara - 90' Ziojutro)

 

Liga Europejska, 2 runda kwalifikacyjna:

[1/2] - AGF 1:2 Górnik Zabrze (32' Skhirtladze - 77' Pawłowski, 84' Zachara)

[2/2] - Górnik Zabrze 1:0 AGF (44' Plizga)

 

 

Dwa ostatnie transfery w tym okienku, nie przewiduje już więcej zmian. Z klubu na wypożyczenie do pierwszoligowej WIsły Kraków poszedł Nowak, a w jego miejsce przybył mój były podopieczny, Danilo Pantic. Pewnie go pamiętacie, to ten młodzik który w wieku 18 lat stanowił o sile Partizana. U nowego trenera został przeniesiony do rezerw, w związku z tym udało się go wypożyczyć na rok. W lidze bardzo dobry start, wreszcie po dwóch porażkach w poprzednim sezonie udało nam się ograć Ruch Chorzów. Drugi mecz też raczej spokojnie wygrany, 2:1 z Koroną, ale nasza przewaga była niepodważalna. Strzelecką formę z poprzedniego sezonu potwierdza Zachara, do tego został on nowym kapitanem zespołu, więc to dla niego też dodatkowa motywacja. W lidze europejskiej odprawiliśmy AGF i w 3 rundze czeka nas dwumecz z Belgijskim Waasland-Beveren.

Odnośnik do komentarza

Draken - chciałbym aby mój następny klub był z ligi która jest blisko czołówki. Czyli właśnie coś jak Ukraina, Rosja, Holandia, Portugalia czy Szwajcaria.

Celson - spoko spoko :D

 

*************

 

Sierpień 2016

 

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[3/30] - Miedź Legnica 2:3 Górnik Zabrze (23' Leszczyński, 52' Kontraktewicz - 2' Sarki, 30' Leszczyński sam., 40' Kopczyński)

[4/30] - Górnik Zabrze 2:1 Olimpia Grudziądz (45' Hołota, 89' Sarki - 14 Tuszyński)

[5/30] - Górnik Zabrze 2:0 Lechia Gdańsk (7' Kopacz, 78' Zachara)

 

Liga Europejska, 3 runda kwalifikacyjna:

[1/2] - Waasland-Beveren 2:2 Górnik Zabrze (5' 18' Sassa - 27' Bereszyński, 42' Zachara)

[2/2] - Górnik Zabrze 1:0 Waasland-Beveren (43' Zachara)

 

 

Kolejne trzy wygrane w lidze, świetnie zaczynamy ten sezon. Co prawda wyniki nie są zbyt przekonywujące, tracimy sporo bramek i nad tym musimy popracować. Dobrą formę wciąż utrzymuje Zachara, który jak do tej pory w 9 meczach trafił do siatki aż 7 razy. W lidze europejskiej udało się przejść Belgów. Były to dwa naprawdę ciężkie spotkania, ale na szczęście ostatecznie wygraliśmy i zagramy w barażu. Tam niestety nie mamy już większych szans - zmierzymy się z Wolfsburgiem.

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2016 cz.2

 

 

Transfery z klubu:

Dawid Plizga (200 tys. do Northern Fury)

 

Transfery do klubu:

Nabil Sirat (Wyp. z Stade de Reims)

Jakub Kosecki (WT)

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[6/30] - Górnik Łęczna 1;2 Górnik Zabrze (87' Abramowicz - 2' Pawłowski, 45' Zachara)

[7/30] - Piast Gliwice 0:0 Górnik Zabrze

[8/30] - Górnik Zabrze 3:3 Lech Poznań (41' Linetty, 64' Duda, 70' Sarki - 14' Douglas, 24' 72' Teodorczyk)

 

Liga Europejska, Baraż:

[1/2] - Wolfsburg 1:0 Górnik Zabrze (45' Belfodil)

[2/2] - Górnik Zabrze 1:0 k. 4:5 Wolfsburg (13' Zachara)

 

 

Miało być koniec transferów, ale jednak zdecydowałem się jeszcze na trzy roszady. Z klubu odszedł Plizga. Nie chciałem z nim przedłużać kontraktu, więc to była ostatnia szansa by na nim zarobić. Wybrał on sportową emeryturę w Australii, mimo, że miał kilka ofert z angielskiej Championship czy z ligi węgierskiej. Do klubu przyszedł zmiennik dla Dziwniela, czyli Sirat. Młody zawodnik, wypożyczony z Reims, zobaczymy co pokaże. Drugi gracz Kuba Kosecki. Legia sprzedała go za 1.4 mln do Watfordu, ten nie zdołał się tam przebić do podstawowego składu i po dwóch latach wrócił do Polski.

 

Liga w tym miesiącu wypadła bardzo przeciętnie. Udało nam się ograć Górnik Łęczna, ale potem dwa remisy, najpierw z Piastem potem z Lechem u siebie i niestety oddaliśmy pozycję lidera na rzecz Legii, do której w tej chwili tracimy punkt. W lidze europejskiej dwa niesamowite mecze. Spodziewałem się pogromu, a tutaj proszę, bardzo miła niespodzianka. Na wyjeździe przegraliśmy 0:1, ale ten mecz równie dobrze mogliśmy wygrać, był on bardzo wyrównany. Podobnie zresztą jak rewanż, który wygraliśmy w takim samym stosunku bramkowym. Niestety, w karnych pomylił się Hołota, który uderzył w słupek i musieliśmy się pożegnać z europejskimi pucharami.

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2016

 

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[9/30] - Jagiellonia Białystok 1:2 Górnik Zabrze (13' Quintana - 75' 77' Zachara)

[10/30] - Górnik Zabrze 2:0 Śląsk Wrocław (18' Duda, 81' Kosecki)

[11/30] - Zagłębie Lubin 1:2 Górnik Zabrze (17' Bus - 73' 80' Zachara)

[12/30] - Zawisza Bydgoszcz 1:2 Górnik Zabrze (31' Wołąkiewicz - 59' Kopacz, 66' Kopczyński)

 

Puchar Polski, 2 runda:

[1/1] - Olimpia Zambrów 2:3 Górnik Zabrze (16' 28' Martus - 27' Czapliński sam., 39' Quaresma, 89' Pantic)

 

 

Świetna forma we wrześniu. Cztery mecze, 12 punktów. Trzy wyjazdowe wygrane, wszystkie w takim samym stosunku bramkowym a także spokojne 2:0 u siebie ze Śląskiem. Cały czas martwi mnie forma naszej formacji defensywnej, zdarza im się popełniać głupie błędy, co z resztą widać po ilości bramek jakie tracimy, ale dopóki będziemy zdobywać punkty to wszystko będzie w porządku. W pucharze Polski w rezerwowym składzie udało się odprawić Olimpie Zambrów. Bramkę na wagę awansu w 89 minucie zdobył Pantic, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach Górnika. W 3 rundzie zagramy z Dolcanem Ząbki.

 

AZOEaW.png

Odnośnik do komentarza

Październik 2016

 

Transfery z klubu:

Pavels Steinbors (WT)

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[13/30] - Górnik Zabrze 3:1 Legia Warszawa (38' Korczowski, 42' Bereszyński, 52' Zachara - 65' Misiak)

[14/30] - Górnik Zabrze 2:2 Cracovia Kraków (53' Kopacz, 90' Bereszyński - 78' Dauda, 83' Muzenjak)

[15/30] - Górnik Zabrze 4:0 Pogoń Szczecin (7' Korczowski, 41' Zachara, 56' 60' Sarki)

[16/30] - Górnik Zabrze 3:0 Ruch Chorzów (7' Gieraga sam., 44' Korczowski, 90' Sarki)

 

Puchar Polski 3 runda:

[1/1] - Dolcan Ząbki 1:3 Górnik Zabrze (20' Drwecki - 29' Otwinowski, 36' Sarki, 52' Navratil)

 

 

 

Tym razem Legia na nasz mecz wystawiła podstawową jedenastkę, ale i tak spokojnie ich ograliśmy. Mieliśmy niesamowitą przewagę i powinniśmy wpakować jeszcze conajmniej trzy bramki (strzały 19:5) ale brakowało wykończenia. Później remis z Cracovią uratowany przez Bereszyńskiego w ostatnich minutach i na koniec dwie wygrane z Pogonią i Ruchem. Swoją drogą dziwna sprawa, że 4 mecze z rzędu rozgrywaliśmy u siebie. W pucharze Polski wyeliminowaliśmy Dolcan, a w ćwerćfinale czeka nas starcie z Ruchem Chorzów.

 

Dostaję sporo ofert pracy, między innymi z: Championship (Stoke,Sunderland,Swansea), 2.Bundesligi (Bochum, Fortuna, Borussia M.), Eredivisie (Breda, Ajax) czy Rosji (Krasnodar, Dinamo Moskwa). Oczywiście w trakcie sezonu nie zamierzam zmieniać klubu, ale fajnie, że jest moją osobą spore zainteresowanie - pomoże mi to znaleźć klub na następny sezon.

Odnośnik do komentarza

Poprawiłem, dzięki :P

 

**************

 

Listopad & Grudzień 2016

 

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[17/30] - Górnik Zabrze 2:1 Miedź Legnica (32' Mizgała, 68' Zachara - 83' Dudka)

[18/30] - Korona Kielce 0:6 Górnik Zabrze (9' Dejmek sam., 27' 29' 43' 47' Zachara, 81' Dziwniel)

[19/30] - Olimpia Grudziądz 1:1 Górnik Zabrze (69' Kwiatkowski - 44' Zachara)

[20/30] - Górnik Zabrze 3:0 Górnik Łęczna (7' Sarki, 63' Mizgała, 79' Kosecki)

[21/30] - Górnik Zabrze 1:0 Piast Gliwice (61' Zachara)

[22/30] - Lechia Gdańsk 1:3 Górnik Zabrze (71' Łukasik - 11' Sarki, 63' Korczowski, 74' Mizgała)

[23/30] - Lech Poznań 1:2 Górnik Zabrze (53' Arajuuri - 25' Sarki, 61' Mizgała)

 

 

Świetna forma Górnika trwa, głównie dzięki naszemu wspaniałemu trójkątowi Sarki-Mizgała-Zachara z przodu. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko lewego skrzydłowego, gdyż sprowadzony niedawno Kosecki ma przebłyski, ale nie jest stabilny. Spremo gra bardzo słabo i prawdopodobnie wróci do Vojvodiny, a Szymek Pawłowski najlepsze lata ma już za sobą. Co do ligi to 6 wygranych, 1 remis, całkiem spoko wynik. Szkoda straty punktów w Grudziądzu, ale zespół Olimpii pokazał kawał dobrego footbolu, jako jeden z nielicznych potrafił nam narzucić swoje tempo gry i zasłużenie ugrał punkcik u siebie. Teraz czas na zimowe okienko transferowe, jakiś większych zmian nie przewiduje, oprócz oczywiście wspomnianego wcześniej Spremo.

 

WxEkkJ.png

Odnośnik do komentarza

Styczeń & Luty 2017

 

 

Transfery z klubu:

Dominik Sadzawicki (WT)

Lucas Guedes (Wyp. do Podbeskidzia Bielsko-Biała)

 

Transfery do klubu:

Krzysztof Szewczyk (Za darmo z Cracovii Kraków)

 

Sparingi:

[1/3] - Istra 1961 1:1 Górnik Zabrze (8' Pericic - 87' Zachara)

[2/3] - Górnik Zabrze 3:1 Sion (50' 90' Zachara, 66' Quaresma - 87' Boskovski)

[3/3] - ROW Rybnik 1:5 Górnik Zabrze (90' Sobala - 37' Duda, 45' Spremo, 61' Cienciała, 66' Otwinowski, 70' Linetty)

 

 

Tak jak zapowiadałem większych zmian w klubie w trakcie zimowego okna transferowego nie było. Postanowiłem rozwiązać kontrakt z Sadzawickim który i tak nic nie grał, a także wypożyczyć Lucasa aby się troszkę ograł w 1 lidze. Do klubu przyszedł zawodnik którego zakontraktowałem już w czerwcu, Krzysztof Szewczyk który będzie zmiennikem dla Zachary. Chciałem się pozbyć Navratila, który jęczał, że nie gra (co przy dyspozycji Zachary jest chyba oczywiste), ale niestety nikt go nie chciał. Zapewniłem Górnikowi także świetniego defensywnego pomocnika na następny sezon, Rafała Makowskiego, na którym myślę sporo zarobią po jednym, czy dwóch sezonach. Ja oczywiście tutaj raczej nie zostanę na kolejny sezon, nasza przewaga w lidze jest tak duża, że po prostu nie możemy jej stracić, a w pucharze Polski tak naprawdę nie został już żaden poważny rywal. Lech i Legia już odpadły, jeśli ogramy w ćwierćfinale Ruch to jestem pewien, że puchar zdobędziemy.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...